vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

519 επισκέπτες, 4 χρήστες
nightdream, vasim, Lazy Dog, camber

Twitter

Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #210 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 21:44 »
[member=20529]TheMadGreek[/member], πρόσεχε, σε διαβάζει ο μέντορας, και είναι και mtlάκιας απ' ότι ξέρω.  ;D
Ότι και να πω θα με αγαπάει.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #211 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 21:49 »
Θα μαρτυρήσεις [member=16029]JoeBarTeam[/member] μια μέρα  που θα μου πας μουχρίτσα... :))

[member=19352]nwlis[/member] 3 υγρά συγκεκριμένα(saltybacco,VCT και freak out κίτρινο) και 3 διαφορετικά στησίματα(το ένα  δικό μου  με το κλασσικό kayfunoστήσιμο που κάνω kanthal 28GA 6  σπείρες 2,5 πυρήνα στα 1,10Ω) έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής.Κάτοχος  αρκετών  kayfun στο παρελθόν ήξερα τι να περιμένω απο αυτόν ...Ίσως όντως τον αδικώ  λίγο  αλλά  όπως  είπα και στα προηγούμενα μηνύματα μου  2019 έχουμε όχι 2015 ...anyway δοκιμών συνέχεια :thumpup:

[member=12562]thenetpoet[/member] ξεχνάς οτι έχουν αλλάξει και τα υγρά πλέον και  οτι χρειάζονται τον άερα τους και την θερμοκρασίας τους πλέον για τα καλά...

[member=20529]TheMadGreek[/member] ρε λες τελικά να είναι στην Ρωσία οι  μυστικές τους εγκαταστάσεις και  να  κρύβεται κάπου εκεί ο Smoe;;; :laugh1:

...παω για  μπύρες,αρκετή  kayfunίαση για σήμερα  :party_beer_01:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #212 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 22:02 »
μια χαρα ατμοποιητης ειναι, τιποτα ιδιαιτερο, οπως και δεν υποσχεθηκε τιποτα ιδιαιτερο και ειναι φανερο. Βασικα εχει την απλοτητα και τη λειτουργικοτητα σαν κατι ιδιαιτερο.
Στηνεις, φτιαχνεις airflow και ξεμπερδεψες.
Αν τον θες για το κατιτις παραπανω, δεν ξερω αν θα στο δωσει, εμενα δεν μου το εδωσε συγκριτικα με αλλους ατμοποιητες που εχω στην κατοχη μου.
Αν θες ενα ατμοποιητη για ολη μερα που παιζει καλα, χωρις θετικες η αρνητικες εκπληξεις, παρτον.
Διαρροες σε εμενα δεν εχει καθολου
Εδώ θα μπορούσε να λήξει όλη η κουβέντα. Είναι ακριβώς αυτό. Όπως ήταν και ο παλιός λάιτ. Απλά μικρότερος, με ακόμα ευκολότερο στήσιμο, ευκολότερο γέμισμα, ελαφρύτερος, χωρίς σφύριγμα και με άμεση επέμβαση στο ντεκ. 

Αν είσαι επιστήμων γευσιγνώστης, γουστάρεις να παίζεις με ρυθμίσεις υγρών και θες γέμισμα από πάνω, υπάρχουν αλλού ψηλές πορτοκαλιές που πλερώνεις ντροπ κιτς μετά.

Εμείς για την ησυχία μας τον θέλουμε.     

 

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #213 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 22:30 »
=
[member=12562]thenetpoet[/member] ξεχνάς οτι έχουν αλλάξει και τα υγρά πλέον και  οτι χρειάζονται τον άερα τους και την θερμοκρασίας τους πλέον για τα καλά...
Διαφωνώ, τα υγρά δεν χρειάζονται ούτε αέρηδες ούτε θερμοκρασίες. Σωστό ατμοποιητή χρειάζονται, να μην είναι παφ και τάλαρο :)

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #214 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 22:34 »
Πάμε παρακάτω.
Είναι αναβάθμιση. Του λάιτ. Όχι του Πράιμ. Ούτε του Εβίβα. Ούτε του Σκάικλαιν.
Καθότι είμαι άνθρωπος του "less is more", ούτε αρπαχτή θα το έλεγα, ούτε έλλειψη ιδεών και φαντασίας. Ο άνθρωπος ήθελε να βελτιώσει τον Λάιτ. Αυτός, ο απλούστατος ατμοποιητής έγινε ΤΡΕΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ και γέμιζε από κάτω ΜΕ ΒΙΔΑΚΙ όταν στους εργοστασιακούς δε χρειαζόταν βιδάκι για να τους γεμίζουμε. Και τότε έλλειψη φαντασίας ήταν; Ο άθρωπας στον λαιτ 2019 εφάρμοσε όσα χρειάζεται για να παραμείνει ΛΑΪΤ το 2019. Άρα έβγαλε ιδέες για να απλουστεύσει την κατασκευή του. Δε χρειαζόταν να βάλει. Φαντασία έβαλε. Τον φαντάστηκε όσο πιο μικρό και όμορφο γίνεται.
Δεν γίνεται να κάνεις αναβάθμιση σε έναν ατμοποιητή και να αφήσεις απέξω το κύριο ατού το "απερχόμενου": Τη γεύση.
Έχω και τους 3 τελευταίους του με αυτό το deck. Ε, δεν τραβάει, πως να το κάνουμε.
Δεν μπορώ να καταλάβω: Δεν μπορούσε να βάλει το deck του lite με πλαίσια στα βιδάκια και από 2 μικρές "στήλες" εκεί που κάθεται το βαμβάκι για ευκολότερη τοποθέτηση?? Αυτό δηλαδή έκανε ο Gus στον IOU-R & τον Unfollow V2.1.
Και βέβαια κανάλια. Πιο χοντρά ίσως αλλά κανάλια, όχι τρύπες από κάτω. Ίσως και μία δεύτερη τρύπα αέρα αντιδιαμετρικά.
Τι να την κάνω την ομορφιά, το μέγεθος και τις λοιπές αναβαθμίσεις που όντως έγιναν αν δεν πάρω καλύτερη γεύση??
Εννοείται πως θα πάρω τον κλώνο και αν πάρω γεύση καλύτερη από lite, prime κλπ, τότε μόνος μου θα βγω στον τάκο και θα πάρω και το γνήσιο γιατί, όπως και να το κάνουμε, η πρώτη αγάπη δεν ξεχνιέται...

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #215 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 22:45 »
Οι περισσότεροι κάτοχοι λένε ότι έχει καλύτερη γεύση από τους  προηγούμενους kayfun. Τι δεν κατάλαβες? :)

Αντί να αποφασίσεις με κλώνο, καλύτερα άτμισε τον γνήσιο σε ένα κατάστημα για να είσαι σίγουρος τι δοκίμασες και  έκρινες.

Αποσυνδεδεμένος Dumouriez

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #216 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 22:51 »
Εγώ πάλι, ρε παιδιά μπερδεύτηκα. Ατμισω με siren 2και εδώ και καιρό χαλβαδιαζα τον true. Τώρα βγήκε ο lite και έλεγα να κάνω την κίνηση και να δώσω 50 ευρώ παραπάνω για τα καλύτερα -ελπιζω- μέταλλα του kayfun.
True ή lite?

Edit. Γεύση στεγανότητα και μικρή κατανάλωση με ενδιαφέρουν με αυτή τη σειρά.
Ευχαριστώ...

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #217 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 22:54 »
ας μην επαναλαμβανόμαστε, διάβασε τι λένε όσοι τον έχουν και αποφάσισε.

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #218 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 22:56 »
Οι περισσότεροι κάτοχοι λένε ότι έχει καλύτερη γεύση από τους  προηγούμενους kayfun. Τι δεν κατάλαβες? :)

Αντί να αποφασίσεις με κλώνο, καλύτερα άτμισε τον γνήσιο σε ένα κατάστημα για να είσαι σίγουρος τι δοκίμασες και  έκρινες.
Δυστυχώς εδώ στην επαρχία δεν έχουμε τη δυνατότητα δοκιμής. Μόνο γουρούνι στο σακί από e-shops... :)
Μόνο με τους κλώνους τείνω να είμαι αντικειμενικός διότι αν είναι μούφες δεν κλαίω το 15άρι ενώ αν ματώσει η τσεπούλα μου για το γνήσιο, θα ψάξω να του βρώ χίλια ελαφρυντικά όπως η γεύση λ.χ...

Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #219 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 23:13 »
Πρώτο στήσιμο, σήμερα ήρθε,πρώτες εντυπώσεις.
22άρης, πήρα και το dome σε fire, και το bell  σε ice.
Πέρασα αμέσως το dome να δω και χωρητικότητα,δεν πρέπει να'ναι ούτε 3,5 ml, έχω συνηθίσει να γεμίζω τον παλιό μέχρι να ξεχειλίζει από την τρύπα, περίπου 4,5 ml,και να με βγάζει κάτι λιγότερο από 2 μέρες.
Οπότε και με αυτόν, το ένα 24ωρο και κάτι, το'χω σίγουρο.
Όπως είπε και ο stepeha θέλω και με αυτόν, όπως και με τον παλιό, την ησυχία μου. Δε θέλω να πολυασχολούμαι. Βάση θα μπαίνει μέσα, και αραιά και πού, κανα net.
0,25 kanthal,  2mm πυρήνας, 7/6 ανοιχτές σπείρες, 1,60 ohm, στα 10 watt.
Στις πρώτες αναγνωριστικές τζούρες, πιο απαλή τζούρα από τον παλιό, λιγότερο χτύπημα νομίζω, αλλά αυτό που σίγουρα δεν είναι ιδέα μου, είναι, ότι μου δίνει εντελώς διαφορετικά τη γεύση της βάσης σε σχέση με τον παλιό.
Πιο καθαρά. Αρκετά πιο καθαρά.
Αμέσως μου θύμισε τη γεύση που παίρνω από τον zest όταν βρέχω βαμβάκια μετά το στήσιμο, με βάση, και βιδώνω  σκέτη την καμπάνα χωρίς τανκ για να τραβήξω καμμιά δυό δοκιμαστικές.
Δεν μου σφυρίζει ευτυχώς, δεν έχω να πω προς το παρόν τίποτα άλλο, ό,τι δω στην πορεία εδώ θα ' μαστε.
Καλοάτμιστος σε όλους.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #220 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 23:18 »
Δυστυχώς εδώ στην επαρχία δεν έχουμε τη δυνατότητα δοκιμής. Μόνο γουρούνι στο σακί από e-shops... :)
Μόνο με τους κλώνους τείνω να είμαι αντικειμενικός διότι αν είναι μούφες δεν κλαίω το 15άρι ενώ αν ματώσει η τσεπούλα μου για το γνήσιο, θα ψάξω να του βρώ χίλια ελαφρυντικά όπως η γεύση λ.χ...
Έχεις δίκιο σε αυτό που λες, αλλά πρόσεξε να είναι σωστός ο κλώνος για να βγάλεις και σωστά συμπεράσματα.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #221 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 23:21 »


[member=12562]thenetpoet[/member] ξεχνάς οτι έχουν αλλάξει και τα υγρά πλέον και  οτι χρειάζονται τον άερα τους και την θερμοκρασίας τους πλέον για τα καλά...

Βρε καλό μου, τι άλλαξε στα υγρά; Κάποια νέα χημική ένωση δημιουργεί γλυκερίνη διαφορετική από αυτήν που είχαμε συνηθίσει; Που παράγει τρις πυκνά σύννεφα ατμού με κάθε τζούρα; Αλλαξε η νικοτίνη που ατμίζουμε; (αυτό δεν αφορά στα άλατα)
Αντε να πω ότι πλέον δεν βάζουμε wfi στα υγρά. Αλλά σκέτη vg πολλοί έκαναν ήδη από το 2010. 
Αλλαξαν οι συνταγές, αυτό ναι. Παλιά πέρναμε ένα αρωματάκι flavourart, βάζαμε 2 σταγόνες στο μλ κι ατμίζαμε. Πλέον υπάρχουν οι συνταγές και οι ποσοστώσεις άνω του 10%, αλλά αυτό ισχύει και για τα υγρά που φτιάχνουμε εμείς οι mtlάδες. Ακόμη και τα snv μείγμα κυρίως pg είναι, στα οποία προσθέτουμε γλυκερίνη και νικοτίνη. Ασε που κάποιοι κάνουν σκέτη βάση. 
Κι εγώ έχω eviva και unfollow κι έπεσε πλέον στα χέρια μου κι ένας iou (αυτός κλώνος) οπότε δεν θα θεοποιήσω τον καυφούν, αλλά ούτε και θα τον απαξιώσω. Κάθε προιον εχει τους χρήστες του. Θα συμφωνήσω επίσης με τον ποιητή. Δεν παίζω όλη μέρα με ρυθμίσεις υγρών και αέρα. Ο eviva πχ που τον εκθειάζεις και είναι όντως λατρεία, δεν έχει καμιά ρύθμιση. Στάνταρ τα υγρά και για αέρα βάζεις ένα πιν κι αυτό είναι. Δεν έχεις δαχτυλίδι να παίζεις. Κι όμως, είναι άψογος. Ο δε unfollow που τα έχει και τα δυο, πιο πολλές πιθανότητες έχει να κάνει διαρροή αν ανοίξω λίγο παραπάνω την καμπάνα. 
Οσο για το γέμισμα απο κάτω, ο πολυεκθειασμένος phenomenon κι αυτό το θέμα είχε και πάμπολλα άλλα κουσούρια, αλλά μέχρι και τρελούς μας έβγαζαν τα fanboys αν τολμούσαμε να τα επισημάνουμε. Αλλά ατμοποιητής ιστορία και must have. 
Τώρα ξαφνικά τις 7 πληγές του Φαραώ έχει ο καυφουνάκος;

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #222 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 23:31 »
Πες τα ρε Βούλα ν'αγιάσει το στόμα σου που λένε και στο χωριό μου...

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #223 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 23:33 »
Ένα δίκιο το έχεις Βούλα, ο καϋφουνάκος τουλάχιστον, σίγουρα θα είναι καλύτερος από εκείνον τον απίθανο απατεώνα τον doggystyle που ακόμη πολλοί κόβουν φλέβες για πάρτη του, κάτι που παραμένει ένα άλυτο μυστήριο του εγχώριου ατμιστικού κινήματος! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #224 στις: Φεβρουαρίου 27, 2019, 00:01 »
Στημένο τον έχω κι αυτόν. Και τον κοιτάω και είναι φτυστός ο παλιος καυφουνάκος με το tiny tank της fasttech (το γερό)
Μου αρέσει πολύ που είναι μικρός και απλός. Δεν πειράζω τίποτα και το γέμισμα από κάτω είναι πανεύκολο. 
Αντίθετα, ο "βελτιωμένος" νο2 με το γέμισμα από πάνω θέλει κινήσεις χειρουργικής ακρίβειας για να μην ξεράσει το μισό υγρό μόλις κλείσω το καπάκι (το πιθανότερο βέβαια είναι να ξεχάσω να κλείσω τα υγρά πριν τον γεμίσω, οπότε η πλημμύρα είναι εξασφαλισμένη. Οπότε πίσω στον .... απατεώνα του ribot) 
Τεσπα, απατεώνα τον κλώνο των 20 ευρώ που έχουμε όλοι δε θα τον πω. Ναι, υπολείπεται σε γεύση από τους δυο βασιλιάδες ελληνικούς, unfollow Και eviva (τζιτζάκηδες βρίστε ελεύθερα!  8) )
off topic: υποστηρίζω τη γνώμη μου και τους χαρακτηρίζω βασιλειάδες επειδή είναι εξαιρετικοί χωρίς να είναι γκουμούτσες και 32.500 και 1/4 εξαρτήματα. Παρόλα αυτά, όπως τη βρίσκει κανείς. 

Εν κατακλείδι και On topic ξανά, όχι,180 για τον doggy original δεν θα έδινα, αλλά το απατεώνας μάλλον το λες χιουμοριστικά. Σίγουρα ο doggy1 τέρας γεύσης δεν θα χαρακτηριζόταν, είναι όμως απλός κι απροβλημάτιστος, με συμπαθέστατο κτύπημα. Στην μετά dl εποχή, μάλλον το να αναφέρεις καλό όγκο ατμού για mtl σε καθιστά γραφικό, θα το αποφύγω, δεν με ενδιαφέρει κιόλας πλέον, το αντίθετο θα έλεγα, προτιμώ πια τις πιο stealth καταστάσεις. 

Αυτά από εμένα, θα σας ενημερώσω πότε ξεκινούνε οι επόμενες παραλαβές, σαν καλό παπαγαλάκι που ήμανε σήμερις.  ;D ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172079 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276478 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9399 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43096 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35552 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558984 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182575 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10534 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364