vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

53 επισκέπτες, 4 χρήστες
Βούδας, lidbab, maprix, kurtz

Twitter

Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #150 στις: Νοεμβρίου 23, 2017, 23:24 »
Ναι, το Late Hours είναι το Pecan. Εγώ πάντως εξύμνησα το πεπόνι, δηλαδή το Blue Spirits. Το Pecan το πήρα, αλλά δεν το δοκίμασα. Κερνάει ο παπαγάλος άμα δεν μου αρέσει.

Βασικά, για όσους ξέρουν. Η γεύση του πεπονιού μου θύμισε το Gaucho Verano της Λ, χωρίς το καπνικό μέρος.

Αποσυνδεδεμένος panikad

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #151 στις: Νοεμβρίου 24, 2017, 13:47 »
Εμένα το late hours μου θυμίζει το bust a nut. Μου είχε κατσει πολύ καλα εκείνη η γεύση σε συνδυασμο με τσίπουρα, ετσι έφτιαξα το late hours με  6αρα νικοτίνη και εδώ και 2 βδομάδες με εχει βγάλει ασπροπρόσωπο 4  5 φορές στις τσιπουρομαζωξεις..   Μια παρατηρηση, νομίζω ότι στις 2 2μιση βδομάδες φτάνει στο πικ της απόδοσης και κρατιέται για κάποιες ημέρες ακόμα.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #152 στις: Νοεμβρίου 24, 2017, 19:03 »
Το Late Hours θα ατμιστεί περιστασιακά. Είναι αυτά που δεν μου κάνουν ούτε κρύο ούτε ζέστη. Δεν είν κακό, αλλά δεν είναι για hall of fame.
Προς τα εκεί πάει εκείνος ο "άσωτος υιός". Εκείνος μου κάνει καλύτερος.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #153 στις: Νοεμβρίου 25, 2017, 01:21 »
Θα συμφωνήσω για το Late Hours/Pecan. Είναι πολύ καλό, αλλά είναι και πολύ κοντά στο Bust A Nut που μου αρέσει πολύ και μπορώ να φτιάξω πολύ οικονομικότερα.

Το Angel Cry/Μηλόπιτα από την άλλη...με βλέπω να χαλάω αρκετά πάνω του... :delicious2:

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #154 στις: Νοεμβρίου 25, 2017, 10:18 »
[member=14501]modivin[/member]

τούτο εννοείς? Μοιάζει αρκετά?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 25, 2017, 10:32 από ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #155 στις: Νοεμβρίου 25, 2017, 10:28 »
Παίδες δοκίμασα χθες το Late Hours...
O παπαγάλος τα ΄πε και το ξανα είπε αλλά το τι ακριβώς ήταν δεν μας είπε....

Λοιπόν το υγρό είναι ακριβώς αυτό εδώ σε γεύση...

Τι pecan και πράσινα άλογα...Το υγρό σπέρνει,καιρό είχε να με ενθουσιάσει έτσι υγρό  :thumpup:

Προτείνεται ανεπιφύλαχτα

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #156 στις: Νοεμβρίου 25, 2017, 10:47 »
τούτο εννοείς? Μοιάζει αρκετά?

Ναι. Ή τούτο καλύτερα. Μοιάζει αρκετά. Δεν είναι ίδιο.

Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #157 στις: Νοεμβρίου 25, 2017, 11:10 »
 Σας μισώ.. μετα τα σει εν βειπ της λάμδα είπα δεν θα ξαναπάρω αλλα έχετε λυσσάξει εσείς εδώ, μικραίνει και η κάβα σιγά σιγά.... :angry_tickedoff:



Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #158 στις: Νοεμβρίου 25, 2017, 15:27 »

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #159 στις: Νοεμβρίου 25, 2017, 16:55 »

Αν το pecan είναι καπνικό, εγώ είμαι ο Cruiser79 με τάνγκα!  :yes:   :nope:


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #160 στις: Νοεμβρίου 25, 2017, 17:13 »
αυτο πολύ θα ήθελα να το δω!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #161 στις: Νοεμβρίου 25, 2017, 20:00 »
Γιατί, δεν τρως το φαΐ σου και θες κάτι να τρομάξεις???

Αν το pecan είναι καπνικό, εγώ είμαι ο Cruiser79 με τάνγκα!  :yes:   :nope:

Ρε συ ψιτ, πως την είδες, θα ξεράσουμε για βράδυ? Και θέλω να πάω και για ρετσινομεζέδες???

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #162 στις: Νοεμβρίου 25, 2017, 21:46 »
Καλησπέρα σε όλους

Μόλις παράγγειλα Angel Cry  και  Blue Spirit. Κυρίως για driping.

Σκέφτομαι να τα κάνω 70/30 VG/PG.

Εχω βάσεις pink mule , φαρμακείου και 100ρα νικοτίνη απ τα παλιά.

Ατμίζω συνήθως από 9 ως 18 νικοτίνη , αλλά μιας και προορίζονται για dripping και ντουμάνι σκέφτομαι να τα κάνω 6αρια.

Καμιά πρόταση για ποσοστά  VG/PG? Για βάση? Παίζουν το ίδιο καλά σε pink mule και φαρμακείου?

Να τα κάνω μία και έξω 60ml  ή να δοκιμάσω πρώτα σε ένα μικρό δείγμα?

Και σχετικά με την ωρίμανση, στις πόσες μέρες αποδίδουν πραγματικά το 100%?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #163 στις: Νοεμβρίου 25, 2017, 23:41 »
Κάπου στο 70/30 είσαι άρχοντας. Κορυφή απόδοσης στις 10 ημέρες.

 Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Saint & Sinners Shake n' vape By Abuelos
« Απάντηση #164 στις: Νοεμβρίου 26, 2017, 14:19 »
Late Hours

To τελικό υγρό βγήκε 63/37 PG/VG, 9 mg/ml και ωρίμασε περί τις τρεις εβδομάδες. Οι πρώτες δοκιμές γίνονται στον Unfollow με σύρμα 0.28 mm, πυρήνα 2,0 mm, βαμβάκι Koh Gen Do και στα 11 πάνω κάτω watts.

Ανησύχησα! Διάβασα τόσα αρνητικά για το Pecan (Late Hours) που φοβήθηκα μήπως το υγρό δεν βγει ακριβώς το ίδιο με αυτό που δοκίμασα και τρελάθηκα το καλοκαίρι. Γενικά δεν πολυσυμπαθώ τα SnV γιατί δεν είμαι ποτέ σίγουρος πόσο είναι το άρωμα στο ακόμα πιο αραιό διάλυμα που περιέχουν. Όταν λοιπόν τα πρωτοδοκιμάζω, ακολουθώ πιστά τις οδηγίες του κατασκευαστή (εκτός από τα egoist που απ’ την αρχή αγνόησα παντελώς την υπερβολάρα του 20%!). Το ίδιο έκανα και με τα υγρά της Abuelos και στα δύο πρώτα (Blue Spirit και Prodigal Son) η προτεινόμενη αραίωση ήταν μια χαρά, προς το έντονο βέβαια. Θα έλεγα μάλιστα πως όσοι κάνουν high PG υγρά, κάλλιστα μπορούν να τα αραιώσουν λίγο παραπάνω. Το Angel Cry δεν το έχω ατμίσει ακόμα οπότε δεν θα εκφέρω άποψη.
Το Pecan τώρα. Έχω ξαναγράψει πως το Pecan που έκανα το καλοκαίρι ήταν το ωραιότερο υγρό που έχω ποτέ ατμίσει. Ήταν το υγρό της ζωής μου! Το υγρό που βγήκε από αυτήν την συσκευασία είναι το υγρό της ζωής μου; Το δοκίμασα βέβαια μια φορά σε έναν Kayfun Prime (SXK) και το βρήκα νερομπλούτσι. Το ίδιο διάβαζα και από άλλους φίλους εδώ στο φόρουμ και, όπως έγραψα και πιο πάνω, φοβήθηκα σοβαρά πως όνειρο ήταν και πάει. Τώρα όμως που είμαι στο σπίτι μου, ακούγοντας την μουσική μου και ατμίζοντας το Pecan στον φρεσκοπλυμένο Unfollow, μπορώ να αναφωνήσω: Αλληλούια (και όχι μόνο επειδή έτσι τραγουδάει η χορωδία που ακούω)!!!

Χάρηκα πολύ για την γνωριμία. Οι έρευνες μου για το Άγιο Δισκοπότηρο τελείωσαν, οπότε μόνο ως τουρίστας με σορτσάκι και σαγιονάρες θα περνάω καμιά βόλτα κι από εδώ!  :laugh1:


(Για το κατά πόσο είναι καπνικό ή όχι, τα είπαμε χθες...)


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 190615 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3388 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1105129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 177636 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 777 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 512 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22871 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 286457 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 210054 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 69413 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 316787 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag