vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

535 επισκέπτες, 8 χρήστες
Jorge, tapantari, bloodlessz, I.P, Parolos, white varadero, funes, manoslykos

Twitter

URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #45 στις: Δεκεμβρίου 28, 2017, 23:34 »
Το υγρο θέλει τουλάχιστον 20 ημέρες για να σου δώσει το σύνολο των αρωμάτων του.
Για την αραίωση δεν μπορώ να σε βοηθήσω όμως, ίσως κάποιο συναδελφος/συνατμιστης

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #46 στις: Δεκεμβρίου 29, 2017, 00:44 »
Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά.

Πήρα το Ursula γιατί μου αρέσει το tribeca. Το έχω φτιάξει 6 ημέρες 12mg νικοτίνης 70pg/30vg, 60ml όπως λέει ο κατασκευαστής. Το δοκίμασα μόλις και είναι πολύ έντονο. (Το δοκίμασα τώρα γιατί ξέμεινα από υγρό). Τι αραίωση μπορώ να κάνω για να ατμίζεται πιο εύκολα τώρα..?

Το έβαλα σε Mello με αντίσταση aspire 1.8ohm γιατί είμαι πιο πολύ της τσιγαρίσιας τζούρας και θέλω και χτύπημα..

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.
χρονια πολλα,6 μερες ειναι λιγες για να βγαλεις συμπερασμα,αστο 20 τουλαχιστον και το βλεπεις,αν δεν σου αρεσει ριχτου αλλα 10ml νικοτινουχα βαση και δες το αποτελεσμα

Αποσυνδεδεμένος xagios

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • Μου αρέσει η μοναδικότητα και όχι η μαζικότητα
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #47 στις: Δεκεμβρίου 29, 2017, 07:20 »
Ο Φαινό έχει υποδεχτεί με αυτή την καμπάνα ένα από τα υγρά που αποτελούν ορισμό των καπνικών, το Opus X Limited Edition... Και επροσκυνήθη. Και ο Φαινό, και η καμπάνα του, και το υγρό και ο Κώστας, και ο Μάριος καθώς η δοκιμή έγινε ενώπιον των κατασκευαστών το καλοκαίρι...

Στο πρόγραμμα την έχω τη Σούλα (σόρι ρε παιδιά, μόνο εμένα το Ούρσουλα μου θυμίζει στουντιάκι Φυλής και Χέυδεν?), να δω αν στραβός είναι ο γιαλός ή στραβά εγώ αρμενίζω...
Χρόνια πολλά. Αυτό το υγρό Opus X Limited Edition που αναφέρεις που το βρίσκουμε?

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Έλλη

  • *
  • 22
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #48 στις: Δεκεμβρίου 29, 2017, 09:49 »
χρονια πολλα,6 μερες ειναι λιγες για να βγαλεις συμπερασμα,αστο 20 τουλαχιστον και το βλεπεις,αν δεν σου αρεσει ριχτου αλλα 10ml νικοτινουχα βαση και δες το αποτελεσμα.
Καλημέρα και ευχαριστώ
Το ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς έχω διαβάσει αρκετά εδώ..απλά ξέμεινα από υγρό γιατί μου χύθηκε το άλλο που άτμιζα. Γι'αυτό ζήτησα μία λύση ανάγκης για να μην πάρω τσιγάρα.
Και πάλι ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #49 στις: Δεκεμβρίου 29, 2017, 11:01 »
Χρόνια πολλά. Αυτό το υγρό Opus X Limited Edition που αναφέρεις που το βρίσκουμε?

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
Δεν το βρίσκετε... Κυκλοφόρησαν ελάχιστα κομμάτια και δυστυχώς δεν θα ξανακυκλοφορήσει...

Αποσυνδεδεμένος cat2

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #50 στις: Δεκεμβρίου 29, 2017, 11:37 »

Ελλη για να μυν γυρισεις στο τσιγαρο  ………… αγορασε το αρωμα  La Tabaccheria ………. Το φτιαχνης  και σε δυο ωρες το ατμιζεις (θα σου πρωτινα το Perique που το εχω δοκιμασει ) …………..το εχω δωσει και σε αλλους  νεοεισερχομενους και τους αρεσε πολυ

Αποσυνδεδεμένος bluegeorge

  • **
  • 214
  • Φύλο: Άντρας
  • There is no substitute for experience
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #51 στις: Δεκεμβρίου 29, 2017, 11:41 »
[member=21749]Έλλη[/member]

Έχει τύχει DIY με προτεινόμενο ποσοστό αρώματος 4% που πάνω από 2% το έβρισκα μπουχτιστικό, οπότε το έκανα στο 2%. Αυτό σημαίνει ότι αν είχα φτιάξει 60 ml με 4% θα έπρεπε να το αραιώσω με βάση στο 100% (να προσθέσω άλλα 60 ml και να το κάνω 120 ml) για να το φτάσω στο 2%.

Στη δική σου περίπτωση, όπως νομίζω προαναφέρθηκε, ξεκίνα με προσθήκη 10 ml βάσης και αν εξακολουθεί να είναι έντονο προχωράς με περαιτέρω αραίωση. Προσοχή μόνο για καλή ανάδευση ώστε να ανακατευτεί καλά η πρόσθετη βάση στο υπάρχον υγρό.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #52 στις: Δεκεμβρίου 29, 2017, 12:07 »
Συγγνώμη ρε παιδιά, η κοπέλα έχει φτιάξει ένα τριμπεκοειδές το οποίο είναι τίγκα στην πυραζίνη, στα 12mg και 70%pg :hapy_crazy: Είναι δυνατόν να μη βγει δυνατό? Αυτό γδέρνει λαρύγγια!
Εγώ θα έβαζα 30ml σκέτη vg, φραπέδιασμα κάργα και μετά από μισή ωρίτσα ξεκούρασης θα το άτμιζα.

Αποσυνδεδεμένος cat2

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #53 στις: Δεκεμβρίου 29, 2017, 12:24 »

Γιωργο ειναι απο της γυναικες που της αρεσει το χτυπημα (στο λαιμο εννωο ) για τη να της το χαλασεις

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #54 στις: Δεκεμβρίου 29, 2017, 12:35 »
Οριστε που μέσα στο νήμα της Ουρσουλας βγήκε οτι τα S&V υπάρχουν τελικά με την απόλυτη έννοια του ανακατεύς και ατμίζς απλά είναι αλλού.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #55 στις: Δεκεμβρίου 29, 2017, 12:37 »
Εντάξει ρε Τάσο, ας βάλει 10ml vg τότε, θα πέσει η νικοτίνη στο 10,2mg, θα μειωθεί και η αγριάδα της pg και μια χαρά χτύπημα θα έχει χωρίς ιδιαίτερη αλλοίωση της γεύσης. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #56 στις: Δεκεμβρίου 29, 2017, 12:53 »
Εσύ δηλαδη τα s&v που αγοράζεις τα φραπεδιάζεις και τα βάζεις φώκο ;
Σόρυ δηλαδή που μπλέκομαι στο perception σου ;D αλλα έτσι όπως τα λες είναι συνταγή για σκότωμα όλων των υγρών που εμένα μου αρέσουν, τριμπέκες, κλώνοι, ξηροί καρποί ακόμα και κρέμες στο ανάμεσο..

*Συγνώμη έχεις δίκιο πως θα έπρεπε να το δουμε το ποσοστό της PG ! εγώ το είχα παρακάμψει εξαρχής όπως ειπα. Αυτό κι αν ειναι σκότωμα, ειδικά με αεράτο ατμοποιητή.  Ακόμα κι εγώ με 60pg-40vg παίζω που έρχομαι απο 100%pg χώρια το κατέβασμα της νικοτίνης
Στην εβδομάδα πάντα κάνω μια δοκιμή, αλλα πάντα με ry ή κρέμα θα είναι μάταιη ::)
Μιξόλοτζι μας έλεγαν..
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 29, 2017, 13:06 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #57 στις: Δεκεμβρίου 29, 2017, 13:07 »
Γιατί τι θα πάθει από το φραπέδιασμα? Θα εγκλωβιστούν φυσαλίδες αέρα και θα χαλάει η ομογενοποίηση?:lotpot:

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #58 στις: Δεκεμβρίου 29, 2017, 13:33 »
🍿 🍔 🍟 🍺

Αποσυνδεδεμένος Έλλη

  • *
  • 22
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #59 στις: Δεκεμβρίου 29, 2017, 16:17 »
Συγγνώμη ρε παιδιά, η κοπέλα έχει φτιάξει ένα τριμπεκοειδές το οποίο είναι τίγκα στην πυραζίνη, στα 12mg και 70%pg :hapy_crazy: Είναι δυνατόν να μη βγει δυνατό? Αυτό γδέρνει λαρύγγια!
Εγώ θα έβαζα 30ml σκέτη vg, φραπέδιασμα κάργα και μετά από μισή ωρίτσα ξεκούρασης θα το άτμιζα.
Σε ευχαριστώ
Μία ερώτηση και μια διευκρίνηση πριν καταστρέψω όμως όλο το υγρό..
Σαν ένταση δεν έχω θέμα, χτύπημα εννοώ..η γεύση του όμως δεν μου αρέσει..λογικό να μου πεις γιατί το έφτιαξα το Σαββάτο και δεν έχει ωριμάσει..απλά ψάχνω μια λιγότερο ανώδυνη λύση ώστε να ατμίζεται τώρα γιατί δεν έχω έτοιμο (μου χύθηκαν από άλλο που είχα περίπου 50ml)
τι είναι η πυραζίνη που διαβάζω εδώ μέσα..? 
Και αν ρίξω σκέτη vg θα επηρεάσει το χτύπημα..? δεν με νοιάζει το ντουμάνι καθώς θέλω να βλέπω την οθόνη του υπολογιστή στο γραφείο :)) :))...
Με νοιάζει η γεύση και το χτύπημα..
Ευχαριστώ και πάλι

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180353 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8273 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33898 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534762 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237237 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 553 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14182 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085177 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35315 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10119 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12