vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

458 επισκέπτες, 2 χρήστες
bloodlessz, dkostas

Twitter

Ares mtl rta by Innokin

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #225 στις: Δεκεμβρίου 08, 2017, 18:22 »
Μάλλον κατάλαβα τι θες να τεστάρεις. Αν βγαίνει η καμπάνα πιθανότατα να μην είχε βιδώσει καλά στο πάνω μέρος με αποτέλεσμα να κατέβει πιο κάτω και να ακουμπάει τους πόλους.
Είναι όμως ένα κομμάτι με το καπάκι. Δεν βγαίνει.

Το σωστότερο θα ήταν η τελευταία στροφή της βάσης να εξέχει ελάχιστα ωστε να βρίσκει πάτωμα η καμπάνα και να τερματίζει εκεί που πρέπει όσο και να σφίξεις.
Τώρα τι φάση, σταματάει μόλις βρει αντίσταση απο το τανκάκι (ή απο τους πόλους, όποιο βρει πρώτα)?
Εγώ αυτό θέλω να τεστάρω και σε αυτόν που παίζει καλά. Αν βιδώσω την καμπάνα χωρίς το τανκ και βραχυκυκλώνει, πάει να πει οτι πραγματικά κρεμόμαστε απο τα @@ των orings να μας σταματάνε σωστά και σωτήρια όταν βιδώνουμε.

EDIT: Δεν άντεξα, τον άδειασα για να το τσεκάρω. ΕΥΤΥΧΩΣ δεν βραχυκυκλώνει χωρίς το τανκ.
Και απο ο,τι μπορώ να δω, αυτό που λέω πιο πάνω για το "πάτωμα" στη βάση έχω την εντύπωση οτι παίζει αντίστροφα. Αν βλέπω καλά, έχει "χειλάκι" στις πάνω σπείρες η καμπάνα για να τερματίζει στη βάση σωστά.
Αρα αυτός που είχε το πρόβλημα μάλλον ήταν φαγωμένο το "χειλάκι" και το καβαλούσαν οι βόλτες.
Κάπως ησύχασα τώρα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 08, 2017, 18:57 από vato »

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #226 στις: Δεκεμβρίου 08, 2017, 19:18 »
Θα ήθελα να πω ένα τέλος καλό όλα καλά αλλά φυσικά δεν γίνεται, δημιουργήθηκε η φοβία και μόνο ο χρόνος θα δείξει αν αξίζει να υπάρχει ή όχι. Για όλους μας.

Θα ήθελα κάτι να τσεκάρω τώρα αλλά τον έχω στημένο και με γεμάτο το τανκ, αν μπορούσε κάποιος να μας πει - αλλιώς θα το κάνω κι εγώ μόλις τον "αδειάσω". Υπάρχει η δυνατότητα να ξεβιδώνει η καμπάνα από το πάνω μέρος του ατμοποιητή ή είναι "ένα" κομμάτι όλα αυτά; Δεν σκέφτηκα να το κάνω πριν τον στήσω..
Μάκη στην ουσία παρακαλώ τώρα, μόλις τον τεστάρεις αρκετά, κρεμόμαστε από σένα για να μας πείς την γνώμη σου για το μηχάνημα.

Αποσυνδεδεμένος teonotis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #227 στις: Δεκεμβρίου 08, 2017, 20:26 »
Να επιβεβαιώσω κ γω για το βραχυκύκλωμα ,εαν σ ξεφυγει ελαχιστα πανω η αντισταση,ουσιαστηκα φυσιολογικο υψος πχ οπως σε cloudone βραχυκλυκωνει,θελει κατω ισα να μην ακουμπαει στον πάτο  αλλιως παπαλα...απο γευση παιδια κανα στυσηματακι?γτ οτι κ αν εκανα απο στυσιμο πολυ μικρή αποδοση ακομα κ στο lemon tart της dinner lady που μου ειναι πολυ μπουχτιστικο σε cloudone και skyline σε αυτον ισα ισα ελαχιστο λεμονι...

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #228 στις: Δεκεμβρίου 08, 2017, 20:32 »
Ας κάνω κι εγώ την ερώτηση ΟΥΣΙΑΣ λοιπόν...
(Αν και έχω βάλει αγγελία και τα δίνω σχεδόν όλα για απόπειρα διακοπής του "αθλήματος" εντελώς...)
Επειδή πάει καιρός που δεν έχω αλλάξει ατμοποιητές καθόλου και παρόλο που απέχω καιρό κι από "χόμπυ" φάση αλλά και από το φόρουμ (βρίστε με δικαίως όσοι θέλετε και όσοι μ' αγαπάτε), μπήκα στο τριπάκι κι εγώ και "ψήθηκα" όταν άκουσα για τον Άρη και ότι τον έβγαλαν Busardo & Αγραφιώτης μαζί.
Στην ερώτηση λοιπόν!
Μιας και παρακολουθώ το νήμα τις τελευταίες μέρες και τώρα βλέπω να εμφανίζονται θεματάκια, η ερώτηση είναι: Ares ή Siren 2;
Με ψήνει περισσότερο ο Άρης, αλλά...

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #229 στις: Δεκεμβρίου 08, 2017, 20:39 »
Ο vato παραπάνω κατάλαβε το σκεπτικό μου με την αποσπώμενη καμπάνα, κάτι που όντως ο ατμοποιητής δεν έχει τελικά άρα και δεν θα μπορούσε να υπάρξει η "επαφή" λόγω ξεβίδωτης καμπάνας.
 Όντως όμως έχει κι εκείνο το "χείλος" στο πάνω μέρος του σπειρώματος της καμπάνας όπως είπε, και -τουλάχιστον μέχρι αποδείξεως του εναντίου- πιστεύω κι εγώ μαζί του ότι αυτό το "χείλος" θα μπορούσε να αποτρέψει το deck από το να εισχωρήσει περισσότερο μέσα στην καμπάνα και να δημιουργήσει το πρόβλημα.

Τι να έγινε με τον πρώτο του ατμοποιητή αναρωτιέμαι όμως, δεν είχε το "χείλος" αυτό; Ήταν "πρώιμη" έκδοση για reviewers ίσως; Είχε το "χείλος" και φαγώθηκε απ' το σφίξιμο καμπάνας/τανκ;

Πάω να δω μερικά βίντεο μήπως βγει καμιά άκρη. :D


Edit: καλώς τηνε την πέρδικα.. :))
Να κόψεις το άτμισμα και να αφήσεις τα διλήμματα εσύ :D

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #230 στις: Δεκεμβρίου 08, 2017, 21:31 »
Λοιπόν τελικά ένα κακό και ένα καλό με το θέμα του βραχυκυκλώματος:
ΚΑΚΌ: Χωρίς τζαμάκι τερματίζει και κάνει βραχυκύκλωμα. :wall: :wall:Χωρίς καν σφίξιμο. Απλό βίδωμα μέχρι να τερματίσει. Και χωρίς καν αντίσταση επάνω! :eyesplash:
ΚΑΛΌ: Με το τζαμάκι και τον ατμοποιητή στο χέρι (όχι πάνω στο mod η βάση) με πολύ-πολύ δύναμη με γυμνά χέρια (όχι με γάντια λαστιχένια) ΔΕΝ βραχυκύκλωνε με τίποτα! :yes:  Φοβήθηκα μη σπάσω το τζαμάκι στο σφίξιμο.
Συμπέρασμα λοιπόν: Αν δεν βάλεις την βάση στο mod και σφίξεις το πάνω μέρος με δύναμη χρησιμοποιώντας την ροπή από το mod και γενικά αν δεν θες ντε και καλά να το βραχυκυκλώσεις δεν υπάρχει πρόβλημα. ;)

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #231 στις: Δεκεμβρίου 08, 2017, 22:41 »
Όλα τα παραπάνω ενώ είμαστε βέβαιοι ότι η αντίστασή μας βρίσκεται χαμηλά και πολύ κοντά στην είσοδο του αέρα κι όχι πιο πάνω από τα posts του deck σωστά;

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #232 στις: Δεκεμβρίου 08, 2017, 23:14 »
Χωρίς το τανκ κάνει βραχυκύκλωμα ΧΩΡΙΣ ύπαρξη αντίστασης καν! :eyesplash:
Με το τανκ υπάρχει αντίσταση τοποθετημένη με τα ποδαράκια ΑΠΟ ΠΑΝΩ, δηλαδή την βάζω ανάποδα απ' ότι την βάζουμε στους περισσότερους ατμοποιητές! ;)

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #233 στις: Δεκεμβρίου 08, 2017, 23:32 »
Σε σχέση με  kayfun prime και skyline  έχει ο Aris να δείξει κάτι παραπάνω, να είναι καπου καλύτερος σε κάποια σημεία για MTL ατμισμα? Αξίζει η αγορά   εστω για να κάνει τα ρεπό σε skyline και  prime ή θα πιάνει αράχνες παρεα με τον siren?

Αποσυνδεδεμένος Dim80

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #234 στις: Δεκεμβρίου 08, 2017, 23:51 »
άμα ο siren v2 πιάνει αράχνες τότε όχι δεν αξίζει..είναι σχεδόν ισάξιοι που δουλεύω και τους 2(προσωπική άποψη),ίσως απειροελάχιστα ο ares καλύτερος.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #235 στις: Δεκεμβρίου 09, 2017, 00:12 »
Προσωπικά μου αρέσει πολύ ο Ares, έχει αυτό το παραπάνω που θα ήθελα σε αέρα απ' τον Berserker και γενικά μεγάλο εύρος ρύθμισής του, δίνει όμορφη και γλυκιά τζούρα και από γεύση βρίσκεται σε πάρα πολύ καλά επίπεδα θα έλεγα. Βγαίνουν πολλοί mtl αυτή την εποχή και δεν θα μπορούσα να μπω σε διαδικασία για το "ποιος είναι ο καλύτερος να επιλέξω". Ειδικά για τον ατμοποιητή που θα "ξεκουράζει" άλλους. Αρκεί να μην έχει προβλήματα και να κουβαλάει μια αξιοπρέπεια σε αυτό που κάνει.

Κρατώντας λοιπόν μια "πισινή" για το θέμα που αναφέρθηκε νωρίτερα  (και που δεν έχω βιώσει ακόμα εγώ προσωπικά ) θα έλεγα ότι αξίζει πραγματικά. Μου έχει φτιάξει πολύ τη μέρα από το μεσημέρι που έπεσε στα χέρια μου. :)


Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #236 στις: Δεκεμβρίου 09, 2017, 01:19 »
Chronisb, έβγαλα φωτό την καμπάνα όσο καλύτερα μπορούσα και δεν ξέρω αν φαίνεται καλά το "χείλος" που λέμε.
Τσέκαρε την δική σου και αν δεν το έχει ή αν είναι φαγωμένο κλπ υπάρχει θέμα. Πίσω για αλλαγή αν μπορείς.
Βασικά, αλλαξέ τον όπως και να έχει εφόσον το κάνει αυτό. Μπορεί το στοπ να υπάρχει αλλά να είναι πιό ψηλα απο όσο πρέπει πχ. Μην το ρισκάρεις.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #237 στις: Δεκεμβρίου 09, 2017, 09:13 »
........ Ares ή Siren 2;
Με ψήνει περισσότερο ο Άρης, αλλά...
Μέχρι να διακόψεις εντελώς πάρε τον Άρη Χρήστο. Που σε ψήνει και περισσότερο. Όπως τον πήραν και αρκετοί από αυτούς που είχαν πάρει προηγουμένως τον siren2. Εννοείται βέβαια ότι αυτό δεν σημαίνει ότι ο siren2 είναι κατώτερος σε θέμα συνολικής απόδοσης.

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #238 στις: Δεκεμβρίου 09, 2017, 09:41 »
Καλημέρα, Θεμάκο μου!
Είσαι ο πρώτος και ο μόνος που μου απάντησε.
(Ρε παιδιά, οκ, απείχα και έλειψα αλλά μη μας σνομπάρετε κι έτσι...  :)) )
Σαν παλιά φουγαροκαραβάνα που είσαι, Θεμάκο μου, θα σε ακούσω εννοείται και θα πράξω τα δέοντα.
Τον πήρε χθες κι ο αδερφός μου και τον δοκίμασα το βράδυ που γύρισα από τη δουλειά και πράγματι έχει απίστευτη τζούρα και γεύση...

(Λες να με κάνει να αναθεωρήσω το περι διακοπής??)  ::)

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #239 στις: Δεκεμβρίου 09, 2017, 09:54 »
Γέμισε ένα αγαπημένο υγρό και απολαυσε

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171867 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15368 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14000 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9367 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 413 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35373 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558657 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182457 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9500 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364