vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

529 επισκέπτες, 9 χρήστες
giorgoscr, dkostas, funes, camber, Jorge, DarkSky, lagoudakis, Tazz, bloodlessz

Twitter

The Vandy Vape Berserker MTL RTA

Αποσυνδεδεμένος soulplayer

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #75 στις: Οκτωβρίου 16, 2017, 09:43 »
Δήλωση ΣΟΚ!!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #76 στις: Οκτωβρίου 16, 2017, 10:53 »
Τον δοκιμασα στην συναντηση, και δεν μου αρεσε εμενα. πολυ σφιχτη τζουρα, μετρια γευση. με δυο-τρεις απανωτες τζουρες ζεματάει το top cup. drip tip αθλιο.

Στα πολυ αρνητικα για μενα το οτι γεμιζει συνηθως απο κατω, εν ετει 2017. 

Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #77 στις: Οκτωβρίου 16, 2017, 10:56 »
μα απο πάνω γεμίζει.....

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #78 στις: Οκτωβρίου 16, 2017, 12:24 »
Τον δοκιμασα στην συναντηση, και δεν μου αρεσε εμενα. πολυ σφιχτη τζουρα, μετρια γευση. με δυο-τρεις απανωτες τζουρες ζεματάει το top cup. drip tip αθλιο.

Στα πολυ αρνητικα για μενα το οτι γεμιζει συνηθως απο κατω, εν ετει 2017.
εισαι κακος.
μα απο πάνω γεμίζει.....

ναι,αλλα και απο κατω.ειναι ............. volkswagen..........

Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #79 στις: Οκτωβρίου 16, 2017, 12:26 »
Θα σου πω αύριο ;)

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #80 στις: Οκτωβρίου 16, 2017, 12:28 »
τον πηρες?

Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #81 στις: Οκτωβρίου 16, 2017, 12:29 »
Ναι , μαζί με τον άλλον, ξέρεις ποιον ;)

Αποσυνδεδεμένος pl74

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #82 στις: Οκτωβρίου 16, 2017, 23:13 »
Δεν ξερω εμενα μου αρεσε πιο πολυ απο ολους...
Μιλαω παντα για καθαρο MTL.
Ουτε προβλημα εχω διαπιστωσει οτι ζεστενεται σε απανωτες τζουρες,εχει πανευκολο στησιμο,εχει πολυ καλη γευση ισαξια για μενα με τους κορυφαιους που ανεφερα.
Οκ το γεμισμα και εγω το κανω απο κατω γιατι μερικες φορες στο γεμισμα απο πανω εχει γουργουρισμα.Διαρροες ομως δεν ειχα σε καμια περιπτωση.
Καταλαβαινω οτι ειναι πολυ υποκειμενικο το να διαλεξεις εναν ατμοποιητη που να σου καθεται γαντι...
Εγω παντως ειμαι της πολυ σφιχτης τζουρας.Αρκει να σας πω οτι ο Phenomenon Zest V2 και ο Kayfun Mini V3 δεν με ικανοποιουν τοσο στο θεμα τζουρας...
Χρονια εψαχνα εναν τοσο σφιχτο ατμοποιητη με αυτη την αποδοση.Και αλλοι ηταν σχετικα σφιχτοι αλλα εχαναν σε αλλα σημεια.
Ακουω πολλους να λενε οτι σε ανοιγματα ωπων αερα 1,4 και 1,6 τους πεφτουν πολυ σφιχτοι καποιοι ατμοποιητες.
Και αναρωτιεμαι...Μα ολοι μας δεν καπνιζαμε καποτε τσιγαρα?
Πως μπορει το 1,6 και το 1,8 να ειναι σφιχτο?Δοκιμαστε να κανετε πνευμονικη τζουρα με ενα αληθινο τσιγαρο.
Θα το παρομοιαζα με την αισθηση οταν κανεις πνευμονικη τζουρα με τον Berserker στη θεση 1,0mm.
Για να μην μιλησω για σφιχτοστριμενο στριφτο.
Τον συγκεκριμενο τον δουλευω στις τρυπουλες 0,8 , 1,0 και 1,2mm και αποδιδει τελεια.
Θεωρω οτι ειναι μια πολυ τιμια προταση για αυτους που αγαπουν το πολυ σφιχτο MTL.
Και σε αυτη την τιμη πιστευω οτι ολοι οι MTL χρηστες πρεπει να τον δοκιμασουν...

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #83 στις: Οκτωβρίου 16, 2017, 23:21 »
Μη τον συγκρινεις τουλαχιστον με ατμοποιητες της φιλοσοφιας των καυφουν 4 κ μεταγενεστερα δεν εχει καμια σχεση,ειναι αερατοι μπροστα του.Ο ατμο ειναι οτι λεει η κατηγορια του,MTL κ δε συγκρινεται.Εχει ενα θεμα με το γεμισμα βεβαια οπως κ με το οτι «πνιγει» το χτυπημα.

Αποσυνδεδεμένος pl74

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #84 στις: Οκτωβρίου 16, 2017, 23:40 »
Συμφωνω απολυτα μαζι σου.
Πιστευω οτι ελαχιστοι ατμοποιητες ειναι αληθινοι MTL σημερα.
Ολοι τους εχουν στοχο να μπορουν να γινουν restricted DL και MTL ενω αλλοι απο DL σε MTL.
Και αυτο ειναι αδυνατο χωρις να χασουν σε καποια σημεια.
Καθαροι MTL απο αυτους που ανεφερα για μενα ειναι μονο ο Zest και ο Kayfun.
Ομως οχι τοσο σφιχτοι και με οχι καλυτερο χτυπημα.
Ενας γνησιος MTL πρεπει να εχει μικρη καμπανα-χωρο ατμοποιησης , μικρες εισαγωγες αερα και μαλιστα οχι cyclops style
και το σημαντικοτερο μικρη εισαγωγη κατω απο την αντισταση.Αν σκεφτεις οτι σχεδον κανενας σημερινος ατμο δεν προσφερει μικροτερη των 2,0mm εισαγωγη αερα κατω απο την αντισταση καταλαβαινεις οτι οι επιλογες μειωνονται δραματικα.
Στο θεμα χτυπημα για μενα εχει χτυπηματακι συμπαθητικο με νικοτινη 6mg και υγρα 50/50.
Βεβαια στηνω πολυ χαμηλα μεχρι τωρα.Θα δοκιμασω και ανεβαζωντας ψηλοτερα την αντισταση καθως και με ψηλοτερη νικοτινη.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 16, 2017, 23:48 από pl74 »

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #85 στις: Οκτωβρίου 16, 2017, 23:52 »
δεν νομίζω ότι χρειάζεται να ανεβάσεις νικοτίνη..απλά στο θέμα "χτύπημα " χάνει σε σχέση με άλλους ατμό..

Αποσυνδεδεμένος alex23

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #86 στις: Οκτωβρίου 17, 2017, 00:07 »
Σιγουρα δεν θα χασεις πολυ σε γευση αν στησεις πιο ψηλα το εκανα, για χτύπημα δεν θα πω τιποτα με 3mg νικοτινη που κανω δεν παιζει να δω.Οσο για το οτι ζεσταίνεται εγω το ειδα την πρωτη φορα που εβαλα την clapton προχειρα που ειχε μεσα στο κουτί και ηταν 3mm η διάμετρος του πυρήνα 1 μηνα που τον εχω δεν εχω πρόβλημα με 2mm - 2.5mm.Αν θελω καθαρο mtl πιανω berserker για dl ammit 25 και οι δυο φοβερη γευση.

Αποσυνδεδεμένος pl74

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #87 στις: Οκτωβρίου 17, 2017, 00:31 »
Δεν νομιζω οτι χρειαζεται να μπει καποιος στη διαδικασια να τον στησει με χοντρα συρματα και μεγαλες διαμετρους...
Η ολη του κατασκευη (καμπανα,ντεκ) φωναζει για λεπτα συρματα.
Ακομα και οι βιδες ειναι φτιαγμενες για πιο λεπτα συρματα.
Δεν ξερω γιατι οι εταιρεια εβαλε τις Clapton στη συσκευασια.
Εγω με στησιματα με 28GA και 30GA σε πυρηνα 1,5 2,0 και 2,5 απο 1,5 μεχρι 1,8Ohm τον βρισκω εξαιρετικα γευσατο και με μικρη καταναλωση...

Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #88 στις: Οκτωβρίου 17, 2017, 00:44 »
να συμφωνησω με ότι θετικο εχει ειπωθεί μεχρι τωρα..είναι μια πολύ τιμια αγορα και κανει γι αυτό που βγηκε..αν το κοιλ μπει στο υψος των βιδων και ελαχιστα πιο πανω εχει και χτυπημα..γι οσους δυσκολευωνται στο γεμισμα από πανω μπορουν..αφου γεμισουν με κλειστο αερα μετα γυρνανε [όπως είναιπανω στο μοντ]αναποδα και ανοιγουν την τρυπα αερα της επιλογης τους..ενα σεταρισμα καλο για τα γουστα μου εγινε με συρμα κανθαλ Α1διατομης0,32[28ga]σε δυαρι αξονα-1,1ωμ+cotton bacon στα 13-14βατ με υγρο καπνικο 50/50-12αρα νικοτινη  και αποδιδει τελεια..το βαμβακι το κοβω δεξια-αριστερα της αντίστασης..αφρατευω και ισα-ισα να ακουμπάει στη τρυπα τροφοδοσίας μεσα στα λουκια..ποτε δεν εχει διαροες..με αθορυβη λειτουργια-καλη γευσηκ.λ.π..για τα λεφτα του είναι πολύ τιμια αγορα..

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #89 στις: Οκτωβρίου 17, 2017, 02:50 »
Ορισμένοι φαίνεται ότι τον συγκρίνουν με dtl ατμοποιητές που χρησιμοποιούνται με διαφορετικά στησίματα και με περιεκτικότητες νικοτίνης μέχρι 6mg/ml το πολύ. Αν λοιπόν σας φανούν λίγα τα 6mg/ml τότε δοκιμάστε και με περισσότερη νικοτίνη για περισσότερο χτύπημα. Έτσι κι αλλιώς η κατανάλωση δεν συγκρίνεται με την κατανάλωση των παραπάνω ατμοποιητών. Επίσης δεν χρειάζεται να γεμίζετε από κάτω. Και φυσικά είναι πολύ καλύτερος όταν χρησιμοποιείται σε σχετικά χαμηλές τιμές watts με τις ανάλογες πάντα αντιστάσεις. Σε τέτοιες συνθήκες δεν πρόκειται να δείτε ανεβασμένες θερμοκρασίες , ειδικά αν χρησιμοποιείτε το tank των 4.5ml. Γευστικά ανήκει στην ανώτερη κατηγορία των mtl ατμοποιητών αποδίδοντας εξαιρετικά. Αν προτιμάτε γενικότερα τους αεράτους πνευμονικούς ατμοποιητές απλά προσπεράστε.....
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 17, 2017, 07:36 από Tem »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180427 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8287 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33910 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535488 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59729 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237272 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 562 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14941 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085230 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35342 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10167 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12