vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

516 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #150 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 08:53 »
Δερματιλλομανία. Θα περάσει...  ;)
Ε, νταξ!! Μόλις μεγαλώσεις λίγο.....  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #151 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 09:05 »
Γιάννη μου έχουν περάσει απο τα χέρια σου και ξέρω οτι έχεις στην κατοχή σου αρκετά ατμιστικά διαμάντια.
Πες μου έναν σε παρακαλώ της τελευταίας 2ετίας απο αυτούς που έχεις στην κατοχή σου που θεωρείς κατώτερο γενικά απο τον Lite plus 2019....

Ατυχές δεν είναι τίποτα,δεν βρίσκω λόγω ύπαρξης του συγκεκριμένου το 2019 και το φλατάρισμα που δίνει στα υγρά είναι δεδομένο...
Και φυσικά δεν μιλάω για απλά καπνικά ή σκέτη βάση αλλά το να φλατάρει υγρά σαν το saltybacco,το vct και το freak out δεν είναι και ότι καλύτερο νομίζω...

Φυσικά και ο χρήστης θέλει μέσα στην μέρα να αλλάξει τον αέρα του όταν μπαινοβγαίνει στο αυτοκίνητο ή απο το γραφείο του σε έναν άλλο δημόσιο χώρο ,φυσικά και πολλοί χρήστες όταν βαμβακώσουν και βρέξουν μετά το στήσιμο θέλουν να τσεκάρουν αν όλα πάνε καλά μετά απο μερικά ml ή όταν νιώσουν υποψία υποτροφοδοσίας,αρκετοί ανεβοκατεβάζουν τα watt για να δουν που τους αρέσει το ατμιστικό αποτέλεσμα κτλ...

Δεν είναι όλοι σαν εμάς που βλέπουμε deck και ξέρουμε τι να στήσουμε , το πως ,το με τι σύρμα , τι να περιμένουμε κτλ.
Πως σου φαίνεται εσένα που σε ατμιστή ούτε χρόνου του τον πασάρανε σαν ότι καλύτερο σε mtl υπάρχει αυτή την περίοδο;
Eσύ δηλαδή θα το έλεγες;και αν όχι ξέροντας καλά το τι κυκλοφορεί θα του τον πρότεινες αντι να του πεις πέρνα μια βόλτα πχ απο τον Gus ή το atmistique;;; :dontknow:

ΥΓ.Γέμισμα απο κάτω,σταγόνες στους πόλους και μη ύπαρξη ρύθμισης υγρών είναι μεγάλα φάουλ ότι και να λέμε

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #152 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 09:13 »
Χτύπησες διάνα παλουκαρε στο θέμα τι σύρμα κλπ, με τον prime είμαι οκ και παρότι έχω θέματα πότε δεν είδα υγρασία ή υγρά στον πόλο, για κάποιον πού είναι νέος και στήνει χειρότερα και από μένα τι θα γίνει με το συγκεκριμένο σημειο; Ίσως αν είχε άλλο τρόπο για τον αέρα μάλλον κάνεις δεν θα μίλαγε.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #153 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 09:36 »
Πάντως πέρα από τα αστεία, οι διαρροές από τον πόλο είναι ότι χειρότερο.
Αν ένας ατμοποιητής έχει διαρροή από τις εισαγωγές αέρα γίνεται άμεσα αντιληπτό ώστε να σκουπιστούν τα υγρά πριν περάσουν μέσα στο μοντ και να διορθωθεί πιθανό λάθος στο στήσιμο.

Αν τρέχει έστω και λίγο αλλά σταθερά από τον 510, σιγά-σιγά τα υγρά θα μπούνε στο μοντ, το έχω πάθει με άλλο ατμόποητή.

Το κακό είναι ότι λόγω σχεδιασμού ήταν προφανές ότι ο lite 2019 θα είχε αυτό το πρόβλημα, αλλά παρόλα αυτά αποφάσισαν να τον βγάλουν στην αγορά.
Οσον αφορά διάφορες πατέντες με teflon ή κάτι παρόμοιο, συγνώμη αλλά προσωπικά μου φαίνονται αστείες για ατμοποιητή τέτοιας τιμής που κυκλοφόρησε το 2019 και λέγεται Kayfun.

Από 'κει και πέρα είναι στην ευχέρεια του καθενός να κρίνει αν το ατμιστικό αποτέλεσμα αξίζει το συμβιβασμό με τα όποια ελλατώματα και τη δεδομένη δυσχρηστία έναντι του ανταγωνισμού και να διαθέσει τα χρήματά του όπως νομίζει.

Μα δεν είναι διαρροές όμως. Υγροποιημένος ατμός είναι. Και δεν αυξανεται σε ποσότητα.


Γιάννη μου έχουν περάσει απο τα χέρια σου και ξέρω οτι έχεις στην κατοχή σου αρκετά ατμιστικά διαμάντια.
Πες μου έναν σε παρακαλώ της τελευταίας 2ετίας απο αυτούς που έχεις στην κατοχή σου που θεωρείς κατώτερο γενικά απο τον Lite plus 2019....

Ατυχές δεν είναι τίποτα,δεν βρίσκω λόγω ύπαρξης του συγκεκριμένου το 2019 και το φλατάρισμα που δίνει στα υγρά είναι δεδομένο...
Και φυσικά δεν μιλάω για απλά καπνικά ή σκέτη βάση αλλά το να φλατάρει υγρά σαν το saltybacco,το vct και το freak out δεν είναι και ότι καλύτερο νομίζω...

Φυσικά και ο χρήστης θέλει μέσα στην μέρα να αλλάξει τον αέρα του όταν μπαινοβγαίνει στο αυτοκίνητο ή απο το γραφείο του σε έναν άλλο δημόσιο χώρο ,φυσικά και πολλοί χρήστες όταν βαμβακώσουν και βρέξουν μετά το στήσιμο θέλουν να τσεκάρουν αν όλα πάνε καλά μετά απο μερικά ml ή όταν νιώσουν υποψία υποτροφοδοσίας,αρκετοί ανεβοκατεβάζουν τα watt για να δουν που τους αρέσει το ατμιστικό αποτέλεσμα κτλ...

Δεν είναι όλοι σαν εμάς που βλέπουμε deck και ξέρουμε τι να στήσουμε , το πως ,το με τι σύρμα , τι να περιμένουμε κτλ.
Πως σου φαίνεται εσένα που σε ατμιστή ούτε χρόνου του τον πασάρανε σαν ότι καλύτερο σε mtl υπάρχει αυτή την περίοδο;
Eσύ δηλαδή θα το έλεγες;και αν όχι ξέροντας καλά το τι κυκλοφορεί θα του τον πρότεινες αντι να του πεις πέρνα μια βόλτα πχ απο τον Gus ή το atmistique;;; :dontknow:

ΥΓ.Γέμισμα απο κάτω,σταγόνες στους πόλους και μη ύπαρξη ρύθμισης υγρών είναι μεγάλα φάουλ ότι και να λέμε


Κε Καρχαρία. Φάουλ δεν είναι το γέμισμα από κάτω, ούτε η απουσία ρύθμισης υγρών. Είναι απλά 2 αποφάσεις που παίρνει ένας κατασκευαστής με βάση του τί θέλει να βγάλει και σε ποιούς απευθύνεται. Προφανώς και είχε στο νου του να κάνει κάτι απλό σαν τον Lite. Λίγα κομμάτια, απλό στη συντήρηση, κοντό σε μέγεθος, για αυστητρά mtl χρήση. Ποιός θα βάλει 95%VG μέσα; Τα κατάφερε μια χαρά. Τόσα χρόνια ατμοποιητές με γέμισμα από πάνω βγάζει και με ρύθμιση υγρών. Είδαμε τί γκουμούτσες είναι. Είναι σα να μου λες οτί εφόσον έχει βγει η Φερράρι που πιάνει τα 300, είναι πισωγύριμα να πάρεις... Polo.

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #154 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 09:47 »
Svoemesto σωσε μας.  :bravo_encouragements:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #155 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 09:54 »
Στέλιο δεν μίλησα για 95% vg...Τα ίδια κομμάτια είναι και οι περισσότεροι κινέζικοι και πολύ πιο αποδοτικοί αλλά εκεί που αποθεώναμε την ρύθμιση υγρών και μπράβο στον Smoevesto που την έχει standar(ρίξε μια ματιά στα νήματα των kayfun απο τον v3 και μετα  ;) ) ξαφνικά να την θεωρούμε περιττή και να μας νοιάζει περισσότερο αν είναι χαμηλοτάβανος ο ατμοποιητής απο την απόδοσή του και την λειτουργικότητα του πάω πάσο... (Fiat 500 θα το χαρακτήριζα καλύτερα,υπερτιμημένο facelift :yes: )
Ολόψυχα να τον χαρείται :thumpup:



Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #156 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 09:58 »
Βλέπω το νήμα, πρωί πρωί, ακόμα καφέ δεν είχα πχιεί. Πολλά υποσχόμενο. Στοκάρω τα απαραίτητα υλικά, πίνω γκαϊφέ και ακόμα στο σεις και το σας... Απογοήτευση! Βάνω να δω παλιά επεισόδια Δυναστεία καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #157 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 10:59 »
Στέλιο δεν μίλησα για 95% vg...Τα ίδια κομμάτια είναι και οι περισσότεροι κινέζικοι και πολύ πιο αποδοτικοί αλλά εκεί που αποθεώναμε την ρύθμιση υγρών και μπράβο στον Smoevesto που την έχει standar(ρίξε μια ματιά στα νήματα των kayfun απο τον v3 και μετα  ;) ) ξαφνικά να την θεωρούμε περιττή και να μας νοιάζει περισσότερο αν είναι χαμηλοτάβανος ο ατμοποιητής απο την απόδοσή του και την λειτουργικότητα του πάω πάσο... (Fiat 500 θα το χαρακτήριζα καλύτερα,υπερτιμημένο facelift :yes: )
Ολόψυχα να τον χαρείται :thumpup:
Δεν είπα πως είναι περιττή γενικά. Εννοώ πως αν θες να βγάλεις κάτι απλό και κοντό, θυσιάζεις τέτοιες "τεχνολογίες". Είδαμε τη γαργάρα και την άγρια τζούρα που γδέρνει με τον επίσης απλό σκύλο 2κ18...

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #158 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 11:03 »
Tώρα πιάνεις και εσύ την άλλη "αδυναμία" μου ...  :eleos: :peace1:   :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #159 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 11:27 »
...μολις ειδα γεμισμα απο κατω, πηρα δρομο. :bye:
μπηκα ομως να διαβασω, μιας κ κοιταζω τι περιπου αποψη εχει εκεινος ο ασχετος ο παλουκαρος :))

τεσπα... καλοατμιστος σε ολους τους κατοχους του. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #160 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 12:00 »
Ημουν ο πρωτος που ανεφερα τον φοβο μου για την βιδα του πολου! Μετα απο 10ml με την ιδια αντισταση δεν ειδα ουτε σταγονα! Το γεμισμα απο κατω δεν με ενοχλει ισως γτ ποτε δεν γςμισα πανω σε mod κι εχω σκαλωμα να βγαζω τον ατμο ισως γτ μου αρεσει καλυτερα που τσεκαρω κ την αντιαταση! Σε γευση ακομα δεν τον κρινω κι ισως με μονο ελαφρυντικο οτι ακομα στρωνουν τα μεταλλα αν συνεχισει ετσι θα βγω κ θα πω οτι ναι ειναι αγευστος! Παντως θεωρω οτι αυτα που προσφερει, το ονομα που κουβαλαει κ αυτα που θα εμφανιστουν για παρτη του σε λιγο καιρο, τα 80€ ειναι τιμια!!!

Στάλθηκε από το PRO 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #161 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 12:12 »
Kayfun βλέπω; lite βλέπω; 2019 βλέπω;
Γέμισμα από κάτω βλέπω; Βίδες για τον αέρα βλέπω; 80 γιουρα βλέπω;

Άσε, κάτι θα βρω στο συρτάρι από τα παλιά χρόνια...




Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #162 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 12:19 »
Πάντα έκαναν "θόρυβο" οι Kayfun χεχε... :) Ποτέ δεν θα τους έλεγες αόρατους ή αδιάφορους. Η ατμιστική κοινότητα τους οφείλει το Oscar συνολικής προσφοράς στην ζωντάνια των forum, group, pages κλπ...

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #163 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 12:29 »
[justify]Κύριοι, κύριοι, καλημέρα σε όλους. Μην βαλτώσουμε στα αυτονόητα, λίγο ακόμα θέλουμε για να γίνουμε σαν τον Θανασάκη τον νίντζα, που χτυπάει χωρίς να ξέρει και τον λόγο. Σε αυτό που πρέπει να συμφωνήσουμε όλοι είναι πως αν δεν περισσεύουν τα 10, 20, 80, 100, δεν κάνουμε βήμα. Επίσης, σαφέστατα και υπάρχουν πολύ καλύτεροι επισκευάσιμοι, ακόμα και με 20 ευρώ, ακόμα ακόμα και με δωρεάν διάθεση. Τώρα, κάτι τρεχάλες να τον πάρω πριν δω το οτιδήποτε (βλ. π.χ. τον όμορφο Joe), είναι τουλάχιστον βλακεία. [/justify]

[justify][γεια βρε paloukaros κούκλε]  :thumpup:[/justify]

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #164 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 12:58 »
μια απορια ρε παιδια ,γιατι περιπου με τα ιδια λεφτα να μην χτυπησω εναν eviva v2,καλυτερη γευση εχει,διαρροες μηδεν ,γεμισμα απο πανω,after sales βοηθεια,ελληνικος,με jojo kit γινεται κουτσικος.

υ.γ διορθωση ,γιατι να μην χτυπησω εναν δευτερο eviva v2 χαχαχα.

πλακα κανω παιδια,καλοατμιστος σε ολους τους κατοχους.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172119 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276492 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9401 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43122 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35587 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182599 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10558 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364