vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

530 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, Tem, Jorge, th3ofilos, mathimatikos1966

Twitter

BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club
« Απάντηση #135 στις: Μαΐου 12, 2021, 21:49 »
Και εγω οτι και να του εκανα...δεν.
Το ιδιο ακριβως και με καθαρα υγρα.

Αποσυνδεδεμένος tasos1976

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club
« Απάντηση #136 στις: Μαΐου 12, 2021, 22:26 »
δυστυχωσ μια ειναι η λυση τανκ και αλλαγη βαμβακι εγω στον fev αυτο κανω μαλλον παραμενουν πολλα αερια κατα την ατμοποιηση και βρωμίζουν το βαμβακι ειδικα βαρια αρωματα με γλυκαντικα αν και εχω προσεξει οτι η υποτροφοδοσια επιδεινώνει το προβλημα

Αποσυνδεδεμένος johnvapes

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club
« Απάντηση #137 στις: Ιουνίου 28, 2021, 13:19 »
Μπαίνοντας στον χώρο του επισκευάσιμου ξεκινάει ένα μεγάλο ταξίδι στον χώρο του ατμίσματος, μέχρι να βρεις το λιμάνι σου. 
Για εμένα είναι ο bishop,ενας τιμιότατος ατμοποιητής από καλα υλικά,αθορυβη τζούρα,νορμαλ γεύση και το πιο βασικό χωρίς διαρροές (συγχωρεί πολλά λάθη μέχρι να βρεις το στήσιμο που σε ευχαριστεί). Στήνω με κάνθαλ 27αρι, 6 ανοιχτές σπείρες στα 0.85Ω ... 
***Το βαμβακι να περναει στριφτά από την αντίσταση για τις ανοιχτες σπείρες και "χτένισμα" στις άκρες ούτως ώστε να εξαφανιστεί το λεγόμενο spit back που παρουσιάζεται κυρίως σε ανοιχτές σπείρες.
(ο λόγος που επισημαίνω τον τροπο που βαμβακώνω είναι διότι έμαθα να στήνω διαδικτυακά και πολλοί γνωστοί youtubers όταν στήνουν on camera με ανοιχτές σπείρες σου λενε να περναει σφιχτα το βαμβακι τοσο οσο ωστε να μην παρασερνει την αντισταση.... και τρως το φτυσιμο :wall: :wall: :wall:) ΣΤΡΙΦΤΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΥΡΙΟΙ ΣΤΡΙΦΤΑ.

Ελπίζω να βοηθήσει κάποιον νεοεισερχόμενο.Καλη συνέχεια! 

Αποσυνδεδεμένος soulplayer

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club
« Απάντηση #138 στις: Ιουνίου 28, 2021, 19:15 »
Γνωρίζει κάποιος αν αναμένεται κ Bishop Νο2?? 

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club
« Απάντηση #139 στις: Ιουλίου 17, 2021, 00:02 »
Ποια η γνώμη σας Bishop ή Εra pro?

Στάλθηκε από το SM-G955U1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club
« Απάντηση #140 στις: Ιουλίου 18, 2021, 23:10 »
era pro δεν εχω και ουτε θα παρω μιας και εχω πει οτι περιορίζω λιγο τα εξοδα μου στα ατμιστικα καλουδια.
Όμως ο bishop ήρθε στα χέρια μου σαν δώρο και πραγματικά είμαι ενθουσιασμένος! (εγω το ζήτησα για να τους βγάλω απο την άσκοπη αναζήτηση ).

α) Δεν με ενοχλεί καθόλου να γεμίζω μία στο τοσο απο κάτω , και δεν με ενδιαφέρει αν το 2021 είναι ο μονος ατμοποιητής που γεμίζει απο κάτω μιας και το αποτέλεσμα που
μου προσφέρει είναι πάρα πολύ καλό και σίγουρα καλύτερο απο αλλους ακριβότερους που έχω.
β) Με βολεύει που είναι εύκολος στο λύσιμο πλύσιμο και δεν έχω να βγάλω 150 oring (παρεμπιπτόντως έχει και καλής ποιότητας oring)
γ) Φοβερή πραγματικά αίσθηση τζούρας...
δ) Γεύση αν και συνήθως κάνω σκέτη βάση , όποτε έβαλα κάποιο καπνικό μέσα ήταν παραπάνω απο καλά! 
 :thumpup: 
 

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club
« Απάντηση #141 στις: Ιουλίου 19, 2021, 00:18 »
Οτι μαυρίζει το υγρό ισχύει;

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Απ: BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club
« Απάντηση #142 στις: Ιουλίου 19, 2021, 01:31 »
Προσωπικά κάνοντας πλέον σκέτη βάση όχι δεν μου το μαυρίζει το υγρό εκτός κι αν το βαμβάκι είναι για πέταμα απο την χρήση.
Γενικά θέλει πολύ αραιό βαμβακωμα με 2αρι πυρήνα. Από 2.5mm και πάνω έχω παρατηρήσει ότι ζοριζεται στην τροφοδοσία. Ίσως παίζει ρόλο που χρησιμοποιώ το πιν του ενός χιλιοστού από την μια πλευρά μόνο.
Αλλά είναι ο καθημερινός μου. Η βουτυρενια τζούρα του ,οι μηδενικές διαρροές,το μικρό του σχήμα,το εύκολο στήσιμο και το εύκολο λύσιμο του με έχουν βολεύει απίστευτα.
Τον έχω ευχαριστηθεί περισσότερο από ότι έχει περάσει από τα χέρια μου. Και σίγουρα θα βρεις την τζούρα που σου αρεσει. Για τα λεφτά του είναι ότι καλύτερο κατά την άποψη μου σε mtl.

Αποσυνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club
« Απάντηση #143 στις: Ιουλίου 19, 2021, 12:14 »
Οτι μαυρίζει το υγρό ισχύει;
Ναι [member=18384]Chris66[/member], η αλήθεια είναι ότι το μαυρίζει το υγρό. Με υγρό «μέτρια βρωμιάς» μετά το τρίτο γέμισμα το πρόβλημα ήταν δυστυχώς και ορατό και αισθητό. Είχα δοκιμάσει διάφορα στησίματα αλλά λίγο αργότερα ή λίγο νωρίτερα το πρόβλημα παρουσιαζόταν πάντα. Και στον Era τον απλό μου συνέβαινε και κάποιοι λένε πως και στον Fev κάτι τέτοιο γίνεται. Ίσως αυτού του είδους η τροφοδοσία έχει αυτό το θέμα. Ίσως με κάποιο πιο ιδιαίτερο στήσιμο να περιορίζεται ή να μην εμφανίζεται. Τι να πω, δεν ξέρω.
Κρίμα πάντως γιατί σε όλα τ' άλλα είναι πολύ καλός!

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club
« Απάντηση #144 στις: Ιουλίου 19, 2021, 13:38 »
Το ρωτάω γιατί και στον πρώτο doggy παρουσιαζόταν αυτό το πρόβλημα και μάλιστα αλλοιωνόταν η γεύση του υγρού(φαντάζομαι αυτό εννοείς όταν λες οτι το πρόβλημα ήταν και ορατό και αισθητό).
Ο doggy μάλιστα δεν είχε τέτοιου τύπου τροφοδοσία αλλά την κλασική απο κάτω. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club
« Απάντηση #145 στις: Ιουλίου 19, 2021, 13:46 »
Αυτό εννοώ αλλά, εντάξει, ο doggy ήταν πρωταθλητής σ' αυτόν τον τομέα! Τουλάχιστον απ' όσους ατμοποιητές έχουν περάσει από τα χέρια μου. Πάντως σε άλλους ατμοποιητές με deck σαν του doggy δεν είχα πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος Mastervape

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club
« Απάντηση #146 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2021, 14:03 »
Επειδη ειμαι ενα κλικ πριν την αγορα του συγκεκριμένου ατμοποιητη αλλα βρισκω και το ytfk fev κλωνο κανα 5€ φθηνότερο πιστευετε αξιζει να ασχοληθω με τον κλώνο. Θελω εναν ατμοποιητη οσο το δυνατον απροβληματιστο και με καλή γεύση.

Αποσυνδεδεμένος tasos1976

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club
« Απάντηση #147 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2021, 17:08 »
παρε  fev   ειναι εξαιρετικος

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club
« Απάντηση #148 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2021, 17:28 »
Αν δεν έχεις θέμα με το μέγεθος του είναι σούπερ !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club
« Απάντηση #149 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2021, 21:54 »
Σαφώς ανώτερος ο FEV από τον Bishop

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8396 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180790 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34057 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536820 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59916 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237811 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15999 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136201 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085440 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35504 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10340 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12