vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

410 επισκέπτες, 7 χρήστες
Sergios, bloodlessz, Milarepa, Ηρακλης, grag, dkostas, Olga68

Twitter

Augvape intake rta

Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #165 στις: Δεκεμβρίου 21, 2018, 08:59 »
πολυ ωραια.... :thumpup: :thumpup: :thumpup:

κανενα μαγαζι με καλη τιμουλα παιζει???επισης τι συρμα να αγορασω?τωρα εχω μονο kanthal ελεγα για ni80 αλλα τι διαστασεις να παρω?εχω χασει την μπαλα...θελω να παιξω με αντιστασεις γυρω στα 0.6 0.7 0.8 εκει περιπου!!

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 21, 2018, 12:02 από Cruiser79 »

Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #166 στις: Δεκεμβρίου 21, 2018, 11:25 »
δουλεύει πολύ καλά με το coiology ni80 fused Clapton 2*28/36.. 6 σπείρες και θα είσαι οκ

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #167 στις: Δεκεμβρίου 21, 2018, 11:37 »
με 6 σπειρες ποσσα ohm περιπου βγαινει???

Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #168 στις: Δεκεμβρίου 21, 2018, 11:39 »
Γύρω στα 0.52

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος FINIX

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #169 στις: Δεκεμβρίου 21, 2018, 13:27 »
ρωταω γιατι εχω ενα serpent smm και οτι και να του κανω τρεχει σαν τρελλος :D :Dμην παθω τα ιδια....ειμαι και σε μια ηλικια και δεν μπορω να συγχυζομαι  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:
Εχει την ρυθμιση αερα ψηλα,οποτε δεν θα χεις ουτε μια φορα διαρροη εγγυημενα,το μονο που μπορεις να παθεις ειναι εαν δεν βαμβακωσεις σωστα μετα το γεμισμα να ρουφηξεις υγρο,εαν κανεις το βαμβακωμα που προτεινει ο κατασκευαστης θα σαι οκ
και απο κει και περα γεμισμα απο πανω,προσβαση στο ντεκ χωρις να αδειασεις υγρα,και γευση στον θεο,απο τους πιο γευσατους top air flow τανκατους.
Αποδιδει καλυτερα κατα την γνωμη μου με χαμηλη αντσταση 0.20-0.30

Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #170 στις: Δεκεμβρίου 22, 2018, 14:20 »
Καλησπέρα παιδια,
Ενώ από τότε που τον αγόρασα τον χρησιμοποιώ καθημερινά καθώς είναι γευσάτος, εύκολος στο στήσιμο και γενικά χωρίς κανένα σοβαρό μειονέκτημα, εδώ και κάποιες μέρες μου κάνει μια ύπουλη διαρροή από τον 510 πόλο.

Άρχισε να συμβαίνει μετά το τελευταίο πλύσιμο που του έκανα και το κατάλαβα αλλάζοντας μπαταρίες στο Paranormal, που όταν τις έβγαλα ήταν γεμάτες υγρό (ειδικα αυτή που βρίσκεται κάτω από τον 510 και μπάινει με το θετικό επάνω χρειάστηκε και rewrap γιατί το υγρό είχε περάσει μέσα από το wrap).
Αναγκάστηκα να ξεβιδώσω και τον πόλο του mod για να το καθαρίσω όσο γίνεται καλύτερα.

Έβγαλα και έλεγξα τον ατμο και μετά για κάποεις μέρες δεν είχε θέμα, ώσπου πάλι μετα από αλλαγή μπαταριών έτρεχε υγρό στα χέρια μου :wall:

Πιστεύω ότι το πρόβλημα είναι στο μονωτικό του πόλου και δυστυχώς είναι πρεσσαριστός, οπότε δε σκέφτομαι κάποια λύση.
Είχε κανένας σας το ίδιο πρόβλημα ή καμιά ιδέα να προτείνει;

Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #171 στις: Δεκεμβρίου 22, 2018, 14:28 »
Μεταξύ intake και serpent elevate τι θα προτείνατε???

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #172 στις: Δεκεμβρίου 22, 2018, 15:12 »
Intake - Elevate - Dead Rabbit RTA αποτελούν για μένα την "Ιερή Τριάδα" της φετινής χρονιάς.

Ο Elevate σε σχέση με τον Intake:

1. Πιο εύκολος στην τροφοδοσία. Με ακριβώς ίδιο στήσιμο-βαμβάκωμα, εκεί που Intake ζοριζόταν,
ο Elevate δεν καταλάβαινε τίποτα. Και τα κατάφερνε και σε -καμπόσα- παραπάνω W. Αυτό είναι
και το βασικό σημείο που υπερτερεί του Intake. Αυτό που ειπώθηκε από μερικούς reviewers πως
έχει ή παίζει να 'χει πρόβλημα με την τροφοδοσία γιατί -και καλά- κάνει μεγάλη διαδρομή το υγρό,
προσωπικά δεν το αντιμετώπισα.

2. Πιο εύκολος στο ξεβίδωμα της βάσης, πιο παχύ κάτω μέρος της βάσης. Όχι πως -και σε αυτόν-
δεν σφηνώνει η βάση αν το παρακάνεις στο βίδωμα.

3. Πιο αεράτος, σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει αυτό, αλλά και πιο θορυβώδης. Πιο μπάσος ήχος.

4. Τελείως διαφορετική αίσθηση με το μανίσιο drip tip σε σχέση με το μανίσιο του Intake. Εδώ παίζει
να βρίσκουν τα χείλη στο deck. Προσωπικά μου αρέσουν και τα 2, αν και του Intake περισσότερο.

5. Σε στήσιμο ο Intake είναι πολύ πιο εύκολος γιατί δεν έχεις να υπολογίσεις πόσο θα κόψεις τα
ποδαράκια από τις αντιστάσεις. Από την άλλη, για τέτοιο deck, o Elevate είναι πολύ εύκολος. Επίσης,
στον Intake αν τα υγρά αφήνουν αισθητή μάκα παίζει να μείνει βρώμια στους σωλήνες του αέρα
περιμετρικά που θέλει τρίψιμο να φύγει. Στον Elevate το αποφεύγεις αυτό.

6. Ο Elevate σε ασημί είναι απαίσιος. Μου θυμίζει το Pharaoh Mini (το βασικό το παλιό, γιατί μετά
βγήκε και σε διαφορετική ασημί έκδοση). Είναι σαν κουβαδάκι από τα Jumbo... not my style. Σε
μαύρο πολύ καλός όμως. Έχω μια ελπίδα, βαθειά μέσα μου, μήπως κυκλοφορήσει σε "σωστό" ss.




Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #173 στις: Δεκεμβρίου 22, 2018, 16:41 »
Μεχρι τωρα, o elevate κερδιζει σε ολα.Τροφοδοσια αρα και γευση, εμφανιση( σε μαυρο), ευκολια στησιματος, βιδωτο καπακι που δεν βασιζεται σε φλαντζα για την στεγανοποιηση.Και αλλο ενα πλεονεκτημα εχει παραπανω αερα αν τον χρειαστεις

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #174 στις: Δεκεμβρίου 22, 2018, 17:25 »
Για μενα που τους δοκιμασα και τους 2 ο intake ειναι πολυ πιο μπροστα απο τον elevate

Αποσυνδεδεμένος kermitlabros

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #175 στις: Δεκεμβρίου 26, 2018, 11:41 »
Εγώ πάλι δεν τα βρήκα με τον elevate... Άπειρα στησιματα... και το υγρό στο στόμα συνέχεια.... Πίσω λοιπόν στον smm..

Sent via S8


Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #176 στις: Δεκεμβρίου 26, 2018, 12:18 »
Εγώ έχω τον smm και όλο τρέχει υγρά στο κάτω μερος.με τίποτα δεν μπορώ να τον κάνω να δουλέψει σωστά...

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #177 στις: Δεκεμβρίου 26, 2018, 13:20 »
Εγώ πάλι δεν τα βρήκα με τον elevate... Άπειρα στησιματα... και το υγρό στο στόμα συνέχεια.... Πίσω λοιπόν στον smm..

Sent via S8
Οταν έρχεται υγρό στο στόμα τότε σημαίνει ότι πλημμυρίζει η καμπάνα και το σύστημα τροφοδότησης αέρα. Άρα πρέπει να μπει περισσότερο βαμβάκι στα λούκια του ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος kermitlabros

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #178 στις: Δεκεμβρίου 26, 2018, 18:53 »
Και περισσότερο έβαλα, και fluffy, και λιγότερο, και μυτακι μέσα στην τρύπα και μπόλικο από πάνω... Τίποτα... Ο kylin mini που είχε φήμη διαρροών, σε μένα δεν είχε συμβεί ποτέ... Δεν κουράζομαι άλλο όμως... Δεν γίνεται να έχω τόσους όλα αυτά τα χρόνια και να είναι ο μοναδικός με αυτό το πρόβλημα... Δεν πειράζει κρίμα στο πορτοφόλι μου, ας πρόσεχα!

Sent via S8


Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #179 στις: Δεκεμβρίου 26, 2018, 23:11 »
Την έπαθα και γω με υπερτροφοδοσία και υγρό στο στόμα και διορθώθηκε όταν έβαλα περισσότερο βαμβάκι. Μια φορά είχε μπει αρκετό υγρό στους αεραγωγούς (τις δυο σωλήνες στα πλαϊνά του deck) και χρειάστηκε να τον έχω ανάποδα με χαρτί μέσα ώστε να αδειάσει το υγρό. Δεν έχω κάτι άλλο να προτείνω, κρίμα γιατί δίνει αρκετά καλή γεύση και έχει εύκολο στήσιμο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172339 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277002 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14077 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9420 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43321 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35915 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182811 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 217 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10823 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364