vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

208 επισκέπτες, 7 χρήστες
Lefty, Milarepa, babis1993, mathimatikos1966, manoslykos, Jorge, lagoudakis

Twitter

INAWERA FLAVORS

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2415 στις: Μαρτίου 20, 2012, 22:11 »
Ειλικρινα δεν βλέπω το λόγο να καθεστε να μαλώνετε για 2 και 3 ευρω διαφορά.
Εγώ νομιζω οτι ο καθενας μπορει να αγορασει ελευθερα από οπου βολευεται πρωτον και κατα δευτερον απο οπου γουσταρει. Εαν και εφοσον η διαφορά ειναι μικρη καλό ειναι να αγοραζουμε από εδώ.Αν πάλι δεν ειναι μικρη και ειναι μια διαφορα με την οποια μπορεις να παρεις πχ και δυο ατμο με τα λεφτά αυτά,τοτε πέρνεις από εκει που ειναι πιό συμφερον για σενα.Εκτος αν καποιος ειναι μαζοχιστης και του αρεσει να ενισχυει αυτον που του πιανει τον πισινό.Αν και οι ελληνες ειμαστε μαθημενοι να γουσταρουμε και να ενισχυουμε αυτους που μας π@δανε(καταλαβαινετε που το πάω...)
Και για να χαλαρωσετε λίγο να σας δωσω και μια συνταγη...
Σε 5 ml vg εβαλα 3 σταγονες σοκολατα γαλακτος 2 σταγονες φουντουκι και μια σταγονα καραμελα...το αποτελεσμα απλά τα σπάει.... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2416 στις: Μαρτίου 20, 2012, 22:26 »
Εγώ πάντως το σκέφτομαι να χτυπήσω κανένα λίτρο VPG. Για πότε φεύγουν αυτά τα μπουκαλάκια των 100ml δεν το παίρνεις χαμπάρι  :))

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2417 στις: Μαρτίου 20, 2012, 22:42 »
λίτρο?.....
θα το πιεις ή θα λουστείς? :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Tegian

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2418 στις: Μαρτίου 20, 2012, 23:19 »
Ειλικρινα δεν βλέπω το λόγο να καθεστε να μαλώνετε για 2 και 3 ευρω διαφορά.
Εγώ νομιζω οτι ο καθενας μπορει να αγορασει ελευθερα από οπου βολευεται πρωτον και κατα δευτερον απο οπου γουσταρει. Εαν και εφοσον η διαφορά ειναι μικρη καλό ειναι να αγοραζουμε από εδώ.Αν πάλι δεν ειναι μικρη και ειναι μια διαφορα με την οποια μπορεις να παρεις πχ και δυο ατμο με τα λεφτά αυτά,τοτε πέρνεις από εκει που ειναι πιό συμφερον για σενα.Εκτος αν καποιος ειναι μαζοχιστης και του αρεσει να ενισχυει αυτον που του πιανει τον πισινό.Αν και οι ελληνες ειμαστε μαθημενοι να γουσταρουμε και να ενισχυουμε αυτους που μας π@δανε(καταλαβαινετε που το πάω...)
Και για να χαλαρωσετε λίγο να σας δωσω και μια συνταγη...
Σε 5 ml vg εβαλα 3 σταγονες σοκολατα γαλακτος 2 σταγονες φουντουκι και μια σταγονα καραμελα...το αποτελεσμα απλά τα σπάει.... :thumpup:

Συμφωνω μαζι σου φιλε και εξαλλου αυτο ελεγα και εγω.

Να σε ρωτησω. Δοκιμασες καραμελα απο Inawera; Τι λεει; Ειναι βουτυρου; Την περιμενω να μου ερθει και θα δοκιμασω την συνταγη σου. Ακουγεται πολυ ενδιαφερον.

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2419 στις: Μαρτίου 21, 2012, 14:20 »
Νομίζω ότι το egotube.gr κάνει μια φιλότιμη προσπάθεια και δε νομίζω ότι αξίζουν ένα δύο ευρώ, ακόμα και τρία να γίνονται θέμα. Ειδικά για όσους δε θέλουν ή δε ξέρουν τα του εξωτερικού και paypal είναι πάρα πολύ καλή εναλλακτική. Επίσης είναι καλό να μπορείς να σηκώσεις το τηλέφωνο και να έχεις κάποιον στην άλλη πλευρά πουν να σου δώσει κάποιες εξηγήσεις για το πως γίνονται τα υγρά. Να αναφέρω και την παράδοση σε μία δύο μέρες έναντι 7 με 10 από το εξωτερικό ή θα με πείτε και μένα μέτοχο.

Όπως και να έχει το πράμα αν λάβουμε υπόψιν μας τη φορολογία στην Πολωνία και τις διαφορές που έχει με την Ελλάδα νομίζω πρέπει να δικαιολογήσουμε αρκετά πράγματα.

Γνώμη μου είναι ότι έγινε θέμα για το τίποτα και αυτό που πρέπει να μείνει είναι ότι υπάρχει μια εναλλακτική κοντά μας, έστω και με κάποιο μεγαλύτερο κόστος.

Αποσυνδεδεμένος Tegian

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2420 στις: Μαρτίου 21, 2012, 15:19 »
Συμφωνω μαζι σου και επικροτω την προσπαθεια του συγκεκριμενου καταστηματος. Και εγω εννοειται πως ειμαι της αποψης τα χρηματα μας να ανακυκλωνονται στην Ελλαδα. Αλλα ακομα και η συζητηση που καναμε νωριτερα, δεν μαλωσαμε, πιστευω οτι βγαινει σε καλο ολων μας. Απότι ειδα μπηκε και καποιος εκπροσωπος της εταιριας και διαβασε τους προβληματισμους μας. Αυτο για εμενα ειναι πολυ θετικο.

Αλλα οταν κανουμε συγκρισεις ειδικα με αριθμους δεν μπορουμε να κρυφτουμε. Ο καθενας μας εχει προσωπικοτητα και κανει αυτο που θεωρει για τον εαυτο του σωστο. Αλλοι σκεφτονται βραχυπροθεσμα το τι ξοδευουν και αλλοι μακροπροθεσμα. Υπαρχει διαφορα μεγαλη.

Ειμαστε εδω για να εκφρασουμε τις αποψεις μας και οχι για να εξαναγκασουμε τους συνανθρωπους μας να κανουν αυτο που θελουμε εμεις!

Συνταγη καταπληκτικη:
Στα 3.5μλ Dirty, 6 σταγονες Dark fire tobacco FA και 1 Vanilla Madagascar !!! Κολαση !!!

Αποσυνδεδεμένος pet_cor

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2421 στις: Μαρτίου 21, 2012, 15:55 »


Όπως και να έχει το πράμα αν λάβουμε υπόψιν μας τη φορολογία στην Πολωνία και τις διαφορές που έχει με την Ελλάδα νομίζω πρέπει να δικαιολογήσουμε αρκετά πράγματα.




Αν πραγματι ξερεις τη φορολογια στην Πολωνια και τις διαφορες που εχει με την Ελλαδα,
θα ηθελα να μας τις πεις για να μαθαινουμε και μεις.

Εγω βλεπω στις αποδειξεις του πολωνου οτι εχει ΦΠΑ 23%.
Νομιζω οτι τοσο πρεπει να εχουμε και εδω.

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2422 στις: Μαρτίου 21, 2012, 16:10 »
Παιδιά, με το συμπάθιο αλλά μου άρεσαν οι συζητήσεις που κάναμε πριν για τα υγρά, τις βάσεις και τα αρώματα της Inawera. Η φορολογία της Πολωνίας σαφέστατα και με αφήνει παγερά αδιάφορο και όποιος θέλει να κάνει οικονομία ας αγοράσει μια βάση με υψηλή συγκέντρωση νικοτίνης στη καλύτερη τιμή, από όπου κρίνει και εμπιστεύεται και pg / vg από φαρμακείο.

Αποσυνδεδεμένος armados

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2423 στις: Μαρτίου 21, 2012, 16:13 »
συμφωνω κι εγω.καλυτερα να ανοιξετε ενα νημα  ''υγρα inawera vs egotube''

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2424 στις: Μαρτίου 21, 2012, 16:17 »
Συμφωνω μαζι σου φιλε και εξαλλου αυτο ελεγα και εγω.

Να σε ρωτησω. Δοκιμασες καραμελα απο Inawera; Τι λεει; Ειναι βουτυρου; Την περιμενω να μου ερθει και θα δοκιμασω την συνταγη σου. Ακουγεται πολυ ενδιαφερον.
Σκέτη όχι δεν την εχω δοκιμασει ακομα..αλλά δεν νομιζω να ειναι βουτυρου, θα την ειχα πιει.... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος DISA

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
  • e-lquid mixer
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2425 στις: Μαρτίου 21, 2012, 16:19 »
αυτα τα αρωματα, με εχουν μπερδεψει αρκετα. στην αρχη βαζω 3%, αρχικα πολυ εντονη μυρωδια μετα απο 2-3 μερες ερχονται στα ισα τους και μετα απο 1 εβδομαδ - τιποτα - αρωμα σχεδον τιποτα....μπορει να φταιει ισως οτι τα φτιαχνω και τα κραταω 1-2 εβδομαδες γιατι αλλαζω συχνα γευσεις......
εχω παρει καμμια 10αρια αρωματα, αλλα μονο ενα μου αρεσει πολυ to capuccino. τα αλλα τα βαριεμαι

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2426 στις: Μαρτίου 21, 2012, 16:23 »
αν δεν κάνεις καταναλωση μην φτιαχνεις πάνω από 10Ml τη φορά.
Επίσης μην ξεχνας πώς θελουν κανα δυο μερουλες για να δεσει το αρωμα με τη βαση, για αυτο και βλεπεις διαφορά μετα από μερικες μερες σε σχεση με την πρωτη φορά...

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2427 στις: Μαρτίου 21, 2012, 16:24 »
Το χουμε γράψει αρκετές φορές πως τα αρώματα χρειάζονται "ωρίμανση" και πως οι αναλογίες 3%-5% για πολλά από αυτά  είναι ανεπαρκής. Επίσης τεράστιο ρόλο παίζει και ο ατμοποιητής που χρησιμοποιείς, τα volt κλπ

Ο καλύτερος ατμοποιητής κατα την άποψη μου για δοκιμή γεύσεων είναι ο 510D και χωρίς τη προσθήκη τανκ καθώς και ο CE4+ για χαμηλότερης θερμοκρασίας ατμό. Από εκεί και πέρα απαιτείται χρόνος, υπομονή και πολλές δοκιμές.

Αποσυνδεδεμένος nikolakis26

  • **
  • 438
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2428 στις: Μαρτίου 21, 2012, 16:38 »
Ο καλύτερος ατμοποιητής κατα την άποψη μου για δοκιμή γεύσεων είναι ο 510D και χωρίς τη προσθήκη τανκ καθώς και ο CE4+ για χαμηλότερης θερμοκρασίας ατμό. Από εκεί και πέρα απαιτείται χρόνος, υπομονή και πολλές δοκιμές.
Οι καλύτεροι ατμο για δοκιμές είναι μόνο όσοι κάνεις driping.
Το να γεμίσεις ένα carto(510D) ή ένα CE4+ κ να πρέπει να τον ατμισεις,άσε που μετά δεν αλλάζει κατευθείαν η γεύση δεν το βρίσκω κ τόσο βολικό.

Κατά την γνώμη την δική μου ο καλύτερος (για δοκιμές κ απόδοση γεύσης) είναι ο 901.

Να σε ρωτησω. Δοκιμασες καραμελα απο Inawera; Τι λεει; Ειναι βουτυρου; Την περιμενω να μου ερθει και θα δοκιμασω την συνταγη σου. Ακουγεται πολυ ενδιαφερον.
Φίλε μου δοκίμασα εγώ την καραμέλα,οχι δεν είναι βουτύρου,τουλάχιστον δεν μου φάνηκε για βουτύρου έμενα.

Αποσυνδεδεμένος DISA

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
  • e-lquid mixer
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #2429 στις: Μαρτίου 21, 2012, 18:11 »
θελει πολλες δοκιμες, το καθε αρωμα εχει τα δικα του ειναι και ποικιλα τα γουστα οποτε δεν βγαινει ακρη ευκολα...

εμενα στην αρχη το 3% μου φαινονταν πολυ, το ξανααρεωνα μετα ελαφρυ μετα απο καποιες μερες πολυ ελαφρυ του ξαναβαζα κτλπ.......

ξερει καποιος αναλογια για Tobacco C, Virginia, Oriental ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278561 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12860 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123740 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63941 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206604 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92956 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3904 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173116 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15573 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9650 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos