vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

551 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, camber, manoslykos, Jorge, thanos1071, th3ofilos

Twitter

Eviva V2 By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 602
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #570 στις: Δεκεμβρίου 09, 2018, 21:13 »
Ναι, ας ειμαστε ολοι καλα, χρονιαρες μερες που'ρχοναι !!!! Για να ξερεις, η εβιβα ειναι παντα διπλα μου ! ;) 

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #571 στις: Δεκεμβρίου 29, 2018, 17:44 »
Μόλις μπήκα στο club του, χαζομάρα που άργησα τόσο πολύ.. αλλά. Τεσπα βρέθηκε η ευκαιρία και δεν την άφησα να πάει χαμένη, το μόνο που με στεναχώρησε ήταν ότι άφησα τόσο διάστημα να πάει χαμένο.. μα τι ατμοποιητάρα είναι αυτή.!

Πριν λίγο τον παρέλαβα, ίσα που πρόλαβα να του βάλω το 2άρι pin (είχε το 2.5άρι πάνω ), στήσιμο με 5 σπείρες σε 2.5 πυρήνα με 27ga kanthal και Ω θεοί. Ο καλύτερος τρόπος να κλείσει μια χρονιά!

Δεν θα πω κάτι παραπάνω προς το παρόν, θα ασχοληθώ πολύ μαζί του και θα τα λέμε. Θα του κάνω και ψώνια (νέα καμπάνα, drip tips κλπ ), θέλω και ένα πλαστικό τανκ γιατί τον πήρα με το μεταλλικό μόνο - βλέπω έλλειψη στο site τώρα που το θυμήθηκα, έχει κάποιος κάποια εικόνα για το πότε έρχονται νέα τανκάκια; Δεν είμαι και του ultem γμτ..

Καλώς ήρθα μερακλήδες

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #572 στις: Δεκεμβρίου 29, 2018, 19:11 »
Καλώς ήρθες! Για κοιτά να δεις τι εχανες! Πάρε το jojo kit και γίνεται κουκλι! Και αν δεν βαριέσαι δοκίμασε κ το κεραμικό.... 

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #573 στις: Δεκεμβρίου 29, 2018, 21:02 »
Έννοια σου Χρήστο και δεν είναι η πρώτη μου "βόλτα" στον Εβίβα, ήδη έχουν περάσει δύο (ν1 ) στο παρελθόν από τα χέρια μου και ξέρω πολύ καλά τι σημαίνει και jojo αλλά και το κεραμικό στο deck του.
Εν καιρό βέβαια γιατί έχουν πέσει μαζεμένα τα έξοδα. Στον ν2 έχω σίγουρη την επένδυση εξάλλου, φάνηκε από τη στιγμή που διαπίστωσα ότι δεν έχει τον ενοχλητικό -για εμένα- θόρυβο στον αέρα του ν1.! ;)

Κάτσε να αλλάξει ο χρόνος και θα του αλλάξω τα φώτα, προς το παρόν θέλω να βλέπω το υγρό στο τανκ και το μεταλλικό δεν βοηθάει οπότε ίσως ξεκινήσω κι απ' το jojo τελικά αφού δεν υπάρχει διαθέσιμο pmma τανκ προς το παρόν.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #574 στις: Δεκεμβρίου 29, 2018, 21:24 »
Μάκη μου καλώς τον όμορφο και άς άργησε..... :thumpup: . Λοιπόν πράγματι υπάρχουν μερικές ελλείψεις στα παιδιά γιατί πουλάει τρελά το μηχάνημα, αλλά όλα βρίσκονται στον δρόμο τους. Πάρε ένα ULTEM Μάκη μου για να έχεις προς το παρόν και να αντέχει και στα όξινα υγρά (δείχνει όμορφος και με το ULTEM).
Άντε και ΕΒΙΒΑ και εύχομαι να δευτερώσεις όχι τίποτε άλλο απλώς για να εναλλάσσεις τα υγρά.  :party_beer_01: :party_beer_01:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #575 στις: Δεκεμβρίου 29, 2018, 21:55 »
Μπορεί και να με πείσετε να τον κιτρινίσω στο τέλος.. :))

Άσε και βλέπουμε Μπιλ, σιγά σιγά θα βγω το τελικό του look. Προς το παρόν κόβω βόλτες στο site και προσθαφαιρώ πραγματάκια. Έχω έναν αρχικό μπούσουλα δηλαδή αλλά την ψάχνω λίγο παραπάνω με το drip tip αφού νομίζω ότι το πιο αεράτο προφίλ του απαιτεί φαρδύτερη εσωτερική διάμετρο από τα 3mm του κλασικού του Εβίβα (αυτό που μοιάζει με του kfl+ δηλαδή ). Και τον δουλεύω με το 2mm pin φαντάσου. Απ την άλλη δεν θέλω να διαλέξω και κάποιο πολύ ψηλό, ειδικά αν καταλήξω και πάλι στο jojo kit.. μπελάς αλλά θα τη βγάλω την άκρη. Αν ήμουν και πιο άνετος οικονομικά αυτές τις μέρες θα είχα ήδη καταλήξει δηλαδή αλλά οκ, δεν μας βιάζει και κάτι για έναν ατμοποιητή που ήρθε για να μπαστακωθεί στο σπίτι και στα mods μου..

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 584
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #576 στις: Δεκεμβρίου 29, 2018, 22:55 »
Να περνεις ιδέες Μάκη 

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #577 στις: Δεκεμβρίου 29, 2018, 23:11 »
Μάκη εγώ πήρα απο manajoma 2 διάφανα κ είναι μουρλια!!! Έχω βέβαια κ απο cloud one που του παει επίσης τέλεια! !

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #578 στις: Δεκεμβρίου 30, 2018, 22:04 »
Διαπιστώνω κι εγώ λοιπόν ότι θέλω λίγο φαρδύτερο drip tip από το κλασικό του Eviva και ο λόγος είναι ότι μαζεύει και σε εμένα συνεχώς υγρό κάτω από αυτό λόγω της στενής του διαμέτρου (3mm ). Το υγρό που συσσωρεύεται μπαίνει με τη σειρά του στην καμινάδα και μετά από μερικές τζούρες ακούγεται κάτι σαν μπουρμπουλήθρα, όχι κάτι ιδιαίτερα ενοχλητικό όμως αφού φεύγει με την αμέσως επόμενη - μέχρι να κάνει ξανά εμφάνιση..
Βγάζοντας το drip tip βλέπω καθαρά το υγρό μέσα στην καμινάδα. ;)

Όλα τα παραπάνω αφού έχω χρησιμοποιήσει το 2άρι pin (αρκετός αέρας κατ' εμέ ) και 27άρι kanthal σε 5 σπείρες. Που να βάλω και το 2,5άρι δηλαδή με λίγο μεγαλύτερο σύρμα. Το "πρόβλημα" εξαφανίζεται αμέσως με τα drip tips του kayfun v5, v3 mini και του expromizer που κράτησα στο συρτάρι. Όμως για διαφορετικούς λόγους τα παραπάνω δεν με βολεύουν -και ιδιαίτερα τα κοντά τύπου "cloud one"- άρα πρέπει να διαλέξω κάποιο διαφορετικό από τους atmistique (κόλλημα να χρησιμοποιώ της ίδιας εταιρείας τι να κάνουμε; ).

Μάλλον θα βοηθούσε και η νέα καμπάνα του Eviva αλλά δεν θέλω να του αλλάξω το προφίλ σε αέρα, ήδη με το 2αρι μου φαίνεται αεράτος σχετικά.

Για αρχή θα δοκιμάσω και στήσιμο με στενότερο σύρμα ώστε να μην υπάρχει τόση παραγωγή ατμού - άρα και μικρότερη συσσώρευση υγρού στο σημείο - και βλέπουμε.

Με προβληματίζει λίγο τώρα στην αρχή αλλά στην γεύση του υποκλίνομαι πραγματικά. Που να μπει και το κεραμικό δηλαδή, που να λύσω κι αυτά τα μικρά που με απασχολούν και που είμαι σίγουρος ότι θα ξεμπερδέψω σύντομα με αυτά. Διαμάντι!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 30, 2018, 23:12 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #579 στις: Δεκεμβρίου 31, 2018, 08:04 »
Βάλε και κανένα  Νι80 fusaki να γουστάρεις ρε Μάκη να τελειώνουμε...  :))

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 602
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #580 στις: Δεκεμβρίου 31, 2018, 08:47 »
@ makis206.
Μακη καλως ξαναηλθες στο club Eviva. Με το καινουργιο ντεκ βαζω ντριπς, gemini και tapas. Λιγο υγρο στη βαση βλεπω και γω , αλλα δεν γουργουριζει οπως λες. Ειμαι συγουρος οτι θα βρεις ακρη !!!!! Εβιβα λοιπον και καλη χρονια.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 31, 2018, 11:21 από ThioVag »

Αποσυνδεδεμένος argam

Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #581 στις: Δεκεμβρίου 31, 2018, 09:45 »
Καλημέρα και χρόνια σας πολλά, αν κάποιος όποιος έχει δοκιμάσει  το phenomenon lite μπορεί να μου πεί αν ο eviva είναι πιο αεράτος ή πιο σφικτός από αυτόν;
Ο αέρας του lite είναι ο ιδανικός για εμένα και για κάτι πιο αεράτο μάλλον δεν θα μου άρεσε

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #582 στις: Δεκεμβρίου 31, 2018, 18:50 »
Αναλόγως το pin που θα του βάλεις επάνω, είναι από το ίδιο σφιχτός έως εμφανώς πιο αεράτος από τον φαινόμενο.

Αποσυνδεδεμένος argam

Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #583 στις: Δεκεμβρίου 31, 2018, 19:43 »
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και χρόνια πολλά 

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #584 στις: Ιανουαρίου 17, 2019, 21:11 »
Να σημειώσω όσον αφορά το γουργούρισμα που έλεγα πριν λίγο καιρό ότι εξαφανίστηκε παντελώς με το jojo kit που πήρα από φίλο, παρόλο που έχει την ίδια καμινάδα με την πρώτη καμπάνα η διαφορά σε αυτό το θέμα ήταν μεγάλη τελικά.
 Εξακολουθούσε να μαζεύει υγρό κάτω απ' το drip tip όμως σε καμία περίπτωση δεν το συγκρατούσε μέσα στην ίδιας διαμέτρου καμινάδα δημιουργώντας το προβληματάκι. ;)

Εντελώς απροβλημάτιστη λειτουργία εδώ και μέρες λοιπόν, σήμερα -επιτέλους κατάφερα να την παραγγείλω- παρέλαβα και την καινούρια καμπάνα μαζί με το Gemini drip tip σε ultem. Σαφέστατα ο αέρας αυξήθηκε (κράτησα το ίδιο pin των 2mm στο deck ) πράγμα που σε εμένα δεν αρέσει ιδιαίτερα αλλά δεν με χαλάει κιόλας, απλώς ξεφύγαμε λίγο περισσότερο απ' το mtl όπως το έχω στο μυαλό μου εγώ. Υπάρχει πάντα κι η επιλογή του κεραμικού οπότε θα έχουμε να παίζουμε.
Σε κάθε περίπτωση όμως τον χρησιμοποιώ πολύ εύκολα κι έτσι κι επίσης εξακολουθώ να του βγάζω το καπέλο στη γεύση που παράγει αυτό το πράγμα, ακόμα κι όταν η είσοδος του αέρα του αυξάνεται αισθητά! Θα έλεγα πάντως ότι αυτός ο συνδυασμός καμπάνας/pin/drip tip ταιριάζει περισσότερο στη βάση του Eviva v2, ίσως το 2,5άρι του κάτσει ακόμα καλύτερα κιόλας - θα γίνει σύντομα δοκιμή.

Γουργουρίσματα κλπ εννοείται είναι παρελθόν πλέον, άλλο ένα λατρεμένο κομμάτι που θα μείνει στην ταπεινή μου συλλογή! :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8381 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180753 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34035 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536658 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59886 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237728 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 603 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15897 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136178 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085404 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35469 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10321 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12