vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Eviva V2 By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 585
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1065 στις: Ιανουαρίου 15, 2020, 16:02 »
Κρατώντας τον ατμοποιητη για να ξεβιδωσουμε το καπάκι (για αναπλήρωση)  με τα δυο δάχτυλα "κλείνουμε" τις δυο τρύπες του αερα και δεν υπάρχει πρόβλημα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1066 στις: Ιανουαρίου 15, 2020, 16:43 »
Σωστός ο @Ηρακλης. Κι εγώ είχα θεματακια στην αναπλήρωση κι από τότε που ξεκίνησα να βουλώνω τις τρύπες του αέρα με τα δάκτυλα, δεν βγάζει δάκρυ ούτε για δείγμα.

Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1067 στις: Ιανουαρίου 16, 2020, 11:23 »
Δεν κατάλαβα μονο πως γίνεται μια εβδομάδα με το ίδιο βαμβάκι και αντίσταση... Αλλάζω τουλάχιστον 2-3 αντιστασεις Fused Clapton την εβδομάδα και βαμβάκι καθημερινά... Κάνω smoke 5-6 ml την ημέρα.
Eγώ δεν καταλαβαίνω πως γίνεται να αλλάζεις 2-3 αντιστάσεις τη βδομάδα και μάλιστα fused clapton και κάθε μέρα βαμβάκι με μόλις 5-6ml, δηλαδή ούτε 2 τανκάκια καλά καλά! Υπάρχει ζωή και πέρα από το άτμισμα φίλε μου, αυτό πρέπει να καταλάβουμε όλοι πρωτίστως.

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1068 στις: Ιανουαρίου 16, 2020, 12:37 »
Εγω παντως οποτε εβαζα fused clapton στον Eviva μεσα στην μαυριλα γινοταν το deck μετα απο λιγα σχετικα ml κατι το οποιο δεν συνεβαινε με απλο συρμα αλλα ούτε και σε αλλους RTA που εχει τυχει να βαλω και απλο συρμα αλλα και fused clapton κτλ., να εχουν δλδ τοση διαφορα στο ποσο γρηγορα βρωμιζε η αντισταση και το βαμβακι.
Δεν το θεωρησα ομως ποτε ως μειονεκτημα γιατι ως ατμοποιητης δεν θεωρω οτι κατασκευαστηκε με αερα που να υποστηριζει ας πουμε ενα fused clapton 2x28/36 για παραδειγμα και ισως να μην το χρειαζεται καν για να αποδωσει...
Στο θεμα γεμισματος που αναφερθηκε δεν ειχα ποτε προβλημα και ουτε εκανα κανενα κολπο στο γεμισμα.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1069 στις: Ιανουαρίου 16, 2020, 12:44 »
Η μαυρίλα βεβαίως έχει να κάνει κυρίως με τη σύσταση του υγρού που ατμίζουμε.

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1070 στις: Ιανουαρίου 16, 2020, 13:11 »
Πάντα εννοείται συγκρίνω με το ίδιο υγρό.
Αλλιώς δεν έχει νόημα όποια σύγκριση.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1071 στις: Ιανουαρίου 16, 2020, 13:49 »
Ναι δεν αναφερόμουν σε εσένα, γενικά μιλάω για τα κατάλοιπα.

Αποσυνδεδεμένος morpheas84

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • Digna Factis Recipimus
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1072 στις: Ιανουαρίου 18, 2020, 13:54 »
Φίλε thenetpoet σε διαβάζω αρκετό καιρό στο φόρουμ και έχω παρατηρήσει την λατρεία σου για eviva v2 μαζί με Tribeca με συγκεκριμένο στησιμο.

Έτσι είπα να ακολουθήσω το στήσιμο σου σε 3αρι πυρήνα με 35αρι ni80 με το 2.5 πιν αέρα, μιας που πάντα έστηνα σε 2αρι και Μαξ το 2πιν αέρα. Πραγματικά έπαθα πλάκα, δεν περίμενα τέτοια απόδοση από μεγαλύτερο πυρήνα. Το strawberry lacrema δεν το παίρνω πουθενά αλλού έτσι!

Ευχαριστώ για τα φώτα σου λοιπόν :-)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1073 στις: Ιανουαρίου 19, 2020, 08:32 »
Φίλε μου, μέχρι αυτό το setup παίρνω το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα για τα γούστα μου μιας και μου αρέσει να έχω σχετικά δροσερό ατμό.
Χαίρομαι που σου άρεσε, γενικά πειραματίζομαι όσο μπορώ γιατί κανείς μας δεν τα ξέρει όλα και δεν χάνει τίποτα να δοκιμάζει διάφορα στησίματα για να βρει τι του αρέσει, ίσα ίσα μπορεί και να βρει κάτι που να τον ικανοποιεί ακόμα περισσότερο.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 19, 2020, 09:36 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος Paso

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1074 στις: Ιανουαρίου 19, 2020, 19:35 »
Ξέρουμε αν πέρα από τα κλασικά γαλάζια orings έχει και άλλα χρώματα?

Αποσυνδεδεμένος Dumouriez

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1075 στις: Ιανουαρίου 19, 2020, 19:41 »
Λατρεύω τα γαλάζια o rings. Του προσδίδουν ταυτοτητα. Και στο κάτω - κάτω με τα κίτρινα υγρά μοιάζουν πρασινα...

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1076 στις: Ιανουαρίου 20, 2020, 07:39 »
Ο κατασκευαστής δε νομίζω ότι έχει, αλλά η συσκευασία έχει τα μεγέθη των o-rings οπότε μπορείς ν' αγοράσεις ότι θέλεις. Πάντως θα συμφωνήσω με τον αποπάνω ότι είναι όμορφα, περί ορέξεως όμως ...

Αποσυνδεδεμένος StefPasc

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • Ad astra per aspera
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1077 στις: Ιανουαρίου 20, 2020, 08:00 »
Η αρχική έκδοση ήταν με μαύρα. Νομίζω ήταν πιο ωραία τα μαύρα. Γούστα είναι αυτά..

Στάλθηκε από το Nokia 3.1 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος fastmanakos

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1078 στις: Ιανουαρίου 22, 2020, 23:32 »
Καλησπέρα. Αγόρασα και εγώ τον eviva v2. ¨Αψογοι τα παιδιά στο atmistique όντως σε ούτε 24 ώρες παράδοση.Στα του θέματος τώρα :

Γέυση στον θέο.
Τρελά smooth τζούρα.
Αρκετά όμορφος ατμοποιητής .

Έχω δοκιμάσει να τον στήσω 4 φορές μέχρι στιγμής. Γίνομαι μούσκεμα μονίμως. Χρησιμοποιώ το 1.2 πίν και σύρμα ni80 με 2.5 πυρήνα . Πρίν τον αγοράσω διάβασα απο 2 φορές καί τις 72 σελίδες εδώ (δεν κάνω πλάκα ) . Όχι δεν είναι θέμα βαμβακιού καλύπτω και εγώ όλο το ντέκ και δοκίμασα και με την αντίσταση τέρμα τέρμα κάτω και ελάχιστα πιο πάνω και αισθητά πιο πάνω. Το πρόβλημά μου είναι στο γέμισμα και μου έχει κυριολεκτικά σπάσει τα νεύρα σε σημείο να πώ 1000 φορές κινέζο αν είναι να το περνάω κάθε φορά όλο αυτό και εξηγούμαι. 

α) γεμίζω μέχρι την πάνω γραμμή του πλαστικού τάνκ (αισθητά πιο κάτω απο τέρμα γεμάτος πράγμα εκνευριστικό και αυτό γιατί ρε φίλε παίρνω ατμοποιητή 3.5 μλ για ποιό λόγο να έχω 2.5 μλ υγρού μέσα ;  ) .

β) Δοκίμασα τα πάντα , να κλέινω τρύπες αέρα με δάχτυλα όταν γεμίζω και να κλείνω κανονικά καπάκι, να κλείνω τρύπες αέρα να γεμίζω και με το που πιάσει στροφές το καπάκι να γυρνάω ανάποδα όλο τον ατμοποιητή , να κάνω το ίδιο και να φυσάω ενώ είναι ανάποδα και να έχω χαρτοπετσέτα στις τρύπες αέρα. Τσέκαρα orings κανένα σημάδι σε κανένα.. Μέχρι στιγμης έχει φάει η χαρτοπετσέτα τουλάχιστον 10-15μλ υγρού συνολικά στις δοκιμές μου.

Προφανώς αφού διάβσα όλες τις σελίδες όπως προείπα καταλαβαίνω ότι εγώ πιθανότατα κάνω κάτι λάθος αλλά τί; Ξέρω ότι θα μου ζητήσετε φώτο απ το στήσιμο τώρα αλλά μόλις τον ξαναέστησα για 4η φορά μέσα σε μια μέρα και δεν έχω την υπομονή ούτε τη διάθεση ούτε το οικονομικό να σπαταλήσω και άλλο υγρό για να τον αδείασω να φωτογραφίσω το ντέκ . Κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη.

ΥΓ: παρατήρησα κάτι που δεν το είχα ξαναδεί . Το υγρό είναι 60-40 . Όποτε το βάζω στο ατμοποιητή για αρκετή ώρα παραμένει τέρμα αραιό σαν νερό σχεδόν στο πώς κυλάει όταν τον γέρνω αριστερά δεξιά . Μετά απο αρκετή ώρα και χρήση αποκτά την παχύρευστη όψη όπως είχε πχ στον άμμιτ που χρησιμοποιούσα πιο πρίν . :/ 

Αποσυνδεδεμένος Paso

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1079 στις: Ιανουαρίου 23, 2020, 00:25 »
Τον έχω αγοράσει κοντά 1 μήνα. Διαρροή δεν θυμάμαι να έχω καθόλου, ίσως μερικές φορές να βγει καμία σταγόνα από το airflow Όταν κανω νέο στήσιμο και αυτό επειδή σταζω πολύ την αντίσταση πριν βιδωσω την καμπάνα.
Το έχω ξαναγράψει νομίζω ότι είναι για μένα ο πιο στεγανος και καθαρός rta που είχα.
Θεωρώ πως το κλειδί είναι η στο βαμβακωμα σου η δεν έχεις κουμπωσει καλά το pinακι.

Υ.Γ. έχω jojo kit και φουλαρω 3-4 την ημέρα χωρίς κανέναν κόλπο στο γέμισμα με airflow ή ανάποδα η δεν ξέρω εγώ τι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8419 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180810 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34072 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536928 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59940 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237864 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16066 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136219 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085456 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35518 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10358 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12