vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

53 επισκέπτες, 5 χρήστες
Mulder, grag, tibolaso, Jorge, Ποντικός

Twitter

Ammit rta (Geekvape)

Αποσυνδεδεμένος bretsos

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #135 στις: Ιουλίου 11, 2017, 17:21 »
διαβαζα σε ξενα φορουμ οτι αρκετοι ειχαν διαρροεσ στο δαχτυλιδι της βασης σε στησιματα  κατω απο 3,5 διαμετρο ....εχεις παρατηρησει κατι τετοιο?
παρον, με 3 διαμετρο γινεται της ποπης απο διαρροες....
μπηκε συρτάρι σε περιπτωση πολεμου.... 

Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #136 στις: Ιουλίου 11, 2017, 17:36 »
Εγώ από την άλλη, σε 3 διάμετρο κανένα πρόβλημα.
Είχα κάνει και μερικά σε 2,5 διάμετρο για να ρίξω την αντίσταση, πάλι τα ίδια, κανένα πρόβλημα.
Ούτε δάκρυ.
Κάτι δεν κάνετε καλά με το βαμβάκι σας.
Μπας και δεν κλείνετε την τροφοδοσία υγρού όταν τον γεμίζετε?

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #137 στις: Ιουλίου 11, 2017, 17:55 »
Με 3άρη πυρήνα έστησα κι εγώ το μεσημέρι που τον πήρα και μέχρι στιγμής καμία διαρροή. Ούτε καν υποψία αυτής και τον έχω γεμίσει ήδη 4 φορές. :D


Edit: ..και πέρασαν κάμποσες ώρες, και γέμισε αρκετές φορές, και πήγε παραλία αφού ανεβοκατέβηκε 150 σκαλοπάτια μέσα στο σακίδιό μου όπου κι έφερε κάμποσες τούμπες εκεί μέσα, και ξάπλωσε και στην ξαπλώστρα.. όλα αυτά χωρίς καν να κλείσω τα υγρά του κι όμως παραμένει στεγνός ακόμα και μέσα στα "εσώψυχα" της βάσης του. Να έκατσε τόσο το πρώτο στήσιμο; Δεν ξέρω, δεν έκανα κάτι ιδιαίτερο. Στο πόδι τον έστησα. Θα δούμε, μέχρι στιγμής πάντως συμπεριφέρεται τελείως διαφορετικά από ατμοποιητές του είδους που στην καλύτερη, μια στάλα υγρασίας θα φανεί σύντομα μέσα στη βάση. ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 11, 2017, 20:56 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #138 στις: Ιουλίου 11, 2017, 21:17 »
Δοκίμασα σήμερα τον 25άρη με τη μονή κι απλά τον αγόρασα, τόσο εύκολα και τόσο χωρίς ενδοιασμούς για την εταιρία που δεν συμπαθώ κι ιδιαίτερα. Άψογος ο νέος Ammit με πραγματικά υπέροχο airflow, απόδοση γεύσης πολύ κοντά στον kylin με μια λιγότερη αντίσταση, απόλυτα χαρούμενος μέχρι στιγμής. Άντε γιατί μου λείψανε τα "αεράτα".. :D

Ωραια τα νεα, τον περιμενω 

Αποσυνδεδεμένος Λάμπρος

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #139 στις: Ιουλίου 11, 2017, 21:52 »
Οι διαρροές οφείλονται στο στήσιμο του βαμβακιού και όχι στην αντιςταςη. Και ειναι πως θα κάτσει θέμα τύχης θα έλεγα. Μου εχει τύχει να αλλάξω το βαμβάκι του σε μια ημέρα γιατι δεν τράβαγε υγρό και τον άνοιγα απο επάνω για να ποτίσει και μου εχει κάτσει και όμορφα το βαμβάκι και τράβαγε μια χαρα χωρις διαρροές και έκανα 2 μήνες να το αλλάξω απο φόβο μην δεν το πετύχω.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #140 στις: Ιουλίου 11, 2017, 21:57 »
Εννοείς 2 μήνες τον 25άρη Ammit με τη μονή αντίσταση ή αναφέρεσαι σε παλιότερο Ammit; Σίγουρα τα λεγόμενά σου έχουν μια βάση και ισχύουν για όλους τους επισκευάσιμους ατμοποιητές, όχι όμως για όλους και στην ίδια κλίμακα. Ο τελευταίος Ammit ίσως διαφέρει αρκετά απ' τους προηγούμενους, θα τα δούμε όμως εν καιρώ αυτά. :)

Αποσυνδεδεμένος Λάμπρος

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #141 στις: Ιουλίου 11, 2017, 22:07 »
Όχι Μάκη εχω 3 Ammit αλλα με μόνή αντιςταςη εκ των οποίων ο ένας μου βγήκε off απο το 2 στήσιμο γιατι ενω στο Pilot vape μου δειχνει 0.45 οταν του βιδώνω την βάση επάνω του μου την δειχνει κάτω απο 0.10 που δειχνει οτι κάπου βραχυκυκλώνει, έκανα πολλές δοκιμές αλλα τίποτα μεχρι που εκνευρίστηκα και τα παράτησα.
Οι ΑΜΜΙΤ που εχω ειναι με μόνη όχι παλιοί λιγο αργότερα που τους πήρα βγήκαν με διπλή αλλα δεν τους εχω δοκιμάσει.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #142 στις: Ιουλίου 11, 2017, 22:10 »
Λέγεται ότι θέλει προσοχή στο κόψιμο των ποδιών της αντίστασης. Όσο πιο κοντά στη βίδα δηλαδή. (Δεν θέλω αλλά θα το πω ), Σύριζα.. :))
Λίγο "έξω" αν φύγει το ποδαράκι ακουμπάει καμπάνα..

Το αναφέρουν σε ένα δυο review που είδα, μήπως σου έκανε τίποτα τέτοιο τη ζημιά; Απ'την άλλη πάλι δεν το συνάντησες σε όλους..

Αποσυνδεδεμένος Λάμπρος

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #143 στις: Ιουλίου 11, 2017, 22:13 »
Ναι μονο σε αυτόν και δοκίμασα και αυτο που λες θα το πω κι εγω τοςο ΣΥΡΙΖΑ οςο δεν παει αλλο δεν ξερω που στο διάολο ακουμπάει το σύρμα και βραχυκυκλώνει


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #144 στις: Ιουλίου 11, 2017, 22:23 »
Κάτι άλλο θα έπαιζε λοιπόν αλλά άντε βρες το τώρα. Ίσως κάποιο κομμένο insulator, ίσως κανένα κομμάτι σύρμα η μέταλλο που βρέθηκε σε τόπο που δεν πρέπει..

Αποσυνδεδεμένος Λάμπρος

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #145 στις: Ιουλίου 11, 2017, 23:12 »
Μια χαζή ερώτηση τι είναι το insulator. Δεν το έχω ακούσει ποτέ.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #146 στις: Ιουλίου 11, 2017, 23:58 »
Πλαστικά προστατευτικά που απομονώνουν τον θετικό απ' τον αρνητικό πόλο και βρίσκονται μέσα σε κάθε ατμοποιητή. Στον Ammit θα διακρίνεις το μικρό στρογγυλό insulator γύρω απ'τη χρυσή βίδα στον 510 πόλο του αλλά και το μεγάλο τετράγωνο insulator παρατηρώντας προσεκτικά στο deck του γύρω γύρω απ' την εισαγωγή του αέρα προς την αντίσταση.
Απαραίτητα εξαρτήματα, αν ένα από αυτά κοπεί η φθαρεί με κάποιο τρόπο τότε μπορεί να υπάρξει επαφή μεταξύ θετικού και αρνητικού πόλου (μέταλλο με μέταλλο ) και πάπαλα η σωστή λειτουργία του ατμοποιητή. ;)

Αποσυνδεδεμένος Λάμπρος

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #147 στις: Ιουλίου 12, 2017, 00:04 »
Ευχαριστώ Μάκη !


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #148 στις: Ιουλίου 26, 2017, 19:22 »
Σημερα παρελαβα τον ammit 25 μονης αντιστασης. Εδω εχουμε να κανουμε με εναν ατμοποιητη κορυφαιο κατα την γνωμη μου. Δεν παρουσιαζει κανενα προβλημα οπως ο προκατοχος του. Οποιος σκεφτεται να επιλεξει εναν τετοιας κατηγοριας να προχωρησει στην αποκτηση του. 
Το πακετο δινει προεκταση και γυαλινο τανκ για μεγαλυτερη χωρητικοτητα. Στηνεται πολυ ευκολα, το επιστομιο του ειναι καλης ποιοτητας (δεν ζεσταινεται) το καπακι αναπληρωσης ξεβιδωνει ευκολα, το ιδιο ανετη η αναπληρωση. Η ρυθμιση υγρων λειτουργει οπως πρεπει και εχει αριστη τροφοδοσια. Ο ρυθμιστης αερα ειναι καλυτερος σε σχεση με τον προηγουμενο (το πρωτο κλικ εχει πιο σφικτη τζουρα για οσους το χρειαζονται). Αποδιδει γευση χτυπημα και ντουμανι αρκετο. Πολυ καλη δουλεια απο την εταιρεια. Θα ικανοποιησει τους αερατους ατμιστες. Ελπιζω να βοηθησα! 

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: Ammit rta (Geekvape)
« Απάντηση #149 στις: Ιουλίου 27, 2017, 14:04 »
Τέτοια να ακούω!! :D
Αν θέλεις δώσε μας περισσότερες πληροφορίες για τις αντιστάσεις που δοκίμασες,ευχαριστώ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4683 498499 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:13
από Tem
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20681 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194148 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4592 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108480 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 179954 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1331 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24982 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 289329 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης