vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

514 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, dkostas, maprix, bloodlessz, zalaros, Jorge, webtool, manoslykos

Twitter

BUD Tank Atomizer

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BUD Tank Atomizer / Cartomizer 510 egoT
« Απάντηση #30 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 18:50 »
Εμένα μέχρι στιγμής ήταν θετικές οι εμπειρίες μου με τους άγγλους... χωρίς να το έχω πάρει ακόμα χαχα

Σε mail με ερωτήσεις απάντησαν εντός της ώρας ενώ η παραγγελία μου έφυγε μέσα σε μια μέρα (payment accepted 17/10, preparation in progress την ίδια μέρα και 18/10 shipped)... μάλλον είναι πως θα σου κάτσει...

Καπάκια έχω βρει (και με το κλιπάκι σα στυλό και χωρίς) αλλά τα δείχνει out of stock....
http://www.gotvapes.com/index.php?main_page=product_info&cPath=120&products_id=494
http://www.gotvapes.com/index.php?main_page=product_info&cPath=120&products_id=495

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: BUD Tank Atomizer / Cartomizer 510 egoT
« Απάντηση #31 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 19:27 »
Χτες που έβλεπα αυτό το θέμα γκουγκλάρισα τις λέξεις bud atomizer και μου έβγαλε αρκετά πραγματάκια, ανάμεσά τους και ένα φόρουμ, όπου οι χρήστες δεν ήταν και ιδιαίτερα ευχαριστημένοι με το προιόν. Ρίξτε μια ματιά αν θέλετε
http://www.e-cigarette-forum.com/forum/cartomizer-issues/223229-bud-atomizer-problems.html
Απο όσα κατάλαβα, μια εταιρία έβγαλε το προιόν. Αλλά δεν ξέρω αν τελικά κυκλοφορεί νόμιμα ή παράνομα και από άλλες με διακυμάνσεις στην ποιότητα. Επίσης, λίγες απαντήσεις σε ένα φόρουμ μπορεί να μη σημαίνουν και τίποτα. Οποιος κατέχει το θέμα bud atomizer περισσότερο, ας μας πει την άποψή του.

Αποσυνδεδεμένος steliost

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
  • SteamMachine VV by SEB the perfect combination
Απ: BUD Tank Atomizer / Cartomizer 510 egoT
« Απάντηση #32 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 21:33 »
Πολύ πιθανόν να φταίει που πήρες το 3.2ohm αλλά δοκίμασε και αυτό....

ξεβίδωσε το λιγάκι για να μην πατάει τελείως το cartomizer στην μπαταρία (εφόσον δεν έχει εγκοπές), μιας και από εκει τραβάει αέρα για την τζούρα σου...

Βιντεάκι για να καταλάβεις καλύτερα τι εννοώ

Το έχω κάνει φίλε μου εξ αρχής αλλά δυστυχώς δεν είχε αποτέλεσμα, είναι καθαρά θέμα αντίστασης...
Με το DD καλυτέρεψε αρκετά αλλά όχι όσο θα έπρεπε (και δεν έχω δεύτερη 18350 για να δοκιμάσω ψηλότερα)...

Αυτό που λέει ο Virus δεν είναι αυτοκόλλητο... είναι μεταλλικό βιδωτό προστατευτικό κάλυμμα (ενώ επίσης το καπάκι από πάνω είναι βιδωτό)... Αν είναι βιδωτό το κάλυμμα του ego-w τότε μάλλον ταιριάζει

Το αυτοκόλλητο που ανέφερε ο Στέλιος είναι στα atomizers της αμερικάνικης αγοράς (εκεί τα λένε sapphire) τα οποία πάνω στο ίδιο το atomizer για να μην είναι διάφανο (αφήνει ένα παραθυράκι για να βλέπεις την στάθμη του υγρού).

Πάντως έχω παραγγείλει το εν λόγο κιτ ως πρώτο μου ηλεκτρονικό τσιγάρο.. και το περιμένω (shipped 18/10, όπου νάναι λογικά θα μου έρθει)... οπότε θα βάλω τις εντυπώσεις μου ασχέτα που δεν έχω άλλες ατμιστικές εμπειρίες για να το συγκρίνω :)

Καλοάτμιστο φίλε μου...


με 2 μπαταριες 3.0 volt το DD παιζει στα 6 volt...εκει να δεις ντουμανια και χτυπημα... ;)

Εν αναμονή εκ νέου παραγγελίας 3βολτων... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος VirusPlus

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BUD Tank Atomizer / Cartomizer 510 egoT
« Απάντηση #33 στις: Οκτωβρίου 27, 2011, 17:27 »
Μόλις παρέλαβα τα BUD 2.1-2.3ohm απο http://www.healthy-electronic-cigarettes.co.uk/.
2011-10-22 17:50:55   Payment accepted
2011-10-24 10:30:06   Preparation in progress
2011-10-25 21:04:32   Shipped
2011-10-27                     Παραλαβή
Εδώ κ καμιά ώρα δοκιμάζω τον 1ο με DIY 50% VG - 50% PG 16mg/ml
Τζούρα αρκετά χαλαρή αντίστοιχη W, ατμός ικανοποιητικός σαν eGo-T, απόδοση αρώματος σαν eGo-T, ίσως λίγο καλύτερη, χτύπημα κάτι μεταξύ W k eGo-T (λίγο κατώτερο από W, αρκετά ανώτερο από Τ).
Στις συνεχόμενες ή μακρόσυρτες τζούρες μου πετάει που κ που καμένο και θέλει 2-3 δυνατές εισπνοές χωρίς volt να στρώσει.
Υπάρχουν κάποιες μικρο διαρροές απο την μεριά της μπαταρίας αλλά στο στόμα δν μου έχει έρθει ακόμα υγρό, αν και στο μέρος του ατμο που περνάει ο ατμός φαίνονται σταγόνες υγρού.
Τα καπάκια του W είναι κοντά και δν κάνουν ούτε με πατέντα και για να το κυκλοφορείς έξω νομίζω θέλει καπάκια ή κώνο γιατί φαίνεται εύθραυστο.
Η αυτονομία του είναι για γέλια, το υγρό το τρώει σε 20-30 λεπτά περίπου.
Προσωπικά δεν με ικανοποιεί συγκριτικά με τον W.

EDIT: Ο 1ος BUD ανοίχτηκε άλλαξα φιτίλι (το μαμά είχε ψιλο-αρπάξει) και τα πράγματα από άποψη γεύσης και ατμού είναι αισθητά καλύτερα.

EDIT2: Μαζί με τους ατμο μου ήρθε κ ενα διαφημιστικό με εκπτωτικό κωδικό 10% για όποιον ενδιαφέρετε για αγορές απο το εν λόγο κατάστημα, ο κωδικός ειναι: HEC10
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 27, 2011, 19:24 από VirusPlus »

Αποσυνδεδεμένος steliost

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
  • SteamMachine VV by SEB the perfect combination
Απ: BUD Tank Atomizer / Cartomizer 510 egoT
« Απάντηση #34 στις: Οκτωβρίου 27, 2011, 19:55 »
Ωραίος virus, πράγματι το φυτίλι τους είναι της πλάκας, άλλαξα κι εγώ στον έναν...

Σε γενικά πλαίσια, προσωπικά δεν θα το ξανάπαιρνα... ::)

Αποσυνδεδεμένος VirusPlus

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BUD Tank Atomizer / Cartomizer 510 egoT
« Απάντηση #35 στις: Οκτωβρίου 27, 2011, 20:33 »
Σε γενικά πλαίσια, προσωπικά δεν θα το ξανάπαιρνα... ::)
Ούτε εγώ :tongue_smilie:, αν κ σαν ηδέα είναι καλή!
btw 2 λαστιχένια "ποτηράκια" που είχαν οι ατμό μαζί κατάλαβες τι είναι μήπως?

Αποσυνδεδεμένος steliost

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
  • SteamMachine VV by SEB the perfect combination
Απ: BUD Tank Atomizer / Cartomizer 510 egoT
« Απάντηση #36 στις: Οκτωβρίου 27, 2011, 20:39 »
Ανταπτοράκια για μπουκαλάκια με στρογγυλή μύτη...
Είναι πρακτικά και μπορείς να τα αφήσεις πάνω στο μπουκαλάκι δεν παθαίνει τίποτα...

Αποσυνδεδεμένος Darky

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BUD Tank Atomizer / Cartomizer 510 egoT
« Απάντηση #37 στις: Οκτωβρίου 27, 2011, 23:53 »
τσιμπησα ενα απ τον Σαββινιο (θεσσαλονικη) και λογω βιασυνης δεν συζητησα καθολου για τις ιδιαιτεροτητες του, πραγμα που με παίδεψε οσο το δοκιμαζα και μεχρι να βγαλω ακρη. τωρα που εβγαλα καπως, θα σας πω πρωτες εντυπωσεις.
το προιον εχει καποιες ιδιαιτερότητες που αν δεν τις ξερεις μπορει να το βγαλεις αχρηστο, πραγμα που το αδικει..
κατ αρχην δεν ηξερα αν το ταπακι που κλεινει την κεντρικη τρυπα που γεμιζεις υγρο, το πετας, ή το ξαναβαζεις στην θεση του. φυσικα και το ξαναβαζεις και το πατας για να κλεισει ερμητικά.

το καρτομαιζερ χωριζεται σε 2 δεξαμενες που, αν δεν τις παρεις χαμπαρι, γρηγορα θα το φερεις σε δυσλειτουργία και θα νομιζεις οτι ειναι ή προβληματικό ή μπουκωμένο..
η κεντρικη δεξαμενη ειναι αυτη που επικοινωνει με την κεντρικη μεγαλη στρόγγυλη τρυπά στην κορυφη, και απο εκει γεμιζεις.
υπαρχει και ενα δευτερο διαμερισμα μεσα της, το οποιο χωριζεται με πλαστικο προφανώς και χρησιμευει για την ροη της τζουρας προς το πιπακι. απο εκεινη την δεξαμενή λοιπον ρουφας.
αρα, αν εχει παει εστω και υποψια υγρου, τοτε το καρτο δειχνει μπουκωμένο και ακους τις μπουρμπουλήθρες.
τοσες μπουρμπουλιθρες ουτε στο Finding Nemo..

Αν λοιπον για καποιον λογο καταφερατε να κανετε αυτη την δεξαμενη να εχει εστω και υποψία υγρου, φροντιστε με καποιον τροπο να την αδειάσετε.
είτε βάζοντας την βελονα της συριγγας μεσα και ρουφωντας το υγρο, ειτε φυσώντας.
αν ομως φυσηξετε φροντιστε να εχετε κατω απο τον πολο της μπαταριας (φυσαμε χωρις την μπαταρια βιδωμενη) χαρτι κουζινας, και προετοιμαστειτε ψυχολογικα να αποχαιρετίσετε αρκετο απ το πολύτιμο υγρό σας, μεχρι η πλαγια δεξαμενη επιτελους να καθαρισει και να αφησει την τζουρα να οδεύει ελευθερη στο πιπακι.
το πιπακι του W κουμπωνει μια χαρά αλλα δεν σφιγγει. ισως το σφιξιμο να ειναι σημαντικο γιατι δεν θα επιτρεπει εισαγωγη αερα απο τα πλαγια, ρουφωντας ουσιαστικα μονο αερα (τζουρα) απο την πλαγια δεξαμενη που ειναι και το σωστο.

αφου καταφερετε λοιπον να καθαρισετε την πλαγια δεξαμενη, απολαυστε το Bud το οποιο θα σας αποζημιώσει με πολυ καλο χτυπημα, μετρια θερμοκρασια τζουρας, καλο ατμο, ιδιο με του Τ, και πολυ καλη απόδοση γευσης, ιση και καλυτερη του Τ.
ενας ευκολος τροπος να μην εχετε προβληματα, ειναι να ρουφηξετε 2-3 φορες χωρις να πατησετε το κουμπι, και να περιμενετε λιγο να γινει σωστα η κυκλοφορια στο καρτο, πριν αρχισετε να ατμιζετε.

δεν εχει την ευκολη τζουρα του W που νομιζεις οτι καποιος φουσκωνει λαστιχο μεσα στο στομα σου, αλλα το γενικο αποτελεσμα ειναι εφάμιλλο του W.
κοινως, πρεπει να ρουφας. δεν σου ρχεται ευκολη.
αφαιρεστε το βιδωτο μεταλλικο παραθυρο που το κανει να μοιαζει σαν Τ, και απολαυστε το ετσι.
ειναι πιο στυλατο και παραλληλα μπορειτε να παρακολουθειτε την πλαγια δεξαμενη, μην τυχον και γεμισει παλι με υγρο και παθετε την ασθενεια των δυτων..
ελπιζω καποιος να βοηθήθηκε..

ωραια συσκευη.

προτείνεται για μέσους και έμπειρους χρηστες που εχουν οικειοποιηθεί το θεμα της φροντίδας του τσιγαρου τους και ξερουν να λυνουν μονοι τους προβληματα που μπορει να προκυπτουν.

 :bye:


Αποσυνδεδεμένος VirusPlus

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BUD Tank Atomizer / Cartomizer 510 egoT
« Απάντηση #38 στις: Οκτωβρίου 28, 2011, 00:12 »
Το βασικό πρόβλημα με τη πλάγια δεξαμενή είναι πως μαζεύει υγρό από τον ατμό που παγώνει. Βέβαια δν έρχεται ποτέ στο στόμα όπως με τον W. Επίσης δεν ξέρω τη παίζει με τα ελληνικά BUD αυτο απο την Αγγλία είχε για τον π...τσο φιτίλι, σαν να ηταν πλαστικό. Θέλει οπωσδήποτε άλλαγμα. Τα ελληνικά σε τι ohm είναι?

Αποσυνδεδεμένος Darky

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BUD Tank Atomizer / Cartomizer 510 egoT
« Απάντηση #39 στις: Οκτωβρίου 28, 2011, 00:23 »
σωστος!
ξεχασα να πω για τα Ωμ.
το δικο μου ειναι 2.1 (χωρις σφαλμα) και η μπαταρια μου με το ζόρι βγαζει 3.4βολτ.
αυτο ειναι ενα θεμα γιατι το παντρεμα δεν μου φαινεται σωστο.
με μια σωστη μοντα θα αποδωσει καλυτερα. ειμαι σιγουρος.
κατι ακομα επίσης που παρελειψα να αναφέρω ειναι οτι η κατασκευη ειναι στιβαρή.
καμια σχεση με τα W πρωτης γενιας.
σου δινει την εντυπωση οτι ποτέ δεν θα εχει διαρροές υγρου στο κατω μερος.
δειχνει πολυ ανθεκτικο..

Αποσυνδεδεμένος VirusPlus

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BUD Tank Atomizer
« Απάντηση #40 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 14:41 »
Λοιπόν μετά από σχεδόν 4 μέρες χρήσης του BUD και αρκετούς πειραματισμούς με το φιτίλι του, αφού προσωπικά εκεί εστίασα το μεγαλύτερο πρόβλημα του ατμο, πιστεύω πως με αρκετά λεπτό φιτίλι (2-3 ινών) με 2πλό-3πλό κόμπο από την μεριά της αντίστασης (χρησιμοποιώ το φιτίλι από atomizer, αυτό που ξεπλέκεις) ο BUD είναι τελείως διαφορετικός κ αρκετά καλός. Οτιδήποτε άλλο συνδυασμό φιτιλιού δοκίμασα (ίσιο, θηλιά, λεπτό, χοντρό, χωρίς) ο BUD είχε πρόβλημα τροφοδοσίας κ έβγαζε αρκετό καμένο. Το ότι η εταιρεία τον δίνει με ίσιο φιτίλι πιστεύω πως αδικεί τον ατμό.
Επίσης να σημειώσω πως επειδή η αντίσταση του ατμο είναι τυλιγμένη σε αλλο φιτίλι (όχι αυτό που φαίνεται) διαδικασίες καθαρισμού Dry-Burn ειναι καταστροφικές για τον συγκεκριμένο ατμο.

Αποσυνδεδεμένος chris1983

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BUD Tank Atomizer
« Απάντηση #41 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 18:09 »
Μετά από 2-3 μέρες χρήσεις, μπορώ να πω ότι δεν είναι καθόλου ικανοποιητική η συσκευή, τουλάχιστον για τις δικές μου απαιτήσεις και με βάση την δική μου χρήση και εμπειρία σε ατμοποιητές έως τώρα.

Έχει αρκετά έντονη γεύση πλαστικίλας και συχνά πυκνά φέρνει ψιλο-καμμένο. (καμία σχέση με ego-t, αλλά είναι άσχημο, όπως και να'χει)

Αρκετά χαμηλότερο χτύπημα σε σχέση με ego-w, αλλά και αρκετά ψυχρότερος ατμός. Καμία διαροή ούτε προς την μπαταρία, ούτε και προς το επιστόμιο.

Τα υγρά που χρησιμοποιώ είναι σκέτη vg, με ελάχιστο άρωμα και μου κάνει εντύπωση που ο ego-w στα 2,4ohm και μετά από 20 μέρες χρήσης, αποδίδει καλύτερα από τον bud των 2,1ohm...

Λέτε να έπεσα σε ελλατωματικό ή ανάλογα σας δουλεύει κι εσάς?

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: BUD Tank Atomizer
« Απάντηση #42 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 18:18 »
Χρήστο εχει χαλαρή τζούρα η σφιχτή;
Και πόσες τρύπες εχει στη βάση του σπειρώματος μια μήπως;
Καλησπέρα είπαμε; :bye:

Αποσυνδεδεμένος xiroxiyo

  • **
  • 366
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BUD Tank Atomizer
« Απάντηση #43 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 18:21 »
σήμερα πήρα έναν τον έχω εδω και 4 ώρες περίπου ,δεν μπορώ να πω πως  είναι  ικανοποιητικό .
δεν έχει διαρροή όπως είπες χρηστο , ένα από τα καλά. εύκολο γεμίζεις καλώς ατμός.
χάλια γεύση  πολύ χαμηλό χτύπημα. αυτά προς το παρόν.   
μια τρύπα στην βάση , σχετικό με την τζούρα ,σε ego μπαταριά καλή χαλαρή τζούρα σε προβαρι σφιχτή τζούρα.

Αποσυνδεδεμένος chris1983

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BUD Tank Atomizer
« Απάντηση #44 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 18:23 »
Χρήστο εχει χαλαρή τζούρα η σφιχτή;
Και πόσες τρύπες εχει στη βάση του σπειρώματος μια μήπως;
Καλησπέρα είπαμε; :bye:

Καλησπέρα,
Έχει αρκετά σφιχτή τζούρα και 1 τρύπα. Τώρα που το είπες δοκίμασα τραβώντας λίγο έξω τον εσωτερικό πόλο του ατμοποιητή που μετακινείται εύκολα και σαν να μου φαίνεται πως βελτιώνει λίγο την κατάσταση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8442 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180831 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34084 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537052 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59969 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237913 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 612 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16144 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136227 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085477 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35534 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10380 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12