vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

530 επισκέπτες, 5 χρήστες
Xxristos, kon95, dkostas, bloodlessz, Tazz

Twitter

BUD Tank Atomizer

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: BUD Tank Atomizer
« Απάντηση #75 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 01:49 »
Πολυ περιεργο αυτο. Να υπαρχει υλικο που λιωνει μεσα σε ατμοποιητη ;

Αν όντως το συγκεκριμένο υλικό λειώνει τότε υπάρχει σοβαρό προβλημα με τα συγκεκριμένα tankomizer.. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος foxergr

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα, είναι ατμός....
Απ: BUD Tank Atomizer
« Απάντηση #76 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 10:08 »
καλημέρα παιδιά... το δικό μου τανκομιζερ του i-want  που είναι bud δεν έχει κάτω απο το πιατάκι της αντιστασης τιποτα μπλε πλαστικο. κ όμως έχει απαίσια γεύση και μυρίζει περίεργα....

έχω μια νέα θεωριά...... πάνω στην αντίσταση τί ακουμπάει ?  το μεταλικό πραγματάκι που περναει απο μέσα το φυτίλι.... το οποίο περτριγυρίζετε απο αρκετή συλικώνη για να μην χάνει το τανκ..... όταν λοιπον ζεσταίνετε η αντίσταση ζεσταινετε με την σειρά του και αυτό το μεταλικό απο πάνω.... το οποίο μπορεί με την σειρά του να ζεσταίνει την σιλικόνη και αυτή μάλλον κάνει την βρωμοδουλειά... τι λετε ?

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BUD Tank Atomizer
« Απάντηση #77 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 11:56 »
Παιδιά, έχω κλείσει μια βδομάδα με το συγκεκριμένο cartomizer... ή για να είμαι πιο συγκεκριμένος με ολόκληρο το σετάκι... .

Μου φαίνονται πολύ περίεργα όλα αυτά που γράφετε, γιατί τελικά τα δικά μου είναι μια χαρά...

Η αλήθεια είναι πως στην πρώτη ώρα χρήσης και των δύο που δοκίμασα, έβγαλε μια δυσάρεστη γεύση...

Απο εκεί και πέρα όμως και καλή γεύση βγάζει.. και καλό χτύπημα... και καλό ντουμάνι (ακόμα και χωρίς μακρόσυρτες τζούρες)... και αυτό ισχύει και στα δύο που χρησιμοποιώ (έχω δύο σε 'rotation' ανάλογα τη γεύση που θέλω εκείνη την ώρα)...

Επίσης... δεν έχει βγάλει καθόλου καμένες μαυρίλες στο κάτω μέρος κοντά στον ατμοποιητή, όπως στις φωτογραφίες ενός φίλου στο τόπικ για το παρόμοιο προϊόν της nobacco....

Μην με πυροβολάτε, αλλά εγώ το συνιστώ το συγκεκριμένο, καθώς είναι και εύκολο στη χρήση και βολικό και (τουλάχιστον το δικό μου) δουλεύει μια χαρά...


Αποσυνδεδεμένος gihal

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BUD Tank Atomizer
« Απάντηση #78 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 13:30 »
Υπάρχει περίπτωση το BUD να είναι διαφορετικό απο το WANT σαν κατασκευές? Διότι και εμένα απροβλημάτιστο είναι το want μετά απο 1 εβδομάδα χωρίς να έχω πάρει καθόλου γεύση πλαστικού απλά δεν με ικανοποιεί το χτύπημα του καθόλου.

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BUD Tank Atomizer
« Απάντηση #79 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 13:57 »
Υπάρχει περίπτωση το BUD να είναι διαφορετικό απο το WANT σαν κατασκευές? Διότι και εμένα απροβλημάτιστο είναι το want μετά απο 1 εβδομάδα χωρίς να έχω πάρει καθόλου γεύση πλαστικού απλά δεν με ικανοποιεί το χτύπημα του καθόλου.

είναι ίδιες.  εγώ έχω το BUD όχι το WANT.

Νομίζω πως στο θέμα του χτυπήματος ευθύνεται το υγρό που φουμάρεις.... γιατί με το 'Dirty' της inawera το χτύπημα είναι καλό (και είμαι φρέσκος από κτ οπού καπνίζω lucky strike και στριφτά drum blue)

Όπως κ να έχει, θα πάρω ένα ατμο ego-t για να κάνω την σύγκριση
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 07, 2011, 14:03 από striftos »

Αποσυνδεδεμένος Dgiassiranis

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BUD Tank Atomizer
« Απάντηση #80 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 07:29 »
Παιδιά τον εχω μελετήσει τον εν λόγο ατμοποιητη και θα κανω δυο παρατηρήσεις.
1) το καμένο  ειναι δυσκολο να υφίσταται διοτι το κεραμικό ποτηράκι δεν επιτρέπει την μετάδοση της θερμοκρασίας προς τα μέσα συν της άλλης οτι καθώς τραβάμε έρχεται κρυος αέρας συνεχώς απο κάτω προς τα πανω. Εκτος αν πατάμε κουμπακι παρατεταμενα χωρίς να τζουραρουμε. Δηλ. Λαθος χρήση.
2) το καμένο πιθανόν να οφείλεται στο μικρο μήκος της αντίστασης και του φυτιλιου. Εξαιτίας της δομής και της φυλοσοφιας δεν μπορει να γίνει διαφορετικά. Υπάρχουν ατμοποιητες που δουλεύουν σε ψηλές θερμοκρασίες για να παράγουν τον αντίστοιχο καπνό σε σχεση με ατμο που δουλεύουν σε ποιο χαμηλές.  Ειναι συνάρτηση του μήκους του φυτιλιου σε σχεση με την τροφοδοσία και τον τύπο του αεραγωγου. Ακομα και το τζαϊαντ της νομπακο (μου φέρνει λιγο γιανκο δράκο λάμψη) δεν μπορει να πετύχει με διπλό ατμο το επιθυμητό αποτέλεσμα. Δεν ειναι τοσο απλο και δεν εχω βρει τον τελειο ατμο ακομα :confused1: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BUD Tank Atomizer
« Απάντηση #81 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 02:49 »
εγω πηρα 4 tankomizer του ι-want της nobacco και τα προσαρμοσα στο giant με 4 διαφορετικα υγρα επισης της nobacco αποτελεσμα, τα 2 τανκ εχουν διαρροη απο κατω και μαλιστα αρκετη και χαλια γευση καμια σχεση με τα καρτο που χρησιμοποιησα τα ιδια υγρα, επισης βγαζουν αρκετη δοση πλαστικιλας και αλλοιώνετε συμαντικα το αρωμα και η γευση των υγρων τα αλλα 2 δεν εχουν διαρροη απο κατω αλλα απο πανω με συνεπεια να γεμιζει το στομα με υγρο και εξακολουθουν να εχουν την ιδια χαλια γευση και την πλαστικιλα πολυ εντονη πολυ χαμηλο χτυπημα και μικρη παραγωγη ατμου, και τα 4 τανκ ζοριζανε πολυ την μπαταρια του giant και την θερμενανε παρα πολυ ενω με τα καρτο τα δικα του ποτε δεν εχουν θερμανθη σε τοσο μεγαλο βαθμο. εγω προσωπικα θεωρω οτι ειναι αποτυχια τα συγκεκριμενα τανκ τουλαχιστον για το giant ενω στην αρχη περιμενα οτι θα ηταν καλο παντρεμα τα τανκ του i-want με το giant τελικα ηταν σκετη απογοητευση


Απ: BUD Tank Atomizer
« Απάντηση #82 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 12:54 »
Το συγκεκριμενο ηταν το πρωτο μου ΗΤ. Απο της πρωτες ωρες αντιμετωπησα προβλημα...στην αρχη δεν ρουφουσε σωστα(μεχρι που "πιαστηκαν" τα σαγονια μου). Η απαντηση απο το καταστημα ηταν οτι θελει ο ατομαιζερ να δουλεψει καποιες ωρες μεχρι να αποδοσει. Συνεχιζω λοιπον το ατμισμα και αρχισα να ρουφαω υγρα. Η απαντηση του καταστηματος ηταν οτι γεμιζα πολυ το καρτομαιζερ. Γεμιζοντας το μισο σε καινουργιο ατομαιζερ...τα αποτελεσματα ειναι τα ιδια...υγρα στο στομα. Δοκιμασα τα 3 ατομαιζερ της συσκευασιας με τα ιδια και χειροτερα αποτελεσματα (γευση καμμενου κτλ). Αποφασησα πριν αλλαξω τελοιος το τυπο του ατομαιζερ να δοκιμασω τα παραπλησια want-nobacco. Δεν ειναι ακριβως τα ιδια ...παρατηροντας το σπειρωμα στην βαση του. 5 μερες τωρα δεν αντιμετωπησα κανενα προβλημα και δηλωνω ευχαριστημενος με τα ατομαιζερ της nobacco και δεν εχω σκοπο να αλλαξω τον τυπο του ατομαιζερ (ακομα).
Το μονο σιγουρο ειναι οτι τα προιοντα της ΒΙΟ (bud) δεν ειναι δοκιμασμενα ουτε απο τον ιδιο αντιπροσωπο πριν τα διανεμει στον κοσμο κανοντας μας πειραματοζωα !!!
 
Αν εχω καποιο νεοτερο θα ενημερωσω.

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BUD Tank Atomizer
« Απάντηση #83 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 01:20 »
Και εμένα ήταν το πρώτο μου ηλεκτρονικό τσιγάρο, και ύστερα από ένα μήνα ατμίσματος (και έχοντας δοκιμάσει και άλλες εναλλακτικές) θέλω να πω πως έχει τα συν και τα πλην του. 

Δεν θα σχολιάσω τον έμπορο όπως ο mentalsmoke από πανω, μιας και το παρέγγειλα από το εξωτερικό και η εξυπηρέτηση ήταν άψογη (όπως και η εγγύηση του!)

Ξεκινώντας, θα πω πως είναι ένα αρκετά καλό cartomizer, το οποίο έχει κάποιες ιδιαιτερότητες. 

Λέω αρκετό καλό επειδή προσφέρει καλό χτύπημα με πλούσιο καπνό και καλή απόδοση γεύσης (ανώτερο σε και τα τρία σε σύγκριση με το caromizer hybrid της Nobacco για μπαταρία ego).

Λέω με ιδιαιτερότητες επειδή πρέπει να το ατμίζεις με συγκεκριμένο τρόπο (ή να το μοντάρεις) για να τα πετύχεις!

Όπως έχει αναφέρει προ καιρού ο VirusPlus... το ελάτωμα βρίσκεται στο φιτίλι του.  Το πλαστικό/συνθετικό υλικό που χρησιμοποιούν δεν μεταφέρει επαρκώς υγρό στον ατμοποιητή, με αποτέλεσμα να παίρνεις πιο 'ξερές' τζούρες και να έχεις αυξημένη πιθανότητα να πετύχεις 'καμένο'.

Ένας τρόπος να το αποφύγεις είναι να τραβάς δυνατές, κοφτές τζούφιες τζούρες ανάμεσα από τις κανονικές.  Αν το παρατηρήσεις χωρίς το κάλυμμα του, θα προσέξεις πως θα βγαίνει φουσκίτσα αέρας από την τρύπα οπού βρίσκεται το φιτίλι.  μετά από 5-6 φουσκίτσες (και με τον ατμοποιητή πλέον 'ποτισμένο' καλά) προσφέρει πολύ καλή απόδοση γεύσης με δυνατό χτύπημα και πλούσιο ατμό.  Αλλά πρόσεχε, μετά από λίγο πάλι θα στεγνώσει ο ατμοποιητης και θα πρέπει να επαναλάβεις!! 

Ο δεύτερος δρόμος είναι να ακολουθήσεις την τακτική του Virus και να αλλάξεις το φιτίλι.  Δεν το έχω κάνει ακόμα αλλά έχοντας λύσει ήδη ένα σκοπεύω να το δοκιμάσω τις προσεχές ημέρες.

Όπως έχει αναφερθεί από αρκετούς, η τζούρα είναι όντως σφιχτή, αλλά αυτό δεν μπορώ να το χαρακτηρίσω πλεονέκτημα ή μειονέκτημα... είναι απλά θέμα γούστου και συνήθειας.

Το συμπέρασμα που βγάζω εγώ είναι πως είναι μια καλή λύση για τον ατμιστή που χρησιμοποιεί κυρίως PG (λιγότερα πηχτά υγρά δηλαδή) ή για αυτούς που δεν έχουν πρόβλημα να το λύσουν και να το μοντάρουν.

Αν και εμένα με απάλλαξε από το κτ, σίγουρα δεν ενδείκνυται για νέους χρήστες.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: BUD Tank Atomizer
« Απάντηση #84 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 13:13 »
Tώρα, συνέκρινες τον γκαβό με τον αόματο.
Να δώσω 5,5 ευρώ και να πρέπει να το μοντάρω για να το ατμίσω ικανοποιητικά...
σόρι, αλλά τότε γιατί δεν παίρνω ένα κλιαρομάιζερ ή σμοκιμάιζερ της microcig ή άλλων εταιριών που θα μου βγεί 2 άντε 3 ευρώ και έχει λιγότερα προβλήματα;
Κι είναι να λύσω και να μοντάρω, τότε πάω απευθείας σε επισκευάσιμους.
Νομίζω ότι όσα καλά κι αν έχει, τα μειονεκτήματά του είναι πολύ περισσότερα στο σύνολο.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: BUD Tank Atomizer
« Απάντηση #85 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 14:20 »
με το μπαρδόν και κινδυνέυοντας να βγω ελαφρώς οφ τόπικ, καθότι νούμπας, καταλήξατε όλοι οτι  BUD και  CE2 smokeymizer, είναι σχεδόν το ίδιο με προβάδισμα στην απόδοση του δεύτερου σωστά? Τελικώς έχουν αυτά τον ίδιο τρόπο λειτουργίας όμως με τον W? και αν ναι τελικά ο τελευταίος είναι που υπερτερεί?

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: BUD Tank Atomizer
« Απάντηση #86 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 14:54 »
οχι,δεν είναι το ίδιο, απλά είναι του ίδιου τύπου. Κλιαρομάιζερ. Τώρα, για το ποιος υπερτερεί, καλύτερα να σου απαντήσει κάποιος που έχει δοκιμάσει και τα 3. Ακόμη καλύτερα, να τα δοκιμάσεις εσύ, γιατί τα γούστα διαφέρουν. Προχτές πχ άκουσα κάποιον να παραπονιέται για τις διαρροές του w. Αλλοι χρήστες όμως λένε ότι με τον w έλυσαν το πρόβλημα των διαρροών. Οπότε, δεν μπορώ να σου μεταφέρω με ασφάλεια μια εκτίμηση. Για τον bud όμως με ασφάλεια σου μεταφέρω ότι δεν αξίζει τον κόπο όταν έχεις άλλες επιλογές. Που έχεις!

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BUD Tank Atomizer
« Απάντηση #87 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 15:19 »
Tώρα, συνέκρινες τον γκαβό με τον αόματο.
Να δώσω 5,5 ευρώ και να πρέπει να το μοντάρω για να το ατμίσω ικανοποιητικά...
σόρι, αλλά τότε γιατί δεν παίρνω ένα κλιαρομάιζερ ή σμοκιμάιζερ της microcig ή άλλων εταιριών που θα μου βγεί 2 άντε 3 ευρώ και έχει λιγότερα προβλήματα;
Κι είναι να λύσω και να μοντάρω, τότε πάω απευθείας σε επισκευάσιμους.
Νομίζω ότι όσα καλά κι αν έχει, τα μειονεκτήματά του είναι πολύ περισσότερα στο σύνολο.

Σιγά Πέτρα μη δαγκώνεις! Ότι δεν σου αρέσει καθόλου το συγκεκριμένο cartomizer ήσουν σαφής σε όλα σου τα ποστ, δεν χρειαζεται να το επαναλαμβάνεις κάθε ευκαιρία που έχεις...

Στο δικό μου ποστ παραπάνω, δεν παίρνω θέση ούτε υπέρ ούτε κατά του BUD... απλά αναφέρω τα υπέρ και τα κατά του...   και επιμένω πως είναι καλή (και βολική) λύση για τον ατμιστή που χρησιμοποιεί υγρά PG.

Α, και όσον αφορά τα 5,5 ευρώ αν ψαχτείς λιγάκι το βρίσκεις πολύ φθηνότερα ;)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: BUD Tank Atomizer
« Απάντηση #88 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 15:51 »
Xίλια συγνώμη αν ακούστηκα επιθετική. Χιούμορ έκανα.
περα όμως από την πλάκα, εμένα με ανησύχησαν όχι μόνο τα αρνητικά σχόλια που είναι περισσότερα από τα θετικά, αλλά κυρίως το γεγονός ότι σκοτώνει τις γεύσεις, αν και κλιαρομάιζερ. Αυτό σημαίνει χημική αντίδραση κάποιου είδους και δεν μου αρέσει να αναρωτιέμαι τι ατμίζω.
Η δική σου παρατήρηση ήταν ουδέτερη, αλλά στο θέμα βολικότητα, να σου πω ότι εμένα δε θα με βόλευε να δίνω 5,5 ευρώ κάθε 4 ημέρες (τόσο μου κράτησαν κατά μ.ο. οι 2 bud) ούτε με βολεύει να βγάζω τα πνευμόνια μου πάνω στον άτμο και να ξελιγώνω και τις μπαταρίες. Θα μου πεις, σε άλλους κρατάνε περισσότερο και θα σου απαντήσω πως ότι κάρτο κι αν δοκίμασα, σε μένα κρατάει λιγότερο από ότι σε άλλους χρήστες, οπότε δεν αδικώ κανένα προιόν στη σύγκριση, όταν το συγκρίνω με το κόστος που έχω όταν χρησιμοποιώ άλλα προιόντα.
Επίσης σε σχέση με τις τιμές, αν θέλω να κάνω σύγκριση, στην Ελλάδα ο bud έχει 5,5 και σε άλλα ελληνικά μαγαζιά βρήκα σμοκι 3,6 και κλιαρ 3,9
Στο εξωτερικό οι τιμές πέφτουν αναλογικά με τον bud να παραμένει ακριβότερος. (αλλο θέμα κι αυτό - 3,9 ευρώ ο κλιαρ εδώ, 2,5-3 δολάρια έξω)

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BUD Tank Atomizer
« Απάντηση #89 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 15:59 »
Δεν πιστεύω πως είναι χημική αντίδραση αλλά κακού σχεδιασμού του φιτιλιού... που δεν 'ποτίζει' επαρκώς τον ατμοποιητή... ρουφόντας τζούφιες και ποτίζοντας τον ατμοποιητή βλέπεις τεράστια διαφορά στην γεύση...

Επίσης, σε ένα σάιτ του εξωτερικού (δε θυμάμαι πιο) στην αγορά του συγκεκριμένου είχε επιλογή για PG ή VG... μήπως η διαφορά ήταν στο φιτίλι??

Α! και στο ότι κάτι πρέπει να δουλεύει σωστά από τη μάνα του και να μην χρειάζεται μοντάρισμα συμφωνώ απόλυτα!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180568 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8309 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33954 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536169 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59770 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237408 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 581 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15574 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136121 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085306 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35405 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10229 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12