vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

526 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, bloodlessz, anetost

Twitter

ThinkVape Finder 167

Αποσυνδεδεμένος nikolis2000

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
ThinkVape Finder 167
« στις: Απριλίου 25, 2017, 14:34 »
Σαν gadgetακιας και αντρας (λειτουργιες αποδοση κτλ > εμφανιση) ποτε δεν κοιτουσα τα μοντακια μου να ειναι ομορφα η πρακτικα αλλα τι θα μου προσφερουν ως προς την αποδοση τους , οι πλακετες τους , τα ρευματα τους η αυτονομια να ειναι αυτα που ζηταω εκεινη την στιγμη μεχρι που επιασα το therion 75 στα χερια μου.Ξερω αλλο διαβασατε στον τιτλο , θα φτασουμε και στο Finder 167.
Επιασα που λετε το therion 75 στα χερια μου και επαθα πλακα με εμφανιση , υλικα κατασκευης και γενικα πραγματα που δεν με πολυενδιεφεραν μεχρι εκεινη την στιγμη και ετσι αποφασισα να το παρω.Ελα ομως που ο gadgetακιας μεσα μου και ηδη χρηστης 2 συσκευων με DNA200 δεν ικανοποιουταν με το 75 στον τιτλο.Οχι οτι τα φτανω αλλα ποτε δεν ξερεις.Επρεπε να τικαρω στο μυαλο μου και το futureproof.
Οποτε μετα απο πολυ ψαξιμο στο ιντερνετ πολυ διαβασμα και πολλα βιντεο κατεληξα στο finder 167.






Εχει την εμφανιση και τα ποιοτικα υλικα γενικα μαρεσει στο ματι οσο και το therion αλλα εχει την καινουργια πλακετα DNA250 που σημαινει οτι παει και μεχρι τα 167watt , και εχει ενσωματωμενη προστασια για αναποδη πολικοτητα των μπαταριων (παιρνει 2 18650 σε σειρα).Οπως προειπα δεν ειναι αυτα τα Watt μου.Αντε μεχρι 50-60 αν και το χερι μου πολλες φορες πηγε να πατησει "add to cart"  σε εναν TFV12.Αλλα η προστασια για αναποδη πολικοτητα την χρειαζομαι.Ποτε δεν ξερεις μετα απο ποσα ουισκι ή βοτκες ή και τα 2 μαζι χρειαζεται να αλλαξεις μπαταριες.





Η συσκευη ειναι στιβαρη δεν τριζει τιποτα δεν κουνιεται τιποτα και δεν ακουγεται και τιποτα.Το fire button θα ελεγα οτι ειναι πιο squishy απ'οτι θα ηθελα , τα πανω κατω εχουν τον σωστο clicky ηχο και η οθονη κλασσικη σε dna ειναι οτι πρεπει.






Τα υλικα κατασκευης λεει οτι ειναι εξωτικα.Ανθρακονημα , δερμα , τζαμι , και abalone στο κουμπι.Ανθρακονημα ο σκελετος?Αυτο το μαυρο μεταλλο?Χμ δεν ξερω.Το δερμα του δεν μυριζει οπως πολλοι "γκρινιαζουν" για το therion αλλα φαινεται να ειναι δερμα.Ασε που μπορεις να το πας σε ενα τσαγκαρι το καπακι και να στο αλλαξει και να ειναι σιγουρα δερμα.Η πανω και κατω επιφανεια ειναι σιγουρα ομως hardened glass και γιαυτο εβαλα απο ενα διαφανοειδες αυτοκολλητο για προστασια απο τις γρατζουνιες.Το abalone στο κουμπι no comment αν ειναι οντως , παντως ειναι πανεμορφο.







Δεχεται ανετα 25αριδες ατμοποιητες χωρις να προεξεχουν και ο πολος του φαινεται να ειναι αψογος οπως σε καθε dna συσκευη.
Στα του escribe.Ηρθε προεγκατεστημενο με καποια προφιλ για συρματα αλλα δεν ειχε καμια ρυθμιση για αντισταση συσκευης , thermal behavior κτλ.Δεν καθισα να τα ρυθμισω γιατι δεν πολυδουλευω θερμοκρασια και λιγο βαριεμαι.Το καλο ειναι οτι νιωθω απο escribe οποτε δεν ειναι βουνο και οταν μου ερθει η ορεξη θα τα κανω.Του εβαλα 2 καινουργιες vtc6 με τα προφιλ τους που βρηκα απο το ιντερνετ και απο τοτε το δουλευω σε power mode τις λιγες αυτς ημερες που το εχω.

Αν ξεχασα να αναφερω κατι ρωτηστε με στα σχολια.
Γενικα δεν ειναι ενας φτηνος 'κλωνος' η μια φτηνη εναλακτικη του therion.Ιδια τιμη εχουν.Το οτι δανειστικε πολλα στοιχεια στο σχεδιασμο του κανει μπαμ.Το θεωρω στο ιδιο επιπεδο ποιοτικα και εμενα με αφησε πολυ ευχαριστημενο και ενθουσιασμενο.Το κυκλοφορω σε βελουδινο πουγκακι ,του κραταω θεση οπου και να παω να μην ακουμπαει οπου να'ναι ,το χαιδευω μονο εγω και γενικα καινουργιο κοσκινακι μου και που να σε κρεμασω.
Αυτα απο εμενα ελπιζω να μην σας κουρασα με σεντονια :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8321 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180619 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33965 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536248 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59784 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237460 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 585 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15631 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136130 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085323 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35415 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10245 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12