vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

529 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #255 στις: Μαρτίου 30, 2019, 20:10 »
Νόμιζα ότι είμαι γηραιότερος.
Δεν είχα πρόθεση να υποδείξω κάτι, γενικά το αποφεύγω. Απλά υπέθεσα ότι αφού τα κατάφερα εγώ να κόψω το τσιγάρο για αρχή και να μειώσω την νικοτίνη στη συνέχεια, θα είναι πανεύκολο για το 90% του πληθυσμού. 
Ήμουν πεπεισμένος, και να πεις ότι δεν έχω κάνει και λάθος εκτιμήσεις...
Τελικά δεν είμαι των καταχρήσεων, ούτε να πιω υποτυπωδώς , ούτε να φάω μια μπουκιά παραπάνω, ούτε να ξενυχτίσω, ουτε καν 5 mg παραπάνω νικοτίνη. 
Από τα 20 αποστειρωμένος μεσήλικας πανάθεμα με.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #256 στις: Μαρτίου 31, 2019, 04:02 »
Με λιγο χρηση παραπανω λογω εξοδου σημερα με τη συγκεριμενη νικοτινη εβγαλα το εξης συμπερασμα, προσωπικα με τη παροδο του χρονου εχει αρχισει να με ενοχλει το οτι δεν εχει το hit που ειχα συνηθησει πριν και φυσικα δε ψηνομαι να φτασω να ατμιζω 20 και 30 mg και να μπουχτισει ο πνευμονας απ τη νικοτινη, κατα τη γνωμη μου και με την εμπειρια που ειχα μεχρη και σημερα ειναι λαθος να αυξησεις τη νικοτινη για το λογο αυτο οπως εκανα κι εγω ή εν τελη δεν σηκωνει ο λαιμος μου πανω απο 10αρα, στα 13 που πηγα μετα απο ενα σημειο ενιωσα το λαιμο μου σε καποιες τζουρες να καιει σαν να καταπια καρφια σηνυθως κατα την εκπνοη ενω εβγαζα τον ατμο.

Ο επομενος πειραματισμος θα ειναι 50/50 δλδ θα μεινω στη 10αρα που ημουν πριν και θα αναμειξω salt με κανονικη νικοτινη, εκτιμω οτι εκει θα εχω το ιδανικοτερο αποτελεσμα, καλυτερη αποροφηση + χτυπημα στα ιδια mg που ημουν πριν.

Δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου ακομα δεν εχω 100% καθαρη εικονα, παντως σκετη salt μπορει να ειναι πιο smooth η τζουρα αλλα με τη πολυωρη χρηση αρχιζει και σου κουραζει ασχημα το λαιμο και το πνευμονα (νιωθεις ενα πλακωμα στο στηθος που δεν ενιωθες με τη κανονικη) αυτη την αισθηση μου εδωσε εμενα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 31, 2019, 04:12 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #257 στις: Μαρτίου 31, 2019, 04:17 »
Με ενδιαφέρει άμεσα το θέμα και πραγματικά έχω ερωτευτεί τον μυθιστορηματικό τρόπο που τα περιγράφεις.
Αν και όλοι θα ήθελαν άμεσα αποτελέσματα, είμαστε αναγκασμένοι να περιμένουμε τη συνέχεια.

[συνεχίζεται...]

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #258 στις: Απριλίου 03, 2019, 05:14 »
 Μαπα το καρπουζι τελικα με το salt, εκτος οτι με το καιρο που συνιθιζεις τη νικοτινη εχεις μια ταση να αυξανεις λογω οτι σου λειπει κατι και αυτο το κατι τελικα ειναι το ''χτυπημα'' στο λαιμο.

Ειναι φορες που οταν παιρνω τζουρα εξω και εχει και αερα νομιζεις οτι εισπνεεις το απολυτο τιποτα, το δευτερο και το πιο αρνητικο ολων ειναι οτι μου εκαψε αντισταση στις 10 μερες εκει που μου κρατουσαν οι αντιστασεις 1 μηνα εδω και χρονια στις 1.8 του triton, εδω αρχιζα να παιρνω καμμενο που εχω να παρω απο εποχες... ego-t (πιθανων και επειδη ρουφαω καθε μερα πιπιλα κανα 2ωρο συνεχομενα σαν απορροφητηρας για να νιωσω τη νικοτινη στο πνευμονα)

Επισης δοκιμασα και 20mg παλι πιπιλα σαν απορροφητηρας και παλι με το ζορι να καταλαβω κατι. Απο τα 40mg+ στα 100watt με πνευμονικες κατι μπορει να νιωσω με των αλατων αλλα με τιποτα δεν ανεβαινω τοσο. Φυσικα και θα μεινω στα 10 με τη νορμαλ.
Αυτο που εχω διαπιστωσει ειναι οτι η συγκεκριμενη νικοτινη συνιθιζεται πανευκολα και μπορει να φτασεις να ατμιζεις 100 mg μονοκοπανια με το καιρο για να καταλαβεις κατι, εγω τουλαχιστον κατι που δε μου συνεβαινε ποτε με την απλη νικοτινη πριν.

Επειδη δε θελω να πεταξω το μειγμα μου θα αρραιωσω με αρκετα ml νορμαλ νικοτινης και ελπιζω να στρωσει το πραγμα ως ενα βαθμο τουλαχιστον στο κομματι της αντοχης της αντιστασης γιατι μου φαινεται καπως εκει που αλλαζα αντισταση καθε μηνα να την αλλαζω στη βδομαδα πανω.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 03, 2019, 05:32 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #259 στις: Απριλίου 03, 2019, 13:38 »
Άποψή μου, είναι να χρησιμοποιείται η αλάτων σε "ιδιαίτερες" καταστάσεις, εκεί δηλαδή όπου χρειάζεται η μεγαλύτερη δυνατή απορρόφηση νικοτίνης στο μικρότερο δυνατό χρονικό διάστημα και με τη μικρότερη δυνατή εκπνοή ατμού. Πχ σε ένα μεγάλο ταξίδι με αεροπλάνο, ΚΤΕΛ, στο γραφείο. Η χρήση σε ένα ποντ ή ένα σφιχτό MTL, βοηθάει πολύ σε τέτοιες καταστάσεις, και παίρνω παράδειγμα εμένα.

Τουλάχιστον όσον αφορά τους ατμιστές οι οποίοι προέρχονται από χρήση επισκευάσιμων κλπ. Προσωπικά, δεν γνωρίζω κάποιον ο οποίος ατμιζει αποκλειστικά με άλατα, σε ένα ποντάκι πχ. Αν υπάρχουν τέτοιοι, μπράβο τους!

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #260 στις: Απριλίου 05, 2019, 20:27 »
Παντως δε ξερω για εσας αλλα με τη παροδο του χρονου και μετα απο καμποσα ml χρησης salt (εν τελη) μεγαλυτερη ευχαριστηση νιωθω με μια 10mg normal nic παρα με μια 20αρα salt, ισως ειναι και θεμα γουστου αλλα προσωπικα εμενα με γεμιζει πιο πολυ το ''hit'' απ' οτι φανηκε, δε νιωθω να μου δινει κατι αλλο περα απ την αισθηση οτι ατμιζω μηδενικη νικοτινη.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 05, 2019, 20:37 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #261 στις: Απριλίου 16, 2019, 23:53 »
Εχω φτιαξει ενα μειγμα 30mg με τη salt που μου ηρθε σημερα απο antitpd και νιωθω οτι ατμιζω αερα, δεν εχει ουτε ελαχιστο χτυπημα, δε ξερω τι acid χρησιμοποιει και αν παιζει ρολο αυτο αλλα με ενα booster nicnic 20αρας με σαλικυλικο παιρνω πολυ δυνατοτερο hit, και τα 2 υγρα ειναι 50/50 αναλογια vg/pg και δε θελω να παω 50-60mg για να εχω hit, τι κανω λαθος?

Αποσυνδεδεμένος giaderty75

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #262 στις: Απριλίου 17, 2019, 00:32 »
Στον melo την χρησιμοποιεις?

Στάλθηκε από το SM-T230 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #263 στις: Απριλίου 17, 2019, 00:38 »
Στην 1.6 στο zlide

Αποσυνδεδεμένος giaderty75

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #264 στις: Απριλίου 17, 2019, 00:58 »
Γιωργο αρχικα να σου πω οτι κατι την αποψη μου αν θελεις να γευτεις ολα τα πλεονεκτηματα της νικοτινης αλατων θα πρεπει να παρεις ενα podακι. Ενα podακι που να παιζει σε χαμηλα βατ και να βγαζει λιγο ατμο. Μονο τοτε θα καταφερεις να νοιωσεις αυτο το καψιμο στα πνευμονια που χαριζει η νικοτινη αλατων. Αλλωστε η νικοτινη αλατων γι αυτο εχει αγαπηθει στο αμερικα. Θα πρεπει να σε πονανε τα πνευμονια. Ξεχνα το χτυπημα στο λαιμο. Δεν υπαρχει. Αυτο που υπαρχει ειναι το μουδιασμα απο την νικοτινη. Το μοναδικο ποντακι που κυκλοφορει ελλαδα και μπορει να σου δωσει αυτα που σου περιγραφω ειναι το vladdin. Κανενα αλλο. Μην δινεις τσαμπα λεφτα.

Στάλθηκε από το SM-T230 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #265 στις: Απριλίου 17, 2019, 01:05 »
Ακριβως αυτα που ανεφερες εως ενα βαθμο τα επαιρνα και και πριν με το zlide, αλλα δε ξερω τι παιζει με τη βαση που εφτιαξα και ειναι και 30αρα!

Αποσυνδεδεμένος giaderty75

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #266 στις: Απριλίου 17, 2019, 01:07 »
Γι αυτο δεν ξερω να σου πω. Ας απαντησει καποιος που εχει παρει. Παντως δεν ειναι λογικο

Στάλθηκε από το SM-T230 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος giaderty75

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #267 στις: Ιουλίου 04, 2019, 18:53 »
Καλησπέρα στην ομάδα. Έχει δοκιμάσει κανείς το vype e-pen 3 ??

Αποσυνδεδεμένος bill the kid

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #268 στις: Ιουλίου 25, 2019, 12:45 »
Παιδια ξέρει κανεις αν τα υγρά με άλατα νικοτίνης είναι πιο σκουρόχρωμα;; Ρωτάω γιατί πήρα δυο ίδια υγρά shake vape και το ένα το έφταιξα με κανονική νικοτίνη και το αλλο με άλατα , απλα τα μπέρδεψα δεν έγραψα τα μπουκαλάκια και τωρα δεν ξερω πιο είναι πιο, την μόνη διαφορά που βλέπω είναι στο χρώμα που το ένα είναι πιο σκουρο

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Υγρά ατμίσματος με άλατα νικοτίνης
« Απάντηση #269 στις: Ιουλίου 25, 2019, 12:52 »
Ναι είναι πιο σκουρόχρωμα τα υγρά που έχουν nic salt.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276528 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35663 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559193 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182657 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10618 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364