vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

505 επισκέπτες, 10 χρήστες
maprix, dkostas, bloodlessz, grag, Lazy Dog, Jorge, Tem, lidbab, manoslykos, th3ofilos

Twitter

Kayfun Prime by SvoëMesto

Αποσυνδεδεμένος ZEEK

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #435 στις: Μαΐου 19, 2018, 03:34 »
στο καπακι τα χεις και τα 2 οριγκ?εμενα μου χε φυγει το ενα και ειχα το ιδιο προβλημα

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #436 στις: Μαΐου 19, 2018, 03:46 »
Αν εννοεις εκει που ανοιγουμε για να συμπληρωσουμε υγρά ναι, ενα στο σπειρωμα και ενα το μικρο μεσα.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #437 στις: Μαΐου 19, 2018, 04:11 »
... λες για 1.5 με 2 στροφες εγω ανοιγω 1 και εχω θεμα φαντασου....
Ξαναδιευκρινίζω ότι ο δικός μου είναι κλώνος. Το τονίζω επειδή έχω διαβάσει από αρκετούς ότι εκεί διαφέρει σημαντικά από τον γνήσιο. Σε εσένα μπορεί ακόμη και η μία περιστροφή να είναι πολύ. Αναφορές σε αυτό κάνει ο Μπουσάρδος (μιλάει ακόμα και για 1/4 της περιστροφής αρχικά) στα 14:10, 19:30, 35:30 & 42:30, εδώ:


Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #438 στις: Μαΐου 19, 2018, 19:25 »
Φίλε μου η λύση είναι μία.... Αγοράζεις έναν εύκολο, φθηνό και αξιόπιστο ατμοποιητη (δηλαδή έναν κλώνο doggystyle) και ασχολησε πλέον χαλαρά με τον prime μέχρι να βρεις το σεταπ που σου ταιριάζει.
Δυστυχώς όταν παλεύουμε τον μοναδικό ατμοποιητη που έχουμε, πολλές φορές δεν έχουμε την υπομονή να κάνουμε πολλούς πειραματισμους και τα πράγματα γίνονται χειρότερα.
Θεωρώ και εγώ πάντως ότι στήνεις με λάθος ποσότητα βαμβακιού.
Ο prime αποδίδει απροβληματιστα σε πυρήνα 2μμ και ελάχιστο βαμβάκι στις οπές, που να είναι κομμένο όμως έως την περίμετρο της βάσης πριν το γυρίσεις στις φωλιές (δηλαδή σχετικά μακρύ).

Στάλθηκε από το G3311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος JohnT

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #439 στις: Μαΐου 19, 2018, 20:51 »
Κλεισε τελειως τα υγρα. Αν ειναι αναπληρωση κανε 2-3 τζουρες με κλειστα υγρα. Αν ειναι πρωτο γεμισμα μετα απο πλυσιμο-καθαρισμα βαλε υγρο με κλειστα τα υγρα. Γυρνατον αναποδα και ανοιξε μιση στροφη η τρια τεταρτα. Γυρνα τον κανονικα και ατμισε. Αν γουργουριζει ακομα τοτε η εχεις θεμα με ορινγκ η με βαμβακι. Γενικα παιξε μαζι του να το βρεις μονος σου. Αλλιως παρε αλλον ποιο "ευκολο" και ξαναπιαστον μετα απο καιρο με ποιο καθαρο μυαλο. Εγω παροτι εχω κλωνο με αλλαγμενα ολα τα ορινγκ σε γνησια μολις βρηκα που με ικανοποιει το παιξιμο του δεν τον αλλαζω με τιποτα. Καθημερινα στην δουλεια αυτον παιρνω. Μετα σπιτι παιζω με τους αλλους. 

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #440 στις: Μαΐου 19, 2018, 22:32 »
Παιδια λετε για πειραματισμούς και καιρο να ασχοληθω, εχω αναφερει οτι ασχολούμαι μαζι του τουλαχιστον 4 μηνες με σχεδον καθημερινα στησιματα

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #441 στις: Μαΐου 19, 2018, 22:44 »
Σε ποιά τρύπα έχεις τον αέρα? Βάλτον στην επόμενη μεγαλύτερη και δοκίμασέ τον εκεί για μια μέρα

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #442 στις: Μαΐου 19, 2018, 22:49 »
Στην 4, αλλα δεν κανω πνευμονικη.

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #443 στις: Μαΐου 20, 2018, 00:20 »
Εχεις θεμα με το πανω καπακι μαλον.Κλασσικο θεμα και στον κλωνο.Ριξε μια προσεχτικη ματια στις εγκοπες που εχει το καπακι αν ειναι χαραγμενες σωστα και εαν ειναι ιδιες και στις δυο πλευρες.Στον κλωνο σε αρκετα κομματια υπηρχε ανομοιομορφια στο χαραγμα και δεν αποσυμπιεζε σωστα το τανκ τον αερα.Λυνοταν το θεμα με την απουσια του oring.Προσπαθησα να λιμαρω λιγο τις εγκοπες να ειναι ιδιες και στις 2 πλευρες και τα εκανα χειροτερα.Πλεον ακομα και με μιση στροφη ανοιγμα αρχιζει τις υπερτροφοδοσιες και τον παρατησα μεχρι να βρω σωστο καπακι.Χαλαστηκα απιστευτα γιατι τον θεωρω τον κορυφαιο σε ενταση και αποδοσης γευσης.Αυτα εφοσων εχεις σωστη ποσοτητα βαμβακιου διοτι νομιζω ο prime θελει μπολικο μπολικο.

@Απο εδω ξεκιναει το προβλημα
https://www.fasttech.com/p/9617588
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 20, 2018, 00:29 από panoskatz »

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #444 στις: Ιουλίου 01, 2018, 15:54 »
Αγόρασα ένα σετ ανταλλακτικά ορινγ και σκέφτομαι να τα αλλαξω προληπτικά. Δεν έχει κάποιο θέμα, μόνο οι βίδες για τις αντιστασεις φαίνεται να θέλουν αλλαγή, εχουν φαγωθεί λίγο.

Επειδή πολλές φορές σε τανκατους έχω δει πρόβληματα ΜΕΤΆ από αλλαγή ορινγ, επειδή είναι πολλά και δεν ξέρω ποιο μπαίνει που, επειδή η πρεσβυωπια μεγαλώνει, ήθελα να ρωτήσω πρώτα, έχει αλλάξει κανεις όλα τα ορινγ στον prime, και αν ναι, αντιμετωπίσε κάποιο πρόβλημα μετά την αλλαγή οπως διαρροές, αλλαγή συμπεριφοράς κτλ?

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #445 στις: Ιουλίου 01, 2018, 17:52 »
Εγω οταν τα αλλαξα αν εξαιρέσεις οτι ετσι και αλλιώς ειχα θεματα και πριν με το στησιμο, διαρροες δεν ειχα, βεβαια με τα pads μια χαρα ειναι τωρα που δοκίμασα ουτε το υγρο τελειωνει γρηγορα ουτε τιποτα.

Αποσυνδεδεμένος Mousis

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #446 στις: Ιουλίου 02, 2018, 21:52 »
Καλησπέρα,
Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει ανταλλακτικό για την βάση εκεί δηλαδή που βάζουμε την αντίσταση
Έπεσε και χάλασαν οι σπείρες, και δεν βιδώνει...

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος PNS

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
  • Everybody Lies
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #447 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2018, 06:44 »
Την καλημέρα μου και από εμένα... Καλό Σαβ/κο σε όλους εύχομαι. 5η μέρα σήμερα με τον kayfun στα χέρια μου. Και είναι ο λόγος που γυρνάω στις mtl ρίζες μου. Η κατανάλωσή του μου φαίνεται μια χαρά. Δεν μπορώ να πω με σιγουριά γιατί μέχρι τώρα έπαιζα με drippers κυρίως και πνευμονικούς rta. Ικανοποιημένος είμαι. Μου φάνηκε πανεύκολος... με ότι βαμβάκωμα και αν έκανα ο prime δουλεύει άψογα. Διαρροές ούτε για αστείο... Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος. Και ερχόμαστε στο κεφάλαιο "γεύση". Δεν μπορώ να πω αν είναι καλύτερη η γεύση του από τον berserker που έχω ως άλλο τσιγαρίσιο. Με ίδιο στήσιμο και υγρό όμως... η γεύση του μου φάνηκε πιο απαλή. Πιο ισορροπημένη... Και ερωτώ τώρα: Έχω δίκιο? Ή έχω καταστρέψει κάθε γευστικό κάλυκα??? Αυτό πρέπει να δίνει ο prime? Ξέρω πως είναι υποκειμενικό το θέμα γεύση, και δεν έχω παράπονο γιατί όντως μου αρέσει η γεύση του, απλά θα ήθελα μια γενική εικόνα από τους πιο έμπειρους που τον έχουν...
Υ.Γ.1: Μια πρόταση θα ήθελα για στήσιμο. Πού δουλεύει καλύτερα? Ξεκίνησα στα 0.5-0.7 και μόλις χθες τον πήγα στα 1.24 για αλλαγή... Νιώθω πως μου αρέσει πιο πολύ σε subohm καταστάσεις...
Υ.Γ.2: Επειδή ο μόνος τσιγαρίσιος που είχα μέχρι τώρα είναι ο αγαπημένος μου berserker, οπότε αναπόφευκτα είναι και το μόνο σημείο αναφοράς για εμένα, ο prime τολμώ να πω πως παρότι τσιγαρίσιος, έχει κάποιες αεράτες καταβολές. Δε μου φαίνεται και υπερβολικά σφιχτός (κάτι που εμένα μου αρέσει πάαααααρα πολύ). Κάνω λάθος? Ή δεν ξέρω τι μου γίνεται?
Συγγνώμη για το σεντόνι και ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις :)

Αποσυνδεδεμένος wannabe

  • **
  • 288
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #448 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2018, 07:51 »
Προσωπικά του έχω βρει το στήσιμό του με 0.32 kanthal σε 2,5 πυρήνα γύρω στα 1.10 Ω.  
Όσο για τη γεύση, παίζει τα πάντα (γλυκά ή καπνικά) άψογα με αρκετή ανάλυση. Φαινόμενον δεν είναι, αλλά όπως γράφεις είναι Απόλυτα στεγανός κι αυτό είναι αξία ανεκτίμητη. Θέλει πάντως λίγο βαμβάκι και καθόλου στουμπωμένο για να δώσει όλη τη γεύση του.

(Πάντως... τον prime αεράτο δεν τον λες με τίποτα....)

Αποσυνδεδεμένος PNS

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
  • Everybody Lies
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #449 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2018, 08:15 »
 
Χαχαχαχα... όντως δεν τον λέω αεράτο. Ίσως έπρεπε να πω πως η ροή του αέρα μέσα του είναι άνετη. Μου φαίνεται τουλάχιστον αρκετά άνετη. Και ωραία βεβαίως... Το επιστόμιό του είναι αυτό που τα στενεύει όλα. Όσο για τη γεύση... η 1.24 που είχα μέχρι τώρα με ni80 με κούρασε πάρα πολύ... Έστησα ξανά σε 2 πυρήνα με ni80 στα 0.68Ω και μου φαίνεται πως μάλλον εδώ θα μείνω...

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 01, 2018, 14:47 από Cruiser79 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8437 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180826 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34081 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537005 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59958 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237894 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 612 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16120 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136224 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085472 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35532 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10374 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12