vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

62 επισκέπτες, 6 χρήστες
telemaxos, manoslykos, infernity, FaniFox, Milarepa, tony1976

Twitter

Κλώνοι του Kayfun Prime

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #150 στις: Νοεμβρίου 16, 2017, 18:10 »
Όχι, δεν κάνεις κάτι λάθος.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #151 στις: Νοεμβρίου 17, 2017, 13:23 »
Δεν είναι τεφαρίκι το άνοιγμα των υγρών πάντως. Ίσως επειδή είναι μικρότερος ο ατμοποιητής, ίσως επειδή δεν χωράνε σωστά τα δάχτυλα να πιάσουν? Στον κλώνο του v.5 ήταν βούτυρο. Εδώ ακόμη πασχίζω να τα καταφέρω, χωρίς να ξεβιδώσω το πάνω μέρος, και χωρίς να σπάσω το τζαμάκι απο την νευρικότητα. Είναι κι αυτό το λογότυπο της καμινάδας σχεδόν αόρατο, ζορίζεσαι καταλάβεις πόσες φορές το γύρισες.

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #152 στις: Νοεμβρίου 17, 2017, 14:35 »
Άλλαξε τα oring κ βάλε vg.

Sent from my D6503 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #153 στις: Νοεμβρίου 17, 2017, 15:34 »
Σε 1η παγκόσμια παρουσίαση τα spare parts του Prime!  

Δείτε στο θέμα του γνήσιου. ;)

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #154 στις: Νοεμβρίου 18, 2017, 09:04 »
Στον SKX όταν ανοίγετε τα υγρά ο ατμο κουνιέται? Κάνω κάτι λάθος εγώ? :confused1:
Όχι δεν κουνιέται.
Το ίδιο σταθερός είναι με κλειστά ή ανοιχτά υγρά


Δεν είναι τεφαρίκι το άνοιγμα των υγρών πάντως. Ίσως επειδή είναι μικρότερος ο ατμοποιητής, ίσως επειδή δεν χωράνε σωστά τα δάχτυλα να πιάσουν? Στον κλώνο του v.5 ήταν βούτυρο. Εδώ ακόμη πασχίζω να τα καταφέρω, χωρίς να ξεβιδώσω το πάνω μέρος, και χωρίς να σπάσω το τζαμάκι απο την νευρικότητα. Είναι κι αυτό το λογότυπο της καμινάδας σχεδόν αόρατο, ζορίζεσαι καταλάβεις πόσες φορές το γύρισες.
Όταν τον πλένεις να βγάζεις την βίδα του πόλου και  όλα τα τα κομμάτια της βάσης μέχρι να μείνει το  ενιαίο το οποίο έχει δύο orings τα οποία θέλουν λίπανση με vg
Αν θα λιπανθουν όταν θα φτάνουν στο τέρμα του ανοίγματος θα υπάρχει μια αντίσταση που από εκεί και πέρα ξεβιδώνει ατμοποιητής
Ένα μικρό tip που κάνω εγώ:
Με κλειστά τα υγρά σήκωσε το δακτυλίδι του αέρα και άνοιγε τα υγρά έως να εμφανισθεί πλήρως το κομμάτι με πολυγωνικη ένδειξη του αέρα
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 18, 2017, 09:22 από Superuser »

Αποσυνδεδεμένος kapapa

  • **
  • 251
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #155 στις: Νοεμβρίου 18, 2017, 09:28 »
Να ενημερωσω οτι τελικα  η αλλοιωση της γευσης στον sxk σε συγκριση με τον γνησιο,οφειλονταν αποκλειστικα στο extension kit.

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #156 στις: Νοεμβρίου 18, 2017, 14:42 »
Update δικό μου μετά από 4 μέρες,με τον κλώνο της sxk και για τον ατμοποιητή γενικώς.
1.Σαν κατασκευή πολύ καλός,δε κουνιέται τίποτα ούτε πολύ ζόρι στο άνοιξε-κλείσε υγρά(και στο λύσιμο-δέσιμο),λίγο και όσο πρέπει για να μη πειράξει κάποιος κατά λάθος τη τροφοδοσία.
2.Για το airflow έχω γράψει και πιο πάνω,θα ήθελα να έχει ένα step ακόμα πιο αεράτο.Αν και ωραίο σαν σύστημα προτιμούσα το κλασικό δαχτυλίδι που έχουνε οι περισσότεροι.
2.Τροφοδοσία άψογη.2 full στροφές φτάνουν.Στο γέμισμα μερικές φορές έχω μια μικρή υπετροφοδοσία.
3.Πολύ ωραία smooth τζούρα αλλά και νορμάλ χτύπημα.Ούτε να σου βγάζει τις αμυγδαλές από τη μύτη ούτε να το ψάχνεις.Ίσως επειδή κάνω 12mg υγρά έπρεπε να έχει λίγο παραπάνω.
4.Στα της γεύσης τώρα.Ούτε πολύ ζέστη ούτε κρύο.Προσωπικά θα τον έβαζα στα ίδια επίπεδα περίπου με rose v3 και ίσως μισό κλικ κάτω από hurricane(τον πρώτο) που είναι και οι πιο γευσάτοι που έχουνε περάσει από τα χέρια μου(είναι επίσης και πιο αεράτοι από τον prime).Σε σχέση με skyline hussar και λοιπούς που είναι στη μόδα τώρα δεν έχω ιδέα.

Edit:Το θέμα της υπερτροφοδοσίας στο γέμισμα το έλυσα,απλά αφήνω το τανκ να αδειάσει τελείως πριν το γέμισμα.Μέχρι στιγμής δουλεύει ρολόι 
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 20, 2017, 06:12 από Dimitrisbo »

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #157 στις: Νοεμβρίου 18, 2017, 15:34 »
Εγώ πάντως θα ήθελα και μία πιο σφιχτή π.χ  0.8mm

Δοκίμασε με 0.25  διατομή και θα με θυμηθείς
Έχει μικρό deck-θάλαμο ατμοποιησης και του πάνε λεπτά σύρματα
Μόλις έβαλα kanthal 0.25 σε 2.5αρι πυρήνα,6 ανοιχτές σπείρες,1.8 Ohm στα 9.5 watt  Και διαφορά με το 0.32 είναι εμφανή

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #158 στις: Νοεμβρίου 18, 2017, 16:36 »
Με 0,30 mm ss σύρμα και 2,5 διατομή 7 σπείρες είμαι.Θεωρώ ότι είμαι οκ με αυτό και με τον αέρα τέρμα.0.9 ώμ(τόσο τη διαβάζει το pico αλλά παίζει να είναι λίγο παραπάνω) 14 watt 300F

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #159 στις: Νοεμβρίου 22, 2017, 14:04 »
μόλις παρέλαβα τον prime (και ήμουνα έτοιμος να πάω και να κράξω στο "αναμονή παραγγελίας")






ωραίος ο prime




thank you CP  :thank_you2:

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #160 στις: Νοεμβρίου 22, 2017, 14:09 »
Και εγώ το ίδιο σετ έχω,prime με pico ασημί.Αν έχεις άποψη πως είναι ο prime σε σχέση με skyline,hussar και squape θα ήμουν υπόχρεος!

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #161 στις: Νοεμβρίου 22, 2017, 14:19 »
ανάλογα τι ψάχνεις
αν θέλεις σφιχτή τζούρα νομίζω πως και οι τρεις κάνουν
αν όμως θέλεις να έχεις επιλογή σφιχτού η αεράτου ο prime δεν κάνει

για την γεύση δεν θα πω τίποτα
στις 27 τζούρες που έχω κάνει μέχρι τώρα μια χαρά μου κάθεται όλα δεν θα πω αν είναι καλύτερος η χειρότερος

στήσιμο πανεύκολο (όπως και στους άλλους δυο)
διαρροές δεν πιστεύω πως θα έχω (όπως και στους άλλους δυο)
τζούρα smouth (όπως και στους άλλους δυο)
στις δυο τρύπες που το έχω το airflow δεν ακούω κανένα περίεργο θόρυβο (ίσος είναι λίγο πιο αθόρυβος από τους άλλους δυο)
γέμισμα υγρού έχουν και οι τρεις εύκολο με κλείσιμο υγρών

squape δεν έχω

αν θέλεις να σου πω κάτι πιο συγκεκριμένο πες μου

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #162 στις: Νοεμβρίου 22, 2017, 14:28 »
Για τον prime ξέρω όπως έγραψα και πιο πάνω,απλά κοιτάζω για κάτι με λίγο παραπάνω αέρα και καλύτερη γεύση που πάνω απ ολα να δουλεύει όπως πρέπει σε αυτή τη ρύθμιση.Άμα βάλω ας πούμε τον skyline όπως είναι ο prime στο τέρμα αέρα φαντάζομαι δε θα είναι και το καλύτερο του(Ειχα taifun gt3 και τον έδωσα για τον ίδιο λόγο γιατί από γεύση θέριζε).Για διαρροές δε θα έχεις στον prime,μονο μια μικρή υπερτροφοδοσία στο γέμισμα και αυτό αν δεν έχεις ατμίσει το τανκ μέχρι που να αδειάσει πριν το γεμίσεις.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #163 στις: Νοεμβρίου 22, 2017, 14:35 »
δεν κατάλαβα τι εννοείς

ο skyline έχει το καλο να μεταμορφώνεται από σφιχτός σε αεράτος με τα airdisk
εγώ βεβαια δεν κάνω πνευμονικές και δεν μπορώ να σου πω πως ατμίζει με πολύ αέρα, αλλα για αεράτες τσιγαρισιες μπορώ να σου πω ότι ο sky δουλεύει πολύ καλά

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun Prime
« Απάντηση #164 στις: Νοεμβρίου 22, 2017, 14:40 »
Οκ αν και έχω καταλάβει ότι συνήθως παίζει ρόλο το μέγεθος της καμπάνας με το πόσο γεύση θα έχει ο ατμοποιητής στη τσιγαρισία.Αν είναι ας πούμε μεγάλη και έχεις σφικτή τζούρα θα είναι η γεύση ψιλοψόφια.Αφού λες βέβαια ότι δουλεύει ρολόι δεν έχω λόγο να το αμφισβητήσω! :thumpup: Οπότε στο ψάξιμο για μτχ(κι άμα βρω σφύρα μου)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 220 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20844 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281671 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66088 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174751 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312980 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124899 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93634 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4230 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix