vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

256 επισκέπτες, 3 χρήστες
Milarepa, Lefty, mathimatikos1966

Twitter

INAWERA FLAVORS

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #990 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 21:53 »
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #991 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 21:55 »
H ερωτηση του μέλους έχει μεταφερθεί εδω
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,4029.msg156622.html#msg156622

Ευχαριστώ πολύ

Αποσυνδεδεμένος GOTTHARD

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
  • PUFF DADDY
    • hardrockcity
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #992 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 22:08 »
νομίζω πως βρήκα το άρωμα που θα μείνω. Nutty cream απο την inawera φυσικα. Αν και γεύση κρέμας δεν μου ήρθε έχει κάτι σαν μπισκότο. Θα τους πώ να βγάλουν και τσουρέκι Τερκενλή.  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #993 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 22:11 »
Nutty cream ε?

παω να την τσεκαρω...
εγω την εχω καταβρει με το εσπρεσσο, και επειδη κοπαναω πολλα ml
θα παρω ποσοτητα αυτη την φορα.   8)

Αποσυνδεδεμένος MACATTACK

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
  • DD BY GRAVEN - GP MOD - A2MT SS,CLASSIC SS
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #994 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 22:53 »
ρε παιδες επειδη κανω παραγγελια τωρα τι παιζει αν βαλω email φιλου που λεει?εχει εκπτωση περαν της πρωτης παραγγελιας?

Αποσυνδεδεμένος GOTTHARD

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
  • PUFF DADDY
    • hardrockcity
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #995 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 22:57 »
Nutty cream ε?

παω να την τσεκαρω...
εγω την εχω καταβρει με το εσπρεσσο, και επειδη κοπαναω πολλα ml
θα παρω ποσοτητα αυτη την φορα.   8)
1η παραγγελια μου ήταν οπότε και πήρα 8 μπουκαλάκια τον 10 μλ για δοκιμή. στην επόμενη θα πάρω την ατίθαση κρέμα σε 5λιτρο :laugh1: :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος MACATTACK

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
  • DD BY GRAVEN - GP MOD - A2MT SS,CLASSIC SS
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #996 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 23:20 »
Μολις πηρα και εγω το κατιτοις μου....... :D :D :D
VG. BIOBAZA 12 mg / ml.
E-FLAVOUR MOCCA - 10 ml
E-FLAVOUR LEMON - 10 ml.
BOTTLE 5 ml. Dropper SET 5 PCS - COLORLESS / WHITE
Dirty Neutral Base 12, the nicotine content of 12 mg
E-FLAVOUR VANILLA CLASSIC
E-FLAVOUR TABACCO "BLACK CHERRY"
E-FLAVOUR TABACCO "TABACCO "C"
VG. BIOBAZA 6 mg / ml. 
E-FLAVOUR TABACCO "VIRGINIA" 
E-FLAVOUR TABACCO "CAPPUCCINO"
E-FLAVOUR TWO APPLES
E-FLAVOUR TABACCO "TUSCAN GARDEN"
E-FLAVOUR ESPRESSO IT
E-LIQUID "NUTTY CREAM" Nicotine 12 mg/ml 
Παιδες σε αυτο το ονομα φαινεται η πληρωμη ετσι????...''Firma DROPER Gęca gabriela''?

Αποσυνδεδεμένος manton

  • **
  • 153
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Allnetworks
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #997 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 00:26 »
Λοιπον φιλη manton το δοκιμασα και.... ειναι πρωτο http://e-kapnisma.gr/Smileys/smileyz/thumpup.gif
Εχω και απο τις δυο αυτες βασεις και ετοιμασα ενα μικρο δειγμα με 25 σταγονες dirty
και 25 σταγ.VPG δηλαδη συνολο περιπου 2μλ. Εβαλα και μια (1) σταγονα tobacco-c.
Tο αποτελεσμα ειναι παρα πολυ καλο.
Αυτη τη διακριτικη επιγευση του "καβουρδισμενου ξηρου καρπου", την ψαχνω καιρο.
Ισως την ενισχυσω ελαχιστα ακομα. Αυτο το "ελαχιστα" ομως, ειναι ενα προβλημα.
Γιατι, και μια στγ απο ενα αρωμα για να ειναι "ελαχιστο", σημαινει οτι το υγρο πρεπει να ειναι πανω απο 20 με 30μλ.
Και για δοκιμη ειναι πολυ. Μεχρι τωρα ατμιζω "δοκιμες".Ολες μαζεμενες σε ενα μπουκαλακι.
Και εχω δωσει και στην αδερφη μου (νεο ατμιστικο μελος στην οικογενεια), 50μλ δοκιμων.

Απο εδω και στο εξης θα πειραματιστω διαφορετικα.
Εχω ετοιμασει 7 διαφορετικες γευσεις με αναλογια 2,5% αρωμα (μια σταγονα σε 80 σταγονες βασης)
και θα κανω τις αλχημειες μου με ετοιμα υγρα πλεον. 25 σταγ. καθε μιξη, συνολο.
Πιστευω οτι θα την βρω τη γευση μου "που κυκλοφορει εκει εξω", οπως ειχες πει οταν πρωτοσχολιασες εδω.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 15, 2011, 16:04
Λαθος. Δυο σταγονες ανα 80 ml βασης
Χαίρομαι πολύ που σου άρεσε  :D

Εν τω μεταξύ, επειδή όπως είπα άρχισα να βαριέμαι με τα DIY (παρασκευάζω για το σύζυγο αλλά και τα πεθερικά  :wall: ), δοκίμασα και το έτοιμο eliquid tabacco C. Καμμία σχέση και αυτό οφείλεται προφανώς στην έλλειψη της dirty. Παραδόξως όμως, στη συνταγή του tabacco C με dirty και VPG μου φάνηκε όμοιο το έτοιμο eliquid Imperator. Θα το δοκιμάσω πάλι αφού το δοκιμάσω σε καθαρό ατμοποιητή και θα επανέλθω.

Παρεμπιμπτόντως φίλε pet_cor, επειδή βλέπω να συμβαδίζουμε γευστικά, αν πετύχεις καμμιά συνταγή καλή πες μου κι εμένα  ;)

Αποσυνδεδεμένος pet_cor

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #998 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 01:02 »
Εγινε. Να εισαι καλα (ακομα..... και με πεθερικα).
Εγω παρασκευαζω για συζυγο, δυο παιδια, νυφη, και προσφατως και για αδερφη.
Εχω αναλαβει την τροφοδοσια.
Να ειναι καλα και η INAWERA με τις τιμες και την ποιοτητα βασεων που εχει.

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #999 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 10:49 »
Μήπως σε αυτό το μήνα δοκιμών το παράκανες Βασίλη; Γιατί κι εγώ ρούφα-ρούφα τόσες μέρες κάπου αισθάνομαι ότι ...τερματίζω και μετά δε με πιάνει τίποτα, ούτε χτύπημα αισθάνομαι ούτε γεύση..
Αν περάσει καμιά ωρίτσα βέβαια και το αφήσω στην άκρη μετά αισθάνομαι και πάλι το χτύπημα κανονικά.
Το πρόβλημα δεν είναι στα υγρά (ή στις μπαταρίες που νόμιζα εγώ) αλλά στον λαιμό σου που μιθριδατίζει. Και αυτό μπορείς να το τεστάρεις εάν εκείνην την στιγμή που δεν νιώθεις τίποτα, δοκιμάσεις από μία δεύτερη μπαταρία-ατμοποιητή εάν νιώθεις τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος smartmedia

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1000 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 11:07 »
Καλημέρα, παρέλαβα σήμερα απο inawera.com. Η παραγγελία έγινε 8/12 και εχθές ήρθε η ειδοποίηση με ταχυδρομείο. Το κουτί πολύ ήταν σε πολύ καλή κατάσταση, είχε πέσει μάλλον κάτι αιχμηρό και είχε κάνει μια τρύπα 1cm στη μέση αλλά διαροοή δεν υπήρχε απο πουθενά. Επιβεβαιώνω οτι για κάθε PG EcoBaza 100ml βάζουν δωρεάν 1 μπουκαλάκι VG 20ml. Μέσα στο κουτί υπήρχαν οβάλ προστατευτικοί κύβοι απο φελιζόλ για να μη χορεύουν δεξιά αριστερά. Όντως η VG BioBaza φαίνεται αρκετά πηχτή... Ένα δείγμα που έκανα PG 70% VG 30% γύρω στα 5ml με το μάτι (γιατί δεν κρατιόμουνα) με άρωμα Virginia μπορώ να πω οτι είναι πολύ πλούσιο σε ατμό και καλό χτύπημα, το άρωμα που έβαλα όμως, γύρω στις 10 σταγόνες είναι πολύ δυνατό.

Οι Βάσεις που πήρα είναι PG EcoBaza και VG BioBaza. Ερώτηση, μπορεί να μου πει κάποιος αν χρειάζονται αραιώμα οι βάσεις ??? Παρακαλώ να απαντήσει κάποιος που ξέρει.
Αν βρώ ευκαιρία το μεσημέρι θα ανεβάσω φώτο η βίντεο, (αν με αφήσει το μικρό Βαγγελάκη)

Αποσυνδεδεμένος iceberg

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1001 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 11:37 »
Εγω παρασκευαζω για συζυγο, δυο παιδια, νυφη, και προσφατως και για αδερφη.
Εχω αναλαβει την τροφοδοσια.

Σκεφτόμουν κάτι που ίσως κάποιοι θεωρήσουν χρήσιμο οπότε είπα να το μοιραστώ.
Αν για παράδειγμα κάποιοι αρχίσουν την υπέρμετρη τροφοδοσία λόγω έλλειψης υγρών στην αγορά σε άτομα όχι τόσο κοντινά και έμπιστα όπως ο φίλος pet  (αλλά ακόμα και σε ιδιαίτερα κοντινά για κάποιους άλλους) και κάποιο απο αυτά τα άτομα παρουσιάσει ή ΦΑΝΤΑΣΤΕΙ οτι παρουσίασε κάποια υπερευαισθησία ή αλλεργία ή η δοκιμή τους συμπέσει με μια πνευμονία λόγω κρυώματος για παράδειγμα ή αν πάθει κάποια πολύ σοβαρή αναπνευστική βλάβη την οποία θα πάθαινε έτσι κι αλλιώς αλλά στο παράδειγμα μας φανταστεί οτι την έπαθε απο το άτμισμα, και με δεδομένο ότι δεν υπάρχει επίσημη μελέτη για το τι κάνουν ή δεν κάνουν τα υγρά παρά μόνο ότι είναι πλέον α π α γ ο ρ ε υ μ έ ν α...
Ποιος φαντάζεστε ότι θα πρέπει να απολογηθεί και να αποδείξει οτι είναι αθώα (πράγμα που για σήμερα δεν θα μπορέσει) σε πιθανή δικαστική αγωγή για να το πάω μακρύτερα;;;
Ο παραγωγός τους φυσικά που θα είναι παράλληλα και...βρείτε τη λέξη...
Λαθρέμπορας! ή Λαθροδιακινητής αν προτιμάτε...
Και μάλιστα χωρίς καμία απολύτως υποστήριξη ούτε απο εταιρίες ούτε απο κανέναν μια και αφού πρόκειται για DIY προιόντα κανείς δε θα ορκιστεί οτι δεν έχετε βάλει μέσα...οτι να'ναι!
Ενας προβληματισμός μου ήταν και μπορείτε να τον αγνοήσετε όσοι τον θεωρήσουν υπερβολικό, αλλά πιστεύω σήμερα στο θολό τοπίο του ηλεκτρονικού τσιγάρου χρειάζεται ιδιαίτερη προσοχή.
Αυτά.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1002 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 12:03 »
....καλο ειναι να γινονται σχολια για την υγεια στα ιατρικα θεματα και να παραμεινουν τα υπολοιπα μηνυματα εντος θεματος.


Για ιατρικα θεματα εδω

Αποσυνδεδεμένος iceberg

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1003 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 12:06 »
Νομίζω ότι ο προβληματισμός μου είναι πιο πολύ νομικής και όχι ιατρικής φύσης... ότι νομίζετε πάντως!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος aTmOsIdErOs

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
  • επεσα στην e-κοτινη...
Απ: INAWERA FLAVORS
« Απάντηση #1004 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 12:49 »
ρε παιδια τι σημαινει: order realized που βλεπω αυτη τη στιγμη στο inawera.com? :confused1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12863 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123743 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63942 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206611 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92964 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3904 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1133 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173119 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15573 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9650 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos