vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Εxvape Expromizer V3

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #45 στις: Μαρτίου 13, 2018, 21:02 »
για ποιό γουργούρισμα γράφετε ρε παιδιά? Το γράφει κάποιος και το ασπάζεστε όλοι μετά? Εντελώς αθόρυβος, με πολύ σταθερή και καλή τζούρα.

Αγαπημένη θέση στο airflow 2 μεγάλες και 2 μικρές τρύπες από την μία, 2 μεγάλες και 1 μικρή από την άλλη...

Ο v2.1 στις 2 μεγάλες θέσεις του αέρα, σφύριζε σας καραμούζα. Μόνο στις 2 μεσαίες σωζόταν η κατάσταση. Αλλά αυτός εδώ είναι άλλο πράμα, πολύ βελτιωμένος σε όλα του..
Φιλτατε οταν γραφω γουργούρισμα, δεν εννοώ θόρυβο. Νομιζα πως το έχω κάνει σαφές.
Οσο για θόρυβο, το σφυριγματάκι του τό έχει. Μόνο όμως όταν βαζεις τρύπες μισές.


Παρτε κι ένα στήσιμο. Ni80 28αρι, 1Ω.
Νi80 και τα μυαλά στα κάγκελα. Τέρμα το κανθαλ από εμενα σε όλους τος ατμοποιητές.


Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #46 στις: Μαρτίου 13, 2018, 21:09 »
[member=17976]relax_dv[/member] Nα προσθέσω ξεκαθαρίστηκε νομίζω ότι το γουργούρισμα το κάνει με όλες τις τρύπες ανοικτές και σώζετε στις τσιγαρίσιεςς, σε καμία περίπτωση επίσης δεν ασπαζόμαστε τίποτα εάν δεν το δοκιμάσουμε πρώτα. Δοκίμασε λοιπόν και εσύ με όλες τις τρύπες ανοικτές και όχι με τις δύο για τις οποίες μιλάς.   :bye:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #47 στις: Μαρτίου 14, 2018, 08:17 »
Νi80 και τα μυαλά στα κάγκελα. Τέρμα το κανθαλ από εμενα σε όλους τους ατμοποιητές.
Μπήκες στον σωστό δρόμο για τα καλά εσύ :yes: :thumpup:
Και ένα στησιματάκι απο εμένα που αποδίδει απίστευτα στον συγκεκριμένο
Νι80 50αρι ή λεπτό claptonaki της επιλογής σας σε 3αρί πυρήνα και το βαμβάκι κάτω πλούσιο διπλωμένο γάμα για να καλύπτει τις τρύπες .
Αέρα στο φουλ και εβίβες.
Υπόψιν οτι και οι 2 expro που ήρθανε στα χέρια μου δεν ήταν σφιχτά συναρμολογημένοι στην καμπάνα.Ισως για ευκολία επειδή το θεωρούν σίγουρο οι
Γερμανοί που αρέσκονται στους μεγάλους σε ύψος ,όγκο ατμοποιητές οτι θα βάλετε αμέσως το extension.Τσεκάρετε και τους δικούς σας γιατί εγώ
ακόμα περίεργα σφυρίγματα δεν άκουσα που λέτε.Ισως παίζει ρόλο και το τραγικό drip tip που ούτε καν το έβαλα στο στόμα μου και αμέσως έβαζα δικά
μου για να τους σετάρω.

Αποσυνδεδεμένος bretsos

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #48 στις: Μαρτίου 14, 2018, 09:06 »
Εγώ θα πρότεινα και prime για μπαμπάκι, εντέλει δουλεύει άψογα στους mtl, δεν το περίμενα αλλά είναι αλήθεια.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #49 στις: Μαρτίου 14, 2018, 09:12 »
Γενικά τα CB σε τέτοιου είδους ατμοποιητές είναι η σίγουρη λύση ,δεν σε δυσκολεύουν ποτέ :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Expromizer V3 FIRE
« Απάντηση #50 στις: Μαρτίου 15, 2018, 15:51 »
Εδώ είμαστε λοιπόν με μία μικρή παρουσίαση για να ξεκλειδώσει και το νήμα.

Συσκευασία - περιεχόμενα
1x EXPROMIZER V3 FIRE (22mm) (2ml)
1x σετ οριγκάκια με εξτρα βιδάκια και το κλασσικό μπλε κατσαβιδάκι
1x σετ για μετατροπή σε 4ml *

*Να Τονίσω βέβαια ότι δεν γνωρίζω εάν το εξτένσιον για 4ml περιλαμβάνεται σε όλες τις συσκευασίες. Τον δικό μου τον αγόρασα από Replace, βασιζόμενος στην παρουσίαση του Κώστα.

Ποιότητα Κατασκευής: Πολύ Καλή
 Τρόπος γεμίσματος
: Πανεύκολος
 Στήσιμο
: Εύκολο (συγχωρεί και λάθη)
 Γεύση
: 9/10 (Φυσικά είναι μόνο η αρχή και μπορεί να αναθεωρήσω)
 Διαρροές
: Σχετικά δύσκολο άν και πιστεύω ότι θέλει λίγο την προσοχή του στα βαμβάκια.


Η εμπειρία με τον FIRE

Διαθέτει ένα πανεύκολο DECK το οποίο δεν έχει αλλάξει καθόλου σε σχέση με τις υπόλοιπες εκδόσεις.
Είναι ένας MTL ατμοποιητής και οι τρύπες του αέρα έχουν την δυνατότητα για αρκετές ρυθμίσεις (μου θυμίζουν ξεκάθαρα TAIFUN GTIII) δίνουν την δυνατότητα από πολύ σφιχτή τζούρα μέχρι και χαλαρή πνευμονική.

Τώρα ώς αναφορά την τροφοδοσία έχει 3 τρύπες και επιτυγχάνει άνετη τροφοδοσία αυτο όμως θέλει την προσοχή του γιατί μπορεί εύκολα να δώσει υπερτροφοδοσία, επομένως προτείνω μπόλικο βαμβάκι στον πυρήνα και καλό χτένισμα.

Δεν θα πώ άλλα διότι πολλά ἐχουν ειπωθεί ήδη μέχρι το κλείδωμα του νήματος.

Θα προσθέσω μερικές φωτό και μία παρουσίαση από τον δικό μας Κώστα.



Αποσυνδεδεμένος leriban

  • **
  • 292
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #51 στις: Μαρτίου 15, 2018, 15:57 »
 [member=13036]billythekid[/member] μπορεις να μου πεις απο που πηρες το drip tip?ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #52 στις: Μαρτίου 15, 2018, 16:08 »
Μυρίζομαι πως είναι το ίδιο που χρησιμοποίησα κι εγω. Aν ναι, είναι του Innokin Zenith.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #53 στις: Μαρτίου 15, 2018, 16:10 »
Λάθος :nope:  είναι του SKYLINE του γνήσιου........... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #54 στις: Μαρτίου 15, 2018, 16:12 »
Μάλιστα. 50 ευρώ το driptip δηλαδής.

Κατάλαβες φίλε; Ο guru αντιγράφει την Innokin.  :))

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #55 στις: Μαρτίου 15, 2018, 16:23 »
Άντε ντέ 45 ευρά κάνει ο άτμο αλλά με τέτοιο Drip Tip ανεβαίνει στα 90  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Πάντως ανεβαίνει και η απόδοσή του -Γεύση.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #56 στις: Μαρτίου 15, 2018, 16:34 »
Πάντως αν μπορεί κάποιος να κόψει το μαμά driptip ακριβώς στην πάνω πάνω πρώτη από τις 3 σκαλισμένες γραμμές που έχει, θα γίνει σούπερ.  Και η εσωτερική αλλά και η εξωτερική διάμετρος του είναι ιδανική για MTL.

Αποσυνδεδεμένος ekotas

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #57 στις: Μαρτίου 15, 2018, 16:51 »
Εγώ έβαλα drip tip από τον κλώνο sq emotion και από Triton mini αλλά είναι κάπως κοντά και νιώθω να θερμαίνονται με απανωτές τζούρες. Ψάχνω ένα πιο κοντό από το μαμά αλλά με ίδια διατομή.

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #58 στις: Μαρτίου 15, 2018, 19:09 »
κανει τελεια και το drip tip απο kayfun mini ..

Αποσυνδεδεμένος soulplayer

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #59 στις: Μαρτίου 15, 2018, 19:37 »
Κάτοχος κ εγώ από εχθές, πολύ ικανοποιημένος μέχρι τώρα,, Πολύ καλή γεύση, εύκολο ντεκ, μου αρέσει το λίγο πιο αερατο σε σχέση με τον Siren 2 που έχει κ εψαχνα, εύκολο γέμισμα.. Όλα σούπερ..
Ήθελα να ρωτήσω τους ήδη κατοχους, πως σας φαίνεται από κατανάλωση..?? Εμένα, παρ'ότι έχω παίξει σχετικά safe για 1ο στήσιμο, με 27GA Kanthal, στα 0,8Ohm,μου φαίνεται πιο φαγανος σε σχέση με τον Siren 2.. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 6 241 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:12
από Chris66
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34470 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556740 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181506 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 102 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8807 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538045 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60386 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238631 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 959 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16669 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139061 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz