vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

605 επισκέπτες, 3 χρήστες
xloupas, Ηρακλης, marauder800

Twitter

Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #540 στις: Απριλίου 12, 2019, 15:07 »
Δώστε μου 45 ευρώ ο κάθε ένας και θα έρχομαι εγώ να σας γυρνάω ανάποδα τον ατμοποιητή να μην... κουράζεστε. 

Αποσυνδεδεμένος JohnT

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #541 στις: Απριλίου 12, 2019, 16:24 »
Αμα το παιξεις λιγακι και το βρεις με το ενα χερι κανεις αναπληρωση στην ουσια. Στο μονο που δεν τα εχω καταφερει (δεν εχω προσπαθησει και δεν προκειτε για κανενα ατμοποιητη εδω που τα λεμε) ειναι οδηγωντας. Λιγο παιξιμο θελει να τον συνηθησεις και δεν χρειαζετε ουτα αναπληρωση απο πανω ουτε τιποτα. Ασε που ετσι οπως ειναι κατασκευασμενος ειναι κουκλος. Γιατι να του βαλω μακιγιαζ?  :)) :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #542 στις: Απριλίου 12, 2019, 16:33 »
Έτσι ακριβώς. Μακράν ο πιο εύκολος ατμοποιητής ever στην αναπλήρωση. Ουσιαστικά και τα δυο upgrade kits που παρουσιάστηκαν αυξάνουν τον αριθμό κινήσεων για γέμισμα από επάνω αντί να το κάνουν πιο εύκολο. Ο μόνος λόγος που θα έπαιρνα το kit των steam tuners (αν είχε κανένα 30άρι) είναι για το κλείσιμο υγρών, το οποίο θα μου ήταν πολύ χρήσιμο στα αεροπορικά μου ταξίδια που ο Kayfun αδειάζει τα υγρά του για πλάκα.

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #543 στις: Απριλίου 12, 2019, 16:40 »
Ένα μεγαλύτερο τανκ και τέλος.Ο ατμό είναι τέλειος θεοστεγνος και γεύση στο θεό.Λιγο προσοχή στο γέμισμα να μην πέσει υγρό στο κέντρο και έχει γουργουρισμα.

Αποσυνδεδεμένος bill the kid

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #544 στις: Απριλίου 12, 2019, 18:29 »
Παιδια ψάχνοντας εδώ και καιρό επισκευασιμο και έχοντας δοκιμάσει μόνο ares και siren πηγα σημερα vapeland και δοκίμασα τον καυφουν!! Ε αυτό ήταν!! Τι σφιχτός και μπαρμπούτσαλα!! Βρηκα την τέλεια τζούρα που έψαχνα σε ένα mtl.. σκεφτόμουν για galaxie true κτλ αλλα αφου αυτό που δοκίμασα μου άρεσε τοσο πολύ σαν αποτέλεσμα θα τον αγοράσω.. μακάρι να είχε μεγαλύτερη χωρητικότητα αλλα οκ 

Αποσυνδεδεμένος alphonse

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
  • θα μειώσω νικοτινη απο Δευτέρα
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #545 στις: Απριλίου 12, 2019, 19:19 »
Είναι αυτή η ατέρμονη κουβέντα ρε παλληκαριά του αξίζει -δεν αξίζει που έχει αναλυθεί πιστεύω επαρκως,μάλλον έχει εξαντληθεί.αναφορικα με το uplift των st κάποιος θα λέγε καλυτερα να πάρω ακόμα έναν , 3 κλωνους η θα προτιμούσε να τα κάνει τα 45 λουλακι να το πιεί να κατουράει μπλε για πάντα παρα να τα ακουμπισει στους st.πραγματι είναι κούκλος κι απο μόνος του αλλά Μακράν ο ευκολότερος στην αναπλήρωση ever .. ε! δεν είναι σίγουρα
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 12, 2019, 20:09 από alphonse »

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #546 στις: Απριλίου 12, 2019, 20:07 »
Εγώ και για να τον ξεστήσω έχω θέμα με τα χοντροδάχτυλά μου. Δεν μπορώ να ξεβιδώσω σωστά την βάση, και μου μένει το μισό τανκ στο χέρι όταν πάω να τον πλύνω. Ξέρω θα πει κάποιος μη σφίγγεις πολύ την βάση με το τανκ, αλλά δεν υπάρχει και κάποιο ορατό όριο στο σφίξιμο. Εμπειρικά και πάντα φοβούμενος μη χυθούν τα υγρά, μάλλον σφίγγω λίγο παραπάνω, και άντε μετά να βάλεις τον αντίχειρα και τον δείκτη σωστά στα parts για να αναπληρώσεις.

Αποσυνδεδεμένος JohnT

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #547 στις: Απριλίου 12, 2019, 20:35 »
Το ιδιο προβλημα ειχα και γω στην αρχη μια και τα χερια μου ειναι χερια δουλεμενα (και χοντροκομμενα :)) :))). Τουτον εδω δεν τον σφιγγεις. Τον βιδωνεις τοσο οσο. Δεν υπαρχει προβλημα διαροης εξαλλου εχει το ορινγκ. Αν εχεις πραιμ θα το βρεις σαν να ανοιγεις υγρα μιση της μισης στροφης ενα πραγμα και ειναι κομπλε.Οταν το βρεις βαλε το ντριπ τιπ ετσι ωστε να σημαδευει το προσωπο σου το λογοτυπο και εισαι κομπλε απο σημαδι που θα τον βιδωνεις.

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #548 στις: Απριλίου 12, 2019, 21:14 »
Είναι αυτή η ατέρμονη κουβέντα ρε παλληκαριά του αξίζει -δεν αξίζει που έχει αναλυθεί πιστεύω επαρκως,μάλλον έχει εξαντληθεί.αναφορικα με το uplift των st κάποιος θα λέγε καλυτερα να πάρω ακόμα έναν , 3 κλωνους η θα προτιμούσε να τα κάνει τα 45 λουλακι να το πιεί να κατουράει μπλε για πάντα παρα να τα ακουμπισει στους st.πραγματι είναι κούκλος κι απο μόνος του αλλά Μακράν ο ευκολότερος στην αναπλήρωση ever .. ε! δεν είναι σίγουρα

Πες μου 1-2 high end RTA’s που είναι πιο εύκολοι σε αναπλήρωση από τον lite 2019

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #549 στις: Απριλίου 12, 2019, 21:25 »
Eviva και τελειώνει η κουβέντα! ;D

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #550 στις: Απριλίου 12, 2019, 23:36 »
Το ίδιο θέμα με την βάση είχα στην αρχή στον κλώνο.Εσφιξα καλά το τανκ και από τότε δεν μου λύθηκε ξανά.Επισης η βάση δεν χρειάζεται σφίξιμο.Μολις τερματίσει είναι κομπλέ.Ενα αρνητικό που είδα είναι ότι με τα χοντρά σιρματα 26 και κάτω σου βγάζει λίγο το λάδι να δέσεις την αντίσταση.Απο 28 και πάνω στήνεις πανευκολα.Επισης στην ένταση των αρωμάτων στις γλυκές γεύσεις είναι λίγο υποτονικός σε σχέση με τον prime ο οποιος ειναι μια γευστική πανδαισία στο στόμα.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #551 στις: Απριλίου 13, 2019, 00:05 »
Πες μου 1-2 high end RTA’s που είναι πιο εύκολοι σε αναπλήρωση από τον lite 2019
Από τους βαμβακάτους, θεωρώ ότι ο Hussar με το tower tank των st, o Eviva και το δικό μου παλιό Φαινόμενο -με την κίνηση [member=746]zalaros[/member] και γέμισμα από κάτω- είναι ήδη πιο εύκολοι σε αναπλήρωση. Όχι ότι είναι δύσκολη του kayfun, ένα ανάποδο ξεβίδωμα-βίδωμα είναι. Αν θυμηθούμε πόση επιτυχία είχε ο doggystyle, με ίδιο τρόπο αναπλήρωσης, βλέπουμε ότι ο kayfun είναι πιο εύκολος γιατί βιδώνουν μέταλλα, χωρίς να φοβάσαι την επαφή πλαστικού-μετάλλου που είχε ο doggy.
Η ουσία είναι ότι κάποιοι ατμιστές βολεύονται καλύτερα με το γέμισμα από κάτω και άλλοι με το από πάνω. Όπως βολεύεται καλύτερα ο καθένας λοιπόν.
Προσωπικά πιο βολικό για μένα είναι του hussar, επειδή λειτουργεί λιτά, αποτελεσματικά, απολύτως στεγανά και χωρίς να επηρεάζει με κανένα τρόπο το σεταπ.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #552 στις: Απριλίου 13, 2019, 00:31 »
Παρακαλούμε να παραμείνουμε στο θέμα μας και να μην συνεχίσουν οι προσωπικές επιθέσεις. Μηνύματα χωρίς ουσιαστικό περιεχόμενο θα σβήνονται
Κάποια μηνύματα διαγράφηκαν.

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #553 στις: Απριλίου 13, 2019, 00:35 »
Να είσαι καλά ρε [member=13664]Ribot[/member]. Τόσο δύσκολο ήταν να πάρω μια σοβαρή απάντηση στην «γελοία» μου ερώτηση;

Hussar δεν είχα ποτέ, οπότε δεν μπορώ να σχολιάσω αλλά από ό,τι καταλαβαίνω μιλάς για after market upgrade.

Phenomenon είχα για δυο χρόνια και Eviva έχω ακόμα. Ο δικός μου Phenomenon είχε θέμα στο γέμισμα από κάτω με το bell cap καθώς τα o-rings ήταν αρκετά σφιχτά και δεν ήταν τόσο «απλό» το βάλε βγάλε. Για τον Eviva αναφέρθηκε και πιο πάνω και συμφωνώ.

Αυτό που προσπαθούσα να εξηγήσω στον φίλο με το θέμα στο στομάχι και την ακράτεια, ήταν ότι η αναπλήρωση του lite 2019 είναι απίστευτα απλή καθώς απαιτεί μόνο ένα ξεβιδωμα με την βάση επάνω στο mod και τίποτα άλλο. Μια κίνηση δηλαδή. Προφανώς οι ατμοποιητες που έχει γεμίζουν με τα μάτια με μηδέν κινήσεις και θεώρησε το σχόλιό μου γελοίο.

Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #554 στις: Απριλίου 13, 2019, 02:43 »
Τον lite δεν τον έχω πλέον.Αλλα το γέμισμα για μένα δεν ήταν μειονέκτημα.Όπως δεν είναι και στον gsl.Γενικα μου αρέσει να εχω ανοιχτό μπροστά μου το τανκ και να μην προσπαθώ να γεμίσω μέσα από τρύπες.Ειτε αυτό γίνεται από πάνω(eviva,ΤΑΕ,hussar-steam tuners) είτε από κάτω με αναποδογύρισμα(lite,gsl).Το πρόβλημα με τον lite όπως προαναφέρθηκε είναι ότι λίγο να σφίξεις παραπάνω,όταν θες να ανοιξεις ξεβιδωνεται το τζαμάκι αντί για το μεταλλικό του τανκ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172172 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276545 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35697 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559247 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182673 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 210 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10635 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364