vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

499 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #90 στις: Φεβρουαρίου 24, 2019, 09:53 »
Υγρασία μηδέν στον πόλο. Το νάυλον βιδάκι είναι δεδομένο ότι θα στεγανοποιεί καλύτερα απ΄ότι ένα μεταλλικό.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #91 στις: Φεβρουαρίου 24, 2019, 11:56 »
Με πρόλαβε ο ποιητής, εννοείται ότι για λόγους στεγανοποίησης προτιμήθηκε το βιδάκι από νάυλον αντί μεταλλικού παιδιά. Το μόνο του κακό είναι ότι στα πολλά βίδωνε-ξεβίδωνε οι βόλτες του θα αρχίσουν να "τρώγονται" λογικά με πιθανό σενάριο την κακή στεγανοποίηση από εκεί και μετά. Έχει και ανταλλακτικό βιδάκι στο πακέτο αν δεν κάνω λάθος;

Αν υπάρχουν ανταλλακτικά προμηθευτείτε μερικά έξτρα θα πρότεινα.. Θα το δείτε όμως και με τη χρήση όσοι προλάβατε και τον πήρατε. Εγώ προς το παρόν στην αναμονή. :)

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #92 στις: Φεβρουαρίου 24, 2019, 12:12 »
Πάντως δεν πρέπει να σφυράει καθόλου στην τζούρα...ε;

Αποσυνδεδεμένος white varadero

  • ***
  • 871
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος.
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #93 στις: Φεβρουαρίου 24, 2019, 12:32 »


Προς το παρόν τον ομορφαίνουμε.
Ατμιστικές εντυπώσεις αργότερα.




Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #94 στις: Φεβρουαρίου 24, 2019, 14:00 »
Με πρόλαβε ο ποιητής, εννοείται ότι για λόγους στεγανοποίησης προτιμήθηκε το βιδάκι από νάυλον αντί μεταλλικού παιδιά. Το μόνο του κακό είναι ότι στα πολλά βίδωνε-ξεβίδωνε οι βόλτες του θα αρχίσουν να "τρώγονται" λογικά με πιθανό σενάριο την κακή στεγανοποίηση από εκεί και μετά. Έχει και ανταλλακτικό βιδάκι στο πακέτο αν δεν κάνω λάθος;

Αν υπάρχουν ανταλλακτικά προμηθευτείτε μερικά έξτρα θα πρότεινα.. Θα το δείτε όμως και με τη χρήση όσοι προλάβατε και τον πήρατε. Εγώ προς το παρόν στην αναμονή. :)
Ναι η συσκευασία έχει και ανταλλακτικό βιδάκι για την ρύθμιση αέρα.
Πάντως δεν βλέπω τον λόγο γιατί κάποιος θα πρέπει να το ρυθμίζει κάθε τρεις και λίγο. Συνήθως ρυθμίζεις τον αέρα εκεί που θέλεις και μετά τον ξεχνάς.
Θα κάνω δοκιμές και χωρίς καθόλου βιδάκι να δω πως ατμίζει.

Πάντως δεν πρέπει να σφυράει καθόλου στην τζούρα...ε;
Η σιωπή των αμνών, μούγκα στη στρούγκα, κτλ :)

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #95 στις: Φεβρουαρίου 24, 2019, 14:22 »
Νομίζω ότι και η τιμή είναι άκρως δελεαστική.Με γέμισμα από κάτω νομίζω δεν θα βρεθεί κάποιος να παραπονεθεί για διαρροές στο μέλλον.Εμεις τα φτωχαδακια θα περιμένουμε δυστυχώς τον κλώνο  :-* :-*.

Αποσυνδεδεμένος a40

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #96 στις: Φεβρουαρίου 24, 2019, 14:46 »
Τον εχω απο χθες, πηρα τον 24, κολλημενος με τον 5s μπορω να πω οτι ειναι αψογος σε ολα!! Με το smoke με 12 νοκοτινη μου δινει γευση και κτυπημα, ειναι ακπολαυση! Μπραβο στα παιδια που κανανε την παρουσιαση, ειναι πολυ καλος και τιμη πολυ καλη!! :D

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #97 στις: Φεβρουαρίου 24, 2019, 15:16 »
Πρεπει να μεγαλωσεθ λιγο γτ η απολαυση τελειωνει γρηγορα! Παντως οι πληροφοριες μου λενε οτι oι steam tuners δουλευουν πυρετωδως!

Στάλθηκε από το PRO 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #98 στις: Φεβρουαρίου 24, 2019, 16:04 »
15 ευρώ για ένα τανκακι ST, που μπορεί πολύ εύκολα να σπάσει στο τρίμηνο επειδή το πάνω μέρος του είναι σαν τσοφλι αυγού δεν ξαναδινω. Με τρελαίνει η ιδέα να πάρω έναν ορίτζιναλ κ να τον κάνω παρδαλό με Bell kai Tiny tank, αλλά μόνο από Κινέζο πια. Αν καταφέρουμε να τα περάσουμε τελωνείο. Από το παλιό μοντέλο ακόμη έχω κάποια που άντεξαν μια χαρά λόγω πιο ενισχυμένη ς κατασκευής. 

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #99 στις: Φεβρουαρίου 24, 2019, 17:02 »
Εχω προσωπική εμπειρία από tiny των tuners πλέον.
Βαδίζω προς το 3ο έτος αποκλειστικής χρήσης, με πεσίματα, πλυσίματα, βγάλε βάλε και δεν έχει παρουσιάσει τίποτα ούτε το ένα ούτε το άλλο ;) Ουτε καν λαστιχάκια δεν τους έχω αλλάξει! Και μιλάμε για συνεχή και βάρβαρη χρήση!
Σε αντίθετη με τα αρχικά, ένα μεγάλο τανκ και το tiny που έσπασαν και τα 2 στο ίδιο σημείο στο "λαιμό" που στηρίζεται το drip tip.

Αψογα μου δουλεύουν Βούλα και με τρελή ταλαιπωρία και μπούφλες! ΞανασκέΒου το, για μένα αξίζει τον κόπο όπως αποδείχτηκε τελικά. Αν και ήδη έχει βγει ο νέος και ωραίος με εναλλακτικά βρακάκια οπότε...ήδη καλύπτεσαι ως ένα σημείο τουλάχιστον.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #100 στις: Φεβρουαρίου 24, 2019, 18:33 »
Προσωπικά θεωρώ ότι είναι μια χαρά ο μικρός των 22mm. Μάλλον δεν θα ήθελα να τον μεγαλώσω.

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #101 στις: Φεβρουαρίου 24, 2019, 20:01 »
Υπάρχουν διαφόρων τύπων μεγαλώματα. Αν πάρει κανείς το "dome" πχ τον κάνει 4ml ανεξάρτητα από τη διάμετρο. (Υποθέτω ότι έχει αξεσουάρ και για τις 2 διαμετρους)
Εκτός αν την προτίμησή σου την αναφέρεις άσχετα από την κουβέντα που έχουμε με την petra :)

Οπως έγραψα και στο νήμα του παλιού, για χρόνια είχα ξεφορτωθεί τα 2/3 του ατμοποιητή έχοντας τον στημένο στη μικρότερη δυνατή εκδοχή του με tiny tank. Oπως προτιμάει καθείς ;)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #102 στις: Φεβρουαρίου 24, 2019, 22:56 »
Δηλαδή, πήρες 4 και τα 2 έσπασαν, τα 2 άντεξαν. Σύνολο 60 ευρώ για 4 τανκακια, για να έχεις 2 καλά. Οπερ 30 το ένα. Thanks, I'll pass. 
Εχω σπάσει από δικιά μου αδεξιότητα τανκάκια unfollow, phenomenon και εβίβα και με χαρά τα ξαναπλήρωσα, στη μισή τιμή βέβαια από αυτή των ST. Αλλά το τανκάκι τους που μου έσπασε ΔΕΝ το κακομεταχειρίστηκα. Η πάνω πλευρά του, περιμετρικά του drip tip ήταν φλούδι κανονικό κι έσπασε από μονο του. Τα ίδια τανκ τα αντέγραψαν και τα βελτίωσαν οι κινέζοι με χοντρό το πάνω μέρος και δεν έσπασαν όσο είχα τον ΚΛ+. Ανάλογο τανκ έχει και ο doggy ο πρώτος και δεν έσπασε ποτέ από μόνο του. 

Πανέξυπνη η ιδέα τους, δεν μπορώ να πω. Μετέτρεψαν τον τεράστιο ΚΛ σε κάτι απίστευτα μικροσκοπικό, αλλά τελικά με βόλεψε περισσότερο το βελτιωμένο αντίγραφο. 
Τώρα το σκέφτομαι σοβαρά να αποκτήσω και τον καινούριο μόλις δω να βγαίνουν κουστουμάκια. Η χωρητικότητα δε με ενδιαφέρει, μόνο το μικρό μέγεθος και το χρώμα. 

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #103 στις: Φεβρουαρίου 24, 2019, 23:38 »
Νταξ...έτσι όπως το θέτεις έχεις τα δίκια σου.
Αλλά υπάρχει και αστοχία παρτίδας καμιά φορά. Τυχαίνουν αυτά.
Πήρα ρίσκο 2η φορά και με δικαίωσε. Ακριβως γιατί δεν άντεχα την όλη περιβολή ως είχε και γιατί κι εγώ προτιμώ τις μη γκουμούτσες ;)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun [lite] 2019 by SvoëMesto
« Απάντηση #104 στις: Φεβρουαρίου 25, 2019, 01:35 »
Βόλεψε τότε που ακόμη έστελνε η FT και είχαν τα ίδια τανκ με τη βελτίωση που έψαχνα και στο ένα έκτο της τιμής. 
Τώρα, ίδωμεν. αν και είναι πανέμορφος κι έτσι, με το μισό ss, μισο κίτρινο. 
Επιτέλους o svoe είδε και την αισθητική του θέματος. Διότι μέχρι τώρα γκουμούτσες έβγαλε. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171812 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276027 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15281 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13985 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9337 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42934 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558345 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182355 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9386 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364