vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

508 επισκέπτες, 2 χρήστες
th3ofilos, stsoulos

Twitter

Want, i-want clearomizer

Αποσυνδεδεμένος iguasu

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #30 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 10:42 »
απ' οσο ξερω η καφετιλα προερχεται απο το "καμμενο" αρωμα του υγρου, που επικολλαται στην αντισταση και φευγει με dry burn

τωρα μεσα σε ενα τανκ τα καταλοιπα απο τα αρωματα δεν εχουν που να πανε

σε αλλους ατμο που ειναι ανοιχτοι φευγουν με το φυσημα

μηπως να δοκιμαζε καποιος να ατμισει με non flavoured υγρο η ακομα και με σκετη PG/VG για να δουμε και εμεις τη συμπεριφορα του τανκ;;;;  :hmmm:

σε λιγες μερες θα το εχω στα χερια μου και θα παραθεσω σχολια ...

Αποσυνδεδεμένος gihal

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #31 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 13:13 »
Να πω και εγώ τις εντυπώσεις μου μετά απο 1 βδομάδα συμβίωσης με το want.

Καταρχήν να ξεκαθαρίσω οτι με πηχτά υγρά VG δεν συμπεριφέρεται καλά ο ατμο και για να μην τρως καμένο χρειάζεται πριν απο κάθε τζούρα να φυσάς μια τζούφια για να γεμίζει.

Δοκίμασα της εξής γεύσεις, Virginia-11mg, Halo Freedom 15mg, Halo Bela Valente 6mg. Στο Virginia είχα απώλεια γεύσης σε σχέση με carto και ego-t. Στα υγρά της Halo είχα πάρα πολύ καλή απόδοση γεύσης καλύτερη μπορώ να πω απο ego-t ή carto. Αυτό που με χάλασε είναι η απώλεια χτυπήματος είτε κάπνιζα 6mg είτε 15mg το χτύπημα ήταν το ίδιο.

Τώρα, γεύση πλαστικού και απο τους 2 ατμο που έχω χρησιμοποιήσει δεν έχω καταλάβει ούτε στο ελάχιστο, τι να πω, πέσατε σε παρτίδα?

Στα συν λοιπόν θα βάλω απώλεια διαροών 100%, και στα μείον απόδοση γεύσης σε συγκεκριμένα υγρα,  απώλεια χτυπήματος, όχι εύκολο γέμισμα (να μπορείς να το κάνεις στο δρόμο ας πούμε), δεν προτείνεται για chain vaping μιας και θα πάρει φωτιά ο ατμο.

Επίσης δεν το προτείνω σε νέους χρήστες καθόλου, μιας και είναι ένας περίεργος ατμο και πρέπει να του φέρεσαι με συγκεκριμένο τρόπο για να αποδώσει.

Πίσω στο ego-t λοιπόν μέχρι να βγει κάτι άλλο.

Αποσυνδεδεμένος PetranBos

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #32 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 13:19 »
χειροτερος ατμο απο αυτον δεν υπαρχει εντελως πεταμενα λεφτα για
οποιον τον αγορασει

Αποσυνδεδεμένος gihal

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #33 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 13:25 »
χειροτερος ατμο απο αυτον δεν υπαρχει εντελως πεταμενα λεφτα για
οποιον τον αγορασει

Ναι οκ αλλά παράθεσε και τους λόγους σου για να ξέρει ο κόσμος γιατί είναι ο χειρότερος. Ούτε εγώ τρελλάθηκα αλλά έγραψα 2 λογάκια απο την εμπειρία που είχα με τον συγκεκριμένο ατμο για 1 εβδομάδα.

Φιλική συμβουλή  ;)

Αποσυνδεδεμένος ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #34 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 17:44 »
πήρα και εγώ τις αμπούλες του i want και της εβαλα στο giant η μια αμπούλα δουλεύει πολύ καλά αλλά η 2η έχει διαρροή υγρού απο κάτω μόλις την γέμισα για πρώτη φορά και μετά απο καμιά 10ρια τζούρες άρχισε η διαρροή απο κάτω. επίσης και στης 2 αμπούλες παρατήρησα τα μαύρα στίγματα μπορεί η nobacco να μας απάντησή?

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #35 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 18:33 »
Τελικά μου φαίνεται ότι συνυπάρχουν δυο νήματα για το ίδιο προιόν, ένα που το αναφέρει ως bio-bud κι ένα που το αναφέρει ως i-want.
Οπως βλέπω, μάλλον το προιόν δεν άρεσε και ίσως είναι η πρώτη φορά που κανείς δεν άντεξε να το πετάξει πριν αυτό καεί από μόνο του.
σ΄αυτούς είμαι κι εγώ μετά από 7 μέρες συμβίωσης με δυο bud που όμως τους χρησιμοποιήσα παράλληλα με άλλο η.τ.
Οντως, μετά το giant περίμενα το νέο και παρόμοιας τιμής προιόν να είναι κατι ισάξιο.

Αποσυνδεδεμένος bourcos

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
  • knowledge is power
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #36 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 13:25 »
Τον συγκεκριμένο ατμοποιητή τον δοκίμασα και εγώ, πριν 3-4 μέρες.
Αρκετή γεύση καμένου, μετά από 2-3 γεμίσματα μαζί με το καμένο ήρθε και το πλαστικό.Περιττό βέβαια να πω ότι η γεύση του υγρού απλά δεν υπάρχει
Καθόλου χτύπημα (υγρά 18mg από NoBacco)
Καθόλου διαρροές
Ξανά πίσω στο Ego-T και στο Giant.
Επειδή όμως η ιδέα του want μου αρέσει, θα ξαναπροσπαθήσω σε λίγο καιρό, μπορεί ο κιτρινιάρης που τους έφτιαξε να βελτιωθεί !!!

Αποσυνδεδεμένος wikiVR

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #37 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 19:26 »
Δοκίμασα κι εγώ τον i-want, σε μπαταρία από giant.

Παρομοίως με άλλους συν-ατμιστές, συνάντησα μειωμένη γεύση σε σχέση με τα carto του giant, συχνά γέυση καμένου-πλαστικίλας, λιγότερο χτύπημα και, καθώς χρησιμοποιώ Mystique (Golden Margy 12mg), παλεύω με σύριγγες (για όσους δεν ξέρουν, τα μπουκαλάκια Mystique δεν έχουν ρουξουνάκι για να μπει το πλαστικό "βελονάκι").

Βέβαια, για να μην γκρινιάζουμε και συνέχεια, βρήκα 1-2 κολπάκια για να βελτιωθεί η κατάσταση.
Κατά τη γνώμη μου το πρόβλημα είναι η ελλειπής τροφοδοσία υγρού.

Οπότε, φροντίζω να ανοίγω κάθε τόσο την ταπίτσα του τανκ για να παίρνει αέρα και να εξισώνεται η πίεση (με λίγο φύσημα κατεβαίνει και λίγο παραπάνω υγρό, αλλά προσοχή στις υπερχειλίσεις) και, παράλληλα, έχω τον ατμο λίιιιιγο ξεβίδωτο (κάτι λιγότερο από 1/16 της στροφής).

Δεν εξαφανίζονται τα προβλήματα, απλώς αμβλύνονται αρκετά.

Αποσυνδεδεμένος bourcos

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
  • knowledge is power
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #38 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 20:13 »

ανοίγω κάθε τόσο την ταπίτσα του τανκ για να παίρνει αέρα και να εξισώνεται η πίεση (με λίγο φύσημα κατεβαίνει και λίγο παραπάνω υγρό

Πολύ έξυπνο, θα το δοκιμάσω.

Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #39 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 20:35 »
Μια απο τα ίδια και για μένα, από γεύση  πολύ πλαστικίλα ρε παιδιά χάθηκε κοτζάμ Tribeca... Σχεδόν καθόλου χτύπημα στο λαιμό και με 12mg η Tribeca. Επειδή αγόρασα δύο tankomizer θα το δοκιμάσω και με άλλη γεύση μήπως και φταίει το υγρό!!!! :tongue_smilie:

Και ένα καλό νέο...Την άλλη εβδομάδα η Nobacco φέρνει τα hybrid ή echo cartomizer των 3 ml σε Dual Coil.
Πιστεύω πως θα είναι μια super λύση για πολύ κόσμο. Θα δείξει... ;)

Αποσυνδεδεμένος qyte

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #40 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 21:49 »
Καταρχάς καλησπέρα σας,
Είμαι ένας εντελώς αρχάριος χρήστης Ηλεκτρονικού καπνίσματος (εδώ και μία εβδομάδα δηλαδή), και ξεκίνησα με το Nobacco i-want καθώς μου φάνηκε πολύ καλό το ότι έχει να φαίνεται η ποσότητα του υγρού. Όλα ως τώρα πάνε πολύ καλά αλλά έχω τα εξής 2 προβλήματα.
Καταρχάς απο τους 3 ατμοποιητές που είχε μέσα το πακέτο οι 2 μου χάνουν διαρκώς υγρά μέχρι στο σημείο να μου έρθει χύμα υγρό στο στόμα.
Ο τρίτος ατμοποιητής προς το παρόν ευτυχώς είναι εντελώς αψεγάδιαστος και δεν χάνει σχεδόν καθόλου (εκτός αν ξεχαστώ και φυσήξω αντι να ρουφάω).
Δυστυχώς και ένας φίλος μου που τα πήραμε σχεδόν μαζί είχε σχεδόν το ίδιο πρόβλημα ( αυτουνού ήταν και οι τρείς ατμοποιητές της διαρροής και άλλαξε τον έναν απο εκεί που τα αγοράσαμε και ο καινούργιος που πήρε, ο τέταρτος δηλαδή, είναι όπως σας λέω χωρίς να χάνει υγρό στο κάτω μέρος που βιδώνει).
Το δεύτερο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι οτι ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ που γεμίζω υγρό μετά όταν ρουφάω για αρκετή ώρα αισθάνομαι ότι κανει μπουρμπουλήθρες και δεν ρουφάει καλά. Αυτό φτιάχνει μετά απο κάποια ώρα χωρίς να μπορώ να προσδιορίσω ακόμα πως και γιατί. :wall:

Πάντως όταν φτιάξει και ρουφάω χωρίς "εμπόδιο" οφείλω να παραδεχτώ ότι είναι το κάτι άλλο.
Πραγματικά μου αρέσει πολύ περισσότερο απο κ.τ.

Θα ήθελα της βοήθεια σας πάνω σε αυτά τα 2 προβλήματα μήπως μπορέσω να καταλάβω αν κάνω κάτι λάθος και το διορθώσω. :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Benzoz

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #41 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 22:05 »
Καλησπέρα ειναι μολις η δευτερη μερα μου με Η/Τ διαλεξα το I-want οππως και εσυ κανενα προβλημα με διαροες το μονο προβλημα που εχω ειναι πως να αλαξω υγρο στον ατμοποιητη ενοω να αδιασω αφτο που εχει και να βαλω ενα διαφορετικο και ο ηχος που ακουγετε στο πατημα του κουμπιου οταν κανω τζουρα.
οσο για αφτα που ανεφερες μπορεις να περιμενεισ να τελειωσουν τα παιδια τα reviews να δουμε τη εχουν να πουν και αφτοι σαν πιο εμπειροι.
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3845.msg120734.html#msg120734

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #42 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 22:07 »
Καταρχάς καλώς ήρθες στην παρέα μας.
Περνα όμως απο την αυτοπαρουσίαση νέων μελών να σε γνωρίσουμε.
Εάν πας στην εταιρία NOBACCO θα σε εξυπηρετήσουν και θα σου πουν τι κάνεις λάθος.   
Δες και το link που παραθέτει το μέλος Benzoz.

Αποσυνδεδεμένος Pavlatoras

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #43 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 22:20 »
Τον want ατμοποιητή τον έχω εδώ και 2 ώρες περίπου και τον παιδεύω και κατά τη γνώμη μου για τις μπουρμπουλήθρες μετά το κάθε γέμισμα φταίει πως όταν βγάζουμε το λαστιχένιο πόμα από το tank μπαίνει ελευθερα αέρας στο tank και έτσι κατεβαίνει περισσότερο υγρό στο φιτίλι από όσο πρέπει με αποτέλεσμα να μπαίνει υγρό στο άνοιγμα που περνάει ο ατμός για να έρθει στο επιστόμιο.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 11, 2011, 23:36 από Pavlatoras »

Αποσυνδεδεμένος Benzoz

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #44 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 22:45 »
εμενα το χρουτσου χρουτσου που ακοθγετε δεν με ενοχλει ισα ισα μου θημηζει τον ηχο που εκανε το Davidoff οταν τραβαγα τσουρα κανενα υγρο δεν εχει ερθει στο στομα μου προσ το παρον απολυτα ικανοποιημενος ισος η καλητερη επιλογη με την ελαχιστη εμπειρια που εχω ωσ τορα...!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8369 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180714 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34017 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536551 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59850 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237648 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 597 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15836 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136170 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085388 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35458 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10299 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12