vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

272 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, Buliwyf, treloneritis, manoslykos

Twitter

Steampunk by Vladimiros

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #45 στις: Ιουνίου 05, 2018, 08:22 »
To captain black είναι αρκετά βρώμικο υγρό ,βασικά το μόνο βρώμικο θα έλεγα της σειράς...
Σίγουρα δεν κάνει για τις αντιστασούλες τύπου nautilus και Zenith.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #46 στις: Ιουνίου 05, 2018, 09:05 »
Επιβεβαιώνονται οι φοβίες μου για το captain λοιπόν, μου πέρασε απ' το μυαλό μόλις διάβασα για ΝΕΤ. Ακόμα κι έτσι όμως δεν θα μου ξεφύγει απ' τη δοκιμή, ίσως αυτός θα είναι κι ένας λόγος να χρησιμοποιείται μόνο σε σπέσιαλ στιγμές. Όπως πραγματικά φαίνεται να αξίζει στη συγκεκριμένη συνταγή. :)

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #47 στις: Ιουνίου 05, 2018, 09:17 »
Ποιο NET Mάκη μου λες;Inawera Black Cherry απο το χιλιόμετρο μυρίζει :))
Aν έχει κάτι σε ΝΕΤ θα είναι σε πολύ πολύ μικρό ποσοστό... :yes:

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #48 στις: Ιουνίου 05, 2018, 10:28 »
Μέχρι δύο γεμίσματα στον zest τα πήγε καλά. Μετά έβαλα σκέτη βάση να "γλύψει" τα τοιχώματα (παραδοσιακή σκωτσέζικη τακτική για ακριβά υγρά), μετά dry burn, και το αυτό. Τώρα είμαι στο πρώτο tank μετά το καθάρισμα. Εντάξει, εκεί είναι οι αντοχές πιστεύω. Μετά χάνει και είναι κρίμα. Για όσους πιστούς που δεν χαλαλίζουν την γεύση μπρός στα νέα στησίματα και καθαρίσματα αξίζει κατά την γνώμη μου.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #49 στις: Ιουνίου 05, 2018, 11:29 »


Ποιο NET Mάκη μου λες;Inawera Black Cherry απο το χιλιόμετρο μυρίζει :))
Aν έχει κάτι σε ΝΕΤ θα είναι σε πολύ πολύ μικρό ποσοστό... :yes:

Μια βδομάδα διακοπές πήγα και μπέρδεψα τα μπούτια μου.. :))

Δίκιο έχεις, μπερδεύτηκα με το Redskin που αναφέρει μικρή ποσότητα ΝΕΤ μέσα του. Σε κάθε περίπτωση μόλις ψώνισα και τον καπετάνιο, σε μερικές μέρες που θα πέσουν οι δοκιμές θα έχω έτοιμους και τους υπέρηχους να δούμε τις αντοχές τους.. :D

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #50 στις: Ιουνίου 05, 2018, 11:33 »
Πήγες διακοπές;;;;  ??? :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #51 στις: Ιουνίου 05, 2018, 13:57 »
Καρφωθήκαμεεε... :))

Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #52 στις: Ιουνίου 05, 2018, 14:31 »
Το captain black έχει ΝΕΤ(βλεπε περιγραφή Βλαδίμηρου στο πρώτο post) όμως θα συμφωνήσω με τον καρχαρία μην τα ρίχνουμε όλα στα ΝΕΤ.Τα Rope cut μου μαυρίζουν αντιστάσεις και βαμβάκια νωρίτερα από τα ΝΕΤ! ;D

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #53 στις: Ιουνίου 05, 2018, 15:02 »
Εμένα πάντως, μου κάνει τρομερή εντύπωση ο συνδυασμός ΝΕΤ με την ανάγκη μακράς ωρίμανσης, που είχε τουλάχιστον το RedSkin. 

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #54 στις: Ιουνίου 05, 2018, 15:40 »
Αν το ποσοστό του ΝΕΤ είναι πολύ μικρό σε σχέση με τα αρώματα που συμπληρώνουν το "μείγμα" τότε έχουμε έτοιμη και την απάντηση νομίζω.

Πάντως το Redskin έχει απογειώσει τον cloud ν3, όσοι δοκίμασαν έπαθαν πλάκα για το σύνολο υγρό-ατμοποιητή.. :)

Και έρχεται και το captain black σιγά σιγά..

Αποσυνδεδεμένος daglasg3

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #55 στις: Ιουνίου 06, 2018, 17:08 »
Λοιπόν, πρώτα απ'όλα φαίνονται πολύ ενδιαφέροντα και θα δοκίμαζα. Πάει αυτό.

Αυτό που μου κάνει μεγαλύτερη εντύπωση είναι οτι μιλάει ο δημιουργός για υγρά που περιέχουν ΝΕΤ αρώματα. Σε κάποια όχι αλλά και εκεί γίνεται λόγος για 'αρωματικά καπνά'. Δεν θα μου φαινόταν περιέργο αν όλα τελικά περιέχουν NET και αυτό το τσικ είναι που ξεχωρίζει το DIY απο το snv. Μπορεί και όχι, δεν είναι καμμιά γνώμη που την κρατάω πολύ βαριά. Αν όχι, όχι.

Όπως και να χει κάποια έχουν ΝΕΤ. Σε αυτά που έχουν η αναφορά είναι πολύ εμφανής και, αν θέλετε, κομμάτι της ιδιαιτερότητας τους έτσι όπως παρουσιάζονται για πώληση. Για παράδειγμα η περιγραφή του captain black, Χρησιμοποιώντας απόσταγμα αληθινού εξωτικού καπνού (ΝΕΤ) σας παρουσιάζουμε το Captain Black. (η έμφαση δική τους).

Σε αυτά που έχουν ΝΕΤ, μιλάμε για αρώματα της Λα Ταμπακιέρα. Μεταξύ μας, τι άλλο? Είναι σίγουρο οτι ο δημιουργός τους είχε την ίδια σκέψη με νομίζω οποιονδήτε έχει διαβάσει για τα αρώματα της Ταμπακιέρας. Ξεχωριστή γεύση, πολύ δυνατά απο μόνα τους, καταστρέφουν αντιστάσεις, αλλά πως θα ήταν να προσθέσεις λίγο απο αυτό σε κάτι άλλο?

Πως νιώθυμε για όλο αυτό? Είναι ένα και το αυτό για μας με οποιοδήποτε άλλο άρωμα? Η ερώτηση είναι γενικότερη, αφορμη για κουβέντα, και όχι τόσο νομική.
Κλησπερα.υπαρχουν και τα STIXX MIXX ενδιαφεροντα και αυτα net αρωματα καπνου ποιο ηπια απο τα la tabaccheria....ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΙΟ ΛΙΓΑ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ

Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #56 στις: Ιουνίου 07, 2018, 11:18 »
Royal Smoke πολύ ωραίο, αν και πιστεύω οτι στον μήνα θα είναι ακόμα καλύτερο.

Αποσυνδεδεμένος Galileo

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #57 στις: Ιουνίου 07, 2018, 14:14 »
Παίδες, ποιά είναι η προτεινόμενη αναλογία VG/PG που τα φτιάχνουμε; Δεν βρήκα κάτι...

Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #58 στις: Ιουνίου 07, 2018, 16:24 »
Καπνικά προφίλ είναι, απο 50 έως 70 VG για εμένα είναι καλά,  κινήσου αναλόγως τα γούστα σου.

Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #59 στις: Ιουνίου 07, 2018, 17:32 »
Oύτως ή άλλως μέχρι 66 VG μπορείς να πας,δεν πρόκειται να ξεφύγεις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1688 181288 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:29
από ipomonias
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 3 114 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:47
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 19 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8779 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34336 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537881 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60326 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238543 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 730 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16590 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138482 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085881 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63