vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

289 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, Milarepa, Blackwolf, camber

Twitter

Provari vs Lava tube

Αποσυνδεδεμένος markosr

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απ: Φτηνά mods στο web!
« Απάντηση #15 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 21:06 »
Aυτό που είπες "είναι πολύ καλύτερο απ το Provari" μπορείς να το τεκμηριώσεις?
Γιατί φτηνό,σχετικά πάντα,είναι.
Αλλά καλύτερο,στο είδος του(VV),δε νομίζω.

Φυσικά,απάντησε στο σχετικό θέμα και όχι εδώ.
Ευχαριστώ.
τα ίδια είναι... ένας φίλος έχει το provari κ απο τι ιδα κ' τα διο ίδια δουλιά κάνουνε. απλά στο l-rider με ένα κλικ αλλαζω της τασης κ' στο provari θες 6 κλικ. στην οδήγηση για παράδειγμα είναι λίγο ενοχλητικό... α. κ μπαταριες από provari κάνουν για l-rider

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Απ: Φτηνά mods στο web!
« Απάντηση #16 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 21:10 »
Δεν είναι τα ίδια...
Μέτρησες την τάση στο Provari και τη τάση στο lava και ενώ είχες και στα δυο ρύθμιση 5.5V για παράδειγμα σου έβγαζαν 5.5?
Στο Provari θα δεις πως βγάζει ακριβώς αυτό που θες,ενώ στο lava ρυθμίζεις 5.5V και σου βγάζει 4.8 και αν....πως είναι τα ίδια?
Και εξηγήται κιόλας γιατί αυτό συμβαίνει...και συμβαίνει λόγο κατασκευης...
Lava=αλουμίνιο(χαμηλής ποιότητας)+πλαστικό
Provari=Stainless με εξωτερική μόνωση

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 30, 2011, 21:11
Αλλα,φίλε μου αυτά τα συζητάμε σε λάθος topic.
Καλύτερα να τα μεταφέρουν και να τα συζητήσουμε στο σωστό topic.

Αποσυνδεδεμένος Artist_gr

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • Little Greece Dicodes with GG Tilemahos
Απ: Provari vs Lava tube
« Απάντηση #17 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 21:36 »
Αύριο περιμένω τέσσερα κομμάτια Lava για να τα δώσω σε φίλους. Θα τα περιεργαστώ το πρωί αλλά από τώρα ξέρω πως δεν πρόκειται να φτάσουν την ποιότητα του provari με τίποτα.

Εδώ και ένα μήνα σχεδόν είμαι κάτοχος του provari.

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Απ: Φτηνά mods στο web!
« Απάντηση #18 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 21:37 »
Ναι,γιατί του GGTS τη WV πλακέτα δε θα τη βραχυκυκλώσει που θα είναι πάνω απο 10W,νομίζεις?! :)) :)) :))
13W σύμφωνα με την τελευταία συζήτηση που είχα


Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Απ: Φτηνά mods στο web!
« Απάντηση #19 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 22:08 »
Βαριέμαι να επαναλαβάνω τα ίδια.Σοβαρά...
Θα πω μόνο πως μια χαρά λειτουργεί τον Ιαττυ και τέλος.
του πιανου  :confused1: γιατι τον δικο μου οχι  :nope:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 30, 2011, 22:13
Μιχάλη εσύ και το kick evolve θα το βραχυκυκλώσεις. Μέχρι 10W θα δίνει...
κιταξε φιλε κωστα το λαβα δεν το ξέρω καθόλου όποτε δεν μπορώ να πάρω θέση στιν σύγκριση αυτή απλα λεω 1 ο ΙΑΤΤΥ  :respect:ΜΟΥ δεν παιζει σε προβατο και 2 στο VV που  εχω παίζει μια χαρά και ας κανει 35 ευρα  οποτε δεν μπορω να θεωρήσω ως καλύτερο vv το προβατο
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 30, 2011, 22:20 από atmomixani »

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Provari vs Lava tube
« Απάντηση #20 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 22:24 »
Δε παίζει και ξέρεις και τους λόγους που δε παίζει...
Και ο λόγος είναι πως το σετάρισμά σου δεν είναι ιδανικό.
Απλά...
Το VV με τα 35ευρώ που αναφέρεσε,δεν έχει ασφάλειες και αφήνει το ατομιζερ να παίζει όπου εσύ νομίζεις.Αν κάποια στιγμή ανεβάσει θερμοκρασία ή βραχυκυκλώσει μην αναρωτηθείς γιατί.ΟΚ? ;)
Το Provari και κάθε ηλεκτρονική συσκευή που σέβεται τον εαυτό της έχει κάποια "cut off" για ασφάλεια χρήσης.
Τώρα αν εσύ θεωρείς πως είσαι ανώτερος από έναν ηλεκτρονικό και ξέρεις περισσότερα και πως κακώς τα φτιάχνουν με αυτό το τρόπο,πάω πάσο.
Και γω κάνω overclocking στη κάρτα γραφικών μου αλλά με δική μου ευθύνη...πέρνω τα ρίσκα μου.Αν μου σκάσει και μου μείνει στα χέρια δε θα κατηγορήσω κανέναν άλλο παρά εμένα.
Το ίδιο είναι και με το Provari...

:) :bye:

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Provari vs Lava tube
« Απάντηση #21 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 22:28 »
βαγγελη δεν θα μου υποδιξει το μοντ η εσυ πιο σεταρισμα  ειναι ιδανικό για τον ΙΑΤΤΥ :respect: μου και τα γουστα μου ,  το μοντ γιατι δεν θα το παρω ποτε και εσυ γιατι δεν ξερεις τις δυνατότητες του ΙΑΤΤΥ  :respect:

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari vs Lava tube
« Απάντηση #22 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 22:29 »
The BUZZ pro E-cigarette with regulated variable voltage has 15 watts maximum power output

Darwin
4.2 to 12.7 Watts adjustable regulated power

Δηλ το The BUZZ pro πάει ως 15 WATT και το Darwin ως 12,7

Σημασία έχει όμως το LAVA είναι τσάμπα . Όταν σε καλύπτει  τα WATT που ατμίζεις τότε είναι το καλύτερο MOD

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Provari vs Lava tube
« Απάντηση #23 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 22:33 »
βαγγελη δεν θα μου υποδιξει το μοντ η εσυ πιο σεταρισμα  ειναι ιδανικό για τον ΙΑΤΤΥ :respect: μου και τα γουστα μου ,  το μοντ γιατι δεν θα το παρω ποτε και εσυ γιατι δεν ξερεις τις δυνατότητες του ΙΑΤΤΥ  :respect:

Η εταιρεία που κατασκευάζει το Provari,επίσης,δεν είναι τυχαίο πως προτείνει να το χρησιμοποιούμε με HIGH resistance ατμοποιητές!!!!
Αν δε μας αρέσει αυτό απλά δε το αγοράζουμε. ;)
Μαλλόν δε κατάλαβες το παράδειγμα που έδωσα.Δε πηράζει.
Η δυνατότητα του Ιαττυ είναι απλή,φίλε Μιχάλη,ατμοποιεί υγρό.
Τώρα αν εσύ φαντασιώνεσαι πως ο Ιαττυ κάνει και άλλα αυτό είναι προσωπικό σου ζήτημα,δε θα σου κόψω τα φτερά της φαντασίας.Καλό ταξίδι... 8) :tongue_smilie:


Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Provari vs Lava tube
« Απάντηση #24 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 22:35 »
Ατμο αποκάλυψη!!!!
Δηλαδη με πλαγιο τροπο μου λες οτι το συστημα ψήξης με υγρο άζωτο που εχω φτιαξει για το pc θα επρεπε να εχει cut off, έτσι οταν η θερμοκρασια λειτουργιας υπερβει κάποια όρια, να σταματαει η λειτουργια, μα που ξερει αυτο το πραγμα ποια ειναι τα όρια?
Ο κάθε επεξεργαστης εχει τα δικα του, ουτε καν τις ιδιας σειράς παραγωγής δεν ειναι ίδια.
Προσαρμόστε τώρα στα VV!, συστημα ψυχης = VV και επεξεργαστής = ατμοποιητής
Απο αυτη την πλευρα το lava (χωρις να το εχω, μονο οτι εχω διαβασει), ειναι καλύτερο, τουλάχιστον δεν μου κοβει τελειως την λειτουργία.

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Provari vs Lava tube
« Απάντηση #25 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 22:37 »

Μαλλόν δε κατάλαβες το παράδειγμα που έδωσα.Δε πηράζει.
Η δυνατότητα του Ιαττυ είναι απλή,φίλε Μιχάλη,ατμοποιεί υγρό. 8) :tongue_smilie:
8) 8) οχι ακριβος αλλα δεν πιραζει  :bye:

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: Provari vs Lava tube
« Απάντηση #26 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 22:39 »
πιστευω παντως πως για τα λεφτα του θα ειναι ωραιο εργαλειο αλλα δινει οσα λεει?ας μας πει καποιος που εχει δοκιμασει.εγω παντως σκεφτομαι σοβαρα να το τσιμπησω.

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Provari vs Lava tube
« Απάντηση #27 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 22:41 »
Διαβασε αν θες Μανο στο αντοιστιχο θέμα καποια ποστ που έχω κανει
Εχει οριο τα 2,5Α για τον Α2 θα σου έλεγα οτι θελεις και μπορεις να αξιοπησεις παραπανω απο αυτα, καλύτερα του ΣΕΒ για μενα

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Provari vs Lava tube
« Απάντηση #28 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 22:47 »
Ατμο αποκάλυψη!!!!
Δηλαδη με πλαγιο τροπο μου λες οτι το συστημα ψήξης με υγρο άζωτο που εχω φτιαξει για το pc θα επρεπε να εχει cut off, έτσι οταν η θερμοκρασια λειτουργιας υπερβει κάποια όρια, να σταματαει η λειτουργια, μα που ξερει αυτο το πραγμα ποια ειναι τα όρια?
Ο κάθε επεξεργαστης εχει τα δικα του, ουτε καν τις ιδιας σειράς παραγωγής δεν ειναι ίδια.
Προσαρμόστε τώρα στα VV!, συστημα ψυχης = VV και επεξεργαστής = ατμοποιητής
Απο αυτη την πλευρα το lava (χωρις να το εχω, μονο οτι εχω διαβασει), ειναι καλύτερο, τουλάχιστον δεν μου κοβει τελειως την λειτουργία.

Αλέξη,το γεγονός πως έχεις σύστημα ψύξης είναι ο λόγος που το μηχάνημα μπορεί και λειτουργεί σε διεργασίες πάνω απ τα φυσιολογικά όρια και πρότυπα που είναι κατασκευασμένο.
Αν εσύ,όμως,δεν είχες το σύστημα αυτό και το άφηνες "μαμίσιο"...με τη παραμικρή μεταβολή θερμοκρασίας πάνω απ το φυσιολογικό όριο το μηχάνημα θα άρχιζε να σου κάνει restart και αν εσύ επέμενες τότε θα στα έδινε όλα στα χέρια.O επεξεργαστής είναι ένας πολλαπλός εγκέφαλος προγραμματισμένος να ξέρει πολλά...τώρα για πιο λόγο ξέρει και κάνει restart σε ανωμαλίες και παράλλογες αυξήσεις θερμοκρασιών αυτό είναι άλλο θέμα...δε μπορώ να στο λύσω σε αυτό το forum.Πάμε σε άλλο που να σχετίζεται με το αντικείμενο.
Μάθετε τα όρια των γνωστικών σας επιπέδων.Αρχίζεις και παρεμβένεις εκεί που έχω περισσότερες γνώσεις..
Εγώ δεν έκανα παρέμβαση στις μπαταρίες,κλπ που έχεις εσύ γνώση.
Προσπαθώ να τα πω απλά και κατανοητά...αλλά αν μπεις σε λεπτομέριες θα αρχίζουν και οι οθόνες σας να βγάζουν errors. :)) :))

Αποσυνδεδεμένος navy

  • ***
  • 530
  • Φύλο: Άντρας
  • PROVARI V2.5+GGTS+ΟΔΥΣΣΕΑΣ-ΙΑΤΤΥ-ΠΗΝΕΛΟΠΗ-SKYLINE
Απ: Provari vs Lava tube
« Απάντηση #29 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 22:49 »
Παιδια εγω τον εχω τον Lava περιπου μια εβδομαδα τωρα και εχω προσαρμοσει αρκετους ατμο επανω (Titan,ego-w,ice κλπ)για τα χρηματα του για μενα ειναι Αψογος  :respect:
Ειδικα με τον ice επανω στα 4,5V απλα  :fight_shot_bandana: :fight_shot_bandana:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34456 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556715 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 230 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181499 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 100 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8807 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538038 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60380 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238619 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 900 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16669 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139039 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz