vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

293 επισκέπτες, 8 χρήστες
Jorge, maprix, giorgos1999, tibolaso, manoslykos, kyrgiannis, chkontog, petr@n

Twitter

Keras by Atmizoo

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #45 στις: Δεκεμβρίου 06, 2016, 12:57 »
Γειά σας.

Έκανα edit στο πρώτο ποστ.



Επίσης, δοκίμασα ξανά με το giga mode, αλλά προτιμώ την πιο ζεστή τζούρα κ αμεσότητα του μικρού, για τα ψυχαναγκαστικά γούστα μου ..

Βέβαια αν θέλει κάποιος να ανεβάσει τα γκάζια του, είτε αν του αρέσει πιο δροσερός ο ατμός του, η αποδωση του μεγάλου τανκ είναι το ίδιο καλή. Συν, νομίζω οτι άνετα σηκώνει μεγαλύτερες θερμοκρασίες συγκριτικά και υποθέτω θα απογειώνει κ τη γεύση.

Αν δεν είχα δοκιμάσει το κοντό μια χαρά ευχαριστημένος θα ήμουν απο πλευράς απόδωσης κ με το giga, αλλά με ερωτεύτηκε το κοντό. Να δω πόσο θα με αντέξει.

Και του έβαλα και το κόκινο oring (μόνο 1 είναι ορατό στο Nano mode) που ήταν στη συσκευασία, να κάνει παρέα σε κοκινοκαφέ υγρό (The King απο Digby's, για να ξέρετε) κ είναι μια χαρά καρνάβαλος τώρα.  ::)



Αλλά, υπενθυμίζω στους νεώτερους συνατμιστές μας οτι η γεύση είναι μόνο μια απο τις πολλές παραμέτρους του συμφώνου συμβίωσης και προτρέπω να διαβάσουν όλο το πρώτο ποστ, μην παρασυρθούν απο τα θετικά.





« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2016, 20:05 από Zarathustra »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #46 στις: Δεκεμβρίου 06, 2016, 14:08 »
[justify]Σε πάρα πολλά συμφωνώ κι εγώ με τον νηματοθέτη. Ο nano, σαφώς καλύτερη επιλογή (για μένα πάντα μιλάω), το όποιο στήσιμο δεν απαιτεί σχεδόν τίποτα, οικονομικότατη λειτουργία σε όλα, κι ασφαλώς πάρα πολύ καλή γεύση. Επίσης θα σημείωνα, πανεύκολη τοποθέτηση τής αντίστασης (κυριολεκτικά την ρίχνεις επάνω και απλώς σφίγγεις τις βίδες. Βέβαια, ο χώρος είναι μικρός (10mm x 6mm), και προσωπικά έφτασα μέχρι 2.5mm πυρήνα (δεν είδα για παραπάνω, ίσως). Δεν ξέρω αν καταφέρει να κάνει κάποιος χρήστης πνευμονικές (δεν το λέω εγώ), όμως βλέπω από σφιχτή μέχρι ανετότατη τσιγαρίσια τζούρα. Αν μπορούσα να συνοψίσω τα πρώτα του 24ωρα, θα έλεγα πως, σίγουρα είναι μία πάρα πολύ καλή αγορά, από πολλές πολλές απόψεις, όμως, δεν είναι Phenomenon. Η γεύση που δίνει είναι καταπληκτική, είναι αλήθεια. (σημ. το επιστόμιο έφυγε απ' το παράθυρο).[/justify]

[justify]Επιλογή: kanthal 0.32mm, 6 σπείρες, 2.5mm πυρήνας, 1.1Ω, 17w. [/justify]


Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #47 στις: Δεκεμβρίου 06, 2016, 14:15 »
Joe, σε σύγκριση με τον Cloud τι λέει?

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #48 στις: Δεκεμβρίου 06, 2016, 14:15 »
οταν λες δεν ειναι φαινομενο,εννοεις οτι προτιμας καλυτερα το φαινομενο απο θεμα γευσης?

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #49 στις: Δεκεμβρίου 06, 2016, 14:23 »
[justify]@Γιάννη, καλησπέρα. Μιλάω πάντα σαν νέοπας στο άτμισμα. Ναι, για μένα o Cloud είναι καλύτερος. Μπορώ να πω και τη δική μου λίστα, ποιοι είναι κάτω και ποιοι πάνω.[/justify]

[justify]@vag21, καλησπέρα. Ελπίζω να μην παρεξηγηθώ από κανέναν, δεν θέλω σε καμία περίπτωση να κάνω παράσιτα στο υπέροχο αυτό νήμα, απλώς λέω τη γνώμη μου ως κάτοχος. Ναι, ο Phenomenon είναι μακριά σε γεύση (για μένα πάντα / αν δεις, πάρα πολλές γνώμες λένε το αντίθετο ή κάτι πολύ κοντά).  [/justify]

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #50 στις: Δεκεμβρίου 06, 2016, 15:10 »
joe να περιμενουμε ενα ακομα star wars cloud-keras?

Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #51 στις: Δεκεμβρίου 06, 2016, 19:29 »
και  ενα  πιο  ψηλο  drip  tip για  πιο  ψυχρο  ατμο  στον  νανο  ....και  τα  σπαει  ο  μικρος  

απο  τα  τις  καλυτερες  αγορες  μου 

Αποσυνδεδεμένος cho oyu

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #52 στις: Δεκεμβρίου 06, 2016, 21:29 »
[justify]Σε πάρα πολλά συμφωνώ κι εγώ με τον νηματοθέτη. ......... Αν μπορούσα να συνοψίσω τα πρώτα του 24ωρα, θα έλεγα πως, σίγουρα είναι μία πάρα πολύ καλή αγορά, από πολλές πολλές απόψεις, όμως, δεν είναι Phenomenon. Η γεύση που δίνει είναι καταπληκτική, είναι αλήθεια. (σημ. το επιστόμιο έφυγε απ' το παράθυρο).[/justify]

JBT καλοατμιστος :). Αν και φανταζομαι οτι θα τον συμπεριλαβεις σε καποιο απο τα vs σου , με θετικο προσημο απο τα πλουσιο ατμοστασιο σου, με ποιον θα συνεκρινες την γευση του ; δηλ δεν ειναι Phenomenon , αλλα ειναι παραπλησιος , πολυ κοντα με ;

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #53 στις: Δεκεμβρίου 07, 2016, 00:22 »
[justify]@vag21, καλησπέρα. Ναι, θα ήθελα να δω κι εγώ πολλές γνώμες και συγκριτικά, (ακόμα και να εκτεθώ, το λέω αλήθεια). Για τους 2 αυτούς επισκευάσιμους, έχω ήδη σχηματίσει μία βασική γνώμη αλλά ναι, θα ήθελα να το δω και παραπάνω. [/justify]

[justify]@cho oyu, καλησπέρα. Ξεκάθαρα ως απλός ατμιστής συμφωνώ με όσους έχουν σχηματίσει γνώμη πως έχει πολύ καλή γεύση, και είναι μία καλή αγορά. Παραπλήσιος με ποιους; προσωπικά θέλω λίγο χρόνο ακόμα, και καλώς ή κακώς θα παραλείψω αρκετά βασικά πράγματα για κάμποσο καιρό (από σύρματα μέχρι κατηγορίες υγρών ή δεν ξέρω τι άλλο). Ελπίζω να μην έχω παρεξηγηθεί, ειλικρινά. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #54 στις: Δεκεμβρίου 07, 2016, 10:12 »
Στο κλουμπ των κερατάδων κι εγώ.

Την έπιασα στα πράσα τη γυν... εεε... Λάθος φορουμ. Σόρρυ.



Που λέτε, έχω ενθουσιαστεί με την ποιότητα κατασκευής. Χτύπησε Νο 1 για μενα μεταξύ των ελληνικών κατασκευών.
Ατμίζω βάση προς το παρόν. Στήσιμο εννοείται πανεύκολο, τζούρα απίθανη. Τα χρήματα που ζητάει τα αξίζει και με το παραπάνω...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 07, 2016, 11:05 από Stepeha »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #55 στις: Δεκεμβρίου 08, 2016, 17:03 »
[justify]Θα ήθελα να σημειώσω κάτι που θεωρώ άξιο αναφοράς, αλλά και να είμαι δίκαιος σε ό,τι εγώ βλέπω. Τον δούλεψα κάποια 24ωρα. Απολαμβάνεις ποιοτικότατο άτμισμα, υπέροχη γεύση, απλός κι όμορφος σχεδιασμός, άριστα υλικά και δεσίματα. Και..., τα 2 πιο ατελείωτα ml που έχω συναντήσει μέχρι σήμερα σε επισκευάσιμο. Ξεχνάς να γεμίσεις. Ναι, μιλάω για τα 2ml του Nano. Μινιόν στήσιμο, λεπτά σύρματα, συμμαζεμένοι πυρήνες και σπείρες, ελάχιστο βαμβάκι, κι ο Keras δεν αδειάζει από υγρό, με τίποτα όμως. Απανωτές τζούρες, έγινα μανιακός ατμιστής, ξανά απανωτές τζούρες, ξανά και ξανά. Τίποτα, τα 2 ml δεν άδειαζαν. Με λίγα λόγια, αν κάποιος ατμιστής θέλει να κάνει απόσβεση κόστους με τον πιο ιδανικό τρόπο, τότε πρέπει να κάνει τον Keras χριστουγεννιάτικο δώρο στον εαυτό του. [/justify]

Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #56 στις: Δεκεμβρίου 08, 2016, 17:11 »
Για εμάς τα Χριστούγεννα ήρθαν λίγο νωρίτερα αλλά ...χαλάλι!  :)

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #57 στις: Δεκεμβρίου 08, 2016, 20:10 »
Το οτι έχει χαμηλή κατανάλωση, από Ιανουάριο θα είναι διπλά θετικό...
Πράγματι. Μετά από χρονο περίπου, εξαιτίας του, γύρισα σε λεπτό σύρμα και στα 12-13 βαττ και το υγρό μου δεν τελειώνει!
Επίσης, γεύση απίθανη τελικά. Αν όχι καλύτερη, με ικανοποιεί το ίδιο με τον cloud που έχω.

Είναι ακριβώς το στυλ που θέλω να ατμίζω.

Επίσης, έχει την παρακάτω "μαγκιά":



Το δαχτυλίδι του αέρα είναι ελάχιστα πιο κοντό και δεν σφηνώνει όταν βιδώνουμε τον ατμοποιητή στο μοντ.

Έχουν κάνει σε κάθε κομμάτι του ΑΨΟΓΗ δουλειά...

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #58 στις: Δεκεμβρίου 08, 2016, 20:32 »
Το κέρα-το σας (στην κυριολεξία)! Με μπριζώνετε και δεν έχω μια! :))

Aυτός εδώ γύρω στο 9:40 τί βάζει; Λιποζάν; :))


Κατι ειπε οτι μοιαζει με τον Kayfun V5  ή ξεχασα πλεον τα Ινδικά μου ;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος SAn

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Keras by Atmizoo
« Απάντηση #59 στις: Δεκεμβρίου 09, 2016, 13:23 »
Να γράψω και εγώ που γενικά γράφω σπάνια για ατμοποιητές.
Έχουν γενικά περάσει από τα χέρια μου πάμπολοι.. είτε βαμβακωτοί είτε τζένεσις.
Μου αρέσουν οι τσιγαρίσιοι άτμο γενικά με έμφαση στη γεύση. Μακριά και αγαπημένοι οι cloud chasers με πνευμονικές.
Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα τον skyline λόγω τιμής και λόγω μεγάλων οπών τρύπας, ούτε τον cloud αυθεντικό (κλώνο ναι)

Λοιπόν για τον κέρας.
Θετικά:
-Πολύ πολύ καλή γεύση
-Πολύ εύκολο στήσιμο
-Δυνατότητα αν βρεθούμε κάπου στο δρόμο και χαλάσει το στήσιμο να πετάξουμε μια έτοιμη αντίσταση επάνω
-Πάρα πολύ καλό ντουμάνι και κάνω 70% PG.
-Καλοκατασκευασμένος
-Ανταλλακτικά
-Δεν έχει ρύθμιση υγρού(για μένα αυτό είναι θετικό)
-Λογική τιμή
-είμαι MTL αλλά βολεύει και του DTL χρήστες

Αρνητικά:
-Στο γέμισμα με κλειστό το δαχτυλίδι αέρα υπερχειλίζει. Κακό πράγμα αυτό αν είμαστε έξω. Προσωπικά βγάζω το δαχτυλίδι αέρα και κλείνω τις τρύπες με τα δάχτυλα
και η κατάσταση είναι πολύ καλύτερη, αλλά και πάλι.. Αυτό είναι το μεγαλύτερο αρνητικό του.
-Κακό ντριπ τιπ
-Βγάζει λίγο υγρό από το ντριπ τιπ αλλά παίζει να είναι θέμα του μαμίσιου.

Μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει μερικά στησίματα, θεωρώ το spaced καλύτερο και 6 υγρά που δοκίμασα τα παίζει εξαιρετικά και βελούδινα, με λιγότερο χτύπημα από ότι σε άλλους. Τα γλυκά τα παίζει άψογα, τα καπνικά τα ελαφρύνει λίγο.

Συγκριτικά καλύτερος από καυφούνιδες(όλους), serpent, φαινόμενο, τηλέμαχο και τον κλώνο του cloud στο θέμα της γεύσης και ντουμανιού.
Μου άρεσε.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 2 89 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 30, 2024, 22:11
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8768 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181255 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34308 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537843 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60302 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238536 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 719 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16574 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138338 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085862 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35737 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro