vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

519 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, ZoeM

Twitter

Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #345 στις: Μαρτίου 07, 2019, 11:59 »
Κάνω δίαιτα. Τέρμα το διακετύλιο. Μόνο τίλιο. :P

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #346 στις: Μαρτίου 07, 2019, 14:00 »
Ένα πολύ ενδιαφέρον review

Ο reviewer είναι ένας hard core MTL vaper ο οποίος κάνει εξαιρετικές αναλύσεις γύρω από το airflow των ατμοποιητων που δοκιμάζει. Σε όσους ατμοποιητες έχω δοκιμάσει που έχει κάνει reviews, τα σχόλιά του είναι ακριβέστατα.

Η αλήθεια είναι ότι είχα τον Lite 2019 στα πλάνα μου, καθώς αυτή την στιγμή παίζω με γνήσιους Spica Pro (εξαιρετικός), Squape Nduro (ωραίος αέρας, μέτρια γεύση, εξαιρετικό χτύπημα) και Eviva v2 (εξαιρετική γεύση αλλά πολύ αεράτος για εμένα ακόμα και με το 1.7mm pin), και ήθελα έναν ακόμα πραγματικό MTL ατμοποιητή, αλλά μετά από αυτό το review, απορρίφθηκε. Δεν θα ήθελα με την καμία να ξαναγυρίσω σε εποχές mini v3, που το γουργούρισμά του με οδηγούσε σε τρέλα...

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #347 στις: Μαρτίου 07, 2019, 14:12 »
Δεν είδα το ριβιου. Αλλά... ποιό γουργούρισμα;

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #348 στις: Μαρτίου 07, 2019, 14:25 »
Δεν ξέρω μια και δεν έχω τον ατμοποιητη. Υποστηρίζει ότι σε οποιαδήποτε θέση του airflow, εκτός από τέρμα ανοιχτό, μετά από κάποια ώρα, μαζεύονται υδρατμοί πάνω στο βιδάκι, με αποτέλεσμα να γουργουρίζει. Ακριβώς το ίδιο θέμα είχε και ο mini v3

Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #349 στις: Μαρτίου 07, 2019, 14:27 »
Το ίδιο πρόβλημα με το γουργούρισμα παρατήρησε και ο Busardo στο δικό του review, με χρήση υγρών 50/50.
Ανέφερε επίσης ελφρύ σφύριγμα, δυσκολία ξεβιδώματος της βάσης και πρόβλημα με ορισμένες βίδες ή τα σπειρώματα του ντεκ, ενώ επεσήμανε και τα εγγενή του μειονεκτήματα (γέμισμα από κάτω και ρύθμιση του αέρα.
Κατά τ' άλλα του άρεσε πολύ σαν γεύση και ατμιστική εμπειρία, καταλήγοντας ότι πρόκειται για μια lite εκδοχή του Kayfun Prime.


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #350 στις: Μαρτίου 07, 2019, 14:35 »
[justify]Παιδιά, καλημέρα. Όχι όχι και ξανά όχι, κι ας έρθει να μου το πει ο Θεός ο ίδιος. Συμφωνώ απόλυτα με τον Stepeha, μπορώ να του βρω 1000 αρνητικά, όμως γουργούρισμα εγώ δεν πήρα ούτε ως ζωγραφιά. Είμαι με υγρά 50/50, αν βλέπατε τώρα που μιλάμε πώς είναι τα υγρά, σαν νερό. Είμαι στα 15 βατ με ζεστή τζούρα και έχω καταναλώσει από το πρωί αρκετά ml, (δυστυχώς, δεν μετράω), και μην ξεχάσω, είμαι με σχεδόν τέρμα κλειστή την εισαγωγή αέρα, (πιο σφικτό πεθαίνει). Καμία παρενέργεια με γουργουρητά ή υγρασίες ή ύπουλους κρυμμένους ...ατμούς. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #351 στις: Μαρτίου 07, 2019, 14:44 »
Ποιός ξέρει, πιθανότατα παίζει ρόλο το στήσιμο, η ρύθμιση του αέρα και κυρίως ο τρόπος ατμίσματος του καθενός (δύναμη και διάρκεια τζούρας).

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #352 στις: Μαρτίου 07, 2019, 14:48 »
Το είδα το ριβιού. 
Σόρρυ αλλά δεν έχω αντίστοιχη εμπειρία.
- Η τζούρα του μου αρέσει πολύ περισσότερο από του dvarw σε απαλότητα και σε "θόρυβο"
- Γουργούρισμα δεν έχω ποτέ
- Στήνεται πολύ πιο απλά από τον dvarw γιατί δεν έχει αυτό το ξεχωριστό σώμα της καμπάνας που ήταν σφιχτό και δεν έβγαινε με τίποτα.
- Η γεύση είναι στα ίδια επίπεδα 

Το μόνο αρνητικό (για κάποιους) το διαπίστωσα και το μετέφερα πρώτος, και ήταν ο υγροποιημένος ατμός στον πόλο του μοντ. 
Δεν έχω κανένα λόγο να υπερασπιστώ την αγορά μου. Χέστηκα, αν δε μου άρεσε θα τον πούλαγα.
Ο τύπος παραείναι υπερβολικός. Περίμενε τον τέλειο MTL. Γιαυτό η τόση του απογοήτευση.


Αποσυνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #353 στις: Μαρτίου 07, 2019, 15:13 »
[member=6716]Stepeha[/member] λες πως η γεύση του Lite είναι στα ίδια επίπεδα με το Dvarw; Χμ, μάλλον θα περίμενα κάτι καλύτερο. Δεν λέω, μια χαρά είναι η γεύση του Dvarw (τον κλώνο έχω βέβαια), αλλά δεν ...ενθουσιάζει! ;)

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #354 στις: Μαρτίου 07, 2019, 15:17 »
Stepeha και Joe ναι εννοείται, ο καθένας εκφράζει προσωπική εμπειρία και σε καμία περίπτωση δεν σας αμφισβητώ. Να ρωτήσω σε ποιο σημείο έχετε την βίδα; Σε καθαρή ρύθμιση MTL ή σε «σύγχρονο» MTL με σχεδόν ανοιχτό όλο τον αέρα;

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #355 στις: Μαρτίου 07, 2019, 15:41 »
[member=6716]Stepeha[/member] λες πως η γεύση του Lite είναι στα ίδια επίπεδα με το Dvarw; Χμ, μάλλον θα περίμενα κάτι καλύτερο. Δεν λέω, μια χαρά είναι η γεύση του Dvarw (τον κλώνο έχω βέβαια), αλλά δεν ...ενθουσιάζει! ;)
Κοίτα. Για τη γεύση μη στέκεσαι στην άποψη μου γιατί δε δίνω ιδιαίτερη σημασία. Απλά εννοώ πως απολαμβάνω γεύση και στους 2. Τώρα ποιός έχει καλύτερη, δεν μπορώ να το πω με ακρίβεια, γιατί δεν έχω πια τον dvarw. Για αυτό, ενημερώσου από τους γευσιγνώστες του φόρουμ. Αν βγάλεις άκρη... :P 
Stepeha και Joe ναι εννοείται, ο καθένας εκφράζει προσωπική εμπειρία και σε καμία περίπτωση δεν σας αμφισβητώ. Να ρωτήσω σε ποιο σημείο έχετε την βίδα; Σε καθαρή ρύθμιση MTL ή σε «σύγχρονο» MTL με σχεδόν ανοιχτό όλο τον αέρα;

Tέρμα ανοικτό τον έχω.

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #356 στις: Μαρτίου 07, 2019, 16:01 »
Τον εχω στην κατοχη μου μια εβδομαδα.(22mm)

Γευση ικανοποιητικη - πολυ καλη κ λιγο πιο εντονη απο Prime.

Δεν μου εχει τυχει να μην ξεβιδωσει με ευκολια

Το βιδακι του αερα ειναι λιγο πιο πανω απο το κατω οριο(σχεδον τερμα ανοιχτη η τρυπα). Παλι, καμια διαρροη/υγροποιηση κτλ

Τζουρα για σεμιναριο(για μενα τουλαχιστον)

Επαιξε κ με kanthal και με Ni80(περιπου στο 1Ω)

Κανω αποκλειστικα Tribeca :)
 

Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #357 στις: Μαρτίου 07, 2019, 20:12 »
Καλά μιλάμε ο συγκεκριμένος ριβιούερ του κώλου δε ξέρει που παν τα τέσσερα.
Ακόμη και η Αμαλία θα τον βλέπει και θα γελάει.
Πρέπει να τακιμιάσει με κείνον τον άλλο κούργιαλο με τις κοτσίδες στα μούσια,που κάθεται και μαλακίζεται με τις ώρες με τα βαμβάκια.
Α! πώς έγινε αυτό, δε μου'χει ξανασυμβεί! αναφωνεί ο άχρηστος αφού καταφέρνει και έχει βραχυκύκλωμα.
Κερδίζει επάξια μια θέση στο ατμιστικό 3 stooges.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #358 στις: Μαρτίου 07, 2019, 20:24 »
Αν και έχεις δίκιο για το συγκεκριμένο review γενικά τον αδικείς. Τουλάχιστον σε σχέση με τον αέρα σε ατμοποιητές, έχει πολύ καλή αντίληψη

Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #359 στις: Μαρτίου 07, 2019, 20:47 »
Φίλε IPant, ίσως έχεις δίκιο.
Πάντως δεν θα του δώσω ξανά την ευκαιρία να μου αλλάξει γνώμη,γιατί η μία φορά που χαράμισε άδικα τον χρόνο μου είναι αρκετή.
Στα του kayfun τώρα.
Ναι, βλέπω κι εγώ υγρασία στο βιδάκι,μετά τόσες μέρες που τον έχω, δεν ξέρω άμα είναι συμπήκνωση υδρατμών, ή διαρροή, μάλλον το πρώτο.
Το καταλαβαίνω όταν βλέπω μια σταγονίτσα  όταν βάζω το κατσαβιδάκι μέσα.
Για τη δυσκολία ξεβιδώματος της βάσης το έχω ξαναγράψει,
όσο για τη τζούρα, ούτε κατά διάνοια κανένα gurgling, ακόμα και στην πολύ σφιχτή ρύθμιση που τον έχω εγώ.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172166 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43172 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35675 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559212 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182664 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10624 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364