vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

523 επισκέπτες, 5 χρήστες
white varadero, dkostas, azografos, giorgos1999, manoslykos

Twitter

Corsair by V.Artsit & Abuelos

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Corsair by V.Artsit & Abuelos
« στις: Μαΐου 19, 2019, 13:09 »



Corsair by V.Artsit & Abuelos


Queen's Revenge (Το γνωστό HYDRA με διαφοροποιημένη συνταγή)
Απαλά καπνά, με την οξύτητα του σταφυλιού, την γλυκάδα της καραμέλας και το μεθυστικό άρωμα του brandy... Απλά θα σας συναρπάσει!

Black Pearl (ΝΕΟ)
Απολαυστική κρέμα φουντουκιού, που συντροφεύει απαλές νότες καπνού.

Tortuga (ΝΕΟ)
Αρωματικά καπνά, με επίγευση αλκοόλ και νότες κανέλας.

Port Royal (ΝΕΟ)
Ένα σπάνιο καπνικό χαρμάνι, που το αγκαλιάζουν νότες μπαχαρικών.

Barbarossa (ΝΕΟ)
Ένας συνδυασμός από γλυκές και γήινες νότες με ένα χαρμάνι αρωματικών καπνών.

Captain Morgan (ΝΕΟ)
Φύλλα καπνού, νοτισμένα μέσα σε παλαιωμένο bourbon, με την επίγευση ενός αρωματικού καπνού.




Λοιπόν. Για τα καπνικά δεν έχω να πω τίποτα. Τι να πω; ΔΞ/ΔΑ; Το μόνο καπνικό που κάνω εγώ είναι ένα υποτίθεται πουρίσιο που όποιος ατμιστής φίλος το δοκιμάζει μου λέει "Ωραία κρέμα το υγράκι σου! Ποια τάρτα είναι;". Αφήνω λοιπόν τα καπνικά να τα σχολιάσουν οι τασάκηδες και πάω στο άλλο νήμα με τα metrosexual υγρά (τα μη καπνικά δηλαδή...).


Απ: Corsair by V.Artsit & Abuelos
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 19, 2019, 13:57 »
Ώρα για επίσκεψη....και είχα λίγο καιρό να κατέβω......

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Corsair by V.Artsit & Abuelos
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 31, 2019, 00:22 »
Δεν τα εχει δοκιμασει κανεις ρε παιδια;Πηρα barbarossa και black pearl επειδη δοκιμασα δυο τζουρες στα πεταχτα κ μου αρεσαν.

Απ: Corsair by V.Artsit & Abuelos
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 31, 2019, 00:44 »
Έχω πάρει όλη την σειρά πλην του barbarossa που μου έπεσε βαρύ....νόστιμα όλα....τα υγρά είναι ακριβώς ότι λέει η περιγραφή τους.....δεν υστερούν καθόλου και πουθενά...

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Corsair by V.Artsit & Abuelos
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 31, 2019, 04:52 »

Το barbarossa βγαζει κανελα σε κανεναν η εχω προβλημα?Πρωτη εντυπωση παντως αρκετα καλη.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Corsair by V.Artsit & Abuelos
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 31, 2019, 09:52 »
Χθες δοκίμαζα και εγώ την σειρά (την έχω φτιάξει απο την προηγούμενη Δευτέρα).Η κανέλα αν θυμάμαι καλά πρέπει να είναι στο port royal [member=14796]teargas[/member] ...

To Hydra που λέγεται πλέον Queens revenge ήταν αυτό που ξεχώρισα προσωπικά λόγω της αδυναμίας που έχω στο σταφύλι γενικά.Είναι αρκετά πιο καθαρό απο την προηγούμενη version του και το καινούργιο καπνικό χαρμάνι που έχει μέσα το κάνει αρκετά πιο ευκολοάτμιστο χωρίς να με κουράζει.

Το black pearl είναι το δεύτερο που ξεχώρισα.Δεν το λες ελαφρύ αλλά η κρέμα φουντουκιού του δίνει αυτό το κάτι ...

Γενικά πάντως είναι μια σειρά που αξίζει να δοκιμάσετε και απο ότι διαπίστωσα παίζουν καλά και σε σφιχτούς τανκάτους και σε drippers καθώς τα προφίλ είναι αρκετά ξεκάθαρα και δεν βγαίνουν περίεργα offnotes.

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Corsair by V.Artsit & Abuelos
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 01, 2019, 00:43 »
Στα δυο που εχω δοκιμασει εγω τουλαχιστο μου φαινονται απ τα λιγα καπνικα που βρισκεις το καπνικο κομματι πρωταγωνιστη.Τα περισσοτερα καπνικα ως τωρα ειχαν το καπνικο πολυ αμυδρα μες τις κρεμες κ τα φρουτα.

Αποσυνδεδεμένος ponstan

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...με vv by SEB
Απ: Corsair by V.Artsit & Abuelos
« Απάντηση #7 στις: Ιουλίου 03, 2019, 14:59 »

Καλησπέρα παιδιά.
Αντίσταση και βαμβάκι μετά από δυο μέρες ατμίσματος (8-9mg) Captain Morgan by Corsair. Σε λιγότερο από 5 ημέρες δυο στησίματα με τα παραπάνω αποτελέσματα.  :o
VG/PG 60/40, 0,33 omh, 28W
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 03, 2019, 15:32 από ponstan »

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Corsair by V.Artsit & Abuelos
« Απάντηση #8 στις: Ιουλίου 03, 2019, 15:10 »
Κριμα γιατι στην οσφρηση μου αρεσε. Δεν θα το ατμισω καν αν αφηνει τετοια μπαμπαχλα

Αποσυνδεδεμένος morpheas84

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • Digna Factis Recipimus
Απ: Corsair by V.Artsit & Abuelos
« Απάντηση #9 στις: Ιουλίου 03, 2019, 17:50 »
Κάνω αρκετά τακτικά το Captain Morgan αλλά και το Black Pearl της σειράς

Εγώ θα πω ένα τεράστια μπράβο στον δημιουργό για αυτά τα εξαιρετικά υγρά

Το Captain Morgan όντως λερώνει λίγο στο διήμερο. Είναι ένα gourme άρωμα, που όποιος είναι λάτρης του burboun θα το εκτιμήσει. Θα το παρομοίαζα ελαφρώς με το Puebla της Steampunk, με τη μόνη διαφορά ότι αυτό είναι πιο spicy.

Το Black Pearl από την άλλη είναι μια κρέμα φουντουκιού με καπνά, και το θεωρώ πολύ ADV υγρό. Δεν θα έλεγα ότι είναι και από τα πιο dirty υγρά, στα συνηθισμένα θα το κατατάξω
 

Αποσυνδεδεμένος ponstan

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...με vv by SEB
Απ: Corsair by V.Artsit & Abuelos
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 05, 2019, 16:03 »
Θα συμφωνήσω απόλυτα για το Black Pearl. Δεύτερη ημέρα driping και το βαμβάκι καθαρό.  :) Επίσης πολύ ωραία γεύση για ADV!!!!!

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Corsair by V.Artsit & Abuelos
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 20, 2019, 15:27 »
Παιδιά λέω να πάρω το black pearl αλλά δεν βλέπω να κινείται το νήμα ιδιαίτερα,αξίζει να το πάρω στα τυφλά μιας κ δεν μπορώ να το δοκιμάσω επαρχία κάπου;

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Corsair by V.Artsit & Abuelos
« Απάντηση #12 στις: Οκτωβρίου 21, 2019, 02:59 »
Πολυ ωραια υγρα,απ τις λιγες σειρες που μ αρεσει πανω απο ενα υγρο.Τα καπνικα ειναι αντιεμπορικα πλεον για αυτο ειναι ψοφιο το νημα.Προσωπικα μονο το tortuga δεν μου αρεσει.Queen's revenge ειναι υγραρα.Black pearl πολυ καλο.Το barbarossa μου αρεσει πολυ αλλα ειχα παραπονα για την μυρωδια στο χωρο κ δεν το κανω σε δουλεια κ σπιτι πλεον.

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Corsair by V.Artsit & Abuelos
« Απάντηση #13 στις: Οκτωβρίου 21, 2019, 03:20 »
Νομίζω ότι πλέον τα ημικαπνικα είναι στα φόρτε τους!!!έχω κολλήσει με το freak out and vape ,καφέ ,μπερμπον ,Τομπάγκο και λέω να δοκιμάσω κ αυτό για πιο φθηνή λύση για αυτό ρωτάω!

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Corsair by V.Artsit & Abuelos
« Απάντηση #14 στις: Οκτωβρίου 21, 2019, 07:56 »
Παιδιά λέω να πάρω το black pearl αλλά δεν βλέπω να κινείται το νήμα ιδιαίτερα,αξίζει να το πάρω στα τυφλά μιας κ δεν μπορώ να το δοκιμάσω επαρχία κάπου;
To συγκεκριμένο είναι μακράν του 2ου το πιο εμπορικό της σειράς και μαζί με το queens τα 2 που ξεχωρίζω και εγώ απο την σειρά :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180525 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8303 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33939 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536065 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59758 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237350 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 575 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15506 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136106 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085278 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35377 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10209 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12