vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

471 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, kon95, camber, zamploutos, eurogod, tony1976

Twitter

Ares mtl rta by Innokin

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ares mtl rta by Innokin
« Απάντηση #420 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 21:44 »
Δεν χρειάζεται σφίξιμο χωρίς να υπάρχει αύριο, απλώς μέχρι εκεί που τερματίζει.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ares mtl rta by Innokin
« Απάντηση #421 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 12:32 »
Σήμερα παρέλαβα τον Ares της αντικατάστασης από το liquidpuff (τους ευχαριστώ ιδιαίτερα δημοσίως για την φιλική και επαγγελματική εξυπηρέτηση ), τον έστησα προ ολίγου και σίγουρα θέμα με επαφή post και καμπάνας δεν έχω. Κρατάω επιφυλάξεις για τη υγρασία απ' το καπάκι ακόμα, βλέπω βέβαια σε καλύτερη κατάσταση το λευκό λάστιχο σε σύγκριση με τον πρώτο που είχα. Και το κούμπωμα του καπακιού στο σύρσιμο είναι πιο smooth, αισθητά. Θα δούμε.

Πρόκειται για το δεύτερο batch από την innokin όπως μου είπαν, το αν διορθώθηκε το πρόβλημα της υγρασίας θα φανεί. Ανησυχητικό το γεγονός όμως ότι σε αυτή την παρτίδα υπάρχει και vape band στη συσκευασία. Δεν θέλω να πιστέψω ότι αυτό είναι και το fix.. :))


Απ: Ares mtl rta by Innokin
« Απάντηση #422 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 13:27 »
επανερχομαι στην προηγουμενη αναρτηση μου.να ευχαριστησω τον αντιπροσωπο γιατι σε μικρο χρονικο διαστημα μου αντικατεστησαν τον ares.εαν διορθωθηκε το προβλημα θα το δουμε στη συνεχεια.και παλι ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ares mtl rta by Innokin
« Απάντηση #423 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 14:18 »
Ευτυχής κάτοχος κα εγώ σήμερα του Ares..στήσιμο 0.32 Kanthal A1 1Ω αντίσταση,το βαμβάκι ακουμπάει στο deck,υγρό Crispy Treats - Fat Ninja.
I καμπάνα δεν κάνει βραχυκύκλωμα,καμιά διαρροή για την ώρα,καμια υπερτροφοδοσία.

Στην καμπάνα είχε εμφανές ένα σκαλοπατάκι που υποδηλώνει προφανώς το "τέρμα"...βάζοντας την καμπάνα όμως πρόσεξα το εξής....την βιδώνω κανονικά μόλις ένοιωσα στο χέρι ότι τερμάτισε εύκολα έπαιρνε κι άλλο χωρίς ιδιαίτερο ζόρι...μου έδινε την αίσθηση δηλαδή ότι αν έσφιγγα κι άλλο θα "πήδαγε" το σκαλοπατάκι η θα το κλωτσούσε...ελπίζω να με καταλαβαίνετε.
Σε όσους βραχυκυκλώνει..μήπως το σφίξατε παραπάνω από όσο έπρεπε?Αν πατήσει το τζαμάκι στο ο-ring είναι κομπλέ..στεγανοποιεί μια χαρά δεν θέλει να το πεθάνουμε.

Η απλά εγώ είμαι τυχερός και δεν βραχυκυκλώνει. :)

Ξέχασα...και το ντουμάνι άφθονο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 04, 2018, 14:34 από Knomax »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ares mtl rta by Innokin
« Απάντηση #424 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 16:39 »
Με αυτό που διαπιστώνω μέχρι στιγμής θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι. Με το vapeband λοιπόν στη σχισμή του καπακιού αναπλήρωσης (το έχω πιο πάνω απ' ότι φαίνεται στην παραπάνω φωτο ) μετά από λίγο εμφανίζεται υγρασία - αν αφαιρέσω το band. Χωρίς αυτό εδώ και μια ώρα δεν έχει κάνει εμφάνιση ουδεμία σταγόνα.! :))

Δεν άλλαξα στήσιμο, δεν άλλαξα υγρό, δεν άλλαξα watts, τίποτα!
Τεσπα στο ζητούμενο είμαστε μέσα μέχρι στιγμής, τα ρημάδια της υγρασίας στο πάνω καπάκι σε κάθε περίπτωση εμφανίζονται λιγότερο απ' τον προηγούμενο Ares που είχα. Ο πρώτος σε μια ώρα χρήσης θα είχε σκουπιστεί τουλάχιστον τρεις φορές με χαρτοπετσέτα, αυτός εδώ μέχρι τώρα είναι ολόστεγνος - χωρίς το vapeband.. :))


Καλά πάμε, για ότι νεότερο θα ενημερώσω. :)

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Ares mtl rta by Innokin
« Απάντηση #425 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 18:53 »
Εντωμεταξύ παίζει και ένα άλλο θέμα σε κάποια κομμάτια που το έχω δει και σε ένα review (ελληνικό μάλιστα) οπότε δεν είμαι ο μόνος.
Με κλειστό airflow τραβάς τζούρα κανονικά. Μπαίνει απο κάπου αλλού αέρας. Με αποτέλεσμα να είναι πολύ αεράτος ακόμα και στην μικρή τρύπα.
Δεν ήθελα να το αναφέρω γιατί όλο γκρινιάζω. Αλλά έγινε και ένα "σπουδαίο" σήμερα, το οποίο θα πω παρακάτω.
Ο μαύρος που είχα πρωτοαγοράσει ήταν και είναι απροβλημάτιστος. Μάλιστα μου άρεσε τόσο πολύ που πήρα και έναν ασημένιο.
Ε, αυτός ο ασημένιος έχει περάσει απο 40 κύμματα. Ο ένας με το βραχυκύκλωμα, ο άλλος με το καπάκι, αυτός τώρα με το airflow.
Και κάθεται σήμερα και το κερασάκι.
Τον βάζω στους υπέρηχους και ξεβίδωσε η ντουζιέρα ρε φίλε!!!! Τελείως. Τη βρήκα χύμα μέσα στο καλαθάκι.
Και δεν θέλετε να ξέρετε πόσο "εύκολο" είναι να την ξαναβιδώσεις...
Απο τη μία έχει τους πόλους και απο την άλλη έχει τα "φράγματα" του Μπουσάρδου. Άντε να χωρέσει μυτοτσίμπιδο εκει πέρα.
Με τα πολλά έβαλα 2 καρφάκια σε 2 απεναντινές τρύπες, έπιασα αυτά με το μυτοτσίμπιδο και κατάφερα να τη βιδώσω, αν και επιφυλάσομαι για το πόσο καλά την έχω σφίξει.
Δε σε αφήνει να αγιάσεις ρε π..στη μου.

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ares mtl rta by Innokin
« Απάντηση #426 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 19:07 »
Λες και είναι καταραμένος....πέρα από την πλάκα δεν μπορώ να έχω αντικειμενική άποψη μιας και ο δικός μου έως τώρα δεν έχει κάνει κάτι...ακόμα στο πρώτο γέμισμα είμαι.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ares mtl rta by Innokin
« Απάντηση #427 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 19:17 »
Με το μυτερό "tweezer" που χρησιμοποιώ για το βαμβάκι μπορώ πολύ εύκολα να βιδώσω ή να ξεβιδώσω το "σουρωτήρι" που έχει στο airflow. Προσωπικά βρίσκω θετικό το γεγονός ότι μπορεί να αφαιρεθεί κιόλας.. :)




Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Ares mtl rta by Innokin
« Απάντηση #428 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 19:40 »
Εμένα το τσιμπίδι που έχω δυστυχώς δεν το πιάνει καλά, γλυστράει. Και δεν είναι τόσο λεπτές οι μύτες του για να τις χώσω στις τρύπες και να βιδώσω.

Αποσυνδεδεμένος petran_

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ares mtl rta by Innokin
« Απάντηση #429 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 20:04 »
Αυτο με τον αερα που λες που περνει και αν ειναι κλειστες ολες οι τρυπες το κανει και σε εμενα καπου γυρω απο το δαχτυλιδι εχει κενο  >:( :wall: και  το ειδα και εγω σε εναν ελληνα που ανεβαζει βιντεακια στο youtube.

Βιδωσα την καμπανα ελαχιστα να μην μου κανει short και ειχα διαρροες μολις αλλαξα λαστιχακια και εβαλα τα πρασινα ηταν ολα οκ  ειχα θεμα με τα μαυρα λαστιχακια και δεν τον επλυνα καθολου να πω οτι μαλλον τα χαλασα...To short ομως αμα βιδωσω ελαχιστα παραπανω εμφανιζεται παλι.

Ειναι ρισκο η αγορα του οπως  διχνουν τα πραγματα και αρχιζω να το μετανιωνω που τον αγορασα μαλλον επρεπε να παρω κανα κλωνο doggy sxk που ειναι φτηνος και ακουω αρκετα καλα λογια για αυτον...Δεν μπορω γ@#ώτο να τον ευχαριστηθω και πλεον μου απαγορευσαν στην δουλεια και στο σπιτι η γυναικα να ατμιζω με rda η rdta.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Ares mtl rta by Innokin
« Απάντηση #430 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 20:23 »


Τελικά είμαστε πολλοί... :yes:

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ares mtl rta by Innokin
« Απάντηση #431 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 20:26 »
Να έχουν πάρει χαμπάρι τι συμβαίνει με όλα αυτά τα προβλήματα και να διορθωθεί στην δεύτερη παρτίδα η θα πάει έτσι?Ο καθένας δηλαδή θα ρίχνει "ζάρια" και ότι κάτσει.

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Ares mtl rta by Innokin
« Απάντηση #432 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 20:29 »
Εντωμεταξύ παίζει και ένα άλλο θέμα σε κάποια κομμάτια που το έχω δει και σε ένα review (ελληνικό μάλιστα) οπότε δεν είμαι ο μόνος.
Με κλειστό airflow τραβάς τζούρα κανονικά. Μπαίνει απο κάπου αλλού αέρας. Με αποτέλεσμα να είναι πολύ αεράτος ακόμα και στην μικρή τρύπα.
Το airflow ring είναι όντως αρκετά χαλαρό και παίρνει αέρα ακόμα και με κλειστές τις τρύπες του. Όλη η ιστορία των θεμάτων του μάλλον έχει να κάνει με την CNC μηχανή που έκοψε τα silver κομμάτια που πήραμε Ελλάδα στην πρώτη παρτίδα. Έτσι κατάλαβα από την επικοινωνία με τον αντιπρόσωπο (τα μαύρα πιθανόν να κόπηκαν σε άλλη μηχανή!).
Πάντως, η αντιπροσωπεία (αναγνωρίζοντας τα θέματα αυτά) παρέχει πολύ καλές after sales υπηρεσίες και αλλάζει τα προβληματικά κομμάτια αμέσως. Νομίζω ότι με τέτοια κάλυψη (εμπιστοσύνη) από την αντιπροσωπεία, ο Άρης θα περπατήσει κάποια στιγμή, γιατί έχει αξιοσημείωτα χαρακτηριστικά.
Εγώ, λόγω των προβλημάτων που είχα και με τα δύο κομμάτια που μου άλλαξαν, αναγκάστηκα και τον αντικατέστησα με έναν Zenith (από τον οποίο είμαι ευχαριστημένος μέχρι στιγμής), αλλά θα τον τιμήσω ξανά με την δεύτερη παρτίδα. Παρά τα αρχικά προβλήματα που είχα, μου λείπει ο πυκνός ατμός του, η ησυχία του και η ευκολία στησίματος και αναπλήρωσης.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Ares mtl rta by Innokin
« Απάντηση #433 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 20:29 »
Νομιζω πως κατα τα λεγομενα του Αγραφιωτη ηδη πρεπει να εχει διορθωθει το θεμα του βραχυκυκλωματος στην καμπανα!

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ares mtl rta by Innokin
« Απάντηση #434 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 20:42 »
Μακάρι γιατί είναι κρίμα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 171996 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276413 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15388 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14024 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43032 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 419 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 197 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10284 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364