vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

270 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, tasos1976, manoslykos, babis1993

Twitter

Kayfun Prime by SvoëMesto

Αποσυνδεδεμένος MAFAKA

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #240 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 11:45 »
[member=17746]paloukaros[/member]
Μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι...

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #241 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 12:15 »
Παιδια ειναι θεμα δικο μου, ο ατμο ειναι μια χαρα κατι κανω λαθος εγω στανταρ γιατι αυτο το θεμα το εχω γενικα με ολους σχεδον, δηλαδη μετα απο ωρα να μπουκωνει η τζουρα μου.

Απο βαμβακι βαζω cotton bacon.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #242 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 12:25 »
Θα σου έλεγα να αλλάξεις το βαμβάκι σου με κάποιο τύπου pad (koh gen do κλπ ) ή το Native wicks (στο σακουλάκι, όχι του "κουτιού" ) και να τσεκάρεις ξανά. Επίσης μην τραβάς πολύ δυνατές τζούρες (αν το κάνεις αυτό ) σε σφιχτό ατμοποιητή..  :)

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #243 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 12:27 »
Μακη εκει που νευριάζω ειναι οτι δεν τραβαω δυνατα τζούρες ειναι χαλαρες, η βαζω πολυ η απλα δεν το τοποθετω καλα δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο εχω δοκιμασει τα παντα

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #244 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 12:28 »
Παιδια ειναι θεμα δικο μου, ο ατμο ειναι μια χαρα κατι κανω λαθος εγω στανταρ γιατι αυτο το θεμα το εχω γενικα με ολους σχεδον, δηλαδη μετα απο ωρα να μπουκωνει η τζουρα μου.

Απο βαμβακι βαζω cotton bacon.

Συμπάσχον εδώ. Ειδικά σε ατμοποιητές με τρύπα/τρύπες από την μια μόνο μεριά. Π.χ. doggystyle & kayfun lite ποτέ δεν κατάφερα να ατμίσω. Πολύ σύντομα μπουκώναν.
Με phenomenon/cloudone κάπως καλύτερα τα πράματα, όχι πως δεν μπουκώναν, απλά φυσούσα από τις τρύπες της μιας μεριάς και έβγαινε το υγρό από τις τρύπες της
άλλης. Με Kayfun Prime, πάλι μου μπουκώνει. Άμα φυσίξω από το στόμιο δεν διορθώνεται, ούτε αν τον γυρίσω ανάποδα και φυσίξω από τις τρύπες εισαγωγής αέρα.
Η μόνη σωτηρία από το μπούκωμα είναι να βγάλω βάση, να την πλήνω, να την φυσίξω/τινάξω καλά και να βάλω φρέσκο βαμβάκι. Και με Siren 1 τα ίδια, όσο τον άτμιζα,
τίγκα μπουκωμένος. Και τον Ares που δουλεύω τώρα, ημι-μπουκωμένος και αυτός... προσωπικά λύση δεν βρήκα, 2 χρόνια το ψάχνω το θέμα, δεν φταίνε τα στησίματα μου,
οφείλεται -μάλλον- στον τρόπο που ατμίζω, αλλά δεν καταλαβαίνω τι να αλλάξω (πέρα από το να κάνω λιγότερο τακτικά τζούρες που μου είναι αδύνατον). Κάπως έτσι
κατάληξα σε Kayfun V5 ως βασικό εδώ και ενάμισι χρόνο (όχι πως είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, αλλά...). Δεν μου μπουκώνει συχνά και αν συμβεί, τουλάχιστον ξεμπουκώνει
πιο εύκολα από τους υπόλοιπους... A! και για τα βαμβάκια που γράφουν κάποιοι, είτε με KGD/Muji, είτε με Cotton Bacon, το ίδιο αποτέλεσμα...

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #245 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 12:35 »
FML ετσι ακριβως ουτε βαμβακια ουτε τίποτα παντα το ιδιο πραγμα, χαλαρες τζουρες βατ βολτ αμπερ 3φασικο βαμβακια οοοολα τα πιθανα τα τσεκαρα ακρει δεν βγαίνει 

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #246 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 12:52 »
Το σίγουρο είναι ότι δεν ταιριάζουν όλα σε όλους, εγώ απλά στεναχωριέμαι όταν κάποιος δεν μπορεί για οποιονδήποτε λόγο να απολαύσει τέτοιου τύπου διαμάντια.

Έχω και φίλο μου απλά δεν μπορεί να τραβήξει απαλή τζούρα, του έδωσα eviva για δοκιμή και στη δεύτερη τζούρα τον πλημμύριζε. Τον έπιανα στα χέρια και δούλευε κανονικά, του τον έδινα ξανά και πάλι πλημμύρα. Και το χειρότερο ήταν ότι δεν καταλάβαινε κι ο ίδιος ότι τραβούσε πιο δυνατά απ' όσο χρειαζόταν, του το έλεγα και δεν μπορούσε να το καταλάβει, πόσο μάλλον να το εφαρμόσει κιόλας.

Δεν ξέρω αν είστε στην ίδια κατηγορία ή αν όντως υπάρχει τέτοια "κατηγορία" ατμιστών, ίσως απλά οι ατμοποιητές που έπεσαν στα χέρια σας να είχαν όντως κάποιο πρόβλημα, τόσα έχουν δει τα μάτια μας.

Δεν έχω κάτι άλλο να προτείνω, ευχή μόνο να βρείτε αυτό που θα σας καλύπτει απόλυτα για πολύ πολύ καιρό. :)

Αποσυνδεδεμένος christz

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #247 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 13:04 »
για να μπουκώνει το πιθανότερο είναι υπέρτροφοδοσια,μάλλον από το πολύ βαμβάκι
για να γίνω πιο σαφής δοκίμασε να κόψεις πιο κοντό το βαμβάκι ώστε να ακουμπά ομαλά στα λουκια και να μην κάνει μπαλάκια διπλα στην αντίσταση κάπως έτσι
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 03, 2018, 13:57 από christz »

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #248 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 13:17 »
Μαλλον ειναι υπερτροφοδοσια φιλε μου αλλα ποσο ποιο λιγο να βαλω εφτασα σε σημειο να μπαινει το βαμβάκι σχεδον μονο του...δεν λεει να δινω καθε 2 εβδομαδες σχεδον λεφτα για βαμβακι. 

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #249 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 13:38 »
Γενικά μιλώντας, η υπερτροφοδοσία είναι αποτέλεσμα λίγου βαμβακιού.
Δοκίμασε να αυξήσεις λίγο την ποσότητά του στο επόμενο στήσιμο..

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #250 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 13:45 »
Διστυχως θα γινω γραφικος αλλα δεν γίνετε αλλιώς, και αυτο ειναι δοκιμασμένο σαν ποσοτητα μιλωντας ετσι

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #251 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 14:23 »
ε τοτε ελα να τον στησουμε παρεα να δουμε τι συμβαινει ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #252 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 14:28 »
Φίλε eternal δες κάτι ακόμα αν και όταν τον στησεις ξανά, όταν έχεις κλειστά τα υγρά (τέρμα βιδωμενη καμπάνα δηλαδή ) και γεμίσεις υγρό από πάνω, μήπως τυγχάνει την ώρα που βιδώνεις το καπάκι να βγαίνουν μπουρμπουλήθρες από το κάτω μέρος της καμπάνας;

Βέβαια εσύ το πρόβλημα δεν το έχεις μόνο μετά το γέμισμα του τανκ..

Βρε μήπως σου έχει ξεβιδώσει το pin στα εσωτερικά της βάσης και παύει να υπάρχει στεγανοποίηση στο τανκ; Έχεις τσεκάρει να βγάλεις τον 510 από κάτω και την εξαγωνη "πλάκα" του ατμοποιητή αν το μικρό "παξιμαδάκι" (το pin του αέρα είναι βασικά αυτό ) που βρίσκεται στα "μέσα" είναι σχετικά σφιχτό; Έχει oring στο σημείο που αν χαλαρώσει απ' το ξεβίδωμα του pin.. ;)

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #253 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 14:34 »
Μακη οταν γεμίσω γυρισω αναποδα να φυγει ο αερας και ανοιξω την καμπανα μεχρι να βγαλει μπουρμπουληθρα ολα καλα, μετα απο λιγο μπουκωνει κλείνω την καμπανα και ατμιζει οπως πρεπει και τούμπαλιν. Μακαρι να μπορουσα να ερθω φιλε αλλα εχω τοσο λιγο χρονο ασε που εχω χασει καθε ορεξη ειλικρινα

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #254 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 14:35 »
Μακη αν συνέβαινε  αυτό θα ειχε διαρροές στον πολο

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180291 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8264 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33895 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534600 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59707 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237213 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 545 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14038 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136090 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085151 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35308 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10089 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12