vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

473 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, Olga68, grag

Twitter

Ares mtl rta by Innokin

Αποσυνδεδεμένος Christos Ni

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #300 στις: Δεκεμβρίου 13, 2017, 08:48 »
Τον εχω μια βδομαδα, του χω πιει το αιμα και μετα απο 4-5 τανκακια γεμισμα μου εμφανιστηκε ελαχιστο υγρο στο δαχτυλιδι του αερα. ΟΚ δεν εγινε και τιποτα. 
Δεν μπορω να μπω ομως στη λογικη του να τον συγκρινω με τον χουσαρ ή τον σκαιλαιν. Ειναι αλλη κατηγορια και γευσης και τιμης. Δηλαδη τι περιμενατε μερικοι? Με 40 ευρω να φονευσετε γιγαντες? 
Συμπερασματικα (και υποκειμενικα) ειναι ενας απλα καλος ατμοποιητης που μπορει να κοσμει τη συλλογη του καθενος μας σχετικα αναιμακτα. Αυτο που δε δικαιολογειται κατ εμε ειναι ο ντορος γυρω απο αυτον... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #301 στις: Δεκεμβρίου 13, 2017, 09:07 »
Πολύς θόρυβος για το τίποτα ίσως :confused1:. Μπορεί. Και το ότι η τιμή του είναι χαμηλή δεν αποτελεί στο ελάχιστο δικαιολογία.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #302 στις: Δεκεμβρίου 13, 2017, 09:09 »
Μίλησε κανείς για ολοκληρωτική σύγκριση με Skyline και Hussar; Εκτός αν μιλάς για τη δική μου αναφορά στον Skyline που αφορούσε αποκλειστικά την ποιότητα των σπειρωμάτων του Ares, σημείο αναφοράς ήταν και τίποτα περισσότερο.

Έπειτα σε ποιες "προσδοκίες" αναφέρεσαι; Ζητήσαμε ατμοποιητή που απλά να συμπεριφέρεται σωστά και να κάνει αυτό που λέει χωρίς να "ξερνάει" τα υγρά δεξιά κι αριστερά. Mtl μαζί του εγώ προσωπικά δεν μπορώ να κάνω αφού μόλις τον "σφίξω" λίγο αρχίζει να θέλει να βγάλει τα υγρά από μέσα του. Δυο τζούρες κι η υγρασία κάνει εμφάνιση πάνω και κάτω, πέντε τζούρες και οι σταγόνες δημιουργήθηκαν. Σκούπισμα και συνεχίζουμε.. Έτσι πάει; Στον "φουλ αέρα" είναι ξεκάθαρο, δεν συμπεριφέρεται το ίδιο. Άρα κάτι συμβαίνει εδώ.

Φυσικά και μπορεί να μη συμβαίνει σε όλους, αλίμονο, τόσες αναφορές όμως δεν είναι τυχαίες. Πριν αρχίσω να γράφω είδα μπόλικα σχόλια άλλων πρώτα, επιβεβαίωση ότι δεν κάνω κάποιο λάθος εγώ ή ότι δεν είμαι ο μόνος με το ελαττωματικό κομμάτι.


Με τα παραπάνω, το "40 ευρώ ατμοποιητή" απλώς το προσπερνώ.. ;)

Αποσυνδεδεμένος Christos Ni

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #303 στις: Δεκεμβρίου 13, 2017, 09:15 »
Σε καμμια περιπτωση δεν αναφερομαι προσωπικα σε κανεναν. Απλα επειδη και γω περιμενα κατι περισσοτερο απο ενα νεο ατμοποιητη ισως ετσι εξεφρασα την απογοητευση μου για καποια στοιχεια του που δε μου αρεσαν. 
Οσο για τα 40 ευρω, δεν ειναι καθολου ευτελες το ποσο, απλα ηταν συγκριτικο με τα θηρια των 100+.  :)

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #304 στις: Δεκεμβρίου 13, 2017, 09:31 »
Χρήστο υπήρχαν προσδοκίες όπως και να το κάνουμε, 3 μεγάλα ονόματα που βρίσκονται χρόνια στον χώρο "υλοποίησαν" αυτόν τον ατμοποιητή. Αναφέρομαι στους reviewers και την ίδια την Innokin (με ποιοτικότατα προϊόντα στο παρελθόν ). Και δεν χρησιμοποίησα τυχαία τη λέξη "κρίμα" τόσες φορές. Γιατί όντως το κομμάτι είναι καλό, άψογο για τα λεφτά του θα έλεγα. Τουλάχιστον κατασκευαστικά, -το πως "ατμίζει" ο καθένας το κρίνει διαφορετικά- και όλο αυτό το "καταστρέφει" ένα κομμάτι λάστιχο στην κορυφή. Μάλλον όλο το σύστημα αναπλήρωσης αλλά αυτό θα το δείξει ο χρόνος. Για την ώρα εγώ το πρόβλημα το εντοπίζω μόνο στο χαζό αυτό λευκό λαστιχάκι. Και στο ότι δεν μπορώ να το αφαιρέσω μήπως τον σώσω κάπως. ;)

Δεν έπρεπε να τον "αμολήσουν" έτσι στον κόσμο, αν το απέτρεπαν τώρα θα μιλούσαμε για πολύ "άξια ξοδεμένα 40 ευρώ". Όμως πολλοί δεν μπορούμε να το πούμε τώρα, και δεν ξέρουμε κιόλας αν στο μέλλον το πείτε κι οι υπόλοιποι με τέτοιο "σύστημα" για την αναπλήρωση που επέλεξαν. Ας μην είμαι από τώρα αρνητικός.. :)


Edit: ναι σίγουρα, υπάρχει και το "μην αγοράζετε από την πρώτη στιγμή, δείτε πρώτα γνώμες άλλων κλπ κλπ" να αιωρείται στην ατμόσφαιρα.
Με αυτές τις "προσδοκίες" όμως δεν το συγχωρώ εύκολα εγώ προσωπικά, δεν έπρεπε να αφήσουν τέτοια περιθώρια αυτοί οι τρεις. Άντε να δω τι θα κάνουν με τόσα ελαττωματικά κομμάτια εκεί έξω.

Αποσυνδεδεμένος wannabe

  • **
  • 288
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #305 στις: Δεκεμβρίου 13, 2017, 09:38 »
Αναφορά στον prime έγινε και ναι είναι εντελώς μακριά σε τιμή συνεπώς και στο τι περιμένεις απ τον καθένα.
Όμως, αυτή την εποχή έχουν βγει και βγαίνουν στο κουρμπέτι αρκετοί mtl και έχει μέτρο(α) σύγκρισης. 
Δε θα σύγκρινα ποτέ τον prime με τον siren (στο δεύτερο συγχωρώ τα ελάχιστα δάκρυα όταν κουραστεί το βαμβάκι, στον πρώτο θα εκνευριζόμουν και θα απογοητευόμουν). Τον ares όμως τον συγκρίνω με τον siren και - για μένα πάντα - χάνει σε πολλά σημεία ως mtl ατμοποιητής.

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #306 στις: Δεκεμβρίου 13, 2017, 09:44 »
Κατ'εμέ είναι μεγάλο ρίσκο να πάρει κάποιος τον ares αυτή τη χρονική περίοδο.
Είναι ένα πολύ καλό concept αλλά με προβληματική υλοποίηση.

Και επειδή όπως φαίνεται οι περιπτώσεις με προβλήματα δεν είναι λίγες, υπάρχουν 2 ενδεχόμενα:

1) Οι μελλοντικές παρτίδες θα διορθώσουν κάποια θέματα που βρήκαμε εμείς οι... beta testers, ή θα βγει ARES V2.
2) Θα το κάνουν γαργάρα και απλά θα συνεχίσουν τα ωραία reviews λόγω ονόματος σαν να μην έγινε τίποτα για να αρπάξουν ο,τι αρπάξουν και στα @@ τους.

Αν δεν θέλουν να κάνουν απλά αρπαχτή και θέλουν να διαφυλάξουν το όνομά τους για μελλοντικά σχέδια, μάλλον θα γίνει το 1. Απλά θα περιμένουν πρώτα να ξεστοκάρουν όσα κομμάτια μπορουν γιατί αν αναγνωρίσουν απο τώρα τα προβλήματα θα μπουν μέσα με τα μπούνια.

Όποιο και απο τα 2 αν γίνει, το σίγουρο είναι οτι τώρα που μιλάμε, με αυτά τα δεδομένα και με τις παρτίδες που κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή παραείναι τζόκερ να αγοράσεις αυτόν τον ατμοποιητή.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 13, 2017, 10:01 από vato »

Αποσυνδεδεμένος wannabe

  • **
  • 288
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #307 στις: Δεκεμβρίου 13, 2017, 09:53 »
Innokin Zenith mtl?
::)

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #308 στις: Δεκεμβρίου 13, 2017, 10:06 »
εχει στειλει κανεις mail στην μαμα εταιρια να τους πει για αυτο το θεμα?
https://www.innokin.com/tanks/ares-tank/


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #309 στις: Δεκεμβρίου 13, 2017, 10:15 »
Μόλις επιστρέψω σπίτι θα τους στείλω ένα mail, δεν μου πέρασε απ' το μυαλό. Ο Busardo πάντως τα γνωρίζει μια χαρά από τα σχόλια του κόσμου στο YouTube. Σε ορισμένα βίντεο απαντάει κιόλας αλλά για το ίδιο το review κι όχι για τα προβλήματα του κόσμου. ;)

Αποσυνδεδεμένος tdlo2000

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #310 στις: Δεκεμβρίου 13, 2017, 10:40 »
θα μπορουσαν να βγαλουν μια pmma ταπα για επιπροσθετη ασφαλεια κ δυο φλαντζες τυπου "C " ωστε να μπορει καποιος εαν θελει να τις βαζει στη βαση ωστε να μικραινουν τα λουκια. Αυτα πιστευω ειναι τα δυο αδυνατα σημεια του Ares! Καποιος παραπανω νομιζω εχει αναφερει οτι αφηνει μακρυ βαμβακι κ το διπλωνει για φραζουν τα υπερβολικα μεγαλα λουκια . Εχω την εντυπωση οτι η τελευταια φουρνια ατμο που βγαινουν (ares, siren, hastur κλπ) δεν ειναι οριτζιναλ mtl αλλα τραβεστι!  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #311 στις: Δεκεμβρίου 13, 2017, 10:43 »
Innokin Zenith mtl?
::)
Με εργοστασιακές κεφαλές είναι αυτός.

Αποσυνδεδεμένος wannabe

  • **
  • 288
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #312 στις: Δεκεμβρίου 13, 2017, 11:31 »
Α οκ δεν το είδα. Είπα κι εγώ μπας και είναι κάτι σαν second edition  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος bill the kid

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #313 στις: Δεκεμβρίου 13, 2017, 13:56 »
παιδια εγώ έχω να καταθέσω ότι αμα σφίξω μέχρι εκεί που κανει τέρμα μετα το mod διαβαζει 0.00

οπότε θέλει προσοχή να μην το τερματίζουμε στο σφίξιμο

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #314 στις: Δεκεμβρίου 13, 2017, 14:06 »
bill, ελαττωματικό ΚΑΙ το δικό σου λοιπόν.
Αυτό δεν πρέπει να γίνεται. Η καμπάνα πρέπει να έχει στοπ και να μη βιδώνει περισσότερο απο όσο πρέπει.
Εσένα δεν έχει, ή είναι φαγωμένο/κακοφτιαγμένο με αποτέλεσμα όταν το βιδώνεις να μην τερματίζει στο στοπ αλλά στους πόλους και να βραχυκυκλώνει.
Και ο πρώτος που πήρα έτσι ήταν και τον πήγα για αλλαγή. Ο άλλος είναι κομπλέ και όσο και να βιδώσω δεν βρίσκει.
Τώρα αν στο μέλλον απο τα βιδώματα φαγωθεί και μου κάνει κι αυτός τα ίδια δεν το ξέρω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1458 171918 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:33
από Olga68
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276354 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15380 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14009 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9375 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35422 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558734 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182488 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9854 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364