vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

543 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, Jorge

Twitter

Phenonenon series ruby rta

Phenonenon series ruby rta
« στις: Φεβρουαρίου 08, 2020, 01:31 »
Είδα τη φωτογραφία που έβγαλα για να πω δυο λόγια για τον ρούμπι και είδα στη φωτογραφία ότι είναι ο κακομοίρης μες στη Μαύρη μπίχλα.
Δεν ξέρω κανονικά αν πρέπει να ανοίξω καινούργιο topic γιατί στην ουσία είναι μία καινούργια καμπάνα που μπορεί να εφαρμοστεί σε οποιαδήποτε πιστεύω βάση φαινόμενο.


Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτή τη στιγμή είναι στημένος με ss316 l σε tc
Η εξωτερική θερμοκρασία είναι 5 βαθμούς κελσίου περίπου και κρατάω το κουμπί περίπου πατημένο 15 δευτερόλεπτα κάθε φορά ,και τραβάω απανωτές τζούρες.
Η χωρητικότητα του είναι γελοία δεν πρέπει να είναι ούτε καν 1,5 ml
Όπως συνεχίζω και θα βάζω καινούργιες φωτογραφίες ,θα τον μετρήσω και με σύριγγα για να δω ακριβώς.
δεν είναι καθόλου εύκολο για έναν πρεσβύωπα να δει ακριβώς πόσο υγρό έχει όταν φοράει το ultem τανκάκι.
Αν δεν το λειτουργούσα σε tc δεν θα επιχειρούσα ποτέ να κάνω τόσο πολύ chaivaping χωρίς να είμαι σίγουρος ότι έχω γεμίσει tank.
Ο συγκεκριμένος που έχω πάρει εγώ έχει τη βάση zest v2.2

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και για να περάσω κατ' ευθείαν στο ψητό, και να λέω μετά για τα περιφερειακά, το θέμα είναι ένα. "Αυτή η καινούργια καμπάνα θα δώσει άλλη διάσταση στη βάση που έχω εγώ;
Αναρωτιέται ο μέσος καταναλωτής
Η απάντηση και η γνώμη η δική μου μετά από περίπου τουλάχιστον τρίμηνου καθημερινού "λιωσιμου" είναι ναί.
Η ίδια βάση (zestv2.2) με μία ψηλή καμπάνα και ένα bell tank έχει διαφορετική γεύση.
Κορυφαία, αλλά διαφορετική.
Καί αυτή λοιπόν η καμπάνα συνεργάζεται όμορφα με τη βάση, και δίνει ατμό κορυφαίας ποιότητας.


Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 08, 2020, 05:08 από Tem »

Απ: Phenonenon series ruby rta
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουαρίου 08, 2020, 15:19 »
Ο ατμοποιητής έρχεται σε αυτό το κουτί και έχει μαζί και ένα τανκάκι σε ultem με matching drip tip. Το άλλο τανκ είναι διαφανές και το 2ο drip tip σε ss

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Phenonenon series ruby rta
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουαρίου 09, 2020, 22:05 »
Και για να συνεχίσουμε αυτό το review σε επεισόδια εδώ είναι ο ruby με το ultem tank και το stainless steel drip tip.
Και τα δύο σημειωτέον είναι πολύ κοντά και έτσι αναπόφευκτα όταν παίρνεις τζούρα τα χείλη σου θα αγκαλιάσουν και την κορυφή της καμινάδας

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Phenonenon series ruby rta
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουαρίου 09, 2020, 22:11 »
Και στο πάνω σημείο της η καμινάδα έχει ανάποδες βόλτες στις οποίες μπαίνει και βιδώνει αυτό εδώ το κωνικό κομμάτι.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenonenon series ruby rta
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουαρίου 10, 2020, 13:04 »
Ας συνεισφέρω κι εγώ στο νήμα, για να μην αισθάνεσαι μόνος.

Πρόσφατα τον απέκτησα κι εγώ, αλλά με την βάση 2*0.8mm και όχι την 2*1.0mm που έρχεται κανονικά.

Είχα να πιάσω Phenomenon στα χέρια μου, από τότε που είχα τον πρώτο zest που έκανε βόλτα το βαμβάκι όπου ήθελε όταν βίδωνες την καμπάνα. Πλέον η βάση έχει εξελιχθεί και αυτές οι δαγκάνες που υποδέχονται το βαμβάκι μέσα τους, κάνουν εξαιρετική δουλειά.

Η χωρητικότητα του Ruby, ναι είναι πολύ μικρή (δεν μέτρησα, αλλά υπολογίζω 1.5ml, άντε 2ml), αλλά το γέμισμα είναι αστείο, οπότε για εμένα δεν είναι πρόβλημα.

Η γεύση είναι Phenomenon. Επιτέλους χαίρομαι να χρησιμοποιώ (ξανά), έναν από τους πιο αγαπημένους μου ατμοποιητές, τον οποίο τον έδωσα με μισή καρδιά, γιατί ήθελε να είσαι τρελός μάστορας για να τον στήσεις και το βαμβάκι να μείνει στην θέση του μετά το βίδωμα της καμπάνας.

Απ: Phenonenon series ruby rta
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουαρίου 10, 2020, 21:53 »
Άντε μπράβο βρε Παντελή, βάλε κι εσύ ένα χεράκι, γιατί το "ριβιού" είναι σε τεύχη.
Πολυσυζητημένο το θέμα του βαμβακιού μέσα στην καμπάνα.
Ήμουν τυχερός γιατί ο zest ήταν στην ουσία ο πρώτος μου επισκευάσιμος και έμαθα πάνω του να στήνω. Τον συνήθισα και όταν πρωτοπήρα στα χέρια μου βάση gus με πασσαλάκια, είδα κι έπαθα να συνηθίσω. Ακόμα και τώρα, μετά από 4 χρόνια με καθημερινούς ατμο  τουλάχιστον 2 φαινόμενα, ακόμα νιώθω ότι τα πασσαλάκια με  "περιορίζουν" στο βαμβάκωμα.
Αφού όταν πήρα τον iou r, είχα σκεφτεί πολύ σοβαρά να τα κόψω και να τα λιμάρω. Το μόνο που με σταμάτησε ήταν το ότι άν πήγαινε κάτι στραβά θα'κλαιγα τα 170.
Συνεχίζω στα του ruby.
Το γέμισμα πράγματι είναι πανεύκολο, το έχουμε ξαναδεί σ'όλα τα φαινόμενα που γεμίζουν από πάνω.
Τραβάς το δακτυλίδι και γεμίζεις από τη μία και μοναδική τρύπα.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Phenonenon series ruby rta
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουαρίου 10, 2020, 21:58 »
Ξεβιδώνουμε το τανκ από το δακτυλίδι ρύθμισης του αέρα, και αυτή είναι λοιπόν η καμπάνοκαμινάδα του ruby.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenonenon series ruby rta
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουαρίου 10, 2020, 23:47 »
Ο μικρός είναι έργο τέχνης Παυλή.! Αλλά θέλω extension φίλε..

Απ: Phenonenon series ruby rta
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουαρίου 11, 2020, 14:30 »
Πολλοί κάτοχοι του nano kit θα ήθελαν να δούνε τις 2 διαφορετικές καμπάνες δίπλα δίπλα.
Να ξαναπώ εδώ, ότι η καμπάνα του ruby δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί παρά μόνο με το δικό του τανκ,και το αντίστροφο βέβαια.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Να σημειωθεί ότι στη φωτογραφία έχω ξεχάσει το επιστόμιο του ruby πάνω.

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Phenonenon series ruby rta
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουαρίου 11, 2020, 14:34 »
Ερώτηση: Το ορίτζιναλ deck με τις οπές 2Χ1mm πόσο σφικτό είναι? Πιο κοντά στον unfollow ή στον zest??

Απ: Phenonenon series ruby rta
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουαρίου 11, 2020, 14:44 »
Σίγουρα πιο κοντά στον zest πιστεύω, συγκρίνοντας τον zest με τον ruby, και τον iou r, που είναι στα 1,2 mm οι τρύπες του.
Προσωπική άποψη πάντα.


Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος MDS

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenonenon series ruby rta
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουαρίου 11, 2020, 14:50 »

Από τα μπουκαλάκια SNV χωράει δηλαδή το στόμιο στην τρύπα τόσο εύκολα ? Γιατι στον unfollow δεεεν.. το μισό μου τρέχει έξω .. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenonenon series ruby rta
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουαρίου 11, 2020, 15:28 »
Αν εννοείς να χωράει να μπει μέσα στην οπή η μύτη απο το μπουκαλάκι, όχι δεν χωράει. Απλά ακουμπάς την μύτη πάνω στην οπή και γεμίζεις. Το γέμισμα πρέπει να γίνει αργά. Διαρροές κατά το γέμισμα μηδέν.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Phenonenon series ruby rta
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουαρίου 11, 2020, 22:20 »
Η ερώτηση του ενός εκατομμυρίου δολαρίων.
Η καινούρια καμπάνα στραβοβιδωνει κι αυτή;
Ακολουθώντας την κάκιστη σ' αυτόν τον τομέα παράδοση του gus?
Σοβαρά; Το τανκ βιδωνεθ στη βάση, αντί να μπαίνει κουνπψτα με ορινγκ; Δόξα να ζει ο πανάγαθος!!!! Ανασταση.
Αλλά η τρύπα από το πλάι, σορι, αλλά μόνο βολική δεν τη λες. Θέλει πολύ λεπτό στόμιο κ πολύ αργό γέμισμα. Έχω στον hussar αυτό το στιλ γεμίσματος και γανιαζω. Με το παραμικρό υπερχειλίζει. Εύκολο είναι το γέμισμα του εβιβα. Αφού έκανε που έκανε το τανκ να βιδωνει από κάτω, δύσκολο ήταν να βιδωνει κι από πάνω; 
Εννοείται βέβαια οτι το να πρέπει να αφαιρέσεις δύο εξαρτήματα για να γεμίσεις αυξάνει το βαθμό δυσκολίας. 
Μεγάλο θετικό βέβαια το μικρό του μεγεθος

Απ: Phenonenon series ruby rta
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουαρίου 11, 2020, 23:06 »
Και ναί λοιπόν. Ναί, στραβοβιδώνει και αυτή. .
Όσο για το τανκ, δεν είπα ότι βιδώνει πάνω στη βάση,  είπα ότι βιδώνει στο δακτύλιο ρυθμισης του αέρα όπως και σε άλλους φαινόμενο. Από πάνω, το ασφαλίζει το κωνικό κομμάτι που φαίνεται στη φωτό, αυτό που είπα με ανάποδες βόλτες.
Δεν χρειάζεται να το βγάλεις για να γεμίσεις, βγάζεις μόνο το δακτυλίδι.
Μάλλον μπορεί να μπερδευτεί κάποιος, γιατί στη φωτό, εκεί πού λέω για το γέμισμα το έχω αυτό το μικρό βιδωτό έξω.


Έχω τον καφέ και ψήνετε πολύ πολύ αργά για να προλάβω να βάλω φρέσκο βαμβάκι και να γεμίσω.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538193 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60446 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238701 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1509 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16703 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139211 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz