vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

504 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, Ribot, george kotsopoulos, white varadero

Twitter

Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #435 στις: Μαΐου 14, 2018, 05:39 »
Επίσης νομίζω ότι από το 12 στο 6 είναι πολύ μεγάλη η διαφορά μάλλον θα ήταν καλύτερο να πας πρώτα στο 9 και μετά πιο κάτω


Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #437 στις: Μαΐου 14, 2018, 20:26 »
εχουμε και λεμε
το ταδε  υγρο
με 5αρα νικοτινη
εχει την ιδια γευση και 
με 9αρα νικοτινη?

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3874
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #438 στις: Μαΐου 14, 2018, 22:33 »
Η νικοτίνη έχει γεύση, επομένως όχι

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #439 στις: Μαΐου 14, 2018, 23:02 »
εχουμε και λεμε
το ταδε  υγρο
με 5αρα νικοτινη
εχει την ιδια γευση και
με 9αρα νικοτινη?
αλλαζει η γευση ρε συ Ντινο. αλλο υγρο με 5αρα, αλλο με 9αρα
ειναι μεγαλη η διαφορα στην ενταση της νικοτινης.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #440 στις: Μαΐου 15, 2018, 15:29 »

Elysian Labs Nilla Cake

Περνάω μια δύσκολη φάση τον τελευταίο καιρό. Δύσκολη ατμιστική φάση γιατί όλα τα άλλα πάνε φυσικά τέλεια! Είναι φαίνεται νομοτελειακό να μην πηγαίνουν ποτέ όλα καλά στο άτμισμα και πάντα να υπάρχει κάποιο θέμα να σε τυραννάει και να μην σε αφήνει να κάνεις τίποτε άλλο εκτός από το να ασχολείσαι συνέχεια με το γαμοάτμισμα! Ούτε επάγγελμα να ήταν! Μια έχεις θέμα με τους ατμοποιητές, μια με τα μοντάκια, μια με τις μπαταρίες, μια με τα σύρματα, μια με τα βαμβάκια, μια με το φόρουμ, κλπ, κλπ. Το πιο σοβαρό όμως πρόβλημα που μπορεί να αντιμετωπίσει ένας ατμιστής είναι να μην του αρέσει κανένα υγρό, ούτε καν αυτό που μέχρι την προηγούμενη μέρα λάτρευε. Κάτι τέτοιο περνάω τον τελευταίο καιρό και δεν σου κρύβω πως έχω αρχίσει να παρακολλάω στους καπνιστές (σε σημείο χοντρής παρεξήγησης) μπας και ξεκλέψω καμιά τζούρα από δεύτερο χέρι. Στην αρχή νόμισα πως είχα πάθει κορεσμό και το έριξα στη βάση. Μετά από μερικές μέρες όμως κατάλαβα πως κάτι άλλο τρέχει εδώ πέρα που τουλάχιστον εγώ δεν μπορώ να εξηγήσω. Σαν να έπαθα μια συνολική κόπωση στην γεύση και ενώ το υγρό τάδε έχει ακριβώς την ίδια γεύση με πριν ένα μήνα και δύο μήνες και τρεις, εμένα μου φαίνεται από αδιάφορο έως εμετικό. Σκέφτηκα μήπως έπαθα κάνα εγκεφαλικό αλλά έλυσα ένα δύσκολο sudoku σε χρόνο ρεκόρ οπότε μάλλον δεν έχω φυράνει τελείως ακόμα. Κάτι παίζει που δεν ξέρω αλλά καλά θα κάνω να το βρω γρήγορα πριν βρεθώ με κάνα καμελάκι στο στόμα...

Δεν είναι off topic αυτό που έγραψα από πάνω. Είναι εισαγωγή σ' αυτό που θα γράψω τώρα. Λοιπόν! Δεν θα βρεθώ με κανένα καμελάκι στο στόμα! Κι αυτό γιατί τώρα φουμάρω το υγρό της επικεφαλίδας και έχω πάθει πλάκα! Δεν ξέρω τι ακριβώς είναι. Κάποια τούρτα βανίλα λένε όλες οι περιγραφές και δεν θα διαφωνήσω καθόλου. Είναι όμως πολύ παραπάνω από απλώς μια τούρτα βανίλα. Είναι γλυκό υγρό αλλά έχει και μια διακριτική και ευχάριστη οξύτητα που μου πάει πάρα πολύ. Πολύ μονοδιάστατο υγρό αλλά εντελώς υπέροχο. Θα μπορούσε βέβαια να αποτελέσει και βάση για μια πιο περίπλοκη συνταγή αλλά εγώ μάλλον θα την προσπέρναγα αφού υπάρχει αυτό το καλό πράγμα που με γλυτώνει από το να ονειρεύομαι καμελάκια και κοχίμπας! Υπάρχει βέβαια και η αρνητική πλευρά του πράγματος. Το Nilla Cake μου τελείωσε οριστικά μια σειρά από υγρά σιγουράκια που δεν έχω κανένα λόγο πια να τα ατμίζω γιατί έχουν παραπλήσιο προφίλ χωρίς το μαγικό αποτέλεσμα του υγρού που μας απασχολεί σήμερα. Με λίγα λόγια, με έβαλε στο τσεπάκι του ο πονηρός μαγαζάτορας...

Δεν μπορώ να γράψω από που το πήρα το υγρό γιατί έχω την εντύπωση πως ορισμένοι εδώ μέσα με αποκαλούν παπαγαλάκι και δεν έχω ιδέα γιατί! Θα πω μόνο πως το πήρα από το μαγαζί ενός μπλε τύπου που ήταν κάποτε πρόεδρος κάποιου συλλόγου που δεν θυμάμαι τι ακριβώς ήταν και βρίσκεται (το μαγαζί. Και ο πρόεδρος...) στην οδό Πεντέλης 2 και Δερβενακίων γωνία στην Αγία Παρασκευή Τ.Κ. 15343. Το τηλέφωνο δεν το θυμάμαι...


Αυτά... :dance2:

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #441 στις: Μαΐου 15, 2018, 15:39 »
Ούτε μια καρτούλα με το τηλέφωνο δεν πήρες; Βρε καλά λέω. Θα πάω και θα του πουλάω μπλε μαστίγια, γιατί αλλιώς δουλειά δεν γίνεται!

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #442 στις: Μαΐου 16, 2018, 15:14 »
Elysian Labs Nilla Cake (Ημέρα 2η)


Πολλή μαυρίλα αδελφάκι μου! Κάτι σαν το orange tart ένα πράμα. Εντάξει, βανίλια είναι αλλά τέτοια πίσσα δεν την περίμενα. Βέβαια από χτες που το πρωτοδοκίμασα το ατμίζω σα να μην υπάρχει αύριο αλλά και πάλι παραείναι. Πρέπει να του αλλάξω βαμβάκι τώρα!  >:(

Το άτμισμα δεν μ' αφήνει να γίνω ο τεμπέλης που φιλοδοξούσα να είμαι σε όλη μου την ζωή... :dontknow:


Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #443 στις: Μαΐου 16, 2018, 15:24 »
Ποπο ρε φίλε. Εσύ έπαθες μεγάλη...Nilla.


Αποσυνδεδεμένος paiktaras

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #444 στις: Μαΐου 16, 2018, 16:48 »
@cpbaroque
δώσε αν θες και κάποιες ΄΄τεχνικές΄΄ λεπτομέρειες..... όπως σε τι συσκευασίες κυκλοφορεί, αναλογίες, χρόνο ωρίμανσης, τιμές κλπ 

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #445 στις: Μαΐου 16, 2018, 17:47 »

[member=19129]paiktaras[/member]

Έχεις δίκιο αλλά δεν μπορώ να βρω πουθενά ακριβώς την συσκευασία που αγόρασα. Σε όλα τα sites το μπουκάλι έχει μαύρο πώμα ενώ αυτό που πήρα εγώ είναι βεραμάν. Μπορεί βέβαια να άλλαξαν συσκευασία εν τω μεταξύ και το δικό μου μπουκάλι να είναι από φρέσκια παρτίδα. Ή το ανάποδο... ;D

Το μπουκάλι λοιπόν είναι 60μελο και περιέχει 12ml αρώματος (δηλαδή αραίωση 20%) και το άφησα να ωριμάσει εννιά μέρες, όπως έγραφε ένα αμερικάνικο site (ξέχασα να ρωτήσω στο μαγαζί όταν το πήρα). Δεν σου κρύβω ότι είχα τις αμφιβολίες μου πως θα είναι έτοιμο σε τόσες λίγες μέρες (βανίλια είναι!) αλλά τελικά μοιάζει να είναι αρκετές. :)


Αποσυνδεδεμένος paiktaras

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #446 στις: Μαΐου 16, 2018, 18:07 »
Τιμή δεν μας είπες ?

Sent from my 1+3T


Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #447 στις: Μαΐου 16, 2018, 18:09 »
παιχταρά μου μήπως θες να στο μιξάρουμε κιόλας?

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #448 στις: Μαΐου 16, 2018, 18:14 »
[member=19129]paiktaras[/member] μια και δεν κανεις εσυ το κοπο : http://www.liquidpuff.gr/Elysian-Labs-Nilla-Cake-60ml 

Αποσυνδεδεμένος paiktaras

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #449 στις: Μαΐου 16, 2018, 18:23 »
Ευχαριστώ, είμαι στο κινητό και κάπως δύσκολο το ψάξιμο :)

Sent from my 1+3T


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171782 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13982 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9329 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42896 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558142 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182294 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9344 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364