vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

154 επισκέπτες, 7 χρήστες
mfk, Tem, Xameno_Skli, lounik, sakissalonika, Doubt, manoslykos

Twitter

Ammit rta (Geekvape)

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #150 στις: Ιουλίου 27, 2017, 14:16 »
@pngtszs1976 Εχεις δοκιμασει exo, engine nano, SMM, kylin (με μονη) ή το original 22αρι να συγκρινεις? Γενικα πες τα αρνητικα, μην το ανεβαζουμε μονο. Κι αν καποιος αλλος εχει το 25αρι με ενδιαφερει παρα πολυ η συγκριση με αυτα. Εχω δει σοβαρους reviewer να ξενερωνουν λιγο με την γευση συγκριτικα.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #151 στις: Ιουλίου 27, 2017, 15:58 »
Tους εχω δοκιμασει ολους οσους αναφερεις εκτος τον SMM.Δυσκολα θα διαβασεις απο μενα πολυ θετικα σχολια για ατμοποιητη ή πολυ αρνητικα.
Προσπαθω παντα να ειμαι οσο πιο αντικειμενικος γινεται,με αυστηρα κριτηρια και με λιγες ανοχες οπου χρειαζεται.
Ο EXO ειναι στην ιδια κατηγορια για μενα με τον ammit 25.
O engine nano ασχετα οτι το airflow του δεν με αφησε ικανοποιημενο οπως και το drip tip, στηνεται ευκολα,δεν εχει διαρροες αλλα εχει ενα πολυ μεγαλο μειον για μενα,αν σου ξεφυγει λιγο παραπανω υγρο στην αναπληρωση,οταν θα τραβηξεις τζουρα θα πιεις και λιγο μαζι.Αυτο δεν ειναι ανεκτο.
Ο kylin απο την αλλη ειναι ο πιο δυνατος και απολυτα βαρβαρος στο χτυπημα του  και σιγουρα αποδιδει με διπλο στησιμο πολυ καλυτερα απο οτι σε μονο.
Ολα τα αυτα που θετεις σαν ερωτηματα τα εχω ξαναγραψει.

Τον SMM δεν τον εχω γιατι δεν με ενδιαφερει ο συγκεκριμενος.Αλλος ενας ατμο κτηνος που εγω τον βρισκω μετριο σε σχεση με τους παραπανω ειναι ο pharaoh.

Σε αναμονη ειναι ο govad,στο αμεσο μελλον.
Οσο για αυτους που αξιολογουν ,προτεινω κατι απο εμπειρια στους ατμιστες,εχετε ισχυρα φιλτρα

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #152 στις: Ιουλίου 27, 2017, 16:23 »
Ευχαριστω, περιπου καταλαβα που τον βαζεις (κανα αρνητικο ομως δεν λες :)) ). Εμενα το προβλημα του exo ειναι πως δεν τροφοδοτει αρκετα υγρο στο μονο deck, απο 35 watt και πανω δυσκολευεται παρα πολυ στην 2η συνεχομενη τζουρα. Ολοι οι reviewers τον εχουν θεοποιησει για καποιο λογο τον 25, μονο οι 1-2 πιο σοβαροι δεν ηταν ικανοποιημενοι ειδικα σε γευση και βαζαν exo πχ πιο πανω. Σε ρωτησα γιατι εχω παραγγειλει και σκεφτομαι σοβαρα να τον δωσω οπως ειναι οταν ερθει..

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #153 στις: Ιουλίου 27, 2017, 16:29 »
Δυσκολευομαι να του βρω αρνητικα :)),δοκιμασε τον οταν ερθει και βλεπεις μετα.
Ο exo δεν ξερω αν εχει θεμα στα 35 watt γιατι δεν τον δουλευω τοσο ψηλα.
Στηνω παντα στο μονο deck και προβλημα τροφοδοσιας δεν εχω.
Το μονο που με χαλαει ειναι το επιστομιο το οποιο το εχω αλλαξει σε αυτον.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #154 στις: Ιουλίου 27, 2017, 17:05 »
Τους υπόλοιπους που ανέφερε ο pngts.. σόρι δεν θυμάμαι το υπόλοιπο ( :)) ) τους έχω απλώς δοκιμάσει, δεν είχα δηλαδή την ευκαιρία να τους έχω μαζί μου μια μέρα ολόκληρη ώστε να τους δω σε όλη την "πράξη" όπως επίσης και να πειραματιστώ περισσότερο μαζί τους με διάφορα στησίματα κλπ. Ο μόνος που θα έβαζα με καλύτερη ένταση στη γεύση θα ήταν ο kylin (με διπλή αντίσταση όμως ) με αισθητή διαφορά από τον Ammit και τους υπόλοιπους, αυτός όντως έχει ξεφύγει τελείως. Τρελά μπουχτιστικός σε σημείο να με κουράζει κιόλας.
Για τον Ammit θα συμφωνήσω μαζί του και θα κρατήσω και τώρα τις πρώτες θετικές εντυπώσεις που πήρα απ' αυτόν. Πάρα πολύ καλός ατμοποιητής για τα δικά μου γούστα στη συγκεκριμένη κατηγορία. Απροβλημάτιστος εντελώς μέχρι στιγμής, στήνεται για πλάκα και δουλεύει σαν kayfun, σταθερά και χωρίς αδυναμίες ή γενικότερα, ανησυχίες για τον χρήστη. Μου αρέσει το airflow του (δεν γίνεται limitless στο "άνοιγμα" ), είναι smooth σε όλη του τη κλίμακα. Γεύση σε πολύ καλά επίπεδα (μόνο με alien τον έχω στήσει μέχρι στιγμής ), κατανάλωση σε λογικά για τα στησίματα που δέχεται πλαίσια, διαρροή ποτέ και πουθενά μέχρι τώρα. Παραδόξως ούτε το γνωστό "θάμπωμα-υγρασία" κοιτώντας μέσα στη βάση από το δαχτυλίδι του airflow δεν είδα μέχρι σήμερα. Συνήθως ατμοποιητές με μεγάλη παραγωγή ατμού και θηριώδεις εισαγωγές αέρα παρουσιάζουν τέτοια φαινόμενα αρκετά σύντομα. Μέχρι τώρα ολόστεγνος παντού.!

Κάτι άλλο πολύ σημαντικό που δείχνει ότι το πέτυχαν διάνα στον νέο 25άρη, έχουν δώσει την κατάλληλη "σκληράδα" σε κάθε σημείο - σπείρωμα από πάνω μέχρι κάτω. Θες να κλείσεις υγρά, κλείνεις υγρά χωρίς να περιστρεφεις μαζί κάτι άλλο. Αέρα θες; Αέρα ρυθμίζεις. Αφαίρεση τανκ; Αφαίρεση τανκ. Αναπλήρωση υγρού; Απλώς ξεβιδώνεις το καπάκι και τέλος.

Η που μου βγήκε άψογος ή που μάλλον τέτοιος είναι.. ;)


Edit: το μόνο που του βρήκα παντελώς άθλιο είναι τα oring στο 510 drip tip του, λίαν επιεικώς απαράδεκτα. Αντικατάσταση με άλλα από παλιό drip tip και τέλος θέματος. :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 27, 2017, 17:38 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #155 στις: Ιουλίου 27, 2017, 18:28 »
Ακριβως ετσι! 

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #156 στις: Αυγούστου 22, 2017, 20:53 »
Σκέφτομαι σοβαρά την απόκτηση του 25-αρη και θα ήθελα τις απόψεις συνατμιστων για την απόδοση του.
Διαρροές υπαρχουν?
Με ενδιαφέρει να δουλεύει κυρίως με clapton και να παίζω στα 25-30 watt.

Αποσυνδεδεμένος Aiakos

  • **
  • 219
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #157 στις: Αυγούστου 22, 2017, 21:00 »
Τον 25αρη τον δοκίμασα από έναν φίλο που τον έχει. Τον κράτησα καμιά βδομάδα και τον χρησιμοποιούσα αποκλειστικά.
Απροβλημάτιστος μέχρι αηδίας και ούτε υποψία διαρροών. Πολύ εύκολος στο στήσιμο και επίσης πολύ καλή απόδοση.
Από αντιστάσεις μπορείς να χωρέσεις σχεδόν ότι γουστάρεις ακόμα και με μοσχάρια σύρματα και μεγάλους πυρήνες.
Δοκίμασα και με την επέκταση στα 5ml αλλά και με το 2ml. Ελάχιστες διαφορές στην απόδοση ανάμεσα στα δύο αλλά προσωπικά εμένα μου άρεσε ίσως περισσότερο με τα 2μλ (δεν έχω θέμα στο να γεμίζω πιο συχνά).
Τον είχα δοκιμάσει με διάφορα σύρματα μέχρι και 4mm διάμετρο και έπαιξε άψογα. 
Τροφοδοσία ακόμα και με max VG δεν είχα κανένα απολύτως θέμα. Να φανταστείς ότι το liquid control το είχα κάτω από την μέση ανοιχτό και τροφοδοτούσε απροβλημάτιστα.
Δυστυχώς μόνο μία βδομάδα ήταν στα χέρια μου οπότε δεν μπορώ να πω περισσότερα.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #158 στις: Αυγούστου 22, 2017, 22:29 »
Για μενα οτι καλυτερο κυκλοφορει τωρα στον ατμιστικο κοσμο. Ειναι ολοκληρωμενος και βελτιωμένος σε καθε τομεα. Λιγοι τετοιοι υπαρχουν σχεδιαστικα. Ειναι οπως τα λεει ο φιλος aiakos

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #159 στις: Αυγούστου 23, 2017, 00:03 »
Ok, με την επιστροφή από τις διακοπές θα παρω ammit 25, πώς αλλιώς θα ξεπεράσω ότι τελείωσαν οι διακοπές??
Το έχω το παραμύθι έτοιμο στο μυαλό μου!

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Ammit 25 mini review
« Απάντηση #160 στις: Αυγούστου 23, 2017, 00:24 »
Πηρα τον 25αρη με buyer's remorse, ηθελα να τον δωσω πριν τον ανοιξω καν. Βλακεια μου, εγινε ο αγαπημενος μου αυτην την περιοδο.

Τα αρνητικα του:

1. Τεραστιος με τα 6μλ, με τα 2μλ γεμιζεις σχεδον σαν dripper.
2. Πολυ Βαρυς
3. Οταν βαζουμε αντισταση δεν πρεπει να περισσευει ΤΙΠΟΤΑ, δεν θελει απλα κοψιμο το συρμα, θελει σπρωξιμο γενικα αβολο (τουλαχιστον δεν το κανουμε συχνα)
4. Δεν εχει κανενα ανταλλακτικο τζαμακι, μονο το 2μλ και το 6μλ.

5. Δεν ειναι αρνητικο ακριβως. Το καπακι 810 που εχει στο κουτι ειναι απλα αχρηστο. Η εσωτερικη τρυπα παραμενει ιδιο μεγεθος οποτε δεν αλλαζει κατι περα του οτι βαζουμε 810 drip tip. Επισης ενω εχει καπακι 810, δεν εχει drip tip.. Ας βαζαν ανταλλακτικα τζαμακια αντι για αχρηστα καπακια.

Θετικα:

1. Ο πιο smooth αερας που εχω πετυχει, το χω στο 1/4 ή στην μεση αλλα και πιο ανοιχτο φανταζομαι δεν αλλαζει κατι.
2. Παααρα πολυ καλη γευση. Σε σχεση με hadaly ειναι 80%+ κοντα (στα 6μλ).
3. Απιστευτα ευκολο βαμβακωμα. Το πιο ευκολο/απροβληματιστο απο οσα εχω στησει με διαφορα. Εχω στησει αρκετα πνευμονικα single coil και παντα ειχαν μια παραξενια που σε εκανε να ξαναστησεις.
4. Ποιοτητα. Ολα μπαινουν και βγαινουν ευκολα, δεν κολλαει κανενα σπειρωμα. Σε αυτες τις τιμες οτι καλυτερο εχω δει, πολυ ανωτερη της τιμης.

Συμπερασμα:

Τελειο αν δεν ηταν τοσο μεγαλο. Γενικα ειναι πολυ smooth η συνολικη εμπειρια του, εχω λατρεψει τον αερα του. Τον προτιμω ανετα απο serpent smm σε γευση και αερα. Παιζω και τα δυο 40-45 watt με αερα μεση και κατω με ιδιες αντιστασεις. Δεν εχω ανεβει παραπανω για να συγκρινω, αλλα σε αυτα τα watt παταει κατω τον smm. Ειναι αυτο που εψαχνα καιρο ο 25αρης στην εμπειρια που δινει, πραγματικα δεν το περιμενα. Ειχα το smm πιπιλα παροτι ηρθαν μαζι και δεν του εδινα και ευκαιριες επιτηδες γιατι ειναι μεγαλο. Παρ'ολα αυτα με κερδισε. Δυστυχως ομως παραμενει τεραστιο και βαρυ τανκ. Σπιτι το χρησιμοποιω σχεδον αποκλειστικα, εξω δεν θελω καν να το παρω μαζι. Περα του οτι ειναι τεραστιο, πανω σε μοντακι το κεντρο βαρους ειναι ψηλα με αποτελεσμα να πεφτει συχνα πυκνα.

Υ.Γ.: Θα με ενδιεφερε συγκριση με το original ammit και το govad αν τα εχει καποιος.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 23, 2017, 02:25 από Tortugas »

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #161 στις: Αυγούστου 23, 2017, 08:43 »
O Govad δοκιμαστηκε και εχει κατασκευαστικο λαθος.

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #162 στις: Αυγούστου 23, 2017, 09:35 »
Συμφωνω για τη γευση του ammit, το μονο θεμα που εχω μαζι του ειναι πως εχω αρκετο spitback, ειδικα μετα απο γεμισμα.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #163 στις: Αυγούστου 23, 2017, 09:56 »
Δοκιμασε μια λιγοτερη σπειρα

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #164 στις: Αυγούστου 23, 2017, 17:53 »
O Govad δοκιμαστηκε και εχει κατασκευαστικο λαθος.
Για πες

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4685 498709 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:35
από Xameno_Skli
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7230 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20724 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1487 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4631 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108617 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1349 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25083 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 289512 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης