vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

257 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Sergios, I.P, grag, camber, Tem

Twitter

Κάβειρος by GreekVapes

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #15 στις: Απριλίου 02, 2017, 12:47 »
[justify]@Ribot, καλημέρα. Καλά, υπέροχο κόρδωμα να με φέρνεις ως ατμοπαράδειγμα, βέβαια, το σπουδαιότερο είναι ποιος κερδίζει την εμπιστοσύνη του άλλου με ουσία και περιεχόμενο. Εγώ λοιπόν σαφέστατα θα εμπιστευόμουν εσένα κι όχι τον κάθε χλεχλέ Joe. Τόσο απλά.[/justify]

[justify]Προσωπικά, έχω καιρό να περάσω απ’ τον αγαπητό Κυριάκο, οπότε πιάστηκα αδιάβαστος. Βλέπω όμως καταπληκτική τροφοδοσία, όπως αναφέρεις κι εσύ, ή επίσης και το μπαμ ρεύμα, που αναφέρει ο Κυριάκος. Τέλος, η δική μου εντύπωση για τον Κάβειρο είναι πως, δεν μοιάζει κάπου συγκεκριμένα, ούτε σε πολλούς ούτε σε λίγους. Αν έχει υπεράριστη τροφοδοσία, αμεσότητα στα ρεύματα, μηδέν διαρροή, ε, τότε δεν έρχονται και πολλοί μνηστήρες ως αντίπαλοί του. Πόσο μάλιστα αν μιλάμε για το κεντρικό πηγάδι των 4mm, (τρελαίνομαι για τέτοια κεντρικά ανοίγματα, κι έχω τα δικά μου επιχειρήματα για τα + ενός τέτοιου σχεδιασμού, ειδικά αν καταφέρνει να παραμένει και τσιγαρίσιος χαρακτήρας και άνετες εισπνοές, ως επιλογές. / σχεδιαστική μαγκιά για μένα / πολλά μεγάλα ονόματα το επιλέγουν, κι όχι τυχαία / άποψή μου πάντα).  [/justify]

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #16 στις: Απριλίου 02, 2017, 13:16 »
Ευχαριστώ Τζο αλλά όπως και να το κάνουμε είσαι παράδειγμα, βλέπουμε τις παρουσιάσεις και ειδικά τις φωτογραφίες σου και ντρεπόμαστε.
Για τα υπόλοιπα θα έχεις καταλάβει ότι γράφω ό,τι βλέπω εγώ και όχι ό,τι ακούω, οπότε ναι, σε ό,τι αφορά την τροφοδοσία θα το πω χίλες φορές, είναι αριστουργηματική! Για τη στεγανότητα, τι άλλο να πω από ότι τον έχω μόνιμα ξάπλα κοντά στο 24ωρο και δεν υπάρχει δείγμα υγρασίας. Τον φέρνω στο στόμα, χωρίς το παραμικρό μπουρμπούλιασμα, τραβάει αέρα που λέμε και ξανά ξάπλα.
Για την αμεσότητα του ρεύματος που λες, το ακούω κι εγώ αλλά είναι κάτι που δεν έχω αντιληφθεί ακόμη με τις αισθήσεις μου, οπότε δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω.
Το τελευταίο το είπες πολύ καλά, τσιγαρίσιος χαρακτήρας και άνετες εισπνοές, αυτό είναι κι αυτό μου αρέσει.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #17 στις: Απριλίου 02, 2017, 15:53 »
εγώ βλέπω έναν calix v3 με μια πολύ μικρή διαφορα στο ntek
όλα τα αλλα ίδια ακριβώς  :dontknow:


Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #18 στις: Απριλίου 02, 2017, 16:57 »
νομιζω πλεον οτι το θεμα διαρροης και γενικα υγρασιας στους κλασατους ατμοποιητες εχει λυθει πολυ καιρο τωρα...ελαχιστοι φερνουν διαρροες και ελαχιστοι εχουν χαλια τροφοδοσια,,,οποτε αναμενομενο για καθε ατμοποιητη (που σεβεται τον εαυτο του ο κατασκευαστης) ειναι να εχει αυτα τα χαρακτηριστικα...εδω επισκευασιμοι εργοστασιακοι και δεν εχουν διαρροες και καλη τροφοδοσια...οποτε το θεωρω δεδομενο
τα 30 watt ειναι αρκετα ωστε να μην θερμαινεται ο ατμο....μακαρι να ειναι ετσι...οπως επισης αξιοπεριεργο ειναι η κοντη διαδρομη της καμπανας πως μπορει και συγκρατει τα σταγονιδια και δεν ερχονται στο στομα...μακαρι
ριμποτ...οταν βαλουμε ενα μπρικι με νερο σε χαμηλη φωτια θα εξατμιστει σε μεγαλυτερο χρονο αποτι οταν το βαλουμε σενα μπρικι σε υψηλη φωτια...αυτο εμαθα στο δημοτικο αυτο λεει και η φτωχη μου λογικη χωρις να ειμαι,,,φυσικοχημικομηχανικοαστροναυτης...ισως να ισχυει κατι διαφορετικο με μερικους ατμο και να ειναι οικονομικοι και επιβαλουν μνημονια στην καταναλωση υγρου...δεν εχω πεσει σε κανεναν...
η γευση του μενει να δουμε ποσο αποδιδει στον (καθενα ξεχωριστα),,,,και το χτυπημα του...

οσο για την τσιγαρισια τζουρα πρωτα ξεκινα απο την εισοδο κατω απο την αντισταση μετα απο την ρυθμιση του αερα και τελος απο την εισοδο της καμπανας...τσιγαρισιος ειναι ο εβιβα ο calix ο φαινομενο η εστω και ο αρμεντ στο 1,5 μμ που οσο και να ανοιξεις τον αερα το ιδιο αποτελεσμα θα παρεις μετα απο ενα σημειο, ο καβιρος εχει τρυπα 4μμ και με μεγαλη αποκληση απο 2,5μμ του τηλεμαχου ν2...εδω ατμιζω στα 3,5 μμ τον αρμεντ και με μιση την ρυθμιση του αερα και κανω πνευμονικες χωρις να θελω...ενω αντιθετα  εχω δοκιμασει πνευμονικους κατα καιρους που προσπαθησα να μειωσω την ροη αερα ειχα αποτελεσματα ασχημα οπως ελαφρες διαρροες απο την υγρασια των ατμων ,αυξηση θερμοκρασιας υποτονικη γευση...μακαρι να ειναι ολα αυτα εικασιες και απλα να  διαψευονται με αυτον τον ατμο....

« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 02, 2017, 17:11 από stavraetos »

Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #19 στις: Απριλίου 02, 2017, 17:46 »
Που τον βρίσκουμε τελικά αυτόν τον ατμό?

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #20 στις: Απριλίου 02, 2017, 17:48 »
Crazy Vaper

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #21 στις: Απριλίου 02, 2017, 19:36 »
[justify]Εγώ πάντως παιδιά δεν τον έχω, και η αοριστία μπορεί να με κυνηγά ελεύθερα στους διαστημικούς ατμοδιαδρόμους. Έτσι λοιπόν έχω και λέω:[/justify]

[justify]Τα 4mm είναι πολλά, η οπή εισαγωγής της καμπάνας, λογικά, μεγάλη. Ποιος ο λόγος να επιλέξει ο κατασκευαστής μεγάλα ανοίγματα χωρίς να είναι πνευμονικός ο προσανατολισμός του; δηλ. απλά κλείνεις τον αέρα και γίνεται σφικτός; μα, τα πάντα μπορώ να σατιρίσω αβίαστα, π.χ. αν αλλάξω μόνο 1 επιστόμιο, μπορώ να κάνω πνευμονικές ακόμα και τον kfl+. Κάνω λάθος; (το έχω κάνει και σας διαβεβαιώ πως είναι πέρα για πέρα διασκεδαστικό και αυθεντικό...).[/justify]

[justify]Αν κάποιοι ατμοποιητές ή κομμάτια τους, μοιάζουν μεταξύ τους, συμφωνώ κι εγώ, δεν είναι απαραίτητα κακό. Εδώ μπορώ π.χ. να έχω την κάθε ατμιστική ρεπλίκα στο σπίτι και να πίνω αμέριμνος καφεδάκι, χτυπώντας ευκαιρίες στις τηλεπωλήσεις, επάνω σε μαγικά χαλιά της Μοιραράκη. Να έχω άποψη για τα πάντα (και δικαίως) μέσα από πληθώρα κινέζικων επιλογών, να είμαι βέβαιος πως το κάθε κορόιδο πάει και σκάει ακόμα και σε 200ευρα κάθε φορά για κάτι που είναι υποκειμενικό όπως η γεύση..., π.χ. ο Phenomenon. Χάλια γεύση παιδιά, στάνταρ, ξέρω τι σας λέω, τον έχω σε 13 πιστά αντίγραφα (1:1). Αμ το άλλο. Σε Eviva, χτύπησα μόνον 30 βατ και δεν ζεστάθηκε, παρεμπιπτόντως, χάλια γεύση κι αυτός. Κατανάλωση; χμ, όλοι είναι ίδιοι, εγώ ρουφάω τα υγρά σαν αντλία. Τρανό παράδειγμα οι Hurricane, o V5 και ο Keras. Ακριβώς οι ίδιες καταναλώσεις, (τα έχω μετρήσει όλα / 5 ίδιες απανωτές τζούρες των 5 δευτερολέπτων έκαστος, στα 25 βατ όλοι τους...).[/justify]

[justify]Να πάμε και παρακάτω; Λεπόν. Από τις 01.11.2015 π.Χ., που μπορώ να πιστοποιήσω... Κανένας επισκευάσιμος δεν έχει διαρροές..., μην πω και για εργοστασιακούς γιατί δεν ξέρω. Η δε τροφοδοσία τους; Άριστη! Όλοι. Να πούμε και ονόματα; μπα,ε;[/justify]

[justify]Για θερμότητα. Πρώτα απ’ όλα, σε ισχύ 30 βατ δεν μπορούμε να δούμε πολλά πράγματα. Μία κοντή διαδρομή καμπάνας, η λογική λέει πως κάτι θα φέρει προς τα πάνω. Αμ δε, π.χ. πόσο στενό πέρασμα έχει προ το στόμα; με τι σχεδιασμό; τι απόσταση π.χ. θαλάμου+λαιμού. Πώς κατάφερα ο μπαγάσας και άτμισα χλιαρό αποτέλεσμα σε στούμπο dripper, στα 70 βατ; ούτε καμπάνες ούτε τίποτα, και το αστείο; ούτε υγρά στο στόμα.[/justify]
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 02, 2017, 21:48 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #22 στις: Απριλίου 02, 2017, 19:54 »
λες να μοιάζουν μονο ?
καλά θα ήταν κάποιος που έχει και τους δυο να δοκιμάσει να βιδώσει το deck του ενός μέσα στον άλλο
θα έβαζα στοίχημα ότι ταιριάζουν
μπορεί όμως και να το έχανα

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #23 στις: Απριλίου 02, 2017, 19:59 »
@kotsos75, καλησπέρα. Εμένα ρωτάς; Αν ναι τότε δεν έχω απάντηση. Δεν είναι στις επιλογές μου ούτε ο ένας ούτε ο άλλος. Εξωδικαστικός είμαι, έτσι κι αλλιώς. 

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #24 στις: Απριλίου 02, 2017, 20:15 »
ναι επειδή είπες αυτό


[justify]Αν κάποιοι ατμοποιητές ή κομμάτια τους, μοιάζουν μεταξύ τους, συμφωνώ κι εγώ, δεν είναι απαραίτητα κακό.[/justify]


αλλα έχεις δίκιο εφόσον δεν έχεις κανέναν από τους δυο δεν μπορείς να απαντήσεις

μονο κάποιος που θα τους βάλει διπλα διπλα θα μπορέσει να μας απαντήσει

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #25 στις: Απριλίου 02, 2017, 21:50 »
Δυστυχώς δεν έχω calix Κώστα και δεν μπορώ να συγκρίνω. Πάντως αυτή η σύγκριση για το αν ταιριάζουν οι καμπάνες δεν μπορώ να σκεφτώ που βοηθάει. Δεν αποκλείω ο Κάβειρος να είναι μια καλή "αντιγραφή" κατά κάποιο τρόπο, αλλά γι' αυτό που θέλουμε τους ατμοποιητές εμείς, δε νομίζω ότι έχει ιδιαίτερη σημασία. Ας τα βρουν οι κατασκευαστές αυτά.

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #26 στις: Απριλίου 02, 2017, 22:05 »
ribot
ολοι οι ατμο αντιγραφουν ο ενας τον αλλο..καθε κατασκευαστης βαζει μια πινελια δικη του ενα + .ομως στην συγκεκριμενη περιπτωση δεν βρισκω το + ,τον λογο να αγορασω αυτον εναντι του calix η του εβιβα....δεν υπαρχει καινοτομια....ισως στο μελλον να τον δοκιμασω και να μου κατσει απο ολους του προαναφερομενους....ομως η πρωτη του εικονα και περιγραφη(οχι απο εσενα) δεν με κανει να τον τσιμπησω  αβιαστα και χωρις φοβο
joe
δεν μπορω να καταλαβω αν το υφος της γραφης σου αν  ειναι σαρκαστικο η οχι ,αν οχι πανω κατω εχω ποσταρει τα ιδια...
απο το 2014 και μετα οποιοσδηποτε οριτζιναλ ατμο που επεσε στα χερια μου εφοσον ακολουθησα τις οδηγιες του κατασκευαστη η των χρηστων στο φορουμ δεν ειχα κανενα προβλημα διαρροης  ,παρα μονο ισως υγρασιας που ειναι λογικο....το ιδιο ισχυει και για τους κλωνους οι οποιοι εχουν βελτιωθει κατασκευαστικα αρκετα .....

υπαρχουν ατμο ακριβοι ,υπαρχουν και κλωνοι που πανω απο 20 βατ ψηνεις αυγο....λογω των υλικων κατασκευης και ενω οι πρωτες 2-3 τζουρες ερχονται καλα ,μετα το ατμισμα γινεται υποτονικο ως προς το χτυπημα αλλα και ως προς την γευση και ολοι μας το εχουμε νιωσει αυτο ....πχ ο αρμεντ και ο αλφα που εχω σε καθημερινη χρηση δοκιμαστηκαν πανω απο τα 25 βατ και σε απανωτες τζουρες με κλειστο αερα και ουδεμια μεταβολη ειχαν στην γευση και χτυπημα....δοκιμασα καυφαν v4 κλωνο και δεν επαιρνε ιδεα απο βατ και ειχα τον οριτζιναλ και αρπαζε θερμοκρασιες....

καθε ατμο ειναι κατασκευασμενος και προοριζεται για συγκεκριμενη χρηση....
γινεται να δουλεψεις τσιγαρισια τον tf4 και πνευμονικα τον kl+ αλλα πως να το κανουμε δεν θα παρεις το αποτελεσμα ενος καθαρα τσιγαρισιου ατμο ουτε το αποτελεσμα ενος πνευμονικου....τον ποπο μας κατω να χτυπαμε δεν θα τα καταφερουμε.....


πως γινεται να παραχθει πολυ ατμος σε μια πνευμονικη τζουρα χωρις την αναλογη καταναλωση υγρου και χωρις τα αναλογα βατ?...και τα αναλογα πνευμονια?πως γινεται ενας τσιγαρισιος ατμο να παραγει λιγο ατμο και να καταναλωνει πολυ υγρο?που παει αυτο το υγρο? (εκτακτη εισφορα αλληλεγγυης?)

δεν με ενοχλει που εχει διαφορες ομοιοτητες με αλλους ατμο
δεν μενοχλει η τιμη του ατμο
δεν με ενοχλει τοσο οτι πρεπει να βγαλεις το ντεκ για να στησεις αντισταση

Μενοχλει ομως που παρουσιαζεται σαν τσιγαρισιος η εστω ανετου τσιγαρισιου, με προδιαγραφες πνευμονικου
Μενοχλει που δεν εχει καμια καινοτομια σαν ατμο ...εν ετη 2017, οτι παρουσιαζεται σαν θετικο του το εχουν ολοι οι ατμο .....για την καταναλωση δεν το σχολιαζω,ομως η αμεσοτητα ρευματος και η στεγανοτητα θεωρειται πλεον δεδομενη....

μαρεσει το μινιμαλ μεγεθος και το σουλουπι του αν υπαρξει επιλογη με ποιο σφιχτη τρυπα κατω απο την αντισταση ισως να τον επελεγα.....ομως θα ελεγε και μια ψυχη γιατι να μην αγορασεις τον calixv2-ν3 η το φαινομενο?νομιζω και με ποιο λιγα χρηματα?ισως οι κατοχοι του ατμο στο μελλον να μας διαφωτισουν καλυτερα ως προς τα θετικα του και τα αρνητικα του

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #27 στις: Απριλίου 02, 2017, 22:31 »
Σταύρο εμένα δε μ' ενδιαφέρει τι θα πάρει ο καθένας, ας πάρει ό,τι του κάνει κέφι, μου είναι εντελώς αδιάφορο. Στο θέμα των διαρροών όμως, θα δεις από λίγα ως πολλά παράπονα ατμιστών σε αρκετά νήματα π.χ. phenomenon, expromizer, kayfun v5, hussar κ.λπ. και με αυτό το μέτρο σύγκρισης γράφω ότι δεν έχει διαρροές.

Στο θέμα της τσιγαρίσιας τζούρας, δεν έχεις παρά να κάνεις μια βόλτα από crazy vaper(Πετρούπολη) ή athens vape(Παλαιό Φάληρο) ή στη συνάντηση των νοτίων (Αργυρούπολη), να τον δοκιμάσεις και να βγάλεις συμπέρασμα. Δεν μπορώ να αναλώνομαι σε θεωρητική συζήτηση επειδή ο καθένας έχει μια ιδέα σφηνωμένη στο κεφάλι του, χωρίς να έχει βιώσει την εμπειρία. Ελπίζω να το κατανοείς αυτό. :)

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #28 στις: Απριλίου 02, 2017, 23:03 »
Συνατμιστές επειδή βλέπω ότι οι ενστάσεις εστιάζουν στην εισαγωγή του αέρα να πω ότι σε βίντεο κ κατασκευαστής λέει πως η τρύπα είναι 4 χιλ. αλλά λόγω των μονωτικών που μπαίνουν ανάμεσα στα κομμάτια του ντεκ μειώνεται στα 3,5 χιλ.

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Κάβειρος by GreekVapes
« Απάντηση #29 στις: Απριλίου 02, 2017, 23:17 »
ribot εννοειται οτι εσυ δεν εισαι πωλητης και γραφεις την αποψη σου...και σευχαριστουμε πολυ για την παρουσιαση....διαρροη ο  ατμοποιητης πλεον θα εχει αν κατι κανει λαθος ο χρηστης...τα ατομακια που ανεφερες τα δοκιμασα και τα εστησα συμφωνα με τις οδηγιες και δεν ειχαν προβλημα διαρροης...εκτος απο τον hussar που δεν εχω δοκιμασει.....μα κανενα λεμε ασχετα αν μου εκατσαν γευστικα και σε θεμα τζουρας η χτυπηματος και δεν τα κρατησα

κοιτα ....εκτος απο τα παιδια που ζουν στην αθηνα και ειναι μελη ,υπαρχουν και παιδια που ζουν σε αλλα μερη οπως εγω στην ροδο ,οπου η δυνατοτητα δοκιμης ειναι ανεφικτη...και γιαυτο ζηταμε και ψαχνουμε και αναλυουμε και ζηταμε βοηθεια απο τους ηδη χρηστες και τα παιδια που ειναι ποιο κοντα και εχουν δυνατοτητα επιλογης....ωστε να μην κανουμε αγορες στα τυφλα.

δεν μου εχει σφηνωθει καμια ιδεα...απορια ειναι και ποιο πολυ και αναζητηση ωστε να δω αν μου ταιριαζει ο ατμο σαν τσιγαρισιος....

πιστευω εσενα και δεχομαι αυτα  που γραφεις οτι ειναι τσιγαρισιος ομως σε συναρτηση με αυτα που βλεπω σε εικονες και βιντεο αναρωτιεμαι μηπως τα κριτιρια σου στην τζουρα για να χαρακτηρισεις ως τσιγαρισιο εναν ατμο ειναι διαφορετικα ?
πχ για εμενα τσιγαρισιος καθαρα ειναι ο εβιβας ,ο κλαουντ,ο φαινομενος,ο ρωσος ,αντε και ο αρμεντ με το μικρο πιν...
ας πουμε εγραψες πως η τζουρα του "Ο Κάβειρος είναι λίγο πιο αεράτος από τον cloud αλλά λιγότερο από τον Τηλέμαχο ν2 που η τρύπα του αέρα είναι 2,5mm"
ναι αλλα εχει τρυπα 4μμ :confused1:....οποτε φτανουμε σαυτην την τσιγαρισια τζουρα εφοσον εχουμε ρυθμισει το δαχτυλιδι του αερα στην μικροτερη οπη?γιατι αν γινεται αυτο τοτε μιλαμε για εναν αερατο που με ρυθμιση παιζει και ανετα τσιγαρισια....

στον αλφα πχ οσο και να ανοιξω τον αερα δυσκολα θα παρω πνευμονικη....ανετη τσιγαρισια ισως και αν το βαλω στην μια οπη θα παρω καλη τσιγαρισια...στον αρμεντ παλι το ιδιο βαζω πιν 1,5 ...οσο και να ανοιξω αερα δεν παιρνω πνευμονικη στο 3,5 δεν παιρνω ομως τσιγαρισια...
μακαρι να ειναι οπως τα γραφεις ριμποτ να προσθεσουμε αλλον ενα ατμο καλο .....



Συνατμιστές επειδή βλέπω ότι οι ενστάσεις εστιάζουν στην εισαγωγή του αέρα να πω ότι σε βίντεο κ κατασκευαστής λέει πως η τρύπα είναι 4 χιλ. αλλά λόγω των μονωτικών που μπαίνουν ανάμεσα στα κομμάτια του ντεκ μειώνεται στα 3,5 χιλ.

 και μαυτην την διασταση κανεις ανετα πνευμονικη...ειδομεν αναμενουμε περισσοτερους  κατοχους στο μελλον να παρουμε περισσοτερες γνωμες...


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42599 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 370 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34656 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557305 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181802 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 145 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8869 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538565 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238926 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1683 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12