vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

539 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tazz, dkostas, JohnDag, manoslykos, maprix, giorgos1999, giorgosp, Jorge

Twitter

The Vandy Vape Berserker MTL RTA

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #450 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 14:07 »
Ενδεχομένως. Μπορεί βέβαια να οφείλεται και στην όλη κατασκευή γενικότερα.


....βρε πως μου την ''σπαει'' η κεφτεδοφατσα του  :)) :))  ειναι καλος ομως!!!

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #451 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 14:12 »
Χρήσιμο το σχολιάκι σας.

Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #452 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 14:29 »
Διαρροή με τον μεγάλο είχα μόνο την πρώτη φορά που τον έστησα και είχα βάλει λίγο βαμβάκι εις γνώση μου, απο τότε ούτε σταγόνα.

Δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο το βαμβάκι, βάζω demon killer.

Πάντως πιστεύω οτι όλοι συνηθισμένοι απο αεράτους ατμοποιητές τραβάνε δυνατά και απότομα δημιουργώντας μεγάλη υποπίεση(vacuum) στο τανκ με αποτέλεσμα την υπερτροφοδοσία και τα γουργουρητά

Ο Besrse είναι σφιχτός και έχει μικρή καμπάνα, θέλει απαλές βαθιές μακρόσυρτες τζούρες.

Το μοναδικό ελάττωμα για εμένα ήταν η τρύπα απο το drip tip που ήταν όντως πολύ μικρή ανεβάζοντας πολύ την θερμοκρασία του. Το άνοιξα στα 3,5mm και τέλος. εναλλακτικά βάζετε κάποιο της αρεσκείας σας.

Αποσυνδεδεμένος oinopoios

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #453 στις: Ιανουαρίου 01, 2018, 14:54 »
Καλή χρονιά σε όλους. Ένα από τα δώρα των γιορτών ήταν ο Berseker καθώς ήθελα κάτι σε mtl για εξωτερική χρήση. Λοιπόν πολύ καλός άτμο, είναι αυτό που λέει mtl. Διαρροές δεν είχα και δεν έχω, αλλά τον έχω μόνο με το πρώτο στήσιμο που του έκανα όποτε θα δούμε. Μια πολύ καλή αγορά θα έλεγα αν με ρωτούσε κάποιος.

Λοιπόν έπαιξα με 2 υγράκια μέχρι στιγμής. Στο ένα που ήταν 62.5/35/2.5 VG/PG/H2O δεν είχα κανένα θέμα, η γεύση άριστη. Στο δεύτερο που ήταν 75/25 VG/PG μου έρχεται μαζί με την γεύση του υγρού και λίγο καμένο.
Μπορώ κάπως να το διορθώσω παίζοντας με την αντίσταση, με το σύρμα το βαμβάκι, την καμπάνα; Έχω πάνω από 200ml από το υγρό και δεν θα ήθελα να χαλάσω το υγρό.

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #454 στις: Ιανουαρίου 02, 2018, 20:59 »
Εχω δυο ερωτησεις
1-μπουρμπουλυθρες σας βγαζει και απο τις δυο μεργες?
2-οταν αλλαζετε το βαμβακι,απο την μια μεργια ειναι ποιο μαυρο??

στο 1 μου βγαζει μπουρμπουλυθρα μονο απο εκει που ειναι το λογοτυπο
στο 2 απο την μια μεργια ειναι αψογο,ενω απο την αλλη ειναι λιγο αρπαγμενο.

Αυτο γινετε απο την πρωτη μερα.Οπως και να βαλω το βαμβακι.
Τι ανοιχτες ,τι κλειστες σπειρες,το ιδιο.


Εχει κανεις να ριξει καμια ιδεα εαν κατι παιζει ,τι μπορει να φταιει?

Αποσυνδεδεμένος oinopoios

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #455 στις: Ιανουαρίου 02, 2018, 21:10 »
Αυτό με το σκούρο χρώμα από την μία πλευρά ακούγεται σαν hotspot.
Αν είσαι σιγουρος ότι δεν έχεις hotspot, φρόντισε να είναι ίδια ποσότητα βαμβακιού και από τις δύο πλευρές.


Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #456 στις: Ιανουαρίου 02, 2018, 21:16 »
δεν εχω
εχω το ιδιο
ενα μηνα + αυτο γινετε.
Αρχιζω και νομιζω μπας και εχει μερικα δεκατα του χιλιοστου μικροτερη τρυπα.
Δεν μπορω να βρω αλλο λογο.


Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #457 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 03:55 »
Καλή χρονιά σε όλους. Ένα από τα δώρα των γιορτών ήταν ο Berseker καθώς ήθελα κάτι σε mtl για εξωτερική χρήση. Λοιπόν πολύ καλός άτμο, είναι αυτό που λέει mtl. Διαρροές δεν είχα και δεν έχω, αλλά τον έχω μόνο με το πρώτο στήσιμο που του έκανα όποτε θα δούμε. Μια πολύ καλή αγορά θα έλεγα αν με ρωτούσε κάποιος.

Λοιπόν έπαιξα με 2 υγράκια μέχρι στιγμής. Στο ένα που ήταν 62.5/35/2.5 VG/PG/H2O δεν είχα κανένα θέμα, η γεύση άριστη. Στο δεύτερο που ήταν 75/25 VG/PG μου έρχεται μαζί με την γεύση του υγρού και λίγο καμένο.
Μπορώ κάπως να το διορθώσω παίζοντας με την αντίσταση, με το σύρμα το βαμβάκι, την καμπάνα; Έχω πάνω από 200ml από το υγρό και δεν θα ήθελα να χαλάσω το υγρό.
Ανοίγεις το deck.ΔΕΝ ξεστήνεις.Παίρνεις μια οδοντογλυφίδα.Σπρώχνεις απαλά το βαμβάκι προς την αντίσταση ωστε να δεις την οπή της τροφοδοσίας.Πιέζεις απαλά να κάτσει το βαμβάκι προς την αντίσταση ωστε να μείνει ανοιχτή η οπη της τροφοδοσίας.Επαναλαμβάνεις το ίδιο και απο την άλλη μεριά.Ξαναβάζεις το tank,και είσαι έτοιμος.Σε περίπτωση που πάει να σου έρθει πάλι καμμένο,ξεβίδωσε λίγο το καπάκι του tank μέχρι να δεις μπουρμπουλήθρες.Είσαι έτοιμος.Και οι 2 αυτές κινήσεις πιστευω θα σου κάνουν τη δουλειά σου.Τρίτος τρόπος,λίιιιγο λιγότερο βαμβάκι,ή πιο αφράτο στις τσέπες των οπών.Ένα σχήμα που θα σου δουλέψει σωστά,ειναι το σχήμα οβάλ στο βαμβάκι.Στο κέντρο δλδ θα έχεις τον σωστό όγκο βαμβακιού για να τροφοδοτείται η αντίσταση,και στις άκρες απλά θα είναι όσο πρέπει για να περνάει η VG σου σε αυτή την ποσόστοση που έχεις τώρα.Το λέω οβάλ γιατί αν το δεις πριν το ρολάρεις,έχει σχήμα μακρόστενου οβαλ.

Αποσυνδεδεμένος fasolia

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #458 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 16:55 »
τι εννοεις οπη τροφοδοσιας?

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #459 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 17:24 »
Το υγρό για να πάει στο βαμβάκι περνάει από μια οπή στο deck. Αυτό εννοώ.

Αποσυνδεδεμένος ikaros1

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #460 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 18:41 »
Αυτο που λεει ο Ντινος με το χρωματισμο του βαμβακιου απο τη μια πλευρα συμβαινει κ σε μενα :wall:


Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #461 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 18:43 »
Κοψτε σωστα το βαμβακι κ απο τις 2 πλευρες κ στο ιδιο μεγεθος!Να περναει ελαφρος σφικτα απ το κοιλ για να μην εχετε τετοια συμπτωματα.

Αποσυνδεδεμένος oinopoios

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #462 στις: Ιανουαρίου 05, 2018, 19:33 »
Ανοίγεις το deck.ΔΕΝ ξεστήνεις.Παίρνεις μια οδοντογλυφίδα.Σπρώχνεις απαλά το βαμβάκι προς την αντίσταση ωστε να δεις την οπή της τροφοδοσίας.Πιέζεις απαλά να κάτσει το βαμβάκι προς την αντίσταση ωστε να μείνει ανοιχτή η οπη της τροφοδοσίας.Επαναλαμβάνεις το ίδιο και απο την άλλη μεριά.Ξαναβάζεις το tank,και είσαι έτοιμος.Σε περίπτωση που πάει να σου έρθει πάλι καμμένο,ξεβίδωσε λίγο το καπάκι του tank μέχρι να δεις μπουρμπουλήθρες.Είσαι έτοιμος.Και οι 2 αυτές κινήσεις πιστευω θα σου κάνουν τη δουλειά σου.Τρίτος τρόπος,λίιιιγο λιγότερο βαμβάκι,ή πιο αφράτο στις τσέπες των οπών.Ένα σχήμα που θα σου δουλέψει σωστά,ειναι το σχήμα οβάλ στο βαμβάκι.Στο κέντρο δλδ θα έχεις τον σωστό όγκο βαμβακιού για να τροφοδοτείται η αντίσταση,και στις άκρες απλά θα είναι όσο πρέπει για να περνάει η VG σου σε αυτή την ποσόστοση που έχεις τώρα.Το λέω οβάλ γιατί αν το δεις πριν το ρολάρεις,έχει σχήμα μακρόστενου οβαλ.
Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου, εχω γεμάτο τανκ τώρα οπότε δεν θα το δοκιμάσω μέχρι να τελειώσω το υγρό. Παρόλα αυτά θα δοκιμάσω το 1 και το 3. Το δεύτερο με το καπάκι του τανκ τι εννοείς; να το ξεβιδώσω μέχρι να πάρει υγρό μέσα και μετά να το κλείσω;

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #463 στις: Ιανουαρίου 05, 2018, 21:14 »
Δεν είμαι καλά... Έχω πάθει ένα κοκομπλόκο με τον μίνι σε χρυσό. Πρώτη φορά μου αρέσει ατμοποιητής σε χρυσό...

Αποσυνδεδεμένος oinopoios

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #464 στις: Ιανουαρίου 05, 2018, 21:30 »
Απλά πανέμορφος ο χρυσός, αξίζει τα 2€ διάφορα με τα συμβατικά χρώματα.


Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180420 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33909 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535399 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59726 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237267 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14850 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085216 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35333 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10162 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12