vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

522 επισκέπτες, 5 χρήστες
Mimhsdr, Olga68, grag, bloodlessz, Jorge

Twitter

SMOK G-PRIV3 + TFV16 Lite

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
SMOK G-PRIV3 + TFV16 Lite
« στις: Ιανουαρίου 07, 2020, 02:42 »

(Το προϊόν το παρέλαβα απευθείας από την SMOK)
(Οι φωτογραφίες μεγαλώνουν κάνοντας κλικ πάνω τους, ώστε να δείτε καλύτερα τις λεπτομέρειες)




Η G-Priv σειρά της SMOK ήταν πάντα από τις πιο ποιοτικές και τώρα έχουμε μία πολύ καλή αναβάθμιση.

Έρχεται σαν κιτ μαζί με τον καινούργιο TFV16 Lite και δύο καινούργιες αντιστάσεις.


Το μοντάκι έχει διαστάσεις 85x54x28, ζυγίζει 188g χωρίς μπαταρίες και φτάνει μέχρι τα 230W.
Διαβάζει αντιστάσεις μέχρι 0.1Ω, σε δοκιμή με ντρίπερ στα 0.08Ω μου πέταγε μήνυμα watts too low.


O ατμοποιητής έχει διαστάσεις 58.5x24mm στην βάση και 28mm στο bubble τζαμάκι και έχει χωρητικότητα 5ml.


Η συσκευασία περιλαμβάνει το μοντ, τον ατμοποιητή TFV16 Lite, ένα δεύτερο bubble τζαμάκι, ένα καλώδιο φόρτισης, διάφορα όρινγκ και δύο αντιστάσεις.
Την TFV16 Lite Conical Mesh  που είναι kanthal στα 0.2Ω και την ατμίζουμε στα 60-85W και την TFV16 Lite Dual Mesh στα 0.15Ω και την ατμίζουμε στα 60-90.


Θέλω να ξεκινήσω από το πορτάκι και να πω ότι εδώ έχουμε με διαφορά τους δυνατότερους μαγνήτες που έχω δει σε μοντ. Νομίζω οι μαγνήτες μπορούν άνετα να τραβήξουν το πορτάκι ακόμα και στον αέρα. Το πορτάκι δεν κουνιέται καθόλου και κάθεται τόσο σταθερά που νομίζεις ότι είναι ενιαίο με το μοντ. Βέβαια, ενώ έχει πολύ δυνατούς μαγνήτες αυτό δεν το κάνει και δύσκολο στο άνοιγμα γιατί ανοίγει πανεύκολα με την άκρη του δαχτύλου.


Στα πολύ θετικά η εσωτερική επένδυση στο πορτάκι και η σήμανση που έχει για το τι πρέπει να προσέχουμε στις μπαταρίες μας!


Έχω ένα παράπονο με το κουμπί του fire. Γενικά το συγκεκριμένο στυλ κουμπιού, μεγάλο στα πλάγια για πάτημα με όποιο δάχτυλο θες, είναι ίσως το αγαπημένο μου και το λατρεύω από εποχές Alien και AL85. Ενώ το είχαν τελειοποιήσει στο Morph 219 εδώ έχουμε ένα πισωγύρισμα. Ενώ είναι ωραίο στο πάτημα και έχει ωραία αντίσταση ακούγεται ένας πολύ πλαστικός ήχος στο πάτημα λες και πιέζω κουμπί σε παιδικό παιχνίδι και όσο πιο ψηλά πιέζεις τόσο πιο έντονο γίνεται. Μπορεί απλά να ακούγεται χάλια και στην πορεία να μην πάθει τίποτα αλλά είναι κάτι που πρέπει να σημειωθεί.


Και εδώ έχουμε την καινούργια πλακέτα IQ-G οπότε έχουμε αρκετό παιχνίδι για όσους ασχολούνται με αυτά.

Μπορούμε να παίξουμε σε βατ και αν θέλουμε να έχουμε preheat με τέσσερις επιλογές ή με έλεγχο θερμοκρασίας με Ni, Ti και SS. Έχουμε την δυνατότητα να αποθηκεύσουμε τέσσερα διαφορετικά προφίλ για να έχουμε έτοιμα. Μπορούμε να μετρήσουμε τις τζούρες μας και να βάλουμε κόφτη αν το επιθυμούμε. Μπορούμε να αλλάξουμε χρώμα και θέμα στην κεντρική οθόνη μας και τέλος να βάλουμε ένα κωδικό αν θέλουμε να κλειδώνουμε το μοντ μας.


Εμφανισιακά το μοντ μου αρέσει πολύ και ειδικότερα η πίσω μεριά είναι πανέμορφη και το αδικούν οι φωτογραφίες. Έχει πολύ καλή αίσθηση στο χέρι, η μεριά με το κουμπί του fire είναι πιο στρογγυλεμένη και θα προτιμούσα το ίδιο και στην άλλη αντί να έχουμε κοφτές γωνίες. Το κουμπί του κλειδώματος όπως και του fire βρίσκονται στην κατάλληλη θέση και πατιούνται πολύ άνετα.

Η οθόνη αφής είναι πολύ φωτεινή, ευδιάκριτη και δεν έχω κανένα πρόβλημα με την αφή. Με το που ακουμπάς απαλά στην οθόνη η επιλογή σου πατιέται αμέσως. Δυστυχώς η οθόνη όπως και όλο το μοντ απλά να το κοιτάξεις και θα γεμίσει δαχτυλιές αλλά αυτό είναι κάτι που αποφασίζεις πριν το αγοράσεις αν σε ενοχλεί ή όχι.

Δεν έχω κάποιο παράπονο από την αυτονομία του μοντ, παίζω με πολλά βατ στο συγκεκριμένο οπότε δεν μπορώ να του ζητήσω να βγάλει μισή μέρα αλλά δεν μου τελείωναν οι μπαταρίες γρήγορα χωρίς λόγο. Η στάθμη των μπαταριών πέφτει πάντα παράλληλα και διαβάζει το ίδιο τις μπαταρίες μου όπως και τα ακριβά μου μοντ.



Όπως έγραψα και παραπάνω, το μοντ έρχεται σαν κιτ μαζί με τον καινούργιο sub ohm ατμοποιητή TFV16 Lite. Στο σάιτ τους δεν βρήκα να υπάρχει δυνατότητα να τον αγοράσεις ξεχωριστά ακόμα οπότε θα πω δυο λογάκια εδώ.

Τον λένε lite αλλά κάνει διπλάσιο θόρυβο ακόμα και από τους μεγάλους ατμοποιητές της SMOK. Όσο και να κλείσεις τον αέρα, όσο σιγά και να τραβάς τζούρα ο ατμοποιητής κάνει τρελή φασαρία.

Γεύση ΟΚ, δεν πετάω και την σκούφια μου. Έχει πολύ καλύτερους ατμοποιητές η SMOK.



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8412 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180804 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34070 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536912 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237854 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16050 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136215 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085450 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35514 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10354 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12