vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

496 επισκέπτες, 5 χρήστες
Panokali, vasim, John015, Lazy Dog, dkostas

Twitter

Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #180 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 16:46 »
Εγώ σίγουρα  δεν είμαι τύπος του στρωσίματος ρε συ  Γιάννη  :fight_shot_bandana:  αλλά το παλικαράκι που έψαχνε την κρέμα στο VCT  του είχε μια ελπίδα...Δεν τους την κόβεις,αμαρτία... :))
[member=6716]Stepeha[/member] και τι ξέρεις εσύ απο Λάιτ σε οτιδήποτε ... :confused1:   :laugh1:   (touchy  :tongue_smilie:  )
Βρε συ, VCT στον Kayfun; όχι ως υποδεέστερος αλλά ως λάθος κατηγορία, γιατί το παλικαράκι ρίχνει χρήμα τόσο εύκολα; Ωραίους φίλους έχεις. 

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #181 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 16:49 »
Για να τελειώνει το θέμα με τον πόλο, από τότε που σήκωσα τη βίδα του αέρα (όπως έγραψε το grag), δε βρέχει πόλο. Στεγνότατος. Και δεν έσφιξε η τζούρα επειδή την ανέβασα, έχει αρκετό περιθώριο να την ανεβάσεις πριν αρχίσει να κλείνει ο αέρας.
Πάμε παρακάτω.
Είναι αναβάθμιση. Του λάιτ. Όχι του Πράιμ. Ούτε του Εβίβα. Ούτε του Σκάικλαιν.
Καθότι είμαι άνθρωπος του "less is more", ούτε αρπαχτή θα το έλεγα, ούτε έλλειψη ιδεών και φαντασίας. Ο άνθρωπος ήθελε να βελτιώσει τον Λάιτ. Αυτός, ο απλούστατος ατμοποιητής έγινε ΤΡΕΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ και γέμιζε από κάτω ΜΕ ΒΙΔΑΚΙ όταν στους εργοστασιακούς δε χρειαζόταν βιδάκι για να τους γεμίζουμε. Και τότε έλλειψη φαντασίας ήταν; Ο άθρωπας στον λαιτ 2019 εφάρμοσε όσα χρειάζεται για να παραμείνει ΛΑΪΤ το 2019. Άρα έβγαλε ιδέες για να απλουστεύσει την κατασκευή του. Δε χρειαζόταν να βάλει. Φαντασία έβαλε. Τον φαντάστηκε όσο πιο μικρό και όμορφο γίνεται.
Με πρόλαβες με πολύ συνοπτικότερη διατύπωση.
Ρε τι τραβάμε κι εμείς οι ατμόσαυροι... :tongue_smilie: :)) (για τον εαυτό μου λέω ::))

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #182 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 16:50 »
[member=6716]Stepeha[/member] και τι ξέρεις εσύ απο Λάιτ σε οτιδήποτε ... :confused1:   :laugh1:   (touchy  :tongue_smilie:  )


:laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :respect:

Με προσβάλλεις! Πάω να φάω 2 μπογάτσες να συνέλθω. 

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #183 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 16:57 »
Βρε συ, VCT στον Kayfun; όχι ως υποδεέστερος αλλά ως λάθος κατηγορία, γιατί το παλικαράκι ρίχνει χρήμα τόσο εύκολα; Ωραίους φίλους έχεις.
Δεν ήξερε μωρέ,ότι του πουλήσανε πήρε. Εδώ δεν του είπαν για το γέμισμα απο κάτω και το airflow...
Δεν πειράζει...και  εμείς πληρώσαμε πολλά  για να μάθουμε  :yes:


[member=6716]Stepeha[/member] έλα να μπουμπουνίσουμε μαζί λίγο διακετύλιο και την  βάζεις αργότερα  την αγγελία  :))

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #184 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 17:04 »
[justify][member=17746]paloukaros[/member], πάντως ρε συ, συμφωνώ απόλυτα με τον thenetpoet. Τα λίγα 24ωρα που τον χρησιμοποιώ (παρέα με τον σταθερό Eviva), είναι άριστος mtl, και στα λίγα καπνικά που τον περπάτησα τα έδωσε εξαιρετικά, για όλη μέρα. Ειλικρινά, άνετα θα τον συνεχίσω με τον χαρακτηρισμό ως, εξαιρετικός 24ωρος σφικτοτζούρης. / (εντάξει, αν βγάλει αρνητικά, ή θα τα κρύψω ή θα πω και κάτι). [/justify]

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #185 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 17:13 »
Κayfun είναι joe...κάτι καλό θα  έχει.Αλλά πραγματικά  δεν θα του  έβαζα ένα  overall βαθμολογίας πάνω  απο 3-4/10.Αν έβγαινε μέχρι  το 2016 θα συζητάγαμε με άλλα δεδομένα...Και εγώ  πιο πολύ σαν αρπαχτή και εκμετάλλευση του brand απο  την μεριά του smoevesto το βλέπω.Δεν προσφέρει τίποτα καινούργιο,το αντίθετο  κιόλας...
Δεν έχει πράγματα που τα  θεωρούμε πλέον  δεδομένα  :yes:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #186 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 17:24 »
[justify]Όχι όχι, πιστεύω σταθερά πως είσαι λάθος. Υλικά, σχεδιασμός, απόδοση, τα βρήκα πολύ καλά, πάρα πολύ καλά. Το ότι πουλάει και όνομα είναι πλέον γνωστό, δες κι έξω τι γίνεται, που κι εγώ απορώ, καιρό τώρα, (π.χ. με τις κιτς επιλογές με τα χρυσά και τα ματ στον Prime, αλλά κι από πιο πριν). Εδώ τώρα, είναι γλύκας και τσακ μπαμ σε πολλά του, καμία δυσκολία σε χρήση, (άντε να πω πως, μην σφίξω παραπάνω τη βάση γιατί θα θέλω τανάλιες στο άσχετο), και σε mtl και γεύση είναι μια χαρά. / [α, τυχαίο απλό παράδειγμα, πρόσφατο. Ρίξε στον Cloud το μπισκοτάκι ή και την φράουλα, (Steam Train). Τα πήδηξε (από το παράθυρο). Τα εξαφάνισε. Μηδέν, πιο μηδέν δεν μπορούσε].[/justify]

Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #187 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 17:31 »
[justify][member=5096]apva[/member], δώσε μας σε παρακαλώ ένα μέτρο σύγκρισης, δικό σου, αντικειμενικά, να μπορέσουμε να συζητήσουμε πιο συγκεκριμένα. Σε κατανοήσαμε ήδη, δεν σου κάνει ο συγκεκριμένος επισκευάσιμος, είναι απάτη είναι “λίγος”. Ο paloukaros για παράδειγμα απάντησε, τον δοκίμασα, τον είδα, τον απέρριψα. [/justify]
Για αρχή, θα δυσκολευτώ να σου δώσω αντικειμενικό μέτρο σύγκρισης, γιατί απλά κάτι τέτοιο δεν υπάρχει.
Θέλεις να σου αραδιάσω όλους τους ατμοποοητές που έχω/είχα στην κατοχή μου ή έχω δοκιμάσει, νομίζω πως είναι αστείο κάτι τέτοιο.
Αν έχει κάποια σημασία, το τελευταιο διάστημα έχω για all day τον Taifun GT4 με τον αέρα ανοιχτό μόνο από την πλευρά με τις μικρότερες τρύπες.

Λοιπόν, χθες δοκίμασα τον 24άρη από ένα φίλο που συνήθως ατμίζει με Prime (εγώ του τον πούλησα, διορθώνοντας το λάθος που είχα κάνει με την αγορά του).
Υγρό είχε το Rope Cut Skipper εξάρι.
Τζούρα ωραία, χτύπημα ικανοποιητικό, από γεύση απογοητευτικός, ιδιαίτερα ως προς την ανάλυση (και για τον Prime παρόμοια άποψη έχω ως προς τη γεύση).

Κατά τ’ άλλα δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς περιμένεις να σου πω.
Όπως έχω γράψει και παραπάνω, καλοάτμιστος σε όσους τον αγόρασαν ή θα το κάνουν στο μέλλον, σεβαστή η επιλογή τους και η διάθεση των χρημάτων τους στο συγκεκριμένο προϊόν.
Εγώ με το που τον είδα τον απέρριψα κατευθείαν λογω του σχεδιασμού του (δεν εννοώ την εμφάνιση).

Αλλά μιας και ασχολήθηκες με την ταπεινή μου άποψη, θα ήθελα και τη δική σου στο ρητορικό ερώτημα που έθεσα:
Αν έβγαινε στην αγορά από Κινέζο κατασκευαστή, θεωρείς ότι θα είχε εμπορική επιτυχία;

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #188 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 17:46 »
[justify][member=5096]apva[/member]. Κοίτα. Αντικειμενικότητα εννοώ το να έχεις δει αυτό που λες και υποστηρίζεις. Κριτήριο δεν είναι η εξυπνακίστικη προδιάθεση, δεν πρέπει τουλάχιστον να είναι, ας το προσπαθήσουμε για μία φορά, κι αυτό ας ισχύει για τους περισσότερους από εμάς αν όχι για όλους. Άρα είδες και απέρριψες, γι’ αυτούς κι αυτούς του λόγους. [/justify]

[justify]Taifun GT4, εξαιρετική επιλογή, μαζί σου κι εγώ. Ξεκάθαρα, άλλη κατηγορία και αδικούμε άσχημα τον Kayfun, και φυσικά δεν είναι στα ίδια χωράφια. Γι’ αυτό που με ρωτάς, αν δηλ. έβγαινε από Κινέζο. Εδώ δεν θα μπορέσω να απαντήσω δυστυχώς. Δεν έτυχε μέχρι τώρα να επιλέγω Κινέζο σε επισκευάσιμους ατμοποιητές τέτοιας κατηγορίας, και αν έβγαζε ολόιδιο Kayfun [lite] θα έμενα στα σκοτάδια, όσο άριστος ή αποτυχία κι αν ήταν.[/justify]


Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #189 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 18:22 »
Πάντα προσπαθώ να κρίνω με βάση τα δεδομένα που έχω μπροστά μου και χωρίς προκατάληψη (όσο αυτό είναι εφικτό από την ανθρώπινη φύση), είτε αφορά ζητήματα ήσσονος σημασίας όπως είναι η επιλογή ενός ατμοποιητή, είτε για πολύ πιο σημαντικά διακυβεύματα.

Δε μου έκλεψε τη γκόμενα ο Svoemesto ώστε να βγάζω σπυριά όταν βλέπω μπροστά μου Kayfun, απλά θεωρώ ότι δεν έχει πλέον να προσφέρει κάτι άξιόλογο στο χώρο του ατμίσματος.
Μακάρι στο μέλλον να με διαψεύσει και το ίδιο ισχύει και για άλλους κατασκευαστές με βαρύ όνομα και ιστορία.

Για παράδειγμα ο GT4 ενώ διατηρεί τη φιλοσοφία του κατασκευαστή, έχει σημαντικές βελτιώσεις σε σχέση με τον προκατοχό του.
Για όσους θα τον ήθελαν πιο σφιχτοτζούρη, έχει κυκλοφορήσει MTL pin μονής τρύπας, όπως επίσης και ultem reducer της καμπάνας.

Αυτά θεωρώ πραγματικές καινοτομίες με σεβασμό στην ιστορία του ονόματος, όχι τα νάιλον βιδάκια ρύθμισης αέρα ή το velocity deck σε ατμοποιητή που υποτίθεται ότι αποδίδει και ως MTL.

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #190 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 18:27 »
 Το θεωρω ασοβαρο να γεμιζουν σελιδες επι σελιδων, απο ατομα που ουτε πηραν,ουτε θα παρουν τον ατμοποιητη και πιθανον ο αλητης ο Ρωσος να τους εχει απαγαγει και την γυναικα.
 Εμεις που ειμαστε στο ντεμι, περιμενουμε να ακουσουμε τις εμπειριες ανθρωπων που τον πληρωσαν και τον χρησιμοποιουν.

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #191 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 18:42 »
Το πιστεύω κι εγώ κι ήμουν ο πρώτος που είπα τιμής ένεκεν θα τον αγοράσω, αλλά έχει και τα καλά του!
Ξεχνάμε κάτι σημαντικό βέβαια ότι από τον lite του 2014 μέχρι και τον prime όλοι οι ατμοποιητές του Ρώσου όπως και όλων των Ελλήνων με μόνες εξαίρεσεις τον eviva v2 και τον calix v4 έχουν πάρει την ανιούσα σε τιμή και μάλιστα κάποιες φορές και την διπλάσια!
Αυτός λοιπόν βγήκε μικρούλης, εύχρηστος, ομορφούλης με κάποια καλούδια και τιμή 80€ ενώ ο rpime o "καινοτόμος" είχε 150€!
Και μην ξεχνάμε και τους ελληνικούς gus πχ δεν κάνει καμία ουσιαστική αλλαγή και σε τίποτα εδώ και χρόνια και οι ατμοποιητές από τα 95€ phenomenon έχει φτάσει στον iou στα 160€. Μπήκαν κάποιοι δοκοί στήριξης βαμβακιού και ανοίχτηκαν και τρεις επιλογές αέρα στην ίδια βάση και δικαιολογεί τα 80€.
Όλοι βέβαια θα παραδεχτούμε ότι ο phenomenon δεν είναι να βγαίνει και πολύ έξω από το σπίτι αλλά στην γεύση είναι η κορυφή!
Και που ξέρετε μπορεί ο Svoemesto να είναι Κολοκοτρωνιτσιώτης και να έχει κι αυτός ως αρχή το "Εμπρός πίσω"

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #192 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 19:25 »
Το θεωρω ασοβαρο να γεμιζουν σελιδες επι σελιδων, απο ατομα που ουτε πηραν,ουτε θα παρουν τον ατμοποιητη και πιθανον ο αλητης ο Ρωσος να τους εχει απαγαγει και την γυναικα.
 Εμεις που ειμαστε στο ντεμι, περιμενουμε να ακουσουμε τις εμπειριες ανθρωπων που τον πληρωσαν και τον χρησιμοποιουν.
Τις ειπαν οι ανθρωποι που τα σκασανε και τον πηρανε η τον δοκιμασαν, θετικες και αρνητικες.
Οι υπολοιποι που γινανε γκουρου απο videakia στο youtube ή που τους ενοχλει που δεν εχει καποιο ινοβεισιο ενω ταυτοχρονα περιμενουν να βγει ο κλωνος για να τον παρουν και μετα να εκφερουν αποψη στο ποστ του γνησιου, περιμενεις να κρινουν κατι θετικο και σχετικο με τον ατμοποιητη? ;D

Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #193 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 19:33 »
Το θεωρω ασοβαρο να γεμιζουν σελιδες επι σελιδων, απο ατομα που ουτε πηραν,ουτε θα παρουν τον ατμοποιητη και πιθανον ο αλητης ο Ρωσος να τους εχει απαγαγει και την γυναικα.
 Εμεις που ειμαστε στο ντεμι, περιμενουμε να ακουσουμε τις εμπειριες ανθρωπων που τον πληρωσαν και τον χρησιμοποιουν.
Δεν είναι καθόλου ασόβαρο, γιατί όσοι δε θα τον αγοράσουν (ειδικά αφού τον έχουν δοκιμάσει), θα γράψουν τους λόγους για τους οποίους κατέληξαν σε αυτή την απόφαση, βοηθώντας ενδεχομένως και ορισμένους που αμφιταλαντεύονται χωρίς να ξέρουν τι ακριβώς να περιμένουν.
Αντίθετα όσοι τον πλήρωσαν είναι πιο πιθανό να κρύψουν ή να δικαιολογήσουν ευκολότερα κάποια ελαττώματα, όχι γιατί είναι ψεύτες, αλλά γιατί αυτή είναι η συνήθης αντίδραση του ανθρώπινου νου (ξεκαθαρίζω ότι δεν αναφέρομαι συγκεκριμένα σε κανέναν από όσους εξέφρασαν άποψη στο παρόν νήμα).

Αφού σου αρέσει ο Prime, να τον πάρεις, νομίζω πως θα μείνεις ικανοποιημένος (συμβουλή από κάποιον που δεν του απήγαγε τη γυναίκα ο αλήτης ο Ρώσος ;)).

[member=19352]nwlis[/member], δεν ξέρω τι ηλικία έχεις, αλλά πραγματικά απορώ...
Fanboyσμοί και ειρωνιούλες σε κανένα νήμα τύπου iPhone vs Android, όχι εδω.

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #194 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 19:40 »
32. Αν σου φαινομαι μικρος και funboy, σκεψου οτι τον εχω στα χερια μου ενα 3μερο και αυτο ηταν το πρωτο ποστ που εκανα στο νημα του ατμοποιητη. Εσυ? 


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172046 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14034 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9391 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43059 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 422 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35504 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558880 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10485 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364