vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

533 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, kostasklf, camber, Ηρακλης, Tazz, manoslykos, Jorge

Twitter

The Hurricane V2 by E-Phoenix

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: The Hurricane V2 by E-Phoenix
« Απάντηση #60 στις: Φεβρουαρίου 13, 2017, 19:11 »
Τι ακριβως εννοεις ως εισαγωγη αερα ilias100? Αν εννοεις την εισαγωγη τα εναλλαξιμα ντεκ τοτε οχι. Και επειδή τους εχω και τους δυο νομιζω πως κανενα κομματι του ενος ταιριαζει στον αλλο.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρεπιπτοντως να πω πως τον v2 τον θεωρώ απο τους πλεον αδικημένους ατμοποιητες της κατηγοριας του. Ειδικά απο τον ιδιο τον κατασκευαστη του. Και φαινεται αυτό οταν εξακολοθει να βγαζει προιοντα στην αγορά χωρίς εστω ενα s/n και σχετική προώθηση.
Για εμενα ειναι ξεκαθαρα ενας βελτιωμενος 1.3 με περισσοτερες επιλογές και απλα απαιτεί μια μικρή εξοικειωση στο λυσιμο - δεσιμο. Κατα τα αλλα δηλαδη γευση και ποιοτητα ειναι κορυφή. Οσον αφορα την υψηλή τιμή του συμφωνω αλλα θα πω πως τον 1.3 τον αγορασαμε τα ιδια λεφτα κ πηραμε spare 2 oring ενώ τωρα τουλαχιστον ερχεται πλήρης. Σιγουρα δεν ειναι value for money αλλα κανενας ατμο ανω των 100 ευρώ και πολλά λεω δεν μπορεί να  ειναι.
Και ακομα σοβαρο review δεν βγηκε  σαν να μην υπάρχει. Παρα μονο για τους κλωνους οι οποιοι ειναι καρμπόν με τον γνησιο εκτός 2 oring και μια  μικρή διαφορα στο λογοτυπο.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 17, 2017, 21:26 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος ilias100

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Hurricane V2 by E-Phoenix
« Απάντηση #61 στις: Φεβρουαρίου 13, 2017, 21:11 »
Τι ακριβως εννοεις ως εισαγωγη αερα ilias100? Αν εννοεις την εισαγωγη τα εναλλαξιμα ντεκ τοτε οχι. Και επειδή τους εχω και τους δυο νομιζω πως κανενα κομματι του ενος ταιριαζει στον αλλο.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ναι αυτο ελεγα ευχαριστω
θα ηταν καλο να μπορουσα να εχω ποιο μικρη οπη αερα κατω απο την αντισταση για τα γουστα μου

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: The Hurricane V2 by E-Phoenix
« Απάντηση #62 στις: Φεβρουαρίου 13, 2017, 22:09 »
Επειδή σήμερα απέκτησα τον κλώνο της Sjmy για ρίξτε καμία ιδέα για στήσιμο. Δεν μπορώ να βρω και πολλά στο δίκτυο ούτε και ξαναείχα hurricane. Έβαλα 26g 1ohm όχι ότι με χάλασε αλλά ψάχνω καμία οδηγία προς τα που να κινηθω. Τα βαμβάκια τα κόβουμε συριζα στην εσωτερική καμπάνα; Αρχική εντύπωση πάντως πως αν ψάξω τσιγαρισια σε αυτόν τον ατμό μάλλον χάνω και τον αδικώ. Πάντως έχοντας kf5 και x dream (γνήσιους) έχω να πω respect για τη μηχανική του hurricane. Κρίμα που τον έχω κλώνο...
Ευχαριστώ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Hurricane V2 by E-Phoenix
« Απάντηση #63 στις: Φεβρουαρίου 13, 2017, 22:26 »
Απ'ότι βλέπω από photo στο στήσιμο πρέπει να είναι ίδιος με τον 1.3.Έχω τον 1.3 και τον στήνω με το βαμβάκι σε S εσωτερικά της καμπάνας απλά να καλύπτει καλά από μέσα τη τρύπα τροφοδοσίας.Μπορείς να περάσεις το βαμβάκι και στη τρύπα κατευθείαν και να το κόψεις συριζα απέξω,το έκανα και εγώ έτσι για κάποιο διάστημα αλλά μερικές φορές είχα υποτροφοδοσία 

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: The Hurricane V2 by E-Phoenix
« Απάντηση #64 στις: Φεβρουαρίου 19, 2017, 12:12 »
Εγω τον στηνω  με το 2mm ντεκ και kanthal ή ss 27ga και 28 ga σε 2.5 πυρήνα και 6 σπειρες ανοιχτες και χαμηλα κοντα στην τρυπα του αερα. Βαμβακι κυρίως cotton bacon οχι πολυ σφιχτο γιατί φουσκώνει κομμένο 3-4 mm εξω απο την καμπάνα και διπλωμα σε σχήμα Π χωρίς να βγαίνει καθόλου εκτός καμπανας. Τα υγρα μου ειναι απο 50-50 εως 70-30 και την ρυθμιση υγρων σχεδον πάντα φουλ ανοικτή. Από 15 εως 20 watt στο τσακίρ κέφι. Διαρροή μου εχει κανει μονο απο δικη μου απροσεξία και παλι οχι παντα παροτι τον μεταφερω σε τσεπες κλπ. Η γευση και το ντουμάνι  του δεν παίζονται ενω και απο κτυπημα ειναι οσο πρέπει. 
Τσιγαρίσια κανεις αλλα οχι σφιχτή αλλα δεν ειναι και μονο για πνευμονικές που εγώ δεν συνηθίζω. Τον εχω καθημερινό μαζι με skyline mtl και παρότι είναι λίγο πιο τραχύς στο ατμισμα και αερατος είναι οι μονοι που οταν δεν κουβαλαω μαζι μου ανυπομονώ να γυρισω για να ατμισω.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

________________________________________


Ενα review σε κατανοητή γλώσσα. Αναφερει ως αρνητικά τα πολλα  o ring, την ρυθμιση υγρων που περιστρέφεται ανεξελεγκτα και το deck που πρεπει να στρείψεις το συρμα γυρω απο τις βιδες.
Αν ειχε ασχοληθεί πέραν των 5 λεπτών σοβαρα αι το λεω αυτό γιατί δεν ξερει να δενει τον ατμοποιητη, θα εβλεπε πως στην ουσία υπάρχουν τα 3 orings που στεγανοποιούν το τανκ με την ρυθμιση υγρων και ακολουθώντας με την σειρα χοντρό oring κατω στο τανκ λεπτο πάνω, σφιξιμο με τον δακτυλιο και μετα τοποθετηση του ρυθμιστή υγρων με το μικροτερο οring και δεσιμο ολων με το top cup, τοτε θα εσφιγγε ολο το τανκ χωρίς κενα και με τον ρυθμιστή να γυρνά σφικτα κ με ακρίβεια. Τωρα για το deck τι να πω..... Μετριο προς κακο review, αυτή ειναι η δική μου αποψη.









Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 26, 2017, 23:33 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: The Hurricane V2 by E-Phoenix
« Απάντηση #65 στις: Φεβρουαρίου 23, 2017, 01:42 »
Υπάρχουν πουθενά οι διαστάσεις των o-rings;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: The Hurricane V2 by E-Phoenix
« Απάντηση #66 στις: Φεβρουαρίου 23, 2017, 19:27 »
Απο οσο ξερω οχι. Αν ομως μιλας για τα orings του τανκ ειναι ιδια με τα αντιστοιχα του. taifun gt3.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: The Hurricane V2 by E-Phoenix
« Απάντηση #67 στις: Φεβρουαρίου 23, 2017, 21:11 »
Εδώ το παλικάρι δεν ήξερε ότι έπρεπε να βάλει το insulator πίσω όταν αλλάζει το ντεκ τα άλλα να με πειράζουν χαχαχχαα.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: The Hurricane V2 by E-Phoenix
« Απάντηση #68 στις: Φεβρουαρίου 23, 2017, 21:49 »
Thx θα ψάξω τα o rings του gt3. Πληροφοριακά στον κλώνο Sjmy είναι τραγικά. Ίσως έτυχε σε μένα...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος XEPO68

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Απ: The Hurricane V2 by E-Phoenix
« Απάντηση #69 στις: Φεβρουαρίου 23, 2017, 22:40 »
(OD*ID*thick mm)
5*3*1 - bottom of chimney
8*6*1 - drip tip
14*12*1 - top of chamber
20*18*1 - Top and bottom of tank

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: The Hurricane V2 by E-Phoenix
« Απάντηση #70 στις: Μαρτίου 07, 2017, 19:25 »
Πολύ καλό review απο vaping biker.



Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: The Hurricane V2 by E-Phoenix
« Απάντηση #71 στις: Απριλίου 07, 2017, 15:55 »
Νεο review....stay safe!


Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: The Hurricane V2 by E-Phoenix
« Απάντηση #72 στις: Μαΐου 05, 2017, 13:35 »
Κατοχος και γω του SXK κλωνου και ειναι πολυ καλος!Κανενα προβλημα με διαρροες-o-rings κτλ.

Ni80 24g 7 σπειρες 0.45 οhm σε μηχανικο παιζει πολυ ωραια!!

Το μονο του αρνητικο ειναι οτι στροβιλιζεται λιγο ο αερας και κανει θορυβο.Το κανει και ο γνησιος?

Για τα 200 ευρω παντως του γνησιου δεν το λες και η αγορα της χρονιας...


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: The Hurricane V2 by E-Phoenix
« Απάντηση #73 στις: Μαΐου 06, 2017, 00:13 »
 @nwlis. Αγορά της χρονιάς δεν υπάρχει όσο υπάρχει στέρηση, κάπου, οπουδήποτε. / σε αυτό που ρωτάς, στον αέρα του, δεν υπάρχει κάποιο θέμα περίεργου θορύβου. 

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: The Hurricane V2 by E-Phoenix
« Απάντηση #74 στις: Μαΐου 26, 2017, 15:39 »
Τον δοκίμασα από φίλο τον συγκεκριμένο. Δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστικα. Στο μυαλό μου ήταν τόσο έντονη η ιδέα ότι είναι ένας Junior με άλλο κουστούμι και με χάλασε αρκετά μπορώ να πω ειδικά για τα λεφτά του και ενώ υπάρχουν εκεί έξω skyline και hussar. Για μένα σαν ατμόποιητης είναι καλός αλλά όχι τόσο όσο οι άλλοι 2 που ανέφερα.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8331 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180642 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33974 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536266 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59787 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237485 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 587 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15651 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136133 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085328 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35417 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10251 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12