vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

303 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, Milarepa, ThioVag, Blackwolf, camber, Jorge, liabovas, manoslykos

Twitter

Calix v4 byLeo

Αποσυνδεδεμένος bonhamas

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #75 στις: Μαρτίου 13, 2018, 15:36 »
Καλησπέρα σε όλους! Προσπαθώντας να μην φραξω τις τρύπες υγρού και να αντιγράψω το στήσιμο του joe μάλλον το παρακάναμε και έχω επιστροφή υγρού στο τανκ νομίζω.

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #76 στις: Μαρτίου 15, 2018, 16:08 »
Νομίζω ότι το παράκανες μάλλον είναι αρκετό, απλώς να μην ακουμπάει το βαμβάκι στις τρύπες εισαγωγής υγρού. Και μάλλον θα πρέπει να δοκιμασθεί και το άλλο στήσιμο με το βαμβάκι μακριά από τις τρύπες εισαγωγής, οπότε εκεί μάλλον δεν θα υπάρχει τουλάχιστον πρόβλημα φραξίματος στις τρύπες εισαγωγής υγρού.
Τέλος πάντων ο δικός μου έρχεται αύριο και θα τα λέμε εδώ με τις εμπειρίες μας.

Click-->Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click

Εδώ είμαι και εγώ με τον CALIX V4.
Τον παρέλαβα και αφού τον πέρασα από ένα μπανάκι υπερήχων (Μπράβο στον κατασκευαστή που το αναφέρει, ίσως είναι ο μόνος) τον έστησα σύμφωνα με έναν κανόνα, το βαμβάκι να μην ακουμπάει τις τρύπες τροφοδοσίας και πρόσωπο με τις τρύπες.
Επίσης δοκίμασα και έναν δεύτερο τρόπο τα βαμβάκι όχι πρόσωπο αλλά λίγο πιο μακριά από τις τρύπες. Αυτός ο τρόπος νομίζω (αν και είναι νωρίς ακόμη) είναι και ο καλύτερος διότι δεν υπάρχει κίνδυνος να φράξουν οι τρύπες τροφοδοσίας και μάλλον έχουμε και ένα κλικ παραπάνω στην γεύση.

Οι εντυπώσεις μου είναι πολύ υψηλές, δεν μπορώ να περιγράψω κάν τα συναισθήματα. ΓΕΥΣΗ, ΓΕΥΣΗ.............και όλα τα άλλα τα επιτυγχάνει άνετα και έχει πολύ δρόμο ακόμη.
Ο Άτμο ήρθε για να μείνει και αγοράσθηκε επίσης και λόγω "ΤΙΜΗΣ ΕΝΕΚΕΝ".
Εδώ θα είμαστε για να τα λέμε. Δεν υπάρχουν λόγια .................. :thumpup: :thumpup: :thumpup: :respect: :respect: :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 15, 2018, 19:41 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #77 στις: Μαρτίου 15, 2018, 17:00 »
Για πες κανα στησιματακι (επισης με ποιο πιν) γιατι μου εχει ερθει κανα 3μερο και δεν εχω αδειασει να τον στησω ακομα!!

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #78 στις: Μαρτίου 15, 2018, 18:03 »
Το πρώτο στησιματάκι ήτανε με Νι80 40άρι 7-8 στροφές σε 2.5άρι αξονάκι 0.80Ohm. Είναι το πρώτο στήσιμο θα ακολουθήσουν και άλλα με διάφορα σύρματα, κοινώς θα του βγάλω την πίστη, διότι θέλω να τον ψάξω καλά.
Ο άτμο το θέλει το ψάξιμό του διότι νομίζω ότι έχει πολλά να δώσει.
Στην αναζήτηση λοιπόν, όμως τώρα εκείνο που χρειάζεται είναι στρώσιμο.

Αποσυνδεδεμένος bonhamas

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #79 στις: Μαρτίου 24, 2018, 15:30 »
 Καλησπέρα σε όλους. Θέλω να στησω με τις τρύπες τροφοδοσίας μακριά από τα βαμβάκια. Δηλαδή με τα βαμβάκια 3 και 9 η ώρα να βρίσκονται οι τρύπες 5 και 11.  Από ότι κατάλαβα το προτείνετε καποιοι για καλύτερη γεύση. Και αν το έχω κατανοήσει σωστά? Δεν θα πλημμυρίσει η αντίσταση?

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #80 στις: Μαρτίου 24, 2018, 17:45 »
Αν βάλεις αρκετό και αφράτο βαμβάκι στα ανοίγματα της φωλιάς δεν θα πλημμυρίσει. Το κυριότερο που πρέπει να προσέξεις είναι το άνοιγμα της καμπάνας για τη ροή υγρού. Άρχισε με 3/4 στροφής κι αν έχεις υποτροφοδοσία ανοίγεις λίγο ακόμη.

Στάλθηκε από το MotoG3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος bonhamas

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #81 στις: Μαρτίου 24, 2018, 20:08 »
Εννοείς βαμβάκι και περιμετρικά? Πέρα από την αντίσταση?

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 25, 2018, 18:36 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #82 στις: Μαρτίου 24, 2018, 20:24 »
Εννοώ μπροστά από τα ανοίγματα της φωλιάς. Να φράξεις τα 2 ανοίγματα με το βαμβάκι της αντίστασης για να μην εισέρχεται το υγρό μέσα στη φωλιά.

Στάλθηκε από το MotoG3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ako

  • ***
  • 831
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #83 στις: Μαρτίου 24, 2018, 20:25 »
Εννοείς βαμβάκι και περιμετρικά? Πέρα από την αντίσταση?

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αυτό:

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #84 στις: Μαρτίου 24, 2018, 20:50 »
Μια χαρά είναι το βαμβάκι στο σημείο που το έχεις. Επειδή δε μπορώ να διακρίνω καλά στη φώτο φρόντισε να είναι αφρατεμένο και να καλύπτει όλο το κενό μπροστά από τα τοιχώματα της φωλιάς, από τη βίδα του αρνητικού ως τη βίδα του θετικού. Σε γενικές γραμμές νομίζω είσαι εντάξει. Προσόχη μόνο στο άνοιγμα της καμπάνας. Μη σε παρασύρουν οι μικρές τρύπες τροφοδοσίας και ανοίξεις πολύ την καμπάνα. Ο Calix έχει πολύ καλή τροφοδοσία.

Στάλθηκε χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 24, 2018, 20:56 από e-akapnos »

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #85 στις: Μαρτίου 25, 2018, 02:59 »
Πολύ παράξενο ντεκ έχουν αυτοί οι V4 
:)) :)) :))           

Αποσυνδεδεμένος bonhamas

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #86 στις: Μαρτίου 25, 2018, 04:00 »
Σας ευχαριστώ για τις φωτογραφιες
. Βαμβάκι να και σας λέω εντυπωσεις

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #87 στις: Μαρτίου 25, 2018, 08:01 »
Πολύ παράξενο ντεκ έχουν αυτοί οι V4
:)) :)) :))           
@netsplit είναι η καινούργια έκδοση Calix v4.1 :))

Στάλθηκε χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #88 στις: Μαρτίου 28, 2018, 17:05 »
Σε πρώτη φάση θα ήθελα μέσα από αυτό το νήμα να ευχαριστήσω τον [member=17383]pugsang[/member] αλλά και τον [member=16029]JoeBarTeam[/member] οι οποίοι με τον τρόπο τους με ώθησαν στην αγορά του CALIX V4 και έτσι μου δόθηκε η δυνατότητα να απολαύσω τον ατμοποιητή αυτόν.
Για τα δικά μου γούστα όταν δοκιμάζω έναν ατμο 2 πράγματα με ενδιαφέρουν Χτύπημα και Γεύση, αυτά τα δύο τα βρήκα ικανοποιητικότατα στον CALIX V4. Θα ενημερώσω εδώ όμως ότι δεν έχω καμία εμπειρία με τις προηγούμενες εκδόσεις των CALIX.
Επειδή όμως είχα ένα έτοιμο στήσιμο στον SKYLINE 1st BATCH σφιχτό Deck, αποφάσισα να κάνω ένα VS με τον CALIX.
Το στήσιμο λοιπόν ήταν 0.40mm A1 σε 3άρι αξονάκι  0.7 Ohm 5/6 στροφές 20 watt. Λοιπόν Χτύπημα και Γεύση κερδίζει με διαφορά ο CALIX V4. Αυτά τα λίγα...............και για να μην αρχίσει και πέφτει ξύλο ενημερώνω ότι άλλος είναι πιο ειδικός στα  VS, εγώ απλώς έτυχε και έκανα μερικές διαπιστώσεις και φυσικά έχει να κάνει μόνο με την δικιά μου γνώμη και μόνο.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #89 στις: Μαρτίου 28, 2018, 19:29 »
Μπίλυ, χάρηκα που σε γνώρισα βρε ψυχή!  :'(

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34443 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556706 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 228 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181493 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 99 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8807 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538033 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60377 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238617 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 877 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16669 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139028 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz