vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

514 επισκέπτες, 6 χρήστες
gfilip, dkostas, Tem, Sergios, maprix, white varadero

Twitter

Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto

Αποσυνδεδεμένος Dumouriez

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #285 στις: Μαρτίου 01, 2019, 10:06 »
Όταν λες αξιοπρεπέστατα; Καλύτερα; Χειρότερα από τον Ammit; 
Πάντως μου κάνει εντύπωση ότι ο Ammit, με τον αέρα πάνω, των 35 ευρώ, να είναι καλύτερος από τον περιλάλητο Kayfun των 80 ευρώ, έστω και σε συγκεκριμένο υγρό.

Αποσυνδεδεμένος darksun85

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #286 στις: Μαρτίου 01, 2019, 10:22 »
Τι μου θύμισες τώρα; ο πρώτος μου επισκευασιμος ο Lite! Μετά πήγα σε καυφουν 4. Αυτόν κλώνο θα τον ψάξω. Είδα 1:1 κλωνακι σε ιταλικό σαιτ. Καλό φαίνεται.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #287 στις: Μαρτίου 01, 2019, 12:32 »
Όταν λες αξιοπρεπέστατα; Καλύτερα; Χειρότερα από τον Ammit;
Πάντως μου κάνει εντύπωση ότι ο Ammit, με τον αέρα πάνω, των 35 ευρώ, να είναι καλύτερος από τον περιλάλητο Kayfun των 80 ευρώ, έστω και σε συγκεκριμένο υγρό.
1ον Κανένας ατμοποιητής δεν παίζει τέλεια όλα τα υγρά που υπάρχουν
2ον Το θέμα γεύσης εκτός από υποκειμενικό αφορά και στη συνήθεια. Αν μάθεις ένα υγρό με τον Χ ατμοποιητή, δύσκολα θα το ατμίσεις σε άλλον.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #288 στις: Μαρτίου 01, 2019, 12:41 »
Γιατι σε λιστα αναμονης αφου δειχνει να ειναι διαθεσιμος?
https://www.vapeland.gr/
Καλώς ή κακώς Αχιλλέα, ανήκω στους "πιστούς" πελάτες. Αν κάπου βολευτώ και μ' αρέσει, μένω. Κι αν και δεν είναι μέτρο σύγκρισης για μένα τα δωράκια, όταν το μαγαζί που ψωνίζω, με παρακολουθεί, βλέπει τι θέλω και αγοράζω, και μου δωρίζει κάτι που είναι για μένα, τότε νοιώθω ότι εκτιμούν πελάτες σαν και την αφεντιά μου και τους πάω περισσότερο :)

Τον έχω.
Τον λύνω, τον πλύνω και σε λίγο τον στήνω ;D

Αποσυνδεδεμένος ΣΩΤΗΡΗΣ Σ

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #289 στις: Μαρτίου 01, 2019, 13:00 »
Η κεντρική τρύπα στο ντεκ τι διάμετρο έχει?? αν θυμάμαι καλά ο παλιός lite είχε 1.5 εκατ

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #290 στις: Μαρτίου 01, 2019, 13:42 »
Επιτρέψτε μου και μένα να αναφερθώ σε μερικά ζητήματα που βγήκαν σε αυτό το νημα.

1) Έχω υπάρξει λάτρης των KF. Ποτέ όμως του Lite ή του Lite+. Ποτέ μα ποτέ δεν μου άρεσε η αίσθηση της τζούρας του. Για μένα οι κορυφαίοι KF που πάτησαν σε αυτή τη γη, ήταν ο 3.1ES και ο 4. Κάτι πράιμ, κλάιν μάιν, 3, 5, 12, 47, δεν τους συμπάθησα ποτέ.

2) Η ατμιστική κοινότητα οφείλει πολλά στους KF. Ιδιαίτερα στον Lite και τον 3.1. Ήταν οι τοπ επιλογές για να μεταβεί κάποιος από εργοστασιακό σε επισκευάσιμο εκείνη την εποχή. Δεν έπαιζαν και πολλοί ατμοποιητές να στήνονται μόνο με R σύρμα τότε. Προσωπικά, μόνο αυτόν και τον GP Spheroid θυμάμαι.

3) [member=3419]petra[/member] θα συμφωνήσω με τον [member=17746]paloukaros[/member] στο σημείο ότι τα υγρά δεν είναι τα ίδια με τότε. Τα snv και οι μίξεις αρωμάτων που κυκλοφορούν τώρα, δεν φτάνουν με τίποτα την πολυπλοκότητα που συναντούσαμε σε υγρά 5 χρόνια πίσω. Σήμερα, για να πετύχεις ένα κλάσμα αυτής της πολυπλοκότητας, πρέπει να έχει 25% άρωμα το υγρό σου και η κάθε τζούρα σου να τραβάει 2 κυβικά μέτρα ατμό. Το φλατάρισμα του saltybacco δεν μου φαίνεται περίεργο. Θέλει θερμοκρασίες και watt αυτό το υγρό. Ούτε σε φαινόμενο δεν παίζει. Δεν έχουν συναίσθημα τα σημερινά υγρά πλην ελαχίστων εξαιρέσεων. Προκαλούν ενθουσιασμό αλλά είναι ελάχιστα αυτά τα οποία θα τα ατμίσω σε 1 χρόνο και θα με γυρίσουν πίσω στην πρώτη μου τζούρα από αυτά.

4) Το μόνο υγρό που κυκλοφορεί και θεωρώ ικανό να κρίνει έναν ατμοποιητή αυτού του στυλ αυτή τη στιγμή, είναι το Gandalf. Εκτός αν κάποιος έχει χρονομηχανή να μας φέρει να δούμε ένα παλιό καλό Grandmaster και ένα Castle Long. Άντε και ένα Cordoba.

5) Να μιλήσω για το παρουσιαστικό του, δεν με παίρνει: κυκλοφορούσα με τον 3.1ΕS και το Macrolon Tank. Επάνω σε iTaste SVD...

6) Θα χαρώ πολύ να τον δοκιμάσω (είμαι σίγουρος ότι θα τον έχει μαζί του ο [member=12562]thenetpoet[/member] σε 15 μέρες) αλλά εντελώς προσωπικά, η μόνη χρήση που μπορώ να σκεφτώ για μένα με αυτό τον ατμοποιητή, είναι να σκαρφαλώσει στο πίκο μου (σιγά το σκαρφάλωμα στο κτήνος ρε κομμάντο) και ουσιαστικά να παίξει το ρόλο από ένα ποντάκι για χρήση σε αεροπλάνα, αίθουσες μπριτζ, διακριτικές εμφανίσεις και νικοτίνη αλάτων.

7) Δεν έχω παρακολουθήσει καθόλου τον τρόπο με τον οποίο ο Svoe τον προμοτάρισε. Από αυτά που διαβάζω πάντως, αν τον παρουσίασε ώς κάτι νέο, μάλλον μπούμεραγκ του γύρισε.


Με όλη μου την καρδιά, ελπίζω οι κάτοχοι να τον ευχαριστηθούν και να καταλήξουν στο ότι άξιζε τα €υρώ που αποχωρίστηκαν για πάρτη του.

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #291 στις: Μαρτίου 01, 2019, 14:21 »
H κεντρική τρύπα είναι 1,8!
Για μένα το έχω πει και θα το ξαναπώ ότι ο Ammit mtl είναι το γευστικό διαμάντι του 2018!!! Πάνω από αυτόν μόνο ο phenomenon είναι!
Αλλά ο kayfunακος στέκεται πολύ ωραία στα γούστα μου για την τσούρα του και την στρογγυλεμένη δίχως λεπτομέρειες γεύση του.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #292 στις: Μαρτίου 01, 2019, 14:47 »
τάισε τον μια κρέμα και θα δεις :)

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #293 στις: Μαρτίου 01, 2019, 17:13 »
[justify]Αυτό που λέει ο thenetpoet περί κρέμας το υποψιάζομαι κι εγώ, λέω υποψιάζομαι γιατί έχω ρίξει το βάρος στα καπνικά και δεν πρόλαβα στα σοβαρά ακόμα για κρέμες. Παρ’ όλα αυτά να πω κάτι συνοπτικό κι εγώ γι’ αυτές τις λιγοστές μέρες που πέρασαν. Ταπεινή μου γνώμη πάντα. [/justify]

[justify]Ο [lite] δεν είναι επιπέδου Gus ή Atmistique, για να μην πούμε και για ξένους, ας μείνουμε μόνο οικογενειακά. Αυτό το υποστήριξαν όλοι από την αρχή, ‘πατάει’ όμως και κάμποσους ο μικρούλης, ξεκάθαρο και τέλος.[/justify]

[justify]Πολλοί θα γκρινιάξουν, ακόμα περισσότεροι απ’ ότι μέχρι τώρα. Αλλά βρε παιδιά, το διαζύγιο είναι συναινετικό, απευθύνεται σε συγκεκριμένο κοινό, εδώ ψάχνεις να σφίξεις κι άλλο τα μάγουλα, επιλέγεις συγκεκριμένες κατηγορίες υγρών, ξεχνάς τα εντυπωσιακά max vg, όχι γιατί δεν μπορεί αλλά γιατί δεν θέλει, ναι, π.χ. κι εγώ έλαβα ξυρισμένα κόντρα υγρά αυτές τις μέρες, εδώ όμως επέλεξα να σφίξω τέρμα βίδα, εγώ τουλάχιστον άγγιξα σχεδόν το 0 στην εισαγωγή αέρα, μάλιστα έριξα και 12άρι καπνικό και λίγο ήθελα να ξαναδώ και παραπάνω.[/justify]

[justify]Επίσης, μια μικρή πρώτη σούμα μου: α) καλύτερη γεύση μέχρι στιγμής πήρα με Ni80, από τις λίγες φορές που απόλαυσα απλό 316 και L. Σε Kanthal είχα την πιο φλατ απόδοση, ακόμα και στα 1, 2 καπνικά που επέμενα, και λίιιγο του μούτρωσα, β) Σαν τζούρα, πάρα πολύ καλή, παρ’ όλα αυτά μου αρέσει περισσότερο του Prime. Χτύπημα αρκετά καλό, όμως εγώ επιμένω στον [Plus]. Ζέστες ή ενοχλητικές θερμοκρασίες στην τζούρα δεν έλαβα ποτέ, (είμαι περισσότερο στα 10, 12 βατ αλλά έκανα κι επιλογές και στα 20 βατ), γ) Μου άρεσε περισσότερο να στήνω με 2mm πυρήνα και 10, 12 βατ. Επίσης, βρήκα πολύ καλή την κατανάλωση, δεν σκέφτηκα καν να ανέβω δεξαμενή σε 3.5 ή 4ml κ.λπ. ανεβασμένα. Αυτά θυμάμαι σαν πιο πρώτα μου. [/justify]

Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #294 στις: Μαρτίου 01, 2019, 19:50 »
Καλησπέρα παιδιά υποστηρίζει σφιχτή DTL;;

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #295 στις: Μαρτίου 01, 2019, 20:15 »
Όταν λες αξιοπρεπέστατα; Καλύτερα; Χειρότερα από τον Ammit;
Πάντως μου κάνει εντύπωση ότι ο Ammit, με τον αέρα πάνω, των 35 ευρώ, να είναι καλύτερος από τον περιλάλητο Kayfun των 80 ευρώ, έστω και σε συγκεκριμένο υγρό.
 Μην πιστεύεις ότι διαβάζεις ;D
  Δεν μου άρεσε καθόλου ο Ammit σε γεύση και χτύπημα. Έχει και καλύτερες κινεζιές,αλλά όλες έχουν και ένα όριο, μην τρελαθούμε κι όλας.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #296 στις: Μαρτίου 01, 2019, 20:24 »
Πρώτο στήσιμο, πρώτες εντυπώσεις...(Παρακαλώ εμένα, να αποφεύγω τους πανηγυρισμούς ή το θάψιμο παρά μόνο μετά από καιρό συμβίωσης).

2mm πυρήνας, Kanthal Crazy Wire 0.30, 6 σπείρες ανοιχτές, 1.04 ohm
Υγρό Tribeca DIY 8.5mg, στα 10 watt

Πολύ ωραία τζούρα, ωραία γεύση!

Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #297 στις: Μαρτίου 01, 2019, 21:08 »
Μην πιστεύεις ότι διαβάζεις ;D
  Δεν μου άρεσε καθόλου ο Ammit σε γεύση και χτύπημα. Έχει και καλύτερες κινεζιές,αλλά όλες έχουν και ένα όριο, μην τρελαθούμε κι όλας.
Ακριβώς, φιλτράρετε καλά ότι ακούτε ή διαβάζετε, ειδικά όταν προϊόν είναι πολύ καινούριο στην αγορά.

Πέτρο, ο Ammit MTL σε σχέση με τον Prime που αγαπάς, είναι πολύ ανώτερος σε γεύση και έχει περισσότερο χτύπημα.
Σαν αίσθηση τζούρας, υπερτερεί ο Prime.
Τον Ammit τον έχω και τον χρησιμοποιώ ακόμα, τον Prime τον πούλησα.

Κι εγώ συνήθως προτιμώ ευρωπαϊκούς ατμοποιητές, αλλά οι Κινέζοι όλο και πιο συχνά με εκπλήσσουν ευχάριστα.
Γι’ αυτό πιστεύω πως πρεπει να κρίνουμε χωρίς προκατάληψη και με μοναδικό κριτήριο το ατμιστικό αποτέλεσμα, όχι με το όνομα και τη χώρα σχεδιασμού ή παραγωγής.

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #298 στις: Μαρτίου 01, 2019, 21:21 »
 Σε αυτα σωστο και λαθος δεν υπαρχει. Σεβαστες ολες οι γνώμες, δεν ταιριαζουν ολα σε ολους.Βγαινω εντελως οff topic βεβαια, αλλα οι μονες κινεζιες που αγαπησα ηταν ο Hastur και ο Siren 2. O Ammit για εμενα δεν, αχρωμος και αγευστος. Ο rda ηταν καλος.

 Για να ξαναμπω στο θεμα ειχα μια πρωτη δοκιμη με τον νεο lite. Η τζουρα του στον τερμα ανοιχτο αερα μου αρεσε. Δεν μπορω να αξιολογησω ομως την γευση, αφου το υγρο δεν το ειχα δοκιμασει καπου αλλου. 
 Θα δουμε, αργα ή γρηγορα, μάλλον δεν θα αντισταθώ και θα τον τσιμπήσω, ομως δεν με βλεπω να πηγαινω τρέχοντας. 
 Στα ξενα φορουμ βλεπω γενικα πολυ θετικα σχόλια. Στην πορεια ομως μαθαινεις για τα κουσουρια😏

Αποσυνδεδεμένος hlias bax

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #299 στις: Μαρτίου 02, 2019, 13:23 »
καλημερα σε ολους τους φιλους,πηρα τον μικρο σημερα επειδη ειμαι του mtl ατμισματος,και γιατι ο kayfun εχει μια ιστορια και ειναι, μια σταθερη αξια. πρωτα δειγματα γραφης,πραγματικα αυτο που περιμενα.ευκολο στησιμο, με αυλακια του ιδιου στυλ με τους πρωην kayfun της σειρας. το γεμισμα οκ δεν με ξενησε καθολου,ασχετως αν οι  ατμο που βγενουν τωρα απλα στριβεις πανω το καπακι και οκ. γουστα ειναι αυτα, η ρυθμιση του αερα απο σφιχτο εως κανονικη αερατη,οχι για πνευμονικες ετσι,πιστευω οταν κανεις την ρυθμιση που θες, δεν υπαρχει λογος για αλλαγη.γευση σε καπνικο βουβαλο που ειχα μεσα 50-50  12ρα νικοτινη μετα το πρωτο περιπου, ml που εκανα αρχισε να δινει μια χαρα,την γευση. φυσικο ειναι αφου πρεπει να ποτισουν τα βαμβακια. τα μειον που βρηκα, το πλαστικο της ρυθμισης. δεν το κοβω για αντοχης,αλλα δεν νομιζω να κοστιζει ακριβα στο μελλον. δευτερο τα 2ml  αλλα με τα καλουδια του τα εχτρα οκ.και τριτο πολυ μικροσκοπικα βιδακια θα χαθουν αερα πιστευω. για την βαση που στεινουμε λεω. τωρα για διαροες στην ρυθμιση δεν εχω δει κατι ακομα.πιστευω ειναι τιμιος, στην γραμμη svoemesto. λες και ειναι μερσεντες  αν το γυρναγα στα αυτοκινητα, δεν ξεφευγουν απο την γραμμη τους. τωρα θα μου πειτε 80 ευρο και για αναβαθμισεις θα σου παει 100 συν,  θα πω εχετε δικιο,οταν περνεις αλλους ατμο 35-50 ευρο και ειναι κομπλε,αλλα πιστευω οτι με υπομονη θα βγαλουν κλωνους,και θα δοκιμασετε και υπολοιποι φιλοι. αν θα εδινα τιμη,πιστευω οτι στα 65-70 θα ηταν οκ. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172270 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276653 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15418 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14052 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9411 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43223 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35797 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559399 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182734 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10687 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364