vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Hussar RTA by Hussar Vapes

Αποσυνδεδεμένος pl74

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #225 στις: Αυγούστου 29, 2017, 02:20 »
Καποιος αλλος με τον αυθεντικο που να ειχε παρομοιο προβλημα?
Ρωταω να δω αν αυτο ειναι κατι συνηθισμενο και φυσιολογικο η επεσα σε προβληματικο κοματι?

Αποσυνδεδεμένος Themis Perdikouris

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #226 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2017, 23:06 »
Καλησπέρα σας.Είμαι στα πρόθυρα για να αγοράσω έναν Hussar rta second batch γνήσιο μεταχειρισμένο..Η ερώτησή μου είναι η εξής : Υπάρχει κάποιος τρόπος να καταλάβουμε ότι ένας ατμοποιητής Hussar είναι αυθεντικός?Θα μου πείτε έχει serial number..επειδή η ατμιστική κοινότητα έχει γεμίσει με κλεφτάκους , όχι πολλούς ευτυχώς βέβαια , εκτός απο το serial number υπάρχει κάτι ευδιάκριτο έτσι ώστε να καταλάβουμε ότι ο πωλητής δεν μας κοροϊδεύει?Αν υπάρχει κάποιο άτομο που να έχει και τον γνήσιο και τον κλώνο , και έχει παρατηρήσει διαφορές και μπορεί να βοηθήσει , τον ευχαριστώ εκ των προτέρων..Διαβάζω σε πολλές σελίδες στο FB ότι δεν διαφέρει καθόλου ο κλώνος από τον γνήσιο..Ισχύει? γιατί έχω δοκιμάσει κλώνο τηλέμαχο και skyline και το υγρό το έβγαζε διαφορετικά σε σχέση με τους αυθεντικούς.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #227 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2017, 23:11 »
Παιζει ο κλωνος να ειναι καλυτερος ποιοτικα απο τον γνησιο φιλε μου και δεν γνωριζω προσωπικα κατι που μπορεις να τσεκαρεις.
Μονο με αποδειξη αγορας ισως εισαι σιγουρος.
Αν θες την γνωμη μου, παρε κλωνο και κρατα στην τσεπη την διαφορα.

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #228 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2017, 23:24 »
το κουτί του γνήσιου υπάρχει σε κλώνο;

εδιτ : και αν και συμφωνώ με τον από πάνω αν αυτό το πούμε σε "άλλο" νήμα για "άλλο" ατμό θα καεί το ιντερνετς!

Αποσυνδεδεμένος Themis Perdikouris

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #229 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2017, 23:40 »
Παιζει ο κλωνος να ειναι καλυτερος ποιοτικα απο τον γνησιο φιλε μου και δεν γνωριζω προσωπικα κατι που μπορεις να τσεκαρεις.
Μονο με αποδειξη αγορας ισως εισαι σιγουρος.
Αν θες την γνωμη μου, παρε κλωνο και κρατα στην τσεπη την διαφορα.
Λέει η εταιρεία Hussar vapes ότι ο ατμοποιητής είναι 304..Λέει η sxk or coopervape ότι είναι 316..Πιστεύω πιο εύκολα τον πωλονό από ότι τον κινέζο..Μπορεί να κάνω λάθος τι να πω..Όσο για την απόδειξη , δεν πιστεύω ότι είναι κριτήριο γνησιότητας..Έχει αγοράσει τον αυθεντικό και δίνει το κουτί και την απόδειξη και τον κλώνο Hussar..Έτσι την πάτησε ένας κύριος με έναν skyline..Σήμερα το διάβασα στις μεταχειρισμένες ατμομηχανές στο fb.Δεν αμφιβάλλω σε αυτό που λες..Έχω δοκιμάσει τον κλώνο και έπαθα πλάκα..Απλά δεν υπάρχει σύγκριση με τον γνήσιο γιατί δεν έχει τύχει να τον δοκιμάσω και λέω μήπως δίνει καλύτερη γεύση..

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #230 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2017, 23:47 »
Εγω σαν κατοχος γνησιου μετα απο κλωνο με σιγουριά λεω οτι ο κλωνος ειναι καλυτερος σε φινιρισμα απο τον γνησιο. Για υλικα μεταλλων δεν θα πω κατι με σιγουρια καθως δεν ειναι μεταλλουργος. Κατα τα αλλα ειναι πραγματικα 1:1. Για καποιο λογο ομως ο γνησιος ατμιζει μακραν καλυτερα. Ενδεχομενως γιατι δεν ανεβαζει οσο θερμοκρασια ανεβαζε ο κλωνος. Τα μεταλλα φταινε, τα orings....δεν γνωριζω.
Οταν μαλιστα μου ηρθε ο γνησιος απο Γαλλια με sn 2500 και ανω τον παρελαβα με ελλατωματικο deck. Ηταν κλωτσημενο το σπειρωμα του θετικου post κ δεν βιδωνε με τιποτα. Στελνωντας σχετικο βιντεο στο καταστημα μου εστειλαν νεο deck λειτουργικο αυτη την φορα, διαφορετικο ομως απο το προηγουμενο. Αυτη την φορα ειχε οβαλ κ μεγαλυτερη τρυπα αερα το pin,  επιχρυσωμενο θετικο post κ πολο και μεγαλυτερες τρυπες τροφοδοσοσίας. Σταθερη ποιοτητα ο Πολλωνος...
Στο ερωτημα του φιλου για να μην μακρυγορώ η απαντηση ειναι να σημφωνει το sn στο κουτι και την βαση. Επισης ο κλωνος δεν φέρει ultem tank. Aν κ τωρα πωλειτα σαν αξεσουαρ οποτε δεν λεει κατι αυτο. Τωρα αν ο καποιος επιτηδιος βρηκε κουτι ή καρτα γνησιοτητας με το sn του κλωνου πάω πάσο. Απο την αλλη αν εχει γνησια κουτι κ βαση ατμοποιοητη αλλα κλωναριζει απο το deck κ πανω δυσκολα να το διακρίνεις.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Themis Perdikouris

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #231 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2017, 10:28 »
Σε ευχαριστώ Μάριε για το ενδιαφέρον..Δηλαδή δεν έχουν καμία διαφορά τα κομμάτια του γνήσιου από τον κλώνο?Για παράδειγμα στον κλώνο τηλέμαχο , τα αυλάκια περιμετρικά στο πινάκι του αέρα έχουν μεγάλη από απόσταση μεταξύ τους από ότι στον γνήσιο..

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 17, 2017, 13:45 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #232 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2017, 11:10 »
Θεμη εγω εχω συμπερανει οτι ο κατασκευαστής, στο deck τουλαχιστον, κανει μικροαλλαγες απο batch σε batch. Εγω πχ εχω 2 γνησια deck με σημαντικες διαφορες μεταξυ τους. Αρα δεν νομιζω πως μπορεις να κανεις συγκρισεις για να ψαρεψεις τον κλώνο. Ο δικος μου με sn 2800 ηρθε με ss positive post και brass θετικο πολο. Μετα απο 1 εβδομαδα μου ηρθε νεο deck με επιχρυσα post κ πολο και ψιλοδιαφορετικες διαστασεις. Ο κλώνος εχει μονο επίχρυσα. Αρα αν ο δικος σου εχει brass εχει σιγουρα γνησιο deck. Τωρα οσον αφορα τα υπολοιπα κομματια του ατμοποιητη εγω δεν θυμαμαι διαφορες, τουλαχιστον με το ματι.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 17, 2017, 11:16 από mfk »

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #233 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2017, 14:37 »
Το flat-top cap πως εξαφανίστηκε έτσι; Απο την μία μέρα διαθέσιμο μαζί με τα υπόλοιπα, μετά απο λίγες μέρες όλα Out of stock και το συγκεκριμένο εξαφανιαζόλ.. >:(
Μίλησα με διάφορους, θα κάνει ντεμαράζ λέει, με αρχή στη vape expo στο Παρίσι xD, είναι επικεντρωμένος λέει, στο τιτάνιο και σε νεο ατμο ..
Η τάπα αναζητείται !!

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #234 στις: Οκτωβρίου 31, 2017, 01:32 »


Αποσυνδεδεμένος Christos Ni

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #235 στις: Νοεμβρίου 03, 2017, 08:34 »
Εαν θες να είσαι σίγουρος ότι είναι αυθεντικός πάρε αυτόν... ;)
Εμφάνιση, φινίρισμα και γεύση είναι σε πολύ ψηλό επίπεδο. Και σίγουρα για να τον ξεσφίξεις την πρώτη φορά απαιτούνται εργαλεία με τα οποία παίρνεις το ρίσκο να κλάψεις πικρά (είναι και το μοναδικό μειον του). Χρησιμοποιώντας το 1.5 πιν η τζούρα του είναι άνετη mtl και δεν παρουσιάζει καμμία αύξηση θερμοκρασίας ακόμα και σε απανωτές προσπάθειες....σε βάθος χρόνου θα δείξει αν όντως αξίζει τα 175 ευρώ (+17.5 το πινάκι...ΕΛΕΟΣ) της αγοράς του. Για αρχή είναι σε πολύ καλό δρόμο...


Αποσυνδεδεμένος MichalisF

  • ***
  • 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους!
    • https://www.flickr.com/photos/97769829@N08/
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #236 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 19:58 »
Με ειχε φαει η περιεργεια τοσο καιρο με τοσα καλσ λογια που ακουγα και τον αγορασα,πραγματικα απιστευτη γευση και τζουρα για τα γουστα μου.
Αλλα ,υπαρχει και αλλα ::)
Απο την εισαγωγη αερα μου βγαζει καθε λιγο και λιγακι δυο τρεις σταγονες υγρο,τη μπορει να φταιει :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #237 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 20:22 »
Εαν θες να είσαι σίγουρος ότι είναι αυθεντικός πάρε αυτόν... ;)
Εμφάνιση, φινίρισμα και γεύση είναι σε πολύ ψηλό επίπεδο. Και σίγουρα για να τον ξεσφίξεις την πρώτη φορά απαιτούνται εργαλεία με τα οποία παίρνεις το ρίσκο να κλάψεις πικρά (είναι και το μοναδικό μειον του). Χρησιμοποιώντας το 1.5 πιν η τζούρα του είναι άνετη mtl και δεν παρουσιάζει καμμία αύξηση θερμοκρασίας ακόμα και σε απανωτές προσπάθειες....σε βάθος χρόνου θα δείξει αν όντως αξίζει τα 175 ευρώ (+17.5 το πινάκι...ΕΛΕΟΣ) της αγοράς του. Για αρχή είναι σε πολύ καλό δρόμο...

(Image removed from quote.)
Γιατί είναι δύσκολο να τον ξεσφιξεις?
Λόγω της επίστρωσης που έχει?

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #238 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 20:48 »
[justify][member=6386]MichalisF[/member], καλησπέρα. Δεν θα πω καν γνώμη επίλυσης σε αυτό που ρωτάς γιατί είσαι εμπειρότατος ατμιστής και δεν έχει κανένα νόημα να αναζητήσεις λύση προς στησίματα, βαμβάκια, δεσίματα κ.λπ., άκου όμως κάτι άλλο, δικό μου. Πριν ελάχιστο καιρό, τοποθέτησα το pin των 2mm, κατόπιν έστησα, έδεσα, άτμισα. Ε, κάπου εκεί (2, 3 ώρες αργότερα), διαπίστωσα ελάχιστη υγρασία στην εισαγωγή αέρα. Βέβαια, μέχρι και σήμερα τον έχω χρησιμοποιήσει ελάχιστα, όμως δεν είχα και καμία υποψία υγρασίας. Ε, έλυσα, έπλυνα, αφαίρεσα το pin και όλα μια χαρά. Όμως, για μένα ο ένοχος είναι ο τσαπατσούλης Πολωνός. Δεν φταίει κανένα pin, αλλά από την άλλη είναι τσαπατσούλης και σπάγγος στη διάθεση των προϊόντων του, π.χ. πόσοι RTA του είχαν ανάποδα τα όποια o-rings, (δεν θυμάμαι κι αν ήταν και λάθος σε διαστάσεις, όχι μόνο λάθος σε σειρά, π.χ. το πάνω κάτω κ.λπ.). Επίσης, ταπεινή μου γνώμη, είναι τσαπατσούλης και στα δεσίματα, (σε κάποια σημεία είναι “άγρια” η αίσθηση στο δέσε λύσε). [/justify]

[justify]Με λίγα λόγια, στη δική μου περίπτωση η λύση ήταν πιστεύω ένα απλό δεύτερο λύσε-δέσε, όσο “χαζό” κι αν ακούγεται, δεν είχα το παραμικρό θέμα στα επόμενα ατμίσματα που του έκανα, αν παρ’ όλα αυτά εξακολουθούσα να έχω υγρασία, θα έψαχνα τα κομμάτια του [π.χ. έλεγχο στα νούμερα των o-rings ή ακόμα αν εγώ κάτι έδεσα άτσαλα, (δυστυχώς, δεν τα έχω σημειώσει για να ξέρω τι είναι πού, ούτε νούμερα ούτε τίποτα)]. [/justify]


Αποσυνδεδεμένος MichalisF

  • ***
  • 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους!
    • https://www.flickr.com/photos/97769829@N08/
Απ: Hussar RTA by Hussar Vapes
« Απάντηση #239 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 21:04 »
Σε ευχαριστώ φίλε μου ,μπορεί και να έχεις δίκιο σε αυτό που λες,και μακάρι δηλαδή να έχεις δίκιο,τον πείρα μεταχειρισμένο και αυτό το πρόβλημα το είχα από το πρώτο στήσιμο ,δοκίμασα και με πιο λίγο βαμβάκι ,άλλαξα και όλα τα λαστιχάκια μήπως και ήταν εκεί το πρόβλημα αλλά δυστυχώς δεν λύθηκε ,και πραγματικά θέλω να το λύσω γιατί είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από την γεύση του ,ίσως αν ο όχι ότι καλύτερο σε γεύση έχω δοκιμάσει ,φυσικά πάντα με τα δικά μου γούστα .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1685 180257 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 23:10
από tasos1976
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8255 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33878 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534579 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59697 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237190 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 536 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14034 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136079 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085134 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35299 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10066 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12