vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

285 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, Ποντικός, Jorge, camber, I.P

Twitter

Ammit rta (Geekvape)

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 02:13 »
Δεν εϊχα τέτοιο πρόβλημα με τον Griffin μου οπότε δεν το έχω ζήσει αυτό που λες, αλλά αυτό με το βαμβάκι το έχω πάθει 2-3 φορές παλαιότερα.  ;)

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 02:30 »
Ούτε εγώ το είχα, μέχρι που μου έπεσε στην άσφαλτο και έγινε η βάση σαν τον πύργο της Πίζας... :))

Την έλυσα τελείως, έπλυνα τα πάντα, έχασα το μπιλάκι-στοπ του AFC (κλασσικά, έκανα πατέντα με έναν χοντρό συνδετήρα που έκοψα στο κατάλληλο μήκος), άλλαξα το o-ring του JFC με καινούργιο και τα συναρμολόγησα όλα και πίεσα με πένσα για να κλείσει σωστά η βάση. Ε, μετά δεν γύρναγε εύκολα το JFC μέχρι να λιπανθεί.

Για να γίνει αυτό που λες με βαμβάκι πρέπει να το έχεις αφήσει μακρύ και να πετάγεται έξω από τις τρύπες μέσα στο τανκ, πράγμα που φυσικά δεν προτείνεται. Ή να μην το έχεις στρώσει καλά και να τρίβεται στο εσωτερικό του φούρνου, αν και αυτό είναι πιο πιθανό να γίνει με σύρμα που προεξέχει.

Αποσυνδεδεμένος vagoslar

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 05, 2017, 10:55 »
Τον έχω στην κατοχή μου περίπου 10 μέρες, μέχρι στιγμής πάρα πολύ καλός και απροβλημάτιστος. δοκίμασα στήσιμο με clapton και twisted kanthal και σε γεύση νομίζω υπερτερεί οριακά του serpent mini κατα την ταπεινή μου άποψη. Πανεύκολος στο στήσιμο ακόμη και για έναν αρχάριο. Το μόνο αρνητικό που έχω παρατηρήσει και πιστεύω και οι περισσότεροι μέχρι στιγμής είναι οι "επίμονες" φυσαλίδες πάνω στις εισαγωγές υγρού και δεν ξέρω αν θα τροφοδοτεί σωστά με full vg υγρά μιας κ ακόμη δεν το εχω επιχειρήσει.

Αποσυνδεδεμένος pikachukaki

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Πρόβλημα με Ammit και παράξενη αντίδραση
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 23, 2017, 21:55 »
Ξέρω πως από το τίτλο δεν καταλάβατε και πολλά άλλα ας γίνω περισσότερο αναλυτικός εδώ.
Χτες όπως ατμιζα τον Ammit μου πάνω στο Alien μου με τραβάει short, το ξεβυδωνω κοιτάω είχε λίγα υγρά στο πόλο το καθαρίζω όλα καλά. Μετά από λίγα λεπτά ξανά το ιδιο, βρε λέω τι παίζει η αντίσταση να ακουμπάει κάπου είναι απίθανο λόγο του μεγάλου ντεκ του αμιτ ανοίξω να το τσεκαρω σίγουρα. Πάω να τον ξεβιδωσω με τίποτα βρε καλό μου βρε χρυσό μου τζιφος. Αρχιζω με χαρτοπετσέτες κάτι κάνω αλλά βγήκε όλο το ντεκ μαζι με τη καμπάνα. Λέω τι φάση παθανε τίποτα τα πάσα;
Τεσπά βγάζω και τη καμπάνα κοιτάω από εδώ από εκεί τπτ. Πάω να τη βιδωσω πάλι και βλέπω ότι κάπου σκαλωνει, κοιτάω τη καμπάνα μέσα είχε μενει κολλημένο στο τοίχωμα της ένα μικρό ίσα τρίχα σιδερακι από το τέλος της αντίστασης, υποθέτω πως όταν την έκοψα με το κοπτακι δεν έφυγε εντελώς και έκανε βόλτες μέσα στη καμπάνα. Το βγάζω βρίζω τον εαυτό μου για τη βλακεία του και πάω να το βιδωσω πάλι και βλέπω ότι πάλι κάπου σκαλωνει κοιτάω πάλι τη καμπάνα και τι να δω μία τρυπιτσα στο εσωτερικό της καμπάνας τα έκανα πάνω μου.
Και ερωτω, τόσο πολύ καιρό μία αντίσταση που έκανε τρύπα (ευτυχώς όχι διαμπερές) σε σίδερο (λογικά SS). Πέρα από λίγο ζόρι που κάνει και το ξεβιδωμα αλλά και το juice control πειράζει κάτι θα μου προξενήσει κάποιο πρόβλημα με αέρια,μεγάλα κάτι κακό από αυτή τη τρύπα;
Αυτά τα ολίγα.

Από συγχώνευση.
Παρακαλούμε: πριν ανοίξετε νέο θέμα, δείτε τα περιεχόμενα του φόρουμ, ή κάντε αναζήτηση. Το πιθανότερο είναι ότι υπάρχει ήδη κάποιο θέμα το οποίο να σας καλύπτει.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 24, 2017, 11:53 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα με Ammit και παράξενη αντίδραση
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 00:36 »
καψιμο απο βραχυκυκλωμα το βλεπω αφου δεν ειχες αλλα παλι καλα,μια χαρα μπορεις να συνεχισεις να ατμιζεις καθαρισε το αν θες με την σκληρη πλευρα του σφουγγαριου για τα πιατα

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Πρόβλημα με Ammit και παράξενη αντίδραση
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 00:40 »
οκ,τρυπα χαραματια μαλλον εκανες,πες μας και τιποτα αλλο για τον ammit,τι λεει,τι γευση δινει, ποσο τρωει.Δωσε καμια πληρφ. να ξερουμε και εμεις που τον χαλβαδιαζουμε.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Πρόβλημα με Ammit και παράξενη αντίδραση
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 00:41 »
Ρε μαστορη πως το καταφερες αυτο το πραμα?

Αποσυνδεδεμένος efyra

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα με Ammit και παράξενη αντίδραση
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 00:45 »
οτι θελετε για τον Ammit υπαρχει παρουσιαση

http://vaping.gr/index.php/topic,33184.msg1135108.html#msg1135108

Αποσυνδεδεμένος pikachukaki

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα με Ammit και παράξενη αντίδραση
« Απάντηση #38 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 03:44 »
οκ,τρυπα χαραματια μαλλον εκανες,πες μας και τιποτα αλλο για τον ammit,τι λεει,τι γευση δινει, ποσο τρωει.Δωσε καμια πληρφ. να ξερουμε και εμεις που τον χαλβαδιαζουμε.
Οτι καλυτερο εχω αγορασει σε RTA

Ρε μαστορη πως το καταφερες αυτο το πραμα?
Ιδεα δεν εχω απο ενα κομματακι ουτε 1χιλιοστό μικρο που ξεκολησε απο το τελος της αντιστασης

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 24, 2017, 11:54 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος kglampr

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #39 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 04:20 »
Μέσα στην εβδομάδα λογικά έρχεται και σε μένα. Με ss και έλεγχο θερμοκρασίας πως τα πάει?

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #40 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 10:11 »
Πέρασε και αυτός από τα χεράκια μου. 2-3 μέρες έκατσε...

1. Το καπάκι αναπλήρωσης ξεβιδώνει δύσκολα. Μου έτυχε να ξεβιδώσω για να γεμίσω και στο ξεβίδωμα παρασύρθηκε και το επάνω μεταλλικό μέρος του τανκ και λύθηκε όλο. Έγινα χάλια. Να ρίξετε λίγο υγρό στο λάστιχο μέσα στο καπάκι. Αν και πάλι, μπορεί να μην τη γλυτώσετε. Επίσης μετά από τυχόν καθάρισμα, στη συναρμολόγηση, να σφίγγετε πολύ καλα τα 2 μεταλλικά μέρη του τανκ πάνω και κάτω από το τζάμι.

2. Εκ κατασκευής, στα πλαϊνα, το γυαλί εξέχει του μετάλλου. Πράγμα άσχημο για τυχόν πτώσεις...

3. Η ρύθμιση υγρού παραγυρνάει εύκολα. Στο γέμισμα, πάντα αφού βγάλετε το καπάκι, να ελεγχετε πως τα υγρά παραμένουν κλειστά.

4. Το ντριπ τιπ είναι πολύ σφιχτό. Μια δυο φορές να το βγάλετε, λαστιχάκια τέλος. Ξεχυλώνουν και μετά υπάρχει θέμα στην τοποθέτηση. Μαγκώνουν.


5. Θα χρειαστεί να παίξετε αρκετά με την ποσότητα βαμβακιού μέχρι να βρείτε την ιδανική για σωστή τροφοδοσία.

Μέτρια πράγματα.

Όσο για τη γεύση, κάπου διάβασα πως έχει γεύση στο Θεό. Πολύ χαμηλά δεν είναι ο Θεός ρε παιδιά; ;D

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #41 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 10:19 »
Στα περισσοτερα εχω ακριβως το αντιθετο, ειδικα στο 3. Πολυ σφιχτη περιστροφη στο δικο μου.

Καλη η γευση του, πανω απο το μεσο ορο.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #42 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 10:21 »
Για να έχεις λοιπόν τα αντίθετα, σημαίνει πως η κατασκευή είναι "ότι κάτσει"...  :)

Αποσυνδεδεμένος leriban

  • **
  • 292
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #43 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 10:56 »
Πέρασε και αυτός από τα χεράκια μου. 2-3 μέρες έκατσε...

1. Το καπάκι αναπλήρωσης ξεβιδώνει δύσκολα. Μου έτυχε να ξεβιδώσω για να γεμίσω και στο ξεβίδωμα παρασύρθηκε και το επάνω μεταλλικό μέρος του τανκ και λύθηκε όλο. Έγινα χάλια. Να ρίξετε λίγο υγρό στο λάστιχο μέσα στο καπάκι. Αν και πάλι, μπορεί να μην τη γλυτώσετε. Επίσης μετά από τυχόν καθάρισμα, στη συναρμολόγηση, να σφίγγετε πολύ καλα τα 2 μεταλλικά μέρη του τανκ πάνω και κάτω από το τζάμι.

2. Εκ κατασκευής, στα πλαϊνα, το γυαλί εξέχει του μετάλλου. Πράγμα άσχημο για τυχόν πτώσεις...

3. Η ρύθμιση υγρού παραγυρνάει εύκολα. Στο γέμισμα, πάντα αφού βγάλετε το καπάκι, να ελεγχετε πως τα υγρά παραμένουν κλειστά.

4. Το ντριπ τιπ είναι πολύ σφιχτό. Μια δυο φορές να το βγάλετε, λαστιχάκια τέλος. Ξεχυλώνουν και μετά υπάρχει θέμα στην τοποθέτηση. Μαγκώνουν.


5. Θα χρειαστεί να παίξετε αρκετά με την ποσότητα βαμβακιού μέχρι να βρείτε την ιδανική για σωστή τροφοδοσία.

Μέτρια πράγματα.

Όσο για τη γεύση, κάπου διάβασα πως έχει γεύση στο Θεό. Πολύ χαμηλά δεν είναι ο Θεός ρε παιδιά; ;D
δηλαδη μαπα το καρπουζι.... και τον περιμενω απο μερα σε μερα.... 

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #44 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 11:02 »
Mην απογοητεύεσαι. Μπορεί να σου κάτσει καλό κομμάτι και να σε βολέψει.
Το κυριότερο "θέμα" για εμένα είναι το ότι το γυαλί εξέχει.

Σίγουρα, για τα χρήματα που ζητάει, υπάρχουν καλύτερες κατασκευές. Πχ Avocado.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 15 8158 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 25, 2024, 21:40
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33842 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534446 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59664 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237111 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 521 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14009 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136062 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084997 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35266 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9993 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478617 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy