vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

214 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, zalaros, dkostas, Harris, maprix, mathimatikos1966

Twitter

La petite Box By Vaponaute

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: La petite Box By Vaponaute
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 19, 2017, 11:59 »
Με ψήνει!

Που το βρίσκουμε το mod ? Τιμή? 

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: La petite Box By Vaponaute
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 19, 2017, 13:08 »
Vapeland 89€

Αποσυνδεδεμένος panagosg

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: La petite Box By Vaponaute
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 19, 2017, 13:15 »

Αποσυνδεδεμένος giorgos_206

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La petite Box By Vaponaute
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 19, 2017, 14:10 »
Το "La Petite Box" είναι πλέον συμβατό με το myevic Custom Firmware για όποιον ενδιαφέρεται
Χαχαχαχα σ' εμένα το χρωστάτε!!! ;D Πράγματι, ο ClockSelect είναι φαινόμενο... Δεν πέρασαν 8 ώρες που το ζήτησα στο GitHub (και συνολικά ούτε 10 ώρες που είχα το μοντάκι στα χέρια μου  :tongue_smilie:) και ο τύπος είχε ανεβάσει νέα έκδοση!

Πιστεύω πάντως ότι το myevic το έχει τερματίσει από πλευράς λειτουργικότητας... Μπορεί σαν πλακέτα τα eVic να μην φτάνουν DNA και Yihi σε ακρίβεια μετρήσεων, αλλά πλέον σαν λειτουργικότητα με το myevic και το NFE ίσως να βρίσκονται και σε καλύτερο επίπεδο. Ειδικά από τότε που έβαλε και την καμπύλη στα ρεύματα, σταμάτησα τελείως το TC και το δουλεύω μόνο σε Power mode. Και βασικά μου κάνει εντύπωση πώς η Joyetech δεν έχει πάρει ακόμα την απόφαση να το προσαρμόσει στα στάνταρ της και στη συνέχεια να το χρησιμοποιήσει για κάποια πιο advanced μοντάκια της, όπως π.χ. το eVic Primo που ανακοίνωσε τελευταία. Πιστεύω ότι θα μπορούσε έτσι να χτυπήσει και πιο high-end κοινό.

Όσο για το μοντάκι αυτό καθεαυτό, είναι όντως πολύ όμορφο αλλά δυστυχώς το βερνίκι στο ανοξείδωτο φεύγει με το παραμικρό (όπως και στο VF lite). Κρίμα, γιατί το πήρα με την προοπτική να μπορεί να αντέξει στην καθημερινή χρήση (ως άβαφο) και ήδη στην πρώτη βδομάδα έχει αρχίσει να δείχνει σημάδια φθοράς. :(

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La petite Box By Vaponaute
« Απάντηση #19 στις: Ιανουαρίου 19, 2017, 14:32 »
Γιά να καταλάβω, ακόμα κι αν φύγει η επίστρωση, πάλι SS εμφάνιση δεν έχει ή φθείρεται και δεν είναι για φανερό;

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La petite Box By Vaponaute
« Απάντηση #20 στις: Ιανουαρίου 19, 2017, 15:32 »
Είδα στο φατσαμπουκ μία δερμάτινη θήκη τρέλα

Αποσυνδεδεμένος giorgos_206

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La petite Box By Vaponaute
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 19, 2017, 15:35 »
Είναι πάλι SS, απλώς το βερνίκι δεν είναι 100% διάφανο, είναι λίγο πιο σκούρο και κιτρινίζει ελάχιστα. Επομένως, στα σημεία που έχει φύγει το βερνίκι, αλλάζει λίγο το χρώμα του mod και φαίνεται σαν λεκές ας πούμε. Στην αρχή το παρατηρείς μόνο υπό γωνία, αλλά π.χ. στο VF lite που η κατάσταση έχει ξεφύγει αρκετά μετά από μήνες χρήσης, φαίνεται πλέον ξεκάθαρα σαν να έχει ξεφλουδίσει σε κάποια σημεία. Το ίδιο έχει γίνει ήδη και στο κάτω μέρος του Petite Box, επειδή πάντα το αφήνω όρθιο. Θα μου πεις τώρα τι κάθεσαι και κοιτάς... Aπλά ο λόγος που προτιμώ τα SS mods είναι ακριβώς γιατί οι φθορές με χαλάνε πολύ στο μάτι. :( Αυτό το βερνίκι εν τέλει δεν κατάλαβα ποτέ γιατί το βάζουνε.

Αποσυνδεδεμένος sertikos

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La petite Box By Vaponaute
« Απάντηση #22 στις: Ιανουαρίου 19, 2017, 15:53 »
Το βερνίκι το βάζουν γιατί είναι άθλιοι.  ;D

Υπερβάλω, μα με έχουν κουράσει λίγο τα πρόχειρα σχέδια και οι άθλιες γραμμές παραγωγής που μας χαρίζουν άπειρα θνησιγενή προϊόντα.

Είτε το κράμα μετάλλου είναι χαμηλής ποιότητας και θα οξειδώνεται εύκολα είτε κάποιο άλλο φινίρισμα (brushed) θα είχε υψηλότερο κόστος. 

Κρίμα, γιατί ένα όμορφο προϊόν "μαγαρίστηκε" άνευ λόγου.

Αν έπρεπε να έχω μόνο ένα μοντ, και αγόραζα σήμερα pico brushed.  :yes:

Αποσυνδεδεμένος giorgos_206

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La petite Box By Vaponaute
« Απάντηση #23 στις: Ιανουαρίου 19, 2017, 16:40 »
To Pico σε brushed δεν πάσχει από το ίδιο πρόβλημα; Αν είναι να το βάλω στη λίστα με τα υπ' όψιν...

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La petite Box By Vaponaute
« Απάντηση #24 στις: Ιανουαρίου 19, 2017, 17:11 »
To βερνίκι αυτό μπαίνει επειδή το συγκεκριμένο κράμα, όπως και πολλά κράμματα, οξειδώνεται. Χωρίς βερνίκι πιθανότατα θα λεκιάζει στο χρόνο, είτε ακόμη, μάλλον δεν θέλουμε το συγκεκριμένο μεταλο να έρχεται σε επαφή με το δέρμα μας. Θα μου πεις "γιατί, θέλουμε μήπως να ερχόμαστε σε επαφή με το βερνίκι;", εδώ σε θέλω ..  :laugh1:

Ωραίο είναι. το είδα κ εγώ. Αλλά και εγώ είμαι καλομαθημένος και με χαλάει το συγκεκριμένο μεταλλο ..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 19, 2017, 17:18 από Zarathustra »

Αποσυνδεδεμένος giorgos_206

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La petite Box By Vaponaute
« Απάντηση #25 στις: Ιανουαρίου 20, 2017, 12:11 »
Και πόσο θα τους στοίχιζε να έβαζαν ένα λίγο καλύτερο κράμα ας πούμε; Να το πλερώσουμε. :P

Πέρα από την πλάκα τώρα, συμφωνώ απόλυτα με τον sertikos. Δεν γίνεται να αγοράζεις κάτι και να ξεβάφει στην πρώτη βδομάδα. Αν υπήρχε στην αγορά ένα Radius με DNA75, ή ακόμα και με Joyetech πλακέτα, θα το είχα αγοράσει με κλειστά μάτια.

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: La petite Box By Vaponaute
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 20, 2017, 17:06 »
Ποιο ξεβαφει βρε παιδια? Το La pettite παντως οχι
Το εχει φιλος πανω απο μηνα και ειναι οπως στην αρχη, το ιδιο και το δικο μου αλλα ενταξει εγω το εχω μονο μια εβδομαδα.
Το μοντακι τα σπαει!!!

Αποσυνδεδεμένος panagosg

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: La petite Box By Vaponaute
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 20, 2017, 18:12 »
Το δικο σου και του φιλου σου  μπορει να μην ξεβαφουν, αλλα της συζυγου μου ξεβαφει

Αποσυνδεδεμένος dimdil

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: La petite Box By Vaponaute
« Απάντηση #28 στις: Ιανουαρίου 20, 2017, 21:05 »
για την ιστορια......και το pico (ss) ..ξεβαφει :(

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: La petite Box By Vaponaute
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 20, 2017, 22:25 »
Το δικο σου και του φιλου σου  μπορει να μην ξεβαφουν, αλλα της συζυγου μου ξεβαφει
..... και δεν τους το πηγες πισω? δεν ξερω ποσο καιρο το εχεις και τι χρηση κανεις αλλα ειναι πολυ χαλια.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9178 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42595 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 368 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34652 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557299 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181791 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 144 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8867 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538559 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60557 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238922 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1675 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12