vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Goon 22 RDA by 528 Custom Vapes

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Goon 22 RDA by 528 Custom Vapes
« στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 20:28 »
Goon 22 RDA by 528 Custom Vapes


[justify]Μακελειό. Δεν ξέρω ποια άλλη λέξη μπορεί να χαρακτηρίσει όσα είδα ο δύσμοιρος κι ανυποψίαστος ατμιστής. Το όνομα Goon το είχα ακούσει -κι ασφαλώς το είχα προσπεράσει. Δεν με αφορούσε (και δεν με αφορά). Άλλη κατηγορία ατμίσματος απ' όσα έχω επιλέξει. Εδώ είναι ξεκάθαρα τα πράγματα. Πνευμονικές, γιγάντια σύννεφα, χοντρά και περίτεχνα σύρματα, μεγάλες ισχύς.[/justify]

[justify]Μετά τον 24άρη ακολούθησε κι ο 22άρης Goon, από 528 Custom Vapes. Μακελειό. Πού να βρω χοντρά σύρματα; άδειασα όλα τα συρτάρια και τα μόνα που βρήκα ήταν kanthal 0.4mm, 0.5mm και clapton 24/32 (από τότε που το χρησιμοποίησα στον Serpent Mini). Επιλέγω τελικά το clapton και κατεβάζω το Odin 101 με την high vg του.[/justify]

[justify]Επιλογή: clapton (24/32), διπλή αντίσταση, 3mm πυρήνας, 6 σπείρες, 0.45Ω, 35 – 45w. Υγρό αναπλήρωσης Odin 101 (B.W.).[/justify]


[justify]Δεν δοκίμασα κανένα άλλο σύρμα. Δεν ήθελα να βάλω κανένα άλλο σύρμα. Πήρα τα πνευμόνια στο χέρι κι έφυγα απ' το σπίτι... πνευμονικές καταστάσεις, 3 οπές (3mm έκαστος) χ 2. Στο 1+1 ήταν κι εκεί που άντεξα. Τρελά σύννεφα, οι πιο άνετες για μένα ως άμαθο στις πνευμονικές. Στην επιλογή 2+2, άρχισαν τα δύσκολα. Ακόμα περισσότερα μποφόρ, το σπίτι σκοτείνιασε. Στην επιλογή όλα ανοιχτά (3+3). Μακελειό. Τέλος. [έκανα μικρές δοκιμές και στα 65, 70 βατ, με λίγο πιο χοντρό σύρμα, όμως δεν ήταν αρκετό για να το προσθέσω στην παρουσίαση / εξάλλου δεν είμαι της κατηγορίας αυτής και σίγουρα θα τα έλεγα μισά].[/justify]

[justify]Χαρακτηριστικά:[/justify]
[justify]
  • 22mm
  • Half inch drip tip
  • Standard 510 connection
  • Copper screw
  • Gold plated bridge post
  • Gold plated steel clamps
  • Hybrid safe
  • Pek insulators
  • Positive and Negative bridges are easily replaceable
[/justify]




[justify]Θετικά: Όμορφος RDA, 22άρης, μικρός όπως κάθε dripper, βαθύ deck για αρκετό υγρό αναπλήρωσης (δεν είχα κουράγιο να μετρήσω πόσο / ακόμα αφυδατωμένος είμαι). Πολύ εύκολο στήσιμο, για μονή ή διπλή αντίσταση. Βγάζει ωραία γεύση, χτύπημα νορμάλ (επιβάλετε να προσέχεις για λίγα mg/ml), και, ΤΕΡΑΣΤΙΑ σύννεφα. Αυτά.[/justify]

[justify]Αρνητικά: Τεράστια σύννεφα ;D. Δεν ατμίζεις σε κλειστό χώρο, δεν ατμίζεις σε ανοιχτό χώρο, ίσως μόνο σε κανένα βουνό μακριά από τους κοσμικούς. Επίσης, ναι, βγάζει γεύση, αρκετή γεύση, δεν είναι όμως Hadaly (γνώμη μου).[/justify]

[justify]Συμπέρασμα χρήστη: Δεν είναι για μένα... Είναι για συγκεκριμένους ατμιστές που αγαπούν τη συγκεκριμένη κατηγορία. Όμορφος, λειτουργικός, και δίνει τα πάντα στο μέγιστο. Τέλος, να σημειώσω κάτι που εγώ θεωρώ σημαντικό. Τέτοια κατηγορία επισκευάσιμων ατμοποιητών, απαιτεί χρήστη που γνωρίζει τι θέλει και κυρίως τι πρέπει να κάνει, βήμα βήμα. Μεγάλα τα νούμερα σε ισχύ, διπλές αντιστάσεις και περίεργα σύρματα, μικρός χώρος σε όλους αυτούς τους ατμοποιητές, κ.λπ κ.λπ. Πάνω απ' όλα η δική μας ασφάλεια για μέγιστη ατμιστική απόλαυση. Εγώ έφτασα από 35 μέχρι 65 βατ, δεν ένιωθα άνετα γιατί δεν γνωρίζω την κατηγορία. Είχα μάτια και στην πλάτη. Αυτό λέω και τίποτα περισσότερο. Ξέχασα πολλά, όμως δικαιολογούμαι. Έχω πιει μέχρι τώρα 3 λίτρα νερό για να συνέλθω... Σας ευχαριστώ που με διαβάσατε. [/justify]



[justify]Προστέθηκαν φωτογραφίες[/justify]
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 27, 2017, 11:33 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Goon 22 RDA by 528 Custom Vapes
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 21:18 »
Συγγνώμη βρε Τζο για την περιέργειά μου, αλλά αφού δεν σου ταιριάζει αυτός ο ατμοποιητής, γιατί τον πήρες? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Goon 22 RDA by 528 Custom Vapes
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 22:18 »
Για να του σπάσει το τζάμι που δεν έχει.. :laugh1:

Ωραία παρουσίαση Τζο! :)

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Goon 22 RDA by 528 Custom Vapes
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 22:31 »
[justify]@Ribot, καλησπέρα. Ένα μικρό βήμα για τον Joe, ένα μεγάλο βήμα για την ανθρωπότητα ;D. Εδώ και λίγο καιρό δοκιμάζω αντοχές για λιγότερη νικοτίνη. Μπήκα στη διαδικασία γνωριμίας με dripper, (έχω σταθερά τον Apollo επάνω μου εδώ και μέρες / όχι πως τον συγκρίνω με τα τέρατα πνευμονικών). Τώρα, η αλήθεια είναι πως από σκληροπυρηνικούς έφτασα σε Nobunaga και Shingen, (Serpent mini, Goblin mini κ.λπ. ήταν κάτι άλλο), μετά τον v5, ούτε να τους δω δεν ήθελα. Τώρα με τον Goon ήταν υπέρβαση, έχεις δίκιο που ρωτάς με όσα διάβασες..., πέρα απ' τα σαχλά μου, ακόμα τον δοκιμάζω, για να δω μέχρι πόσο λεπτό σύρμα μπορεί να λειτουργήσει σωστά. Στα 25, 30 βατ, θα είμαι μια χαρά. Παραπάνω δεν μπορώ και δεν θέλω. Όπως κι αν έχει, θα μείνει. [/justify]

@makis206, καλησπέρα. Είμαι ικανός να σπάσω τζάμι που δεν έχει χαχαχα. Υπέροχος κόσμος τα σύννεφα. Ακόμα τον ψάχνω, (κι ακόμα νερό πίνω...).

Αποσυνδεδεμένος Patrick

  • **
  • 157
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν!
Απ: Goon 22 RDA by 528 Custom Vapes
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 22:48 »
Ειναι ο τι καλυτερο κατα τη γνωμη μου αυτη τη στιγμη σε dripper (24 αρης) ..αφου καταφερε να μου βαλει τον kennedy στο ραφι αυτο τα λεει ολα !  

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Goon 22 RDA by 528 Custom Vapes
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 22:58 »
[justify]@patrick69, καλησπέρα. Δεν πάτησα το “Συμφωνώ” μόνο και μόνο για να μην εκτεθώ, (δεν ξέρω την κατηγορία). Είχα για "οδηγό" καλούς φίλους που είναι στην κατηγορία αυτή και συμφωνούν μαζί σου. Εγώ δεν ξέρω. Είδα τρελά σύννεφα, γεύση πάρα πολύ καλή, και, τρελά σύννεφα. Αν θα τα βρούμε κάπου στη μέση (25, άντε να πω και 35 βατ) θα είμαι ικανοποιημένος. Παρεμπιπτόντως, ξέχασα να πω στην αρχή τού νήματος πως οι τρύπες είναι 3+3+3 (εσωτερικά) και 3+3 (εξωτερικά), έτσι ώστε να επιλέγω διπλές ή μονές εισαγωγές αέρα (δηλ. για μονή ή διπλή αντίσταση). Όλο αυτό με κάνει να πιστεύω πως με 1 μονή αντίσταση θα είμαι καλά, γιατί βλέπω πως όντως είναι καλή επιλογή σαν dripper έστω και σκληροπυρηνικός. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος Patrick

  • **
  • 157
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν!
Απ: Goon 22 RDA by 528 Custom Vapes
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 23:02 »
Δεν ξερω κατα ποσο η τοποθετηση μονης αντιστασης στον συγκεκριμενο ατμοποιητη εχει καποιο νοημα...Ειναι σαν να βαζεις στη ferrari λαστιχα για χωμα! τον goon οπως και ολους τους dripper τον εχεις για λιγες στιγμες οχι πιπιλα ολη την ημερα...οταν θες να καθαρισεις λιγο το στομα σου για να κανεις ενα καλο καπνικο με εναν tank atmo..οταν θες να πιεις ενα καλο ουισκυ..και το αποκορυφωμα μετα απο καλο sex ...εκει καταλαβαινεις την αξια του!  :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 01, 2016, 23:09 από patrick69 »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Goon 22 RDA by 528 Custom Vapes
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 23:05 »
Μου δίνει αυτή την επιλογή, εγώ απλώς θα δοκιμάσω. Όμως το πιστεύω κι εγώ αυτό που λες. Δεν είναι για χαλαρές καταστάσεις ο συγκεκριμένος. 

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Goon 22 RDA by 528 Custom Vapes
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 02, 2016, 21:48 »
[justify]Και σήμερα συνεχίστηκε το παιχνίδι με τον Goon. Τέρατα και dripper vs dripper. Αυτή είναι πιστεύω η βασική διαφορά, δεν είναι όλοι το ίδιο, (κι αλίμονο αν πάει μετά το sex...,/ τι να πω με τον καθημερινό Apollo; ). Προσπάθησα να κατέβω σε πάχος σύρματος, (με διπλή αντίσταση και πάλι), δεν ξέρω αν μπορεί να κατέβει κι άλλο, (ίσως όχι). Αυτή τη φορά λοιπόν επέλεξα kanthal 0.5mm, 10 σπείρες, 3mm πυρήνα, 0.45Ω, 40w. Με υγρό αναπλήρωσης 6mg/ml, ήταν αδύνατον ν' ατμίσω, το χτύπημα ήταν υπερβολικό. Η ιδανική επιλογή ήταν max 3mg/ml και όλο το σύμπαν vg. Τρελό ντουμάνι, σε όλες τις θέσεις αέρα, (με όλα ανοιχτά γίνεται χαλασμός Κυρίου). Καταπληκτική και η γεύση. Καθόλου ζεστός ατμός και το άτμισμα ήταν ένα ατελείωτο παιχνίδι.  [/justify]


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Goon 22 RDA by 528 Custom Vapes
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 03, 2016, 22:35 »
[justify]Δεν μου αρέσει να φέρνω στην επιφάνεια νήματα χωρίς λόγο, δεν μ' ενδιαφέρει κάτι άλλο πέρα από αυτό που πιστεύω πως έχει ουσία, μικρό ή μεγάλο σαν σχόλιο. Όμως! Τι μαγικός κόσμος είναι και το dripping, βρε παιδιά; γίνομαι βαρετός όταν επαναλαμβάνομαι αλλά να το πω άλλη μία φορά. Δεν είμαι αυτής της κατηγορίας ατμίσματος, δεν θα ήθελα να είναι το καθημερινό μου άτμισμα, ακόμα κι αν μπορούσα. Όμως βλέπεις υπέροχα πράγματα. Πέρα απ' την πρώτη και τελευταία εικόνα με τα πυκνά ολόλευκα σύννεφα, έρχεται και -πώς να το πω-, μία πρωτόγονη απόλαυση γεύσης, στιγμές πολύ μάτσο... [/justify]

[justify]Σήμερα κατέβηκα στα όρια, πιστεύω, πάχους σύρματος. Αποκάλυψη. Βέβαια, σε καμία περίπτωση δεν προσπαθώ να του αλλάξω χαρακτήρα, θα παραμείνει στους σκληροπυρηνικούς. Όμως:[/justify]

[justify]kanthal 0.4mm, διπλή αντίσταση, 3mm πυρήνας, 7 σπείρες, 0.5Ω, 30 – 35w.[/justify]

[justify]Λειτουργούσε απροβλημάτιστα και απέδιδε το ίδιο καταπληκτικά. Δεν σταμάτησαν να γελάνε τα μουστάκια μου..., απόλαυση.[/justify]

Σημ. Να διορθώσω μία μου διόρθωση. ;D Παραπάνω είχα αναφέρει πως έχει 3+3+3 οπές (εσωτερικά) για ρύθμιση εισαγωγής του αέρα. Λάθος. Είναι 3+2+3.  


Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Goon 22 RDA by 528 Custom Vapes
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 03, 2016, 23:41 »
Ίσως ο κορυφαίος RDA μετά τον Velocity..
Εγώ προσωπικά σταμάτησα να τον χρησιμοποιώ στο βαπορι γιατί έβλεπα τα μούτρα μελών του πληρώματος μόλις έβλεπαν τα σύννεφα και με έπιασαν τα γέλια...

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Goon 22 RDA by 528 Custom Vapes
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 03, 2016, 23:50 »
Ε να βάλω κι εγώ μια φωτογραφία του 24άρη με ένα πιο proper σύρμα για τα γούστα μου.   ;D

Δεν ξερω κατα ποσο η τοποθετηση μονης αντιστασης στον συγκεκριμενο ατμοποιητη εχει καποιο νοημα...Ειναι σαν να βαζεις στη ferrari λαστιχα για χωμα! τον goon οπως και ολους τους dripper τον εχεις για λιγες στιγμες οχι πιπιλα ολη την ημερα...
Με το πρώτο σκέλος συμφωνώ μαζί σου, με μονή αντίσταση δεν έχει νόημα. Κατά τη δική μου γνώμη επειδή τον έχω δοκιμάσει με μονή αντίσταση θεωρώ πως χάνει λίγο  όσον αφορά την απόδοση της γεύσης. Καμία σχέση με τη διπλή!

Με το δεύτερο σκέλος διαφωνώ κάθετα. Με εξαίρεση τις μέρες που κάνω δοκιμές, το μεγαλύτερο ποσοστό του ατμίσματός μου ημερησίως το κάνω στον Goon.  :fight_fryingpan: :fight_hammered2: :laugh1:

Να γράψω και κανένα σχόλιο μωρέ... Τον έχω 2,5 μήνες τώρα και τον έχω δοκιμάσει με ότι χοντρό σύρμα έχω (έχω μπόλικα  :idiot1: :angel:) και το πιο λεπτό που του έχω βάλει είναι 22ga. Γνώμη μου πως την καλύτερη απόδοση την έχω στα 3mm πυρήνα (ούτε στα 2.5mm, ούτε στα 3.5mm). Στήσιμο εύκολο αλλά όχι πανεύκολο. Τα velocity decks είναι σαφώς πιο εύκολα στο στήσιμο μιας και στον goon πρέπει να κόψεις πρώτα τα ποδαράκια των αντιστάσεων στο μήκος που τα θες και μετά να βιδώσεις τις βίδες των clamps. Δεν είναι κάτι δύσκολο απλά χρειάζεται λίιιιιιγο χρόνο (λίγο όχι πολύ, δεν είναι δα και moonshot  ;D ). Σε velocity πάντως στήνεις 5 φορές πιο γρήγορα. Το θετικό της υπόθεσης είναι ότι δεν τσαλακώνονται τα πλατιά σύρματα. Η γεύση και το ντουμάνι του νομίζω δεν χρειάζεται να σχολιαστούν περαιτέρω, έχουν ειπωθεί πολλά για τον συγκεκριμένο dripper που όσοι διαβάζετε σίγουρα τα έχετε ήδη ακούσει πολλάκις.


Φάιναλ θοτς: Δεν έχω πιάσει καλύτερο ντρίπερ στα χέρια μου και έχω πιάσει κάπου 11-12. Από τη μέρα που τον πήρα, ότι άλλος ντρίπερ είχα πήγε στην ανακύκλωση. ΟΚ ΟΚ! Κράτησα έναν 22άρη για το κρίκετ, με πιάσατε!  :laugh1: Αλλά μάλλον κάποια στιγμή θα προβώ σε αγορά καλύτερου 22άρη (πιθανώς goon 22 :)))  και θα πάει κι αυτός για βρούβες.



ΥΓ. Αν τυχόν φαίνεται οτιδήποτε μαύρο πάνω στην αντίσταση δεν είναι κατάλοιπα αλλά είναι παιχνίδι του φωτός. Η αντίσταση λάμπει παρόλο που έχω κάνει ήδη καμιά 10αριά ml πάνω της λόγω πεντακάθαρων υγρών.  :tongue_smilie:

ΥΓ2. Κάπου άκουσα ότι ο twisted messes τον κοντράρει αλλά δεν το γνωρίζω από πρώτο χέρι κάτι που δεν το νομίζω αλλά θα δείξει η νεκροψία. Τον έχω από τη στιγμή που κυκλοφόρησε τον 24άρη στο μυαλό μου και δεν θέλω να το τρενάρω πολύ ακόμα.  :angel: 

ΥΓ3. Γνωρίζω ότι είναι.το νήμα του 22άρη αλλά δεν νομϊζω να ανοϊξει κανείς νήμα για τον 24άρη. Να μου τον δίνανε τζάμπα για ριβιού βρε παιδϊ μου, να έκανα.  ::)  Δεν με πειράζει που έχω ήδη έναν, άμα θέλετε να μου χαρϊσετε άλλον έναν θα κάνω φουλ ανάλυση!  :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 04, 2016, 00:09 από PsilosX »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Goon 22 RDA by 528 Custom Vapes
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 29, 2016, 15:16 »
Μπα παναθεμάτονε τον διάολο που πήγα κι έμπλεξα... :D


Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Goon 22 RDA by 528 Custom Vapes
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 29, 2016, 15:21 »
Που πήγες κι έμπλεξες ρε Μακηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη! Καλά να πάθεις! 

:laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Goon 22 RDA by 528 Custom Vapes
« Απάντηση #14 στις: Δεκεμβρίου 29, 2016, 16:13 »
[justify]@makis206, καλησπέρα και χρόνια πολλά. Χαχαχα, σιγά μην και δεν έμπλεκες εσύ. Κι εγώ αυτόν έχω τώρα στα χέρια, (45 βατ, διπλή 0.4Ω, kanthal 50άρι). Θα με διαβάσει ο PsilosX και θα με διορθώσει για πιο χοντρό σύρμα, όμως έχω γεύση και ντουμάνι σούπερ, κι εδώ. Καλοάτμιστος, αγαπητέ φίλε Μάκη.[/justify]

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 165 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20713 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281389 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65878 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174554 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124798 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93553 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix