vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

286 επισκέπτες, 9 χρήστες
ramon, dkostas, Milarepa, white varadero, Doubt, Aoratix, camber, Blackwolf, lagoudakis

Twitter

Calix v4 byLeo

Αποσυνδεδεμένος ZEEK

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #90 στις: Μαρτίου 28, 2018, 20:35 »
 billythekid  Σε συγκριση με τον ΤΑΕ ποιος εχει ποιο καλο χτυπημα?

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #91 στις: Μαρτίου 29, 2018, 01:12 »

Α και κάτι ακόμη.
Το στήσιμο VS τι είναι ρε γείτονα billy ?
 .
:))

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #92 στις: Μαρτίου 29, 2018, 08:06 »
 Ποιός είναι αυτός ο ΤΑΕ ρε παίδες ?
Μήπως ο Τηλεμαχος armed και δεν συμμαζεύεται ?
Α και κάτι ακόμη.
Το στήσιμο VS τι είναι ρε γείτονα billy ?

Γείτονα θέλω να πώ ότι έκανα το ίδιο στήσιμο για σύγκριση με τον Skyline, και το ίδιο υγρό βέβαίως βεβαίως.
Τώρα ως αναφορά το χτύπημα σε σχέση με τον ΤΑΕ λίγο πιο πάνω ο ΤΑΕ.
Είπα όμως γείτονα ότι δεν είμαι τόσο καλός στα συγκριτικά.

ΥΓ. [member=13652]netsplit[/member] γείτονα το μήνυμα ελήφθη.

EDIT: έγινε διόρθωση παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 29, 2018, 23:45 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος bonhamas

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #93 στις: Μαρτίου 29, 2018, 12:32 »
Καλησπέρα σε όλους! Πόσο μέσα σπρώχνετε την αντίσταση μέσα στη φωλιά? Πχ η μισή μέσα και μισή έξω?

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος seth2769

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Cran e-liquis Russia SPB
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #94 στις: Μαρτίου 29, 2018, 14:03 »
εγω την εχω ισα να μην ακουμπαει στην εισοδο του αερα

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #95 στις: Μαρτίου 29, 2018, 23:41 »
Στη Σ.Ο. πιστεύουμε ότι είμαστε αρκετά μεγάλοι (τουλάχιστον στην πλειοψηφία μας) ώστε να μη χρειάζεται να κουνάμε ο ένας στον άλλο το δάχτυλο και να προσπαθούμε κάθε τρεις και λίγο να αλληλοσυνετιζόμαστε.
Παρακαλούμε να παραμείνουμε στο θέμα μας. Μηνύματα χωρίς ουσιαστικό περιεχόμενο θα σβήνονται <--Click
Κάποια μηνύματα διαγράφηκαν.

« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 30, 2018, 08:53 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Theo164

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #96 στις: Μαρτίου 30, 2018, 09:35 »
Καλημέρα σκέφτομαι να πάρω τον v4 σε σχέση με τον v2 πως τον συγκρίνετε αξίζει η αλλαγή?
Είμαι λίγο σκεπτικός για να τον αλλάξω έχω τον v2 από όταν βγήκε και είμαι ευχαριστημένος είναι ο μονος mtl που ότι άλλο και να δοκιμάσω στο τέλος τους χαρίζω η καταλήγουν στο συρτάρι και πάλι γυρίζω σε αυτόν
Σίγουρα δεν είναι τελείος έχει τα θεματά του αλλα με έχει βολέψει

Από τον v3 δεν έχω εμπειρία αλλα σίγουρα μεταξύ v2 και v4 με μια ματια τα θετικά που βλέπω είναι το γέμισμα με το κουμπωτό καπάκι το βρίσκω πιο βολικό όπως την ρύθμιση αέρα με δαχτυλίδι και τις βίδες από επάνω
επίσης διαβάζω ότι έχει γίνει καλύτερη δουλειά στη κατασκευή και στη κατεργασία του μετάλλου το ένα από τα κυριότερα μειονέκτηματα στον v2 μαζί με την αλενοβιδα για τη ρύθμιση του αέρα

Από γεύση πως τα πάει σε σύγκριση με τον v2? από χτύπημα έχει ανεβεί πολύ παραπάνω? είναι κάτι που πλέον δεν το ψάχνω περισσότερο το αποφεύγω

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #97 στις: Μαρτίου 30, 2018, 10:15 »
Δυστυχώς δεν έχω τον ν2 για να σου απαντήσω, αλλά θα έλεγα ότι είμαι τόσο ευχαριστημένος που θα τον πρότεινα ανεπιφύλακτα σε όλα του.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #98 στις: Απριλίου 11, 2018, 18:31 »
Καλημέρα σκέφτομαι να πάρω τον v4 σε σχέση με τον v2 πως τον συγκρίνετε αξίζει η αλλαγή?
..............
Από τον v3 δεν έχω εμπειρία αλλα σίγουρα μεταξύ v2 και v4 με μια ματια τα θετικά που βλέπω είναι το γέμισμα με το κουμπωτό καπάκι το βρίσκω πιο βολικό όπως την ρύθμιση αέρα με δαχτυλίδι και τις βίδες από επάνω
επίσης διαβάζω ότι έχει γίνει καλύτερη δουλειά στη κατασκευή και στη κατεργασία του μετάλλου το ένα από τα κυριότερα μειονέκτηματα στον v2 μαζί με την αλενοβιδα για τη ρύθμιση του αέρα

Από γεύση πως τα πάει σε σύγκριση με τον v2? από χτύπημα έχει ανεβεί πολύ παραπάνω? είναι κάτι που πλέον δεν το ψάχνω περισσότερο το αποφεύγω
Συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση.
Λοιπόν:
Ο V2 είναι η ψυχή των calix. Ο ατμοποιητής που έκανε τον Αpollo τανκάτο, χωρίς την υποψία διαρροών του v1.
Εγώ δεν θα τον δώσω ποτέ.
Αποτελεί το παιδί της διάνοιας που λεγόταν Γιώργος (Leo).
Ο V3 είναι αποτέλεσμα εκμοντερνισμού αλλά η κατασκευή του συνέπεσε με το τραγικό ατύχημα.
Οπότε η ποιότητα του φινιρίσματος μερικές φορές δεν είναι αυτή που έχουμε συνηθίσει από τους Apollo.
Κατά τα άλλα είναι τέλειος σε όλα. Είναι ένας V2 με ευκολότερο γέμισμα και μια σχετικά ευκολότερη ρύθμιση αέρα.
Ατμιστικά ΔΕΝ έχουν διαφορές.
   Και ερχόμαστε στον V4...
   Εδώ ο αέρας ανανέωσης είναι έντονος. Η perestroika  του άξιου συνεχιστή της ιστορίας.
Αρχίζουμε από τα υλικά : ultem στο τανκάκι και στο υποδειγματικό drip tip.
Συνεχίζουμε στα ενδότερα : Βίδες στο ντεκ επάνω, άρα εύκολο στήσιμο.
Γέμισμα όπως ακριβώς ο V3 (σημειώνω πως το τανκάκι ταιριάζει ΚΑΙ στον V3)
Ρύθμιση αέρα για όλα τα γούστα.
Γεύση CALIX, χτύπημα ομοίως.
Ποιότητα κατασκευής από άλλον πλανήτη.
   Με ένα μικρό κόστος όλα αυτά...
Επειδή κυκλοφόρησε μετά τα νέα μέτρα δεν χωράει πάνω από 2ml.
Αλλά αυτό μας αφήνει αδιάφορους και τον παίρνουμε οπωσδήποτε.
Διότι εκτός του ότι αποτελεί το state of the art των ατμοποιητών, πρέπει να στηρίξουμε την καταπληκτική προσπάθεια του Βασίλη.

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #99 στις: Απριλίου 11, 2018, 20:32 »
Θα συμφωνησω σε ολα με τα παιδια, παιζει φοβερα ειδικα αλλαζοντας στησιμο αναλογα το πιν/αερα. Δεν ξερω αν φτανει καποιους αλλους που θεωρειτε κορυφαιους, παντως η γευση που εχει σε συνδιασμο με την κατασκευη + οτι ειναι στην τσεπη αναποδα/πλαγια/ισια τη μιση μερα και δεν εχω δει σταγονα ειναι κατιτις και αυτο :D. Υποτροφοδοσια δεν ειχα γιατι διαβασα και τα ποστ του [member=16029]JoeBarTeam[/member] και εστησα αναλογως.

YΓ. Κριμα στα παιδια που τον πουλησαν στο 5μερο γιατι οντως θελει τις μερες του για να παρει τα πανω του!

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #100 στις: Απριλίου 12, 2018, 01:17 »
Συμφωνώ και επαυξάνω ο V4 πραγματικό στολίδι, κάθε ημέρα που περνάει δείχνει την αξία του και με το παραπάνω. Λίγη υπομονή και επιμονή θέλει στην αρχή και μετά έρχεται η απόλαυση ........ :thumpup: :thumpup: :)

Αποσυνδεδεμένος Theo164

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #101 στις: Απριλίου 13, 2018, 23:02 »
Αν και καθυστερημένα σήμερα πήρα στα χερια μου τον Calix πως να τον καθαρίσω? τις τελευταίες εβδομάδες έχω φάει πολύ μεταλιλα με τον TAE και τον skyline τους έχω πλύνει αρκετές φορες αλλα ακόμα βγάζουν μια υποψία μεταλιλας

μέχρι στιγμής αφού έβγαλα τα oring τον έπλυνα με υγρό πιάτων και οδοντόβουρτσα τον έριξα σε κορέγια και ζεστό νερό για μιση ώρα άλλη μιση ώρα μέσα σε αιθυλική αλκοόλη και τώρα είναι μέσα σε ζεστό νερό με ξύδι (μπαρούτι από το χωριο όχι τα αραιωμένα του supermarket) σόδα και λίγο υγρό πιάτων


Να τον περάσω και από γάλα?
ξέρω ότι έγινα υπερβολικός αλλα με την τόση μεταλιλα που έχω φάει τις τελευταίες μέρες  δεν πάει άλλο

το tank και το driptip τα έτριψα με οδοντόβουρτσα μονο και υγρό πιάτων, θέλουν και ultrem εξωτικo πλυσίμo? έχουν περίεργες οσμές και γεύσεις?

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #102 στις: Απριλίου 13, 2018, 23:30 »
Το παράκανες ο άτμο δεν είναι κλώνος :laugh1:  (ένα απλό καθαρισματάκι χρειαζόταν) ξεκίνα στήσε και απόλαυσε, δώσε φυσικά χρόνο και υπομονή να στρώσουν όλα και εδώ είμαστε ότι χρειαστείς ρωτάς.

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #103 στις: Απριλίου 13, 2018, 23:30 »
Απλά βρίσκω την ευκαιρία και το γράφω εδώ, αλλά μπορεί να πάει και στα νήματα ΟΛΩΝ των ατμοποιητών. Μήπως, λέω, μήπως σας έχει μπει στο μυαλό ότι κάθε τι μεταλλικό πρέπει να βρωμάει μεταλλίλα και μηχανόλαδα; Διαβάζω τα άπειρα καθαριστικά (υγρά πιάτων, οινοπνεύματα), γαλακτοκομικά, οδοντιατρικά βοηθήματα, ξύδια, υπέρηχους, για να πω αυτά που μου έρχονται πρόχειρα και πάλι κάποιοι επιμένουν ότι μυρίζει μέταλλα, λάδια, τον ιδρώτα του τορναδόρου ή τί έφαγε εκείνη τη μέρα αυτός που τον συναρμολόγησε. Σοβαρά; Πόσες φορές και με τί τρόπο πλένετε μια καινούργια κατσαρόλα ή ένα μπρίκι; Ένα μεταλλικό shaker για καφέ από τί διαδικασίες πρέπει να περάσει για να χτυπήσει φραπέ; Να μη πω για τους μεταλλικούς κάδους στα καλά μίξερ και τις καφετιέρες του εσπρέσο. Μπορεί κάποιο ελάχιστο ποσοστό του πληθυσμού να έχει τέτοιες ικανότητες, αλλά τότε τις χρησιμοποιεί επαγγελματικά για ποτά, αρώματα ή τρόφιμα και σίγουρα δεν θα την καταστρέψει με κάθε είδους άρωμα από αυτά που χρησιμοποιούμε. Αν είσαστε φοβισμένοι για το τί μπορεί να υπάρχει σαν υπόλοιπα της επεξεργασίας, βάλτε τον διαλυμένο στο πλυντήριο πιάτων σε υψηλή θερμοκρασία (δε θα πάθει τίποτα) μια φορά με απορρυπαντικό και μια χωρίς (σε χαμηλότερους βαθμούς) και απολαύστε τον καινούργιο ατμοποιητή σας.

Αποσυνδεδεμένος Theo164

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #104 στις: Απριλίου 14, 2018, 12:47 »
στον calix μετά τα παραπάνω χθες που τον έδεσα στην αρχή έβγαλε λίγο μεταλλική γεύση αλλα μετά από μισό tank έστρωσε τώρα στο δεύτερο tank δεν υπάρχει ίχνος άλλης γεύσης εκτος του υγρού και όσο πάει βελτιώνεται και η γεύση

στον skyline  (κλώνο) μετά το πρώτο πλύσιμο μου άφηνε μια "μεταλιλα"  όταν το έλυσα μετά το πρώτο tank και απλά τον έπλυνα τα μέταλλα ήταν σαν να είχαν επάνω στεγνωμένο λάδι που κόλλαγε κατά κάποιο τρόπο όταν έτριβα το μέταλλο με τα χερια χρειάστηκε ξίδι σοδα και καυτό νερό ένα ολόκληρο βραδυ και μετά τρίψιμο με οδοντόβουρτσα για να καθαρίσει και να στρώσει η γεύση


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 250 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34477 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556757 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181515 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 105 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8808 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538055 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60390 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238639 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1011 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16672 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139071 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz