vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

OBS Engine SUB Atomizer - 5.3ml (from Heaven Gifts)

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
OBS Engine SUB Atomizer - 5.3ml (from Heaven Gifts)
« στις: Ιανουαρίου 29, 2017, 18:00 »

 




 
Μου τον έστειλε η Heaven Gifts και από την αρχή της εβδομάδας που συμβιώνω μαζί του μου έχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις τόσο από την υλοποίηση, όσο και από τις επιδόσεις του.
Μετά την επιτυχημένη πορεία του επισκευάσιμου OBS Engine RTA Tank, η κατασκευάστρια εταιρεία αποφάσισε να κάνει ένα βήμα παραπέρα και να εισχωρήσει στον τομέα των εργοστασιακών ατμοποιητών κάνοντας μια εντυπωσιακή είσοδο με την παρουσίαση του  OBS Engine SUB Atomizer , ενός ατμοποιητή βγαλμένου από την αρένα των ‘’βαριών’’ επισκευάσιμων, ο οποίος απευθύνεται κυρίως σε αυτούς που θέλουν επιδόσεις  δυνατών επισκευάσιμων αλλά δεν θέλουν ή δεν έχουν το χρόνο να ασχοληθούν με αυτούς.
Πρόκειται για μια δυνατή υλοποίηση ενός 25mm εργοστασιακού ατμοποιητή, με ποιοτική κατασκευή, ξεχωριστή εμφάνιση (επιτέλους κάτι που διαφέρει), εισαγωγή και ρύθμιση αέρος από το επάνω μέρος με top – bottom – top λειτουργία (θα την περιγράψω παρακάτω), πρακτικό και πανεύκολο γέμισμα υγρών από τα πλάγια, χωρητικότητα tank 5,3ml και με μια πραγματικά θηριώδη κεφαλή 17mm  τύπου notch coil, με ισχύ λειτουργίας μέχρι και 100watt που απογειώνει τις επιδόσεις.
Πάμε όμως να τον δούμε από κοντά.
 
 
.  Συσκευασία – Περιεχόμενα και μια πρώτη ματιά
 
 Παρασκευή έφυγε το δέμα με τον OBS από τη Sanghai και τη Δευτέρα το μεσημέρι μου χτύπησε το κουδούνι η dhl . Σφραγισμένο με ζελατίνα το κουτί και φωτό του θηρίου στη πρόσοψη. Στα πλάγια κάποια λογότυπα και στο κάτω μέρος ορισμένες αναφορές σε χαρακτηριστικά του και scratch check για τον έλεγχο γνησιότητας.
 
                                 





 
Εσωτερικά στη συσκευασία βλέπουμε τον OBS Engine SUB Atomizer τοποθετημένο σε μαλακή ελαστική θήκη με τη δεύτερη ανταλλακτική κεφαλή (άλλη μία είναι ήδη τοποθετημένη στη βάση του) και το spare γυαλάκι του τανκ κάτω του. Στη συσκευασία υπάρχει επίσης ένα σετάκι με ανταλλακτικά λαστιχάκια και μια κάρτα με οδηγίες για τη χρήση του.
                             


 
‘’Κάτι’’ μου έκανε όταν τον είδα…θες η διαφορετική και επιθέτικη του εμφάνιση;  Θες το γυάλισμα του; θες η τεράστια καμπάνα με το λογότυπο στο κέντρο;…δε ξέρω…το σίγουρο είναι ότι κόλλησαν τα μάτια μου πάνω του και μόνο που τον είδα.  Βγάλσιμο από το κουτί και ο OBS στα χέρια…ωραία αίσθηση ο άτιμος, καταλαβαίνεις ότι έχεις να κάνεις με ποιοτικό ατμοποιητή, συμπαγή και τσαμπουκά…θηριάκι από διαστάσεις και σε προδιαθέτει για κάτι το ξεχωριστό. Άρχισα να τον λύνω και να περιεργάζομαι τα κομμάτια του…όταν κατάλαβα τη λειτουργία του με έπιασε ανυπομονησία να δω τι αποδίδει τελικά όλο αυτό το σύστημα…πλύσιμο, γέμισμα και…τι να πω, δεν πίστευα αυτό που έπαιρνα. Περίμενα ότι λογικά κάτι καλό θα μου έδινε, αλλά όχι σε αυτό το επίπεδο…ο ατμοποιητής αυτός είναι «αλλού»!!







                                                   
 
 
.  Τεχνικά χαρακτηριστικά – Περιγραφή
 
OBS Engine SUB Atomizer - 5.3ml  το όνομα του μοντέλου στο site της Heaven Gifts και υπάρχει σε δύο εκδόσεις, μαύρο και SS.
 





Χαρακτηριστικά:

Διαστάσεις: 25 x 54.5mm
Χωρητικότητα: 5.3ml
Υλικά κατασκευής: Ανοξείδωτο ατσάλι 304 + Γυαλί (pyrex)
Αντίσταση: 0.2ohm OCC (40-100W)
Περιεχόμενα συσκευασίας:
 
    1 x Engine SUB
    1 x ανταλλακτικό γυαλί
    2 x OCC coil  (η μία είναι ήδη τοποθετημένη στη βάση του OBS)
 
 
 
Αποτελείται από 6 βασικά κομμάτια. Λίγα και εύκολα στο καθάρισμα.
1)      το ντριπάκι,
2)      το σύστημα αέρος με τις εισαγωγές, το ρυθμιστικό και την καμπάνα
3)      το σκελετό πάνω στον οποίο προσαρμόζονται όλα τα υπόλοιπα
4)      το γυαλί του tank
5)      τη βάση  
6)      το coil.
 


 [/url]



 
. 1  Το drip tip. Είναι pom, κωνικό, με διπλά λαστιχάκια σιλικόνης που το κρατούν σταθερό χωρίς το παραμικρό τζόγο. Ωραία αίσθηση στα χείλια και το μέγεθος του λόγω του σχήματος του που λεπταίνει προς τα πάνω, δεν ενοχλεί καθόλου.
 

 



. 2   Το σύστημα αέρος και αναπλήρωσης που αποτελεί και την κεφαλή του OBS με τις περισσότερες λειτουργίες να είναι συγκεντρωμένες σε αυτό. Έχει επάνω του τις εισαγωγές του αέρα, το ρυθμιστικό του αέρα, το σύστημα αναπλήρωσης υγρών, το σωλήνα ατμοποίησης και την τεράστια καμπάνα. Από ανοξείδωτο ατσάλι.
 

 


 
Οι εισαγωγές του αέρα είναι 3, σε ακτινωτή διάταξη και βρίσκονται στην κορυφή, στη βάση του drip tip. Η ρύθμιση τους γίνεται από ένα δαχτυλίδι το οποίο μπορεί να περιστραφεί κατά 360 μοίρες. Έχει κατακόρυφες γραμμώσεις για καλύτερο πιάσιμο ώστε να μη γλυστράει στο γύρισμα του γιατί είναι αρκετά σφιχτό. Η ρύθμιση του αέρα είναι αβαθμίδωτη και υποδειγματική.
 
Εδώ έχουμε και το σύστημα αναπλήρωσης. Ο OBS αντίθετα με τους συνηθισμένους τρόπους αναπλήρωσης από το επάνω ή κάτω μέρος, γεμίζει από τα πλάγια. Πρακτικό, γρήγορο και καθαρό το γέμισμα του χωρίς την ανάγκη να ξεβιδώσουμε το παραμικρό!!   Κάτω από το ρυθμιστικό δαχτυλίδι του αέρα υπάρχει ένα άλλο δαχτυλίδι, μεγάλης διαμέτρου (25mm) με χαραγμένο επάνω του το λογότυπο του OBS και κάποια μοντέρνα σχέδια. Τραβώντας το προς τα επάνω εμφανίζεται ένα μεγάλο οβάλ άνοιγμα από το οποίο μπορούμε να γεμίσουμε το tank με υγρά. Έχει μεγάλες διαστάσεις και μπορούμε να γεμίσουμε ακόμη και με πολύ φαρδιές πιπέτες απροβλημάτιστα. Για να μπορούμε να γνωρίζουμε που ακριβώς είναι αυτό το άνοιγμα όταν το δαχτυλίδι είναι κατεβασμένο, υπάρχει χαραγμένο ακριβώς από κάτω του ένα σχέδιο με μία σταγόνα. Τραβώντας τώρα το δαχτυλίδι προς τα κάτω κλείνει πάλι το άνοιγμα και σφραγίζει ο ατμοποιητής. Σηκώνουμε δαχτυλίδι, γεμίζουμε, κατεβάζουμε δαχτυλίδι, τέλος!!! Τόσο απλά!!  Επειδή υποθέτω ότι αρκετοί θα αναρωτηθείτε  τι θα γίνει αν κατά λάθος μετακινηθεί το δαχτυλίδι των υγρών και ανοίξει η εισαγωγή, σας λέω ότι σφραγίζει τόσο καλά και σφιχτά ώστε δεν υπάρχει καμία περίπτωση να μετακινηθεί αν δεν το θελήσετε εσείς.
 
 

 

 
Τέλος, στο κάτω μέρος βλέπουμε την μεγάλη καμπάνα με τον σωλήνα ατμοποίησης στο κέντρο της. Μέσα σε αυτήν μπαίνει το  coil το οποίο γεμίζει με αέρα και δημιουργεί τον «φούρνο» για την δημιουργία του ατμού, κάτι σαν την λειτουργία επισκευάσιμων δηλαδή,  ενώ ταυτόχρονα απομονώνει και τα υγρά ώστε να μην ανέβουν και περάσουν στο εσωτερικό του (παρακάτω θα γράψω πως λειτουργεί). Στο εξωτερικό της βλέπουμε να υπάρχουν τα λογότυπα του OBS Engine  (μου αρέσουν, δίνουν μια άλλη νότα στην εμφάνιση του).
 

 



 
. 3  Ο σκελετός του OBS. Από ανοξείδωτο ατσάλι κι αυτός. Είναι το κομμάτι πάνω στο οποίο προσαρμόζονται τα υπόλοιπα και υλοποιείται ο ατμοποιητής. Στις δύο άκρες του υπάρχουν σπειρώματα τα οποία είναι πολύ καλά. Στην επάνω πλευρά βιδώνει η κεφαλή του αέρα που περιέγραψα πριν, ενώ στο κάτω μέρος βιδώνει η βάση με το coil. Στο εξωτερικό του μπαίνει το γυαλί και δημιουργείται έτσι το tank.
 

 


 
. 4  Το γυαλί του tank. Από pyrex γυαλί και μάλιστα αρκετά χοντρό, 1,5mm. Παρέχεται ανταλλακτικό στη συσκευασία. Δε χρειάζεται να δείξω κάτι εδώ.
 
. 5  Η βάση.  Απλή κατασκευή και δε θα μπορούσε να ήταν αλλιώς εφόσον δεν έχει να φιλοξενήσει κάποιο μηχανισμό. Από ανοξείδωτο ατσάλι κι αυτή. Στο μέσο της βλέπουμε το σπείρωμα στο οποίο βιδώνει το coil και στο κέντρο τον πόλο, επίχρυσο και σταθερό (όχι αυτορυθμιζόμενο). Στο κάτω μέρος διακρίνουμε τα λογότυπα του OBS  και τον σειριακό αριθμό κατασκευής. Στην περίμετρο της βάσης βλέπουμε κατακόρυφες εσοχές που σκοπό έχουν την ευκολία στο πιάσιμο και το ξεβίδωμα αυτής όταν χρειαστεί, είτε για πλύσιμο, είτε για αλλαγή της κεφαλής.
 



 
. 6  Το coil Τι coil είναι αυτό;!;!  Δεν είχα ξαναδεί κάτι τέτοιο. Όταν το είδα γούρλωσα τα μάτια  :o και την ίδια αντίδραση είχαν κάποιοι φίλοι όταν τους το έδειξα.
 


 


 
0.2 ohm, με οργανικό βαμβάκι και τεραστίων διαστάσεων, 17mm!!! (σα ρεζερβουάρ νταλίκας). Είναι τύπου notch coil, με πλέγμα αντί για σύρμα στο εσωτερικό του και εύρος λειτουργίας 40-100watt.  Στην κάτω άκρη του είναι τυφλό, δεν είναι διαμπερές δηλαδή ως συνήθως και στο σημείο αυτό υπάρχει και ο πόλος ο οποίος είναι επίχρυσος. Πλευρικά υπάρχουν 4 μεγάλα, κατακόρυφα και παραλληλόγραμμα ανοίγματα για την τροφοδοσία του υγρού η οποία είναι αδιάλειπτη και δε πρόκειται να πάρετε καμένο με τίποτα. Ακόμη και στα 90 watt που του έκανα απανωτές τζούρες για να δω τη συμπεριφορά του, δεν καταλάβαινε τίποτα. Η δε απόδοση του απίστευτη!! Ξεκίνησα από τα 40 watt και όσο ανέβαζα τόσο περισσότερο έδινε…γεύση και τέρμα βελούδινος ατμός. Να πω εδώ ότι θέλει κάποια ml για να στρώσει και να αποδώσει σωστά.
Για να πάρετε μια εικόνα του μεγέθους του το έχω βάλει δίπλα με κεφαλές από kanger (0.5ohm) και cubis (0,60hm). Πραγματικά φαίνονται νάνοι μπροστά του  :idiot1:
 


 


 
Πως δουλεύει τώρα όλο αυτό το σύστημα. Έχουμε τον αέρα να μπαίνει από τις εισαγωγές στο πάνω μέρος, να κατεβαίνει εσωτερικά στη καμπάνα και μέσω αυτής να γεμίζει το εσωτερικό του coil το οποίο περιβάλει. Ο δε σωλήνας ατμοποίησης, από τη στιγμή που ο ατμοποιητής είναι δεμένος, βρίσκεται στο κέντρο του coil και με μικρή απόσταση από τον πυθμένα του, δεν ακουμπάει δηλαδή κάτω. Όταν τροφοδοτήσουμε την κεφαλή με ρεύμα και αρχίσουμε την τζούρα, ο σωλήνας ατμοποίησης ξεκινά την αναρρόφηση και αρχίζει μια λειτουργία σαν της ηλεκτρικής σκούπας. Ο αέρας λόγω της αναρρόφησης  εξαναγκάζεται να κατέβει με φορά προς το κάτω μέρος του coil για να κατευθυνθεί στο άκρο του σωλήνα ατμοποίησης. Κατά το πέρασμα του όμως μέσα από το πηνίο ατμοποιείται και αναρροφάται πλέον σαν ατμός για να ανέβει και να φτάσει έτσι στο ντριπάκι και από εκεί στο στόμα μας. Γι αυτό το λόγο η λειτουργία του OBS περιγράφεται ως top-bottom-top (πάνω-κάτω-πάνω). Στην παρακάτω φωτογραφία μπορείτε να πάρετε μια εικόνα της λειτουργίας αυτής. Με τα σκούρα πράσινα βελάκια φαίνεται ο κρύος αέρας που εισέρχεται, ενώ με τα ανοιχτόχρωμα ο ζεστός, που είναι πλέον ατμός.
 



 

 

 
 
. Το αποτέλεσμα
 
Η OBS έβαλε πόδι στους εργοστασιακούς με ένα extreme μοντέλο και είναι σίγουρο ότι θα προκαλέσει πονοκέφαλο στους υπόλοιπους κατασκευαστές του είδους.
Αποδεικνύεται μια εξαιρετική υλοποίηση σε όλους τους τομείς.  Αρχικά να πω ότι με κέρδισε με την εμφάνιση του. Το όλο σχήμα του, τα λογότυπα και τα σχέδια που έχει εξωτερικά και εσωτερικά, το όμορφο και διαφορετικό ντριπάκι του, οι περίεργες εισαγωγές αέρα στην κορυφή του και το επιθετικό look που βγάζει, όλα μαζί συνυφασμένα μου τράβηξαν το ενδιαφέρον και κέρδισε την συμπάθεια μου, γιατί κακά τα ψέματα, βαρεθήκαμε να βλέπουμε τη διαιώνιση αυτού του κλασικού στυλ εργοστασιακού που αντιγράφει ο ένας από τον άλλο με ψιλοπαραλλαγές.
Μου άρεσε επίσης η όλη κατασκευή και φιλοσοφία του. Το πλάγιο γέμισμα  του OBS είναι ότι πιο εύκολο, βολικό, γρήγορο και καθαρό έχω συναντήσει στην ατμιστική μου πορεία σε ατμοποιητές, είτε εργοστασιακούς, είτε επισκευάσιμους.  Διαρροές μηδέν, μηδέν όμως!!! Είναι τέτοια η κατασκευή και  η λειτουργία του που ΔΕΝ γίνεται να έχει διαρροές. Η μόνη περίπτωση για κάτι τέτοιο  είναι να κόψει-χάσει ο κάτοχος του κάποιο λαστιχάκι από λάθος του, διαφορετικά ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση ούτε καν ίχνους υγρασίας!!
Η απόδοση του… Πολύ γεύση και βελούδινο άτμισμα σε υψηλά επίπεδα ισχύος που δε το έχω συναντήσει σε κάποιον άλλο. Ξεκίνησα τις δοκιμές με high vg υγρά,από τα 40 watt που είναι το όριο εκκίνησης της κεφαλής και γρήγορα ανέβηκα στα 50 όπου τον κράτησα αρκετή ώρα. Έβλεπα ότι παρ’όλο της αρκετά αυξημένης τιμής ισχύος, δε με έπνιγε ο ατμός όπως υπολόγιζα. Μου έδεινε μεν δυνατό αποτέλεσμα αλλά μου έρχονταν πολύ όμορφα και γλυκά και δε με απωθούσε σε καμία περίπτωση. Συνέχισα να ανεβαίνω σταδιακά μέχρι τα 70watt και το άτμισμα γινόταν όλο και πιο απολαυστικό στη γεύση χωρίς να χάνει καθόλου το βελούδινο ύφος του. Σε αυτά τα watt μου άρεσε τόσο που έφαγα ένα 20μελο για πλάκα κι επειδή σκεφτόμουν και γελούσα ότι να, τώρα θα σκάσει κυλιόμενο μήνυμα στην οθόνη του SX και θα μου λέει «δώσε κι άλλο ρε μάστορα να γουστάρουμε    :)) » ,λέω κάτσε να το ψιλοταβανιάσω και το πάω στα 90. Γκάζια, ντουμάνια, γεύση, πυκνός και βελούδινος ατμός στο ταβάνι.
 


 
 

Δυστυχώς είχε αέρα και μου χαλούσε για φωτό με ωραία ντουμανάκια. :-\
 
Να πω κάτι που μου έκανε εντύπωση: παρατήρησα ότι σε ένα εύρος λειτουργίας μέχρι τα 50-55watt ενώ μεν ευχαριστιόμουν τη τζούρα και με γέμιζε, ο ατμός που έβγαινε ΔΕΝ ήταν υπερβολικός. Ήταν σε νορμάλ επίπεδα πράγμα που τον κάνει ιδανικό για δυνατό άτμισμα μέσα σε χώρο με κόσμο. Για να λέμε και τα πράγματα όπως έχουν, δεν είναι σωστό να είμαστε σε μέρη με κόσμο και να αρχίζουμε τα τρελά ντουμάνια και τα σύννεφα, είναι ενοχλητικό όπως και να το κάνουμε.  Με τον OBS βρήκα τη χαρά μου σε αυτό το θέμα και τον έχω πλέον μόνιμα μαζί.
 
Να διευκρινήσω ότι δεν είναι ο σφιχτοτζούρης ατμοποιητής, ΑΛΛΑ δεν είναι και ο ορισμός του αεράτου. Δίνει από σφιχτές πνευμονικές μέχρι καθαρές πνευμονικές και σε καμιά περίπτωση δε θα πεις ότι με έκανε μπαούλο από τον αέρα. Γεμάτος ατμός, πυκνός που σε κάθε ρύθμιση του αέρα σε γεμίζει.
Από κατανάλωση, έχει! Δεν είναι σαν κάτι άλλους που νομίζεις ότι είναι τρύπιοι αλλά πίνει και είναι λογικό. Δε γίνεται να δουλεύουμε κάποιον άτμο σε σε τέτοια υψηλά επίπεδα ισχύος και να μην έχει κατανάλωση, είναι αδύνατον. Τα πάθη και τα γούστα ως γνωστόν πληρώνονται.
Θα κλείσω την παρουσίαση λέγοντας… 
….’’αυτό το ‘’πράγμα’’ δουλεύει και δουλεύει απίστευτα καλά!!’’  :respect: :respect:
 
Όσοι ψήνεστε για αγορά του (τον προτείνω ανεπιφύλακτα ) εδώ, Heaven Gifts και OBS Engine SUB Atomizer - 5.3ml   (έχει και χαμηλή τιμή ).
 
Αν ξέχασα κάτι ή θελήσετε να με ρωτήσετε για οτιδήποτε, βάλτε φωνή
 

Αποσυνδεδεμένος MAFAKA

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OBS Engine SUB Atomizer - 5.3ml (from Heaven Gifts)
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 29, 2017, 18:37 »
Ωραια παρουσιαση, ευχαριστουμε  :)
Εχουμε φτασει πλεον σε τετοιο επιπεδο high-end εργοστασιακων που πολλοι απο αυτους δεν εχουν απολυτως τιποτα να ζηλεψουν απο αρκετους επισκευασιμους και χωρις κανενα κοπο φυσικα.
Σε σχεση με Smok V8 Big Baby πως τα παει (αν τον εχεις δοκιμασει) ;

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OBS Engine SUB Atomizer - 5.3ml (from Heaven Gifts)
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 29, 2017, 19:28 »
Σε ευχαριστώ φίλε μου για τα καλά σου λόγια.  :) Τον smoke που ρώτησες δεν έχει τύχει να τον δοκιμάσω για να έχω άποψη. Κατά τα άλλα, όντως βλέπουμε πλέον high end εργοστασιακούς με επιδόσεις  επισκευάσιμων.  Ο συγκεκριμένος μάλιστα χτυπιέται στα ίσια με "βαριάς" κατηγορίας επισκευάσιμους.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: OBS Engine SUB Atomizer - 5.3ml (from Heaven Gifts)
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 29, 2017, 23:09 »
17mm coil? Είχα ατμοποιητές στο παρελθόν που ολόκληροι είχαν μικρότερη διάμετρο!!!

Πολύ ωραία παρουσίαση, ευχαριστούμε!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OBS Engine SUB Atomizer - 5.3ml (from Heaven Gifts)
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 29, 2017, 23:46 »
Σε ευχαριστώ, ναι είναι τεράστιο το coil, δεν ειχα ξαναδεί κάτι τέτοιο.

Αποσυνδεδεμένος Jimairon

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OBS Engine SUB Atomizer - 5.3ml (from Heaven Gifts)
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 30, 2017, 08:21 »
Πολύ ωραία παρουσίαση. Ευχαριστούμε :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8432 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180820 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34079 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536977 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59952 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237879 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 612 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16105 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136223 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085466 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35528 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10371 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12