vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Berserker MTL RDA

Αποσυνδεδεμένος Erou

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Berserker MTL RDA
« Απάντηση #45 στις: Μαΐου 16, 2018, 14:36 »
Καλησπέρα σε όλους ! 

Με τα mtl fused clapton της συσκευασίας στα 16 watt παίζει άψογα και δεν ζεσταίνεται  για την δικά μου γούστα !  :D

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Berserker MTL RDA
« Απάντηση #46 στις: Μαΐου 20, 2018, 20:10 »
Αν και είναι ατμοποιητής που δεν βρίσκεται στο πεδίο ενδιαφέροντός μου, το παρακάτω βίντεο μπορεί να φανεί χρήσιμο στους νυν ιδιοκτήτες του ή και στους μελλοντικούς:


Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Berserker MTL RDA
« Απάντηση #47 στις: Μαΐου 21, 2018, 11:56 »
Πολύ ενδιαφέρον βίντεο. Αξίζει μια δοκιμή σε αυτό που μας δείχνει.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ilias100

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Berserker MTL RDA
« Απάντηση #48 στις: Ιουνίου 23, 2018, 01:39 »
Πήρα και εγώ
Ετσι για την δοκιμή
Πολυ ωραίος
drip tip από Τηλέμαχο
Και είμαστε ωραια
Είχα πολλά χρόνια να χρησιμοποιήσω ντριπερ 
Είμαι του τσιγαρισιου όποτε μου έκατσε καλά
Πλύσιμο και μου φαίνεται δεν ξέρω γιατί αλλά μετά τους υπέρηχους το πλαστικό με την τρύπα αέρα σφηνωνει πλέον ενώ πριν έπαιζε και δεν είναι η ιδέα μου απλά δεν ξέρω πώς έγινε
Γεύση πολύ καλή ποιότητα και αυτή πολύ καλή για τα χρήματα του άριστος
Και είναι ο πρώτος κάτω από κατοστάρικο που αγωραζωπέραν των παλιών προ 5αετιας
Που όλοι ήταν σε καλύτερες τιμες
Συστήνω σε όποιον θέλει ντριπερ mtl

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 23, 2018, 01:44 από ilias100 »

Αποσυνδεδεμένος ako

  • ***
  • 831
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Berserker MTL RDA
« Απάντηση #49 στις: Ιουνίου 23, 2018, 02:04 »
Σε ευχαριστούμε για τη γνώμη σου, βάλε όμως και κανα κόμμα να καταλάβουμε γιατί νιώθω ότι έσπασα κάποιο κώδικα.

Αποσυνδεδεμένος johnkrv7

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Berserker MTL RDA
« Απάντηση #50 στις: Ιουνίου 23, 2018, 11:03 »
Νόμιζα το site ήταν μη κομματικό...  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Xainis

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Berserker MTL RDA
« Απάντηση #51 στις: Ιουνίου 23, 2018, 13:52 »
Εμένα ρε παιδιά γιατί ότι στήσιμο και να του έχω κάνει μετά από λίγη ώρα μου βγάζει μια άθλια γεύση σαν πλαστικίλα; Δεν έχω καταφέρει ακόμα να τον κρατήσω για πάνω από 5 τζούρες.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Berserker MTL RDA
« Απάντηση #52 στις: Ιουνίου 23, 2018, 16:39 »
Μήπως η αντίσταση είναι πολύ κάτω & κοντά στα πλαστικά airflow inserts;
BTW, ο σχεδιαστής του σε βίντεό του συστήνει τα ακόμη & τα dry burns να γίνονται χωρίς αυτά επάνω στον rda και να τοποθετούνται μετά.

Αποσυνδεδεμένος estorial

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Berserker MTL RDA
« Απάντηση #53 στις: Ιουνίου 23, 2018, 18:06 »
Εμένα ρε παιδιά γιατί ότι στήσιμο και να του έχω κάνει μετά από λίγη ώρα μου βγάζει μια άθλια γεύση σαν πλαστικίλα; Δεν έχω καταφέρει ακόμα να τον κρατήσω για πάνω από 5 τζούρες.

Τον χρησιμοποιώ κάθε μέρα από τότε που τον πήρα.

Τέτοια γεύση δεν μου έχει τύχει.

Ποσό καιρό τον έχεις ??
Τον έπλυνες πριν το δουλέψεις ??
Τα airflow inserts τα έπλυνες ??
Ποσό κάτω στήνεις την αντίσταση ??
Όταν πυρώνεις για να δεις για hotspots βγάζεις τα inserts όπως ανέφερε ο Τρελονεριτης από πάνω ??


Αποσυνδεδεμένος ilias100

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Berserker MTL RDA
« Απάντηση #54 στις: Ιουνίου 23, 2018, 22:30 »
Και εμένα πλαστικό δεν μου φέρνει.
Το ότι είναι 18αρης θεωρώ πως είναι μεγάλο πλεονέκτημα έχοντας αρκετά μικρό θάλαμο ατμοποιησης.
Χωράει αρκετό υγρό στο Ντεκ Έχει πολύ εύκολο στήσιμο,
Τι άλλο να ζητήσει κάνεις
Μόνο τα πλαστικα airflow με χαλάνε
Παρολο που δεν μου έχουν δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα

Αποσυνδεδεμένος Mafiozos68

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
  • scripta manent, verba volant
Απ: Berserker MTL RDA
« Απάντηση #55 στις: Ιουλίου 03, 2018, 20:31 »
Κύριοι καλησπέρα,
Τον αγόρασα προ εβδομάδος και σαν τούβλο Χαλκίδας που είμαι, μου τον έστησαν στο μαγαζί.
Δεν μου ήρεσε! Με έκαιγε στα χείλη στη μισή τζούρα. Διάβασα εδώ και άλλαξα όλο το drip tip με σιλικονάτο 510 αρχικά και κατόπιν ένα όμορφο πλαστικό. 
Έκανα μόνος μου κάποια στησίματα, αποτυχημένα, ξαναδιάβασα, είδα βιντεάκια, άκουσα απόψεις και σήμερα, προ ολίγου, έκανα το υπέρτατο ( για μένα ε) στήσιμο.
Φυσικά με το Ni80 Superfine MTL Fused Clapton της VV, 2.5 πυρήνα, 5 σπείρες κλπ.
Δεν την κατέβασα χαμηλά, όπως μου έχουν πει και έβαλα το airflow το τρίτρυπο και στο καπάκι τη μεγάλη τρύπα 2 χιλιοστά; Τον κότσαρα στο Έϊτζις μου το διαβάζει 0,60 και το έχω στα 12W μόνο.
Αυτή τη στιγμή λοιπόν, σε αυτόν τον άτμο που τον είχα κι εγώ για πέταμα, ατμίζω Halo Tribeca 6άρι και το φχαριστιέμαι κιόλας! Εγώ που με τα καπνικά έχω τσακωθεί χρόνια...
Ίσως είναι η τύχη του πρωτάρη, αλλά εγώ την καταβρήκα κι ο ατμοποιητάκος γλύτωσε την απογείωση απ' το μπαλκόνι.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Berserker MTL RDA
« Απάντηση #56 στις: Ιουλίου 03, 2018, 21:14 »
η προσπαθεια, σου δινει ανταμοιβη.  ;)
(τριμπεκα? τριμπεκα?  :P )

Αποσυνδεδεμένος Papadoman

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Berserker MTL RDA
« Απάντηση #57 στις: Αυγούστου 03, 2018, 11:43 »
Δεν κάνει επαφή στο συγκεκριμένο μοντάκι ο πόλος με τον άτμο έτσι και βάλεις beauty ring.
Γενικά πολλοι άτμο με beauty ring έχουν θέμα με αρκετά μοντάκια.Στα περισσότερα με αυτορυθμιζόμενο πόλο ελατηρίου δεν ανεβαίνει πολύ ψηλά ο πόλος για να κάνει επαφή ο 510.
Squonk Mοd με σταθερό αλλά ρυθμιζόμενο πόλο με κατσαβίδι χρειάζεσαι.


Έχω ακριβως το ιδιο θεμα σε eVic Primo, υπεθεσα ομως οτι παιζει καποιο βραχυκυκλωμα και γιαυτο δεν επιχειρησα να τον βαλω με τα beauty rings στο μηχανικο pulse squonk. Αρα ειναι θεμα το οτι δεν κανει επαφη ο 510, ειναι σχετικα ασφαλες να το βαλω στο μηχανικο; Μη μου σκασει και στο χερι :tongue_smilie:

Παντως να σημειωσω κι εγω οτι η γευση του δεν με ενθουσιασε, αλλα δεν μου ερχεται καθολου υγρο στο στομα και θελει να το ζορισεις πολυ για να ζεσταθει. Τον εχω με το superfine MTL Ni80 Fused Clapton της ιδιας εταιριας, με πυρηνα στα 2.5mm και στις 8 σπειρες (αν θυμαμαι καλα), καπου στα 0.93 βγαινει. Το δουλευω στα 15 Watt και στο μηχανικο οσο παει :P
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 03, 2018, 11:49 από Papadoman »

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Berserker MTL RDA
« Απάντηση #58 στις: Δεκεμβρίου 04, 2018, 07:10 »
Καλημερα.Μια ερωτηση.το μοναδικο squonk mod που εχω ειναι το pulse bf.οταν βαζω το δαχτυλιδι δεν κανει επαφη ο πολος.τον εχει δοκιμασει κανεις στο συγκεκριμενο mod;τι να κανω.πρεπει να αλαξω μοντακι;
Κάτοχος πλέον & εγώ, μπορώ να απαντήσω στο παραπάνω σχόλιο για έστω & καθυστερημένα για μελλοντικούς χρήστες. Στο σακουλάκι με τα ανταλλακτικά υπάρχει ένα λιλιπούτειο 0-ringάκι. Μπαινει στο squonk pin & το φέρνει στο μήκος που χρειάζεται για να κάνει σωστή επαφή.

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Berserker MTL RDA
« Απάντηση #59 στις: Αυγούστου 25, 2019, 14:22 »
υπαρχει καποιος να εχει δοκιμασει τον ν2?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180379 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33906 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534948 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59711 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237244 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 555 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14359 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085187 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35320 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10130 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12