vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

471 επισκέπτες, 2 χρήστες
dkostas, vasim

Twitter

Ares mtl rta by Innokin

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #180 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 22:41 »
Στο οποίο ακούμε πεντακάθαρα τον ατμοποιητή να σφυρίζει.
Όπως και όταν τον άτμιζε ο PBusardo, όπως και όταν ατμίζω
εγώ με μειωμένο αέρα. Μόνο με full αέρα ανοιχτό δε σφυρίζει
σε μένα.

Τα παραπάνω γιατί γράφτηκε τουλάχιστον 2 φορές πρόσφατα
πως δεν σφυρίζει ή πως είναι "αθόρυβος". Τώρα αν σφυρίζουν
κάποια κομμάτια ή αν οφείλεται στον τρόπο ατμίσματος του
καθενός, δεν μπορώ να το γνωρίζω, πάντως σε μερικούς
σφυρίζει.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #181 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 22:55 »
Θα επιμείνω ότι ό δικός μου ακόμη και στην μικρότερη τρύπα δεν σφυρίζει και ναι άλλη μία φορά θα πώ ότι είναι σχετικά αθόρυβος, όλα αυτά βέβαια έχουν να κάνουν και με την αντίληψη του καθενός και προπάντων με το στήσιμο του καθενός.
Καταθέτω φυσικά την δικιά μου γνώμη και μόνο.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #182 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 23:21 »
Κι εμένα δε σφυράει. Κάνει έναν ήχο στη μια και στις 2 τρύπες αλλά δε το λες σφύριγμα με τίποτα.

Παρόλο που δεν έχω καθόλου διαρροές, δε μπορώ να τον ευχαριστηθώ 100% γιατί σε όλα τα στησίματα μου η τζούρα του μου γίνεται λίγο υγρή. Σα να έχει υπερτροφοδοσία. Σα να πηγαίνει να κάνει μπουρμπουλήθρες οταν ξεκινάω να ρουφάω, αλλά τελικά να μην εξελίσσεται σε μπουρμπουλήθρες αλλά σε...υποφαινουσα γαργάρα.
Το περιέγραψα όσο καλύτερα μπορούσα.
Μπαμπακι έχω μπόλικο.
Με το ίδιο ακριβώς στήσιμο - watt - υγρό στον Siren, παράδεισος.

Το παθαίνει κανείς άλλος;



Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #183 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 23:31 »
Να μην ακούγεται καθόλου ενας ατμοποιητής δεν γίνεται. Όταν ακούγεται όσο ακούγεται και η ανάσα σου, τότε λέμε οτι είναι αθόρυβος, ή έστω "αθόρυβος".
Ισχύει οτι σε απόλυτη ησυχία, στις μικρότερες τρύπες ακούγεται ενεπαίσθητα ένα σφύριγμα.
Βέβαια σε σχέση με μερικούς που σε φάση οτι ατμίζεις δίπλα στη γυναίκα σου που στεγνώνει τα μαλιά της και ακούγεσαι περισσότερο εσύ, κιχ δεν βγάζει ο Άρης.

Και ένα update σε σχέση με τις πρώτες εντυπώσεις που έγραψα:
Σαφέστατα καλύτερη απόδοση (για τα δικά μου γούστα πάντα) σε 2,5 αξονα με ενωμένες σπέιρες (όχι micro, αυτό που βγάζει το τυλιχτήρι όπως είναι και μετά λίγο χτένισμα με το κατσαβίδι) σε σχέση με 3-αρι και ανοιχτές σπείρες.
Καταρχάς αρπάει αμέσως, χτύπημα τούμπανο και σε απανωτές τζούρες δεν πυρώνει (τόσο) το drip tip.
Τώρα σε θέμα γεύσης δεν θα κάνω σύγκριση γιατί δεν έβαλα cotton bacon σε αυτό το στήσιμο. Καλύτερη γεύση είχα με τις ανοιχτές σπείρες, αλλά παίζει και να φταίει το βαμβάκι σε αυτό.

Και κάτι άλλο. Αν και δεν έχω τον siren πιστεύω οτι ίσως να είναι ένα κλικ ευκολότερος απο τον Αρη στο στήσιμο διότι αυτά τα μεταλικά φράγματα που που έχει ο Αρης (για να μην ακουμπάει και καλά το βαμβάκι στην εισαγωγή του αέρα) εμποδίζουν λίγο όταν βάζεις την αντίσταση με τον άξονα πάνω για να τη βιδώσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2017, 23:38 από vato »

Αποσυνδεδεμένος bill the kid

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #184 στις: Δεκεμβρίου 07, 2017, 12:35 »
παίδες καλημέρα,

και το δίλημμα είναι : SS η Μαύρος??

** θα παντρευτεί με το Aegis!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #185 στις: Δεκεμβρίου 07, 2017, 13:32 »
Ωραίος ο μαύρος. Αρκεί βέβαια να είναι ανθεκτικός και να μη ξεβάφει.

Αποσυνδεδεμένος bill the kid

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #186 στις: Δεκεμβρίου 07, 2017, 13:35 »
ωραίος ο μαυρος, αλλά οι ss έχουν εξαντληθεί!!!

χαχα

λεω να περιμένω τα ss γιατι και οι ammit ου μαυροι είναι...

μαυρη μαυρίλα πλάκωσε..

Αποσυνδεδεμένος MacGreg

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #187 στις: Δεκεμβρίου 07, 2017, 13:54 »
παίδες καλημέρα,

και το δίλημμα είναι : SS η Μαύρος??

** θα παντρευτεί με το Aegis!
Αν το θυμηθώ θα βγάλω φωτογραφία να σου δείξω το σετάκι το απόγευμα. Aegis gunmetal / Ares μαύρος.
Και μιας που το μεσημέρι θα τον έχω στα χέρια μου, για μέγιστο χτύπημα σε τι ύψος στήνετε την αντίσταση ;

Αποσυνδεδεμένος teonotis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #188 στις: Δεκεμβρίου 07, 2017, 14:29 »
Αθηνα τον βρίσκουμε κάπου,διαθέσιμο? 

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #189 στις: Δεκεμβρίου 07, 2017, 14:31 »
Mόνο σε μαύρο όμως...
http://www.liquidpuff.gr/Ares-(MTL)-RTA

Αποσυνδεδεμένος bill the kid

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #190 στις: Δεκεμβρίου 07, 2017, 14:42 »
επιβεβαιωνω τον team στο liquidpuff , αλλά αναμένεται να εξαντληθεί λόγω εγκαινίων αύριο του καταστήματος..

Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click

Αν το θυμηθώ θα βγάλω φωτογραφία να σου δείξω το σετάκι το απόγευμα. Aegis gunmetal / Ares μαύρος.
Και μιας που το μεσημέρι θα τον έχω στα χέρια μου, για μέγιστο χτύπημα σε τι ύψος στήνετε την αντίσταση ;
εγω ελεγα ss με aegis brown
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 07, 2017, 14:51 από Buliwyf »

Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #191 στις: Δεκεμβρίου 07, 2017, 15:22 »
Επανέρχομαι στο θέμα που είχα ξαναγραψει σε αυτό το νήμα,στο πρώτο στήσιμο του Ares όπου δεν είχα καμία γεύση.Εκανα χθες το δεύτερο στήσιμο και μου παρουσιάζεται το ίδιο πρόβλημα(σκέτη βαμβακιλα)Το βαμβάκι δεν ακουμπάει στο deck όπως την πρώτη φορά και το θέμα είναι ότι με το ίδιο ακριβώς στήσιμο σε Kayfun prime(kanthal 28,3 mm,6 σπείρες spaced,1Ω,cotton bacon) είναι όλα καλά.Σπαω το κεφάλι μου να δω τι φταίει.

Αποσυνδεδεμένος MacGreg

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #192 στις: Δεκεμβρίου 07, 2017, 20:56 »
Αν βρεις λύση πες το μου κι εμένα. Φουλ βαμβακιλα παίρνω κι εγώ. Cotton bacon, native wicks , ss316l , kanthal , 2.5αρης , 3αρης πυρήνας .... όλοι οι πιθανοί συνδυασμοί , όλο το απόγευμα ..... 

Το βαμβάκι το δοκίμασα και ίσα να ακουμπάει και ψηλά ελάχιστα κάτω απο το ντεκ. Δε στρώνει η γεύση με τίποτα....

Τωρα θα αλλάξω και υγρό μπας και....

Πρώτη επαφή απογοητευτική πάντως κι αναρωτιέμαι γιατί.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #193 στις: Δεκεμβρίου 07, 2017, 21:03 »
Οπως εχω ξαναπει το μηκος του βαμβακιου δεν εχει σχεση με τη γευση, αδικως παιδευεστε. Ετσι οπως τα λετε μια πιθανη εξηγηση ειναι ο ανεπαρκης αρχικος καθαρισμος του ατμοποιητη. Λυστε τον και ριχτε του ενα πολυ πολυ καλο πλυσιμο σε ολα τα μερη του και ξαναδοκιμαστε.

Απ: INNOKIN ARES MTL RTA
« Απάντηση #194 στις: Δεκεμβρίου 07, 2017, 21:05 »
 :thumpup: [member=13394]caros[/member] το κάνω και τα ξαναλέμε!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172015 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276420 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15388 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14025 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9385 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35489 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558836 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182522 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 198 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10345 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364