vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

512 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, manoslykos, taskol65, th3ofilos

Twitter

Want, i-want clearomizer

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #15 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 08:51 »
Φιλοι συνατμιστες  καλημερα εχω αγοράσει και εγω εναν ατμοποιητη want tiw nobacco για να τον δοκιμασω και ιδα κατι που δεν μου αρεσε απο τον πρώτη μερα δεν ξερω τι ειναι άπλα το διχνω σε φωτο ( ανεβενουν ) θα παρακαλούσα καπιον κύριο απο τιν nobacco να μας διαφώτιση τι ειναι η μαυρίλα που φενετε στην βαση του τανκ ¨?  :confused1:


Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #16 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 08:55 »



Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #17 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 09:02 »
αποκλειεται να ειναι η ιδια μαυριλα που βλεπουμε στα φυτιλια μας(ιαττυ-α2) και επειδη εχει μαζι την αμπουλα να ψιλοδιαλυεται στο υγρο...???? :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #18 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 09:05 »
αποκλειεται να ειναι η ιδια μαυριλα που βλεπουμε στα φυτιλια μας(ιαττυ-α2) και επειδη εχει μαζι την αμπουλα να ψιλοδιαλυεται στο υγρο...???? :hmmm: :hmmm: :hmmm:
δεν αποκλιετε αλλα και αυτο να ειναι ειναι καλο που διαλιετε στο υγρο που ατμιζουμε  :confused1: :confused1: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #19 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 09:11 »
δεν αποκλιετε αλλα και αυτο να ειναι ειναι καλο που διαλιετε στο υγρο που ατμιζουμε  :confused1: :confused1: :dontknow:

δεν ξερω..αν ειναι καλο(που χλωμο και να ειναι)αλλα..νομιζω πως γινεται με ολους τους ατμο....σε αλλους το βλεπουμε και σε αλλους οχι... :hmmm: :hmmm:
εφ'οσον ειναι κατι που καθεται στην αντισταση η οποια ειναι αυτη που κανει την ατμοποιηση...νομιζω πως σε ολα ατμιζουμε και κατι απο αυτη την καρβουνιλα...(με  μονη διαφορα οτι στους επισκευασιμους μπορουμε να αλλαζουμε φυτιλια αντιστασεις κτλ) ::) ::) ;)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #20 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 09:19 »
οι δικοί μου bud πάντως παραμένουν πεντεκάθαροι. Αρα δεν είναι φαινόμενο που αφορά όλους τους bud.
τώρα, αυτό που λες girlplay, χωράει κάποια συζήτηση.
Από τους "φυτιλάδες" άκουσα να λένε ότι αλλάζουν φυτιλοαντίσταση συνήθως στη βδομάδα.
Με νορμάλ χρήση, έναν κάρτο της ποιότητας του bud, δεν πρέπει ούτως ή άλλως να το κρατάς πάνω από βδομάδα. Μην ξεγελιέσαι από την τιμή του στην Ελλάδα. Εδώ σπάνια κυκλοφορούν τα ανταγωνιστικά με αυτό προιόντα, αυτά δηλαδή που αγοράζεις με την πεντάδα, όσο περίπου έχει ένας bud εδώ. Ετσι, ξεγελιέσαι ότι πρόκειται για ακριβό προιόν με μεγάλη διάρκεια ζωής και έχεις τις αντίστοιχες απαιτήσεις.

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #21 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 09:31 »


δεν ξεγελιεμαι...εχω ψωνισει απ'εξω και ξερω καλα πλεον την τραγικη διαφορα των τιμων...και ισως τυχαια..πολλες φορες και καλυτερης ποιοτητας :idiot1:
Παντως προσωπικα με τον Α2 μου...η αντισταση/φυτιλι μου μαυριζει στο μπαμ...την ιδια μερα μπορω να πω...απλος με dry burn ισιωνει...στη βδομαδα αναγκαστηκα αλλαγη γιατι εχει πεσει και η αποδοση του...(νομιζω τουλαχιστον :hmmm: :hmmm: )Γι αυτο λεω...οτι πανω κατω...σε ολα το ιδιο παιζει...(ετσι φαινεται σε μενα τουλαχιστον :hmmm: :hmmm: :hmmm: ::) :-[ :-[ )


διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 18, 2012, 19:16 από petra »

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #22 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 09:39 »
και μενα στην μερα μου τα εβγαλε αυτα αλλα νορμαλ χριση και ατμομιχανη δεν πανε μαζι  :dontknow: στους δικους μας ομος κελι δεν ερχετε σε επαφη τα καταλιπα και το υγρο θελω να πω δεν διαλιοντε τα καταλιπα μεσα στο υγρο (αν ειναι καταλιπα !!!!!! )

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #23 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 10:10 »
Δεν τον άντεξα ούτε ώρα και εξηγώ:

Καλό throat hit
Απουσία γεύσης
Πολλή σφιχτή τζούρα
Γέμισμα όχι τόσο εύκολο όσο υποστηρίζουν
Ένταση μηδενική

Αποτέλεσμα, τον έστειλα πίσω να μου πουν αν έχει πρόβλημα ο ατμο η εγώ  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος striker

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #24 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 10:14 »
O atmo το εχει το προβλημα και εκτος των αλλων, στις ''μεγαλουτσικες'' τζουρες :tongue_smilie: , εντονο καμμενο!!! :angry_orange:
Τον εβαλα ηδη στην ακρη!!! :bye:

Αποσυνδεδεμένος VirusPlus

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #25 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 10:43 »
Όπως έχω γράψει, στο threat του BUD, κάτω από το κεραμικό της αντίστασης υπάρχει ένα πλαστικό!? "υφασματακι" το οποίο λιώνει με την θερμότητα, στο οποίο πιθανότατα οφείλεται η στεγανότητα αυτών των ατμο αλλά κ η άσχημη γεύση και μάλλον και η μαυρίλα.

Αποσυνδεδεμένος foxergr

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα, είναι ατμός....
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #26 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 11:37 »
γειά σας και πάλι παιδιά καλημέρα.

το δικό μου tanko δεν είχε κατω απο το πήλινο τίποτα πλαστικό μονο μια ασπρη κολλα. και πάλι έχει απαίσια γεύση... δεν ξέρω τι φταίει... τελευταία μου εντύπωση είναι το φυτιλάκι πάνω στο οποίο ειναι τυλιγμένη η  αντίσταση.

όσο για το καφέ σκηνικό μέσα στο τανκ είναι καμένο φυτίλι που όπως ανεβαίνουν οι μπουρμπουλίθρες ατμίζοντας το παρασερνουν προς τα πάνω και μπαίνει μέσα. το έχω αναφέρει και εδώ.

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3661.msg116940.html#msg116940

και σίγουρα δεν είναι ότι καλύτερο...

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #27 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 09:11 »
Δεν ξερω τι λετε εσεις, αλλα ο συγκεκριμενος ατμοποιητης ειναι σωτηριος για την τσεπη. :idiot1: :idiot1: :idiot1:
Εξηγουμαι.
Τελος τα πεταμενα λεφτα σε αναζητηση γευσεων, υγρων, νικοτινης. Βρεθηκε επιτελους κατι που τα εξομαλυνει ολα αυτα, και μπορει ο καθενας απο εμας να ατμισει την "υπεροχη γευση πλαστικου" οτιδηποτε και αν βαλει μεσα.
Ιδια γευση - χτηπημα με αυτον τον ατμοποιητη εχουν τα ceo 18mg, usamix 18mg και applepie 0mg.
Δοκιμασα και αργα το βραδυ, οταν πλεον η γλωσα εχει μπουχτισει, και αρχιζουν να χανονται οι γευσεις, αλλα το τανκομαιζερ ηταν σταθερη αξια. 
Ντουμανι αφθονο και πλαστικιλα στο φουλ.
Σφιχτη τζουρα δεν μου εδωσε, γιατι επερνε αερα απο 100 τρυπες, λογω adaptor 901-510 σε μπαταρια hybrid.

Δεν θα μπω στη λογικη του "πιθανως ελλατωματικου" ατμοποιητη. Για μενα ηταν ο πρωτος και τελευταιος.

(Δεν ειμαι κακος, τσαντισμενος ειμαι που μπηκα στο τριπακι της δοκιμης, και εφαγα φωλα) 

Αποσυνδεδεμένος Thodoris

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #28 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 10:21 »
Μια από τα ίδια και εγώ παιδιά.
Πήρα 2 από nobacco για να δοκιμάσω και αποδείχθηκε ότι ήταν τα 10 πιο πεταμένα ευρώ της χρονιάς. Σφικτή τζούρα που σου φεύγουν τα σαγόνια για να ατμίσεις και πλαστικίλα του θανάτου από την αρχή μέχρι το τέλος. Δυό μέρες το πάλεψα μήπως στρώσει η γεύση τους και τελικά τους πέταξα και τους δύο και βρήκα την υγειά μου.
Άσε που ανησυχώ λίγο σχετικά με το πόσο υγιεινό μπορεί να είναι να ατμίζεις όλη αυτή την πλαστικούρα! :confused1:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Want, i-want clearomizer
« Απάντηση #29 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 10:28 »
Αυτήν την "καφετίλα" στο υγρό την έχω δει πολλές φορές πάντως.
Π.χ
Αtomizers Αν φυσήξω έναν πχ 901 LR μετά απο μερικές ημέρες χρησης βγαίνει καφετί υγρό
Cartomizers. φύσηξα έναν dual coil που ατμίζω μερικές ημέρες . Τα ίδια.
Carto-tank μετά απο 1-2 ημέρες το υγρό κιτρίνισε. Αν το άφηνα περισσότερο θα καφέτιαζε...
Αυτό λογικά προέρχεται
-απο το υγρό το οποίο με τη θερμοκρασία της αντίστασης αλλάζει χρωμα ή καρβουνιάζει
-απο τις χρωστικές των αρωμάτων οι οποίες δεν εξατμίζονται και συμπυκνώνονται συνεχώς.
-από υγρό που καρβουνιάζει επάνω στην αντίστση/φιτίλι και διαλύεται στο υγρό
-'ισως και απο τον πολυεστέρα όταν κιτρίνίσει (για καρτο)

Απο το φιτίλι αμφιβάλλω προσωπικά ότι προέρχεται.
Στο φιτίλι επικάθεται/κολλάει καρβουνιασμένο υγρό, το ίδιο το φιτίλι δεν νομίζω ότι καρβουνιάζει  (υπό την προυπόθεση ότι το φιτίλι είναι fiberglass)
γιατί το fiberglass δεν περιέχει άνθρακα άρα είναι αδύνατον να καρβουνιάσει.
Αν τώρα στο συγκεκριμένο ατμ το φιτίλι είναι από άλλο υλικο τότε δεν ξέρω..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8383 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180771 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34042 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536729 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59898 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237776 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 604 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15928 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136190 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085416 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35482 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10327 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12